» »

Hrup ventilatorja pri dvigalu v bloku

Hrup ventilatorja pri dvigalu v bloku

misek ::

V bloku so pri dvigalu montirali ventilator kot kaže spodnja slika. Menda zaradi prezračevanja. Vgradnja je narejena zelo šlampasto, saj so z brusilko samo razrezali luknjo in vgradili ventilator. Vendar je ventilator popolnoma neustrezen, saj se ga zaradi visokih vrtljajev sliši po hodniku v stanovanje. Lahko si samo predstavljate kako je zvečer "prijetno" za spanje. Je kdo že videl kaj takega?
Sem se že pritožil serviserju vendar nočejo ničesar slišati za kakšno menjavo ventilatorja za kaj bolj ustreznega. Ima kdo kakšno idejo kaj narediti? Predlagal sem jim že menjavo ventilatorja za nekaj bolj ustreznega, recimo nekaj podobnega kot je za prezračevanje kopalnic. Oz. zmanjšanje hitrosti in s tem vrtljajev.

 Ad hoc vgradnja ventilatorja v dvigalo

Ad hoc vgradnja ventilatorja v dvigalo

darkolord ::

Na čigavo pobudo so pa ventilator namestili?

starfotr ::

Potem se je treba iti gverilo. Izvijač vtakni vanj in to je to.

Ventilator so najbrž vgradiki, ker ao amaterji ugotovili, da se komponente pregrevajo v tem bloku, kjer ni nobene izolacije. Ne toplotne, niti ne zvočne.

misek ::

Verjetno je serviser opazil vročino in pač naredil nekaj na hitro brez neke študije kaj naj vgradi. Ker še na nobenem dvigalu nisem opazil takšnega ventilatorja.
Dvigalo je montirano v jašku, ki je narejen samo za dvigalo. Okoli je vse odprto in na prepihu, šele kakšna dva metra stran se začne zgradba na levi in desni strani. Zvočne izolacije ni, če je pa ventilator na zunanji strani. Piha pa hladno, tudi danes, ko je takšna vročina. Tako da ni popolnoma nobenega razloga, da je vgrajen tako neustrezen ventilator.
Gverile pa se raje ne bi šel :) Bi serviserju plačal, da vgradi nekaj bolj primernega. Sprašujem se kako prepričati podjetje, ki je dvigalo montiralo, v kakršnokoli spremembo :(
Nekaj takega bi bilo primerno: https://www.hempatia.si/vk-100-quietline
Ali pa znižanje hitrosti s https://www.ideo.si/aksialni_ventilator...

Šimpanz ::

Itak da serviserji ne bodo upoštevali vsakega ki ima pripombo (verjamem da ima blok vsaj ene 40 stanovanj in najbrž ravno toliko želja). Najdi tistega ki je naročil to vgradnjo (najbrž to ni naredil serviser kar na svojo roko, ampak mu je to kdo naročil). Drugače pa aktiviraj hišni svet.

mat xxl ::

Ali pa zamenjaj vhodna vrata z takimi z boljšo zvočno zaščito.

Mare2 ::

mat xxl je izjavil:

Ali pa zamenjaj vhodna vrata z takimi z boljšo zvočno zaščito.

Po mojem se zvok širi tudi skozi stene.

misek ::

Mare2 je izjavil:

Po mojem se zvok širi tudi skozi stene.
Ja, to je glavni vzrok. Pa še dve strešni okni.

BigWhale ::

mat xxl je izjavil:

Ali pa zamenjaj vhodna vrata z takimi z boljšo zvočno zaščito.


Kdo bo pa ta vrata placal?

misek ::

Bi raje plačal kot pa da poslušam brnenje :(
Si bom moral kupiti čepke za ušesa.

darkolord ::

Če je ta ventilator vgradil servis na lastno pobudo, potem bi bilo najbolje, da hišni svet zahteva odpravo napake - "lift ropota".

matobeli ::

Ti samo lepo napiši dopis vašemu zastopniku hišnega sveta da je ventilator nestrokovno vgrajen oziroma da je izvajalec uporabil cenejšo alternativo kot pa bi jo moral ker se pač sliši da ne deluje in bo (verjetno) kmalu odpovedal.

Enak dopis daj na oglasno tablo, da je večina seznanjena s tem da se dela "škoda".

Večina stanovalcev se zgane šele ko omeniš da se bo blok podrl če ne bo storjeno x-y. Do takrat bi pa še vetrno elektrarno na strehi požegnal, samo da je nižji prispevek v stanovanjski sklad.

misek ::

Hvala za nasvete. Sem podjetje še enkrat direktno kontaktiral. V kolikor se ne bo nič spremenilo pa bom aktiviral hišni svet.
Sem namreč na novo prešel v blokovsko življenje pa se sproti učim :)

matobeli ::

Ojoj, a ti niso povedali da so bloki za tiste ki jih nič ne moti? :))

vso srečo, pa hišni svet čimprej na kafe povabi!

misek ::

Hehe, nisem vedel kako je ampak sem si samo predstavljal :D

Sicer pa je zaenkrat vse ok razen tega ventilatorja. Čez dan ni problem, ker je okolica glasnejša. Ponoči pa ...

Mare2 ::

Najmanj kar je, lahko hišni svet in upravnika pisno opozoriš, naj pred kakršnim koli posegom, proučijo tudi vpliv na kvaliteto življenja stanovalcev. Saj tudi v vašem bloku živijo ljudje in ne živali.

misek ::

Sem se še enkrat pogovoril s podjetjem, ki je postavilo dvigalo, in bodo zadevo nekako uredili. Kot kaže lepa beseda ponekod še nekaj pomeni.

Invictus ::

Saj bodo poslali račun.

Itak, da jim ni vseeno ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

misek ::

Lahko bi rekli "Razlog je pregrevanje, morali smo vgraditi ventilator. Nič drugega ne moremo storiti. Case closed". Dokler se pritožuje samo en uporabnik, ga bomo ignorirali.

mat xxl ::

Samo smešno vse skupaj, kanali za dvigalo so naravni "dimniki" tako, da na vrhu malo odpreš in spodaj in naravni vlek dela, brez ventilatorja ......

Se pa dobijo sicer dobri računalniški ventilatorji, ki delajo in ne ropotajo.....

misek ::

Ne gre za ventilacijo jaška ampak krmilne omare pred vrati dvigala. Očitno je omara popolnoma zaprta in se pač malo zagreje :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Večstanovanjska stavba - razmišljanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17820962 (14731) matobeli
»

Nastavitev časovne ure za odpiranje vrat

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202386 (1564) mirator
»

Ukradeno kolo Nakamura Catch 70 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7525021 (22276) mihec87
»

Stroški upravljanja (stanovanje)

Oddelek: Loža
4810083 (8342) St235
»

Zaklenjen vhod v blok

Oddelek: Loža
487250 (5677) Mesar

Več podobnih tem