» »

Večstanovanjska stavba - razmišljanje

Večstanovanjska stavba - razmišljanje

1 2 3
4
»

solatko ::

Mato989 - Če pogledaš statistično, niti slučajno ni veliko število upokojencev, ki bi ta status uživali toliko časa. Povprečje je okoli 7 let in se dviga z višanjem povprečne starosti ob smrti, kar pa pokrivajo spremembe zakona, ki je pač določil sedanje pogoje, kako bo, če se bo začela življenska doba zaradi vseh problemov nižati, bomo pa videli, ko bo do tega prišlo.
Moja mama je penzijo uživala skoraj 40 let, oče 6 let, brat pa 3 leta, sem imel pa kar nekaj sodelavcev, ki so prej umrli, kot so šli v penzijo.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Če pogledaš statistično, niti slučajno ni veliko število upokojencev, ki bi ta status uživali toliko časa. Povprečje je okoli 7 let in se dviga z višanjem povprečne starosti ob smrti, kar pa pokrivajo spremembe zakona, ki je pač določil sedanje pogoje, kako bo, če se bo začela življenska doba zaradi vseh problemov nižati, bomo pa videli, ko bo do tega prišlo.
Moja mama je penzijo uživala skoraj 40 let, oče 6 let, brat pa 3 leta, sem imel pa kar nekaj sodelavcev, ki so prej umrli, kot so šli v penzijo.



In ce bi imeli vsi ti individualne racune bi fotrovo mati dobla, bratov kes njegovi potomci ali zena ali celo ti tisti ki pa prej umrejo pa itak donirajo... Sama sleparija
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mare2 ::

Mato989 je izjavil:

in tako moja babica v penzijonu od cca 53tega danes pa je stara 86...


In ti bi (ne vem sedaj točno kdo bi - glej forumsko debato) tej babici, ki bi npr. stanovala v pritličju kljub njenemu nasprotovanju vsilil lift, ki bi ji ob vsakem prevozu drugih stanovalcev v bloku možno zabrnel, ropotal. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

solatko ::

Mato989 - Pa smo spet pri tvojih tezah, za katere smo ti že v več temah dokazali, da trenutno ne zdržijo kakšne resne presoje za menjavo trenutne zakonodaje.

To sprejmeš ali se preseliš v državo, kjer to imajo in ko propadejo skladi (zaradi krize ali namerno), ni nikogar, ki bi te ljudi zaščitil. Še tam moraš nek del dajati v obvezne sklade, za minimalne pravice.
Delo krepa človeka

jernejl ::

Mare2 je izjavil:

tej babici, ki bi npr. stanovala v pritličju kljub njenemu nasprotovanju vsilil lift, ki bi ji ob vsakem prevozu drugih stanovalcev v bloku možno zabrnel, ropotal. :)

Ja, ker večina ljudi po stopnicah hodi neslišno. Nekako takole:

nekikr ::

Povsem neslišno v primerjavi z dvigalom, pred katerim med čakanjem poteka glasen pogovor. Cel dan, vsak dan.

m0LN4r ::

V mojem bivsem bloku dvigala nisi slisal, ker je bil zravn stenghausa, vrata stanovanja pa tudi niso iz papirja. Sem pa vsak dan slisal sosedo in njenih 100 kil z petkami po hodniku masirat in deca, ki se derejo pa laufajo dol po stopnicah.

Nevem od kod vam ideja, da nova dvigala ropotajo. Mogoce so ropotala tista iz 1970.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

matobeli ::

Tud nova ropotajo očitno, tista iz nižjega cenovnega razreda.

jernejl ::

nekikr je izjavil:

Povsem neslišno v primerjavi z dvigalom, pred katerim med čakanjem poteka glasen pogovor. Cel dan, vsak dan.
Dvigalo je povsem neslišno v primerjavi z ljudmi, ki celo pot po stopnišču s čevlji ropotajo po tleh, zraven pa se še glasneje pogovarjajo, kot bi se, če bi zgolj stali pred dvigalom.

Mare2 ::

jernejl je izjavil:

Mare2 je izjavil:

tej babici, ki bi npr. stanovala v pritličju kljub njenemu nasprotovanju vsilil lift, ki bi ji ob vsakem prevozu drugih stanovalcev v bloku možno zabrnel, ropotal. :)

Ja, ker večina ljudi po stopnicah hodi neslišno. Nekako takole:



Verjamem temu naivnežu, ki je podpisal...
https://odpri.me/dom-in-stanovanje/dviz...

Izkušnje stanovalcev, kjer so vgradili dvigalo

In še izkušnja enega od lastnikov stanovanja v pritličju (ne potrebuje dvigala), ki je dal soglasje k vgradnji dvigala v blok:

Ko so zbirali soglasja za vgradnjo dvigala v blok, sem privoščil dvigalo sosedom, ki živijo v višjih nadstropjih. Zaradi tega bo za stanovanja v bloku več zanimanja in življenje v njem bo za vse bolj kvalitetno. Ob soglasju sem dodal pogoj, da se vrata dvigala ne smejo odpirati v vrata mojega stanovanja ter da mora biti dvigalo neslišno - tako kot v sosednjem bloku, kjer je izvajalec Erdu d.o.o. Ob primopredaji dvigala, ko so stanovalci - lastniki novega dvigala v bloku - pili šampanjec in preizkušali dvigalo, sem opozoril, da dvigalo zelo moteče ropota. Zahteval sem, naj odpravo motečega ropota dodajo v primopredajni zapisnik, s čimer bi izvajalec hrup odpravil. To se ni zgodilo in novopečeni lastniki dvigala so se postavili na stran izvajalca, ker naj bi bil ropot najbolj močan samo v mojem stanovanju. V višjih nadstropjih ropota ne slišijo, saj je oljna črpalka pritrjena na nosilce ob samo moji steni. Od primopredaje je že 2 leti, ampak mojster Kdaunc, ki je dvigalo vgradil, nima več interesa za moje prošnje in klice.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

seminal ::

Tole da je pumpa kao v prtličju se ne dela tako pogosto, ponavadi je na vrhu. Vsaj prava osebna dvigala, niso na hidravliko ampak motor na vrhu preko jeklenic in proti uteži. Je pa res da je hidravlika cenejša.

nekikr ::

In kaj temu uporabniku pomaga tvoje strokovno mnenje, da se to ne dela tako pogosto? Daj je soglasje in plačal nekaj, kar je drugim pomagalo in dvignilo vrednost, sam ima pa zgolj nevšečnosti. Poraja se vprašanje, kje je zdaj solidarnost ostalih uporabnikov dvigala, zakaj ne stopijo skupaj in zahtevajo, da se situacija uredi? Ja, saj vem, ker tam en kreten iz pritličja nekaj teži, ampak k njim se ne sliši, torej je vse ok.

Mare2 ::

nekikr je izjavil:

In kaj temu uporabniku pomaga tvoje strokovno mnenje, da se to ne dela tako pogosto? Daj je soglasje in plačal nekaj, kar je drugim pomagalo in dvignilo vrednost, sam ima pa zgolj nevšečnosti. Poraja se vprašanje, kje je zdaj solidarnost ostalih uporabnikov dvigala, zakaj ne stopijo skupaj in zahtevajo, da se situacija uredi? Ja, saj vem, ker tam en kreten iz pritličja nekaj teži, ampak k njim se ne sliši, torej je vse ok.


Saj verjetno popraviti se sedaj ne da. Lahko bi le v štartu kupili dvigalo boljše, druge znamke. Pri kakršnem posegu v obstoječe zgradbe, sploh kadar gre za bivalno okolje bi moral investitor upoštevati tudi kakovost življenja stanovalcev po tem posegu, torej, da se ne zmanjša. Ampak, jebe se njim. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jype ::

Vse bivanjske enote bomo podrli, ter izdelali matematično popolno mrežo, kjer bo vsak Slovenec od naslednjega Slovenca oddaljen enako število metrov, ter vsakemu zgradili lasten objekt (najbolje za mušter vzet kar Aljažev stolp), da vam ne bo treba prenašat sosedov.

Po odokativni oceni boste tako vsi dosegli najvišji dosegljiv nivo osebne sreče in zadovoljstva.

nekikr ::

Najbrž res. Jaz sem kupil sosednjo parcelo, zazidljivo in drago, da nimam soseda. Z lahkoto trdim, da je to bolje, kot če bi imel soseda preblizu.

          ::

nekikr je izjavil:

In kaj temu uporabniku pomaga tvoje strokovno mnenje, da se to ne dela tako pogosto? Daj je soglasje in plačal nekaj, kar je drugim pomagalo in dvignilo vrednost, sam ima pa zgolj nevšečnosti. Poraja se vprašanje, kje je zdaj solidarnost ostalih uporabnikov dvigala, zakaj ne stopijo skupaj in zahtevajo, da se situacija uredi? Ja, saj vem, ker tam en kreten iz pritličja nekaj teži, ampak k njim se ne sliši, torej je vse ok.


V takem primeru je res bolje ne dati soglasja. Ali se je sploh mogoče pravno zaščititi, da daš soglasje za tiho dvigalo?

solatko ::

kamikaze5 - Najboljše je, da ne daš soglasja za nič in tako podjebavaš vse ostale stanovalce, ki ti čisto nič ne morejo - čisto slovensko.
Delo krepa človeka

Mehmed ::

          je izjavil:



V takem primeru je res bolje ne dati soglasja. Ali se je sploh mogoče pravno zaščititi, da daš soglasje za tiho dvigalo?



Das soglasje ce se zavezejo, da bodo opravili meritve hrupa prej in kasneje pa odpravili problem vkolikor bo razlika nad recimo 10%. Do odprave problema pa placujejo recimo jurja na mesec. Tako bi jaz predlagal, ni nerazumno, ce zaupajo specifikacijam pa izvajalcu ne bi smel biti problem.
Jurja pa ker je toziti lasten blok mucno in zamudno, bolje imeti motivacijo zanje ze vnaprej pripravljeno.

solatko ::

Mehmed - Problem je, da izvajalci obljubijo vse, potem pa s poceni materiali naredijo ropotajočo zadevo in odidejo.
Delo krepa človeka

Mehmed ::

Vem. Zato sem vstel ta problem v moj predlog. Kako se ga odlocijo resiti je pa na njih.

          ::

solatko je izjavil:

kamikaze5 - Najboljše je, da ne daš soglasja za nič in tako podjebavaš vse ostale stanovalce, ki ti čisto nič ne morejo - čisto slovensko.


V zgornjem primeru se je pokazalo natanko to: podjebavajo človeka, ki jim nič ne more.

solatko ::

kamikaze5 - To stanje pokaže podjebavanje obrtnika, ki ni naredil dogovorjenega in mu noben nič ne more, saj bi tudi drugi stanovalci hoteli normalno in ne ropotajoče dvigalo.
So do obrtnika pač nemočni, najbolj pa trpi spodnji, na žalost je naša zaščita potrošnika v takih primerih v riti, posledica tega pa je, da bi spodnji potolkel vse druge stanovalce.
Delo krepa človeka

nekikr ::

Nehaj no. Če bi bili ostali stanovalci tako solidarni, kot so pri moraliziranju pri pridobivanju soglasja, bi stopili skupaj in zapečatili dvigalo dokler se situacija ne uredi. Za nekaj časa bi bili brez tega, česar tako ali tako niso imeli, ne vidim problema, da bi solidarno stopili skupaj in oškodovanemu omogočili normalno življenje, se pravi tako, kot pred posegom, za čas popravila. Ampak stvari gredo pač tako, da se hinavsko nabija in filozofira o solidarnosti, ko morajo pa sami izkazati nekaj solidarnosti je pa to nekaj nemogočega za njih.

lukamagic ::

But, but, but.. Nas je dvajset, on je pa en. Ko ga hebe!

Itak smo vsi ljudje egoistične svinje, tako da si lahko moraliziranje o solidarnosti zataknete nekam globoko..

solatko ::

sagy - Tako je!
Delo krepa človeka

jernejl ::

Mare2 je izjavil:

Verjamem temu naivnežu, ki je podpisal...
https://odpri.me/dom-in-stanovanje/dviz...

Izkušnje stanovalcev, kjer so vgradili dvigalo
Super je verjeti zgodbi človeka, ki zna v enem odstavku povedati, da Erdu dela super dvigala, Kadunc pa zanič. A dajmo kljub temu predpostaviti, da je zgodba zelo resnična.

Verjetno so se (zaradi hidravlike) odločili za dvižno ploščad, ne za pravo dvigalo. Če bi se za pravo dvigalo, najbrž ne bi bilo težav z oljno črpalko. In zakaj se odločajo za dvižne ploščadi? Preprosto - ker je za to potrebno zbrati 75% soglasij, za pravo dvigalo pa 100% (tako pravi linkan prispevek), slednje pa je skorajda nemogoče zbrati. Če bi tudi za pravo dvigalo bilo dovolj 75% soglasij, morda te zgodbe o hrupni oljni črpalki sploh ne bi brali.

Mare2 ::

jernejl je izjavil:

Če bi tudi za pravo dvigalo bilo dovolj 75% soglasij, morda te zgodbe o hrupni oljni črpalki sploh ne bi brali.


Nisem se poglabljal v posamezne tipe in znamke dvigal, verjetno je res razlika in tudi razlika je gotovo v večji hrupnosti cenejših.

Važno, da imajo sedaj dvigalo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

hotig ::

Prebral sem celo temo in še nekaj podobnih. Pa pustimo razloge zakaj, če, ali bi ipd. Naj me popravi nekdo, ki razume zakonodajo in pravo. Torej po prebranem jaz pravilno predvidevam, da (po Stanovanjskem zakonu) velja naslednje:
- če se v blok, ki nima dvigala želi na novo vgraditi dvigalo (in to vpliva na izgled, uporabo, konstrukcijo, itd.), je potrebno 100% soglasje vseh etažnih lastnikov in tudi gradbeno dovoljenje?
- če se želi postaviti dvižno ploščad (izven bloka, npr. ob zunanji steni bloka), ki bistveno ne vpliva na notranjo konstrukcijo zgradbe (razen zunanjega izgleda in stroškov) je potrebno 75% soglasja etažnih lastnikov?

Pri % je mišljena površina stanovanj, na podlagi katere se obračunavajo tudi drugi stroški (upravljanje, komunala, ipd.)

matobeli ::

Ja, 75% je mišljeno da rabiš soglasje lastnikov ki imajo v lasti 75% lastniških površin.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predpisan interval Schindler dvigal

Oddelek: Loža
111804 (1283) jocoj
»

Prevare DUTB (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15734355 (19578) matijadmin
»

Hrup ventilatorja pri dvigalu v bloku

Oddelek: Loža
202169 (1268) misek
»

Placebo se uporablja vsepovsod (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7721370 (17540) HeMan
»

Pravniki! - problem v bloku

Oddelek: Loža
133182 (2853) Yossarian

Več podobnih tem