» »

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

««
19 / 24
»»

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:


Saj ga noben ni kupil sam... vsakemu je kdo pomagal bodisi z otroštvom ko ga je pravilneje usmerjal, bodisi z kešom, bodisi z čim drugim... Samo Invictus si je sam plenice menjal in prišel do stanovanja =) Vi pa kar sanjajte naprej.


Sedaj se pa vleces ven iz dreka:))
In tudi po teh tvojih smernicah, sem (oz sva z ženo) prisel do svojega (prvega) stanovanja brez pomoci starsev oz kogarkoli.
Edino ce smatramo "nepomoc" starsev kot dejansko pomoc. Potemtakem sem tudi jaz pomagal tebi do tvoje nepremicnine:))

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Saj ga noben ni kupil sam... vsakemu je kdo pomagal bodisi z otroštvom ko ga je pravilneje usmerjal, bodisi z kešom, bodisi z čim drugim... Samo Invictus si je sam plenice menjal in prišel do stanovanja =) Vi pa kar sanjajte naprej.


Sedaj se pa vleces ven iz dreka:))
In tudi po teh tvojih smernicah, sem (oz sva z ženo) prisel do svojega (prvega) stanovanja brez pomoci starsev oz kogarkoli.
Edino ce smatramo "nepomoc" starsev kot dejansko pomoc. Potemtakem sem tudi jaz pomagal tebi do tvoje nepremicnine:))


Ne, govorim samo to da so vsakemu izmed nas starši pomagali prit do nepremičnine, to je vse, seveda nekatere moti če ti fotr stisne 10k v roko, ampak če bi pa fotr umrl in bi podedoval njegovih 40k, bi blo pa bojda ok =)

Preveč se obremenjujete kako je kdo prišel do nepremičnine, bistveno je samo dvoje:

1. da ima rešen stanovanjski problem
2. da ni do rešitve prišel na nelegalen ali kazniv način
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ZveeZ ::

Drugi pa ti zelimo dopovedat, da je danes, za povprecen mlad par ali posameznika, mission impossible pridet do lastne nepremicnine brez financne/materialne pomoci.
Ker tudi ce sparajo 10k/letno, se ravno toliko, ali se vec, drazajo tudi nepremicnine.

luli ::

ZveeZ je izjavil:

Drugi pa ti zelimo dopovedat, da je danes, za povprecen mlad par ali posameznika, mission impossible pridet do lastne nepremicnine brez financne/materialne pomoci.
Ker tudi ce sparajo 10k/letno, se ravno toliko, ali se vec, drazajo tudi nepremicnine.

Daj mi povej, v kateri državi povprečen mlad par brez prihrankov enostavno pride do lastne nepremičnine. Po možnosti v centru glavnega mesta.

GregiB ::

ZveeZ je izjavil:

Drugi pa ti zelimo dopovedat, da je danes, za povprecen mlad par ali posameznika, mission impossible pridet do lastne nepremicnine brez financne/materialne pomoci.
Ker tudi ce sparajo 10k/letno, se ravno toliko, ali se vec, drazajo tudi nepremicnine.


Sej sem že napisal... v "starodavnih" časih se grunta ni kupovalo ampak jerbalo. Lastništvo, če je prehajalo, se je to dogajalo v kakih gostilnah ali za kvartopirskimi mizami. Sodobna družba je s podaljšanjem pričakovane življenske dobe pripeljal do tega, da so se pojavile "nove generacije", ki morajo na jerbšno čakat praktično globoko v lastno penzijo. In ko jerbšna nastopi, gre seveda zgolj eno generacijo navzdol, ki pa generaciji oz. generacijam , ki rabijo nepremičnino ne pomaga (vedno)...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

Drugi pa ti zelimo dopovedat, da je danes, za povprecen mlad par ali posameznika, mission impossible pridet do lastne nepremicnine brez financne/materialne pomoci.
Ker tudi ce sparajo 10k/letno, se ravno toliko, ali se vec, drazajo tudi nepremicnine.


Bullshit... pokaži mi par ki je VSAJ 5 let varčeval 10k/leto in da NIKJER v SLO ne more prit do lastne nepremičnine ter da ima vsaj zelo blizu ali pa povprečno plačo...

Ti bom povedal, vsak zgoraj opisan primer lahko NEKJE v SLO kupi nepremičnino kjer bo živel...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

deco16 ::

Problem je ker vsi vidijo da lahko grejo nepremičnine sam gor. S takimi obrestnimi merami, bodo šle tudi hitro dol. Sicer hitro v nepremičninah je lahko tudi par let ampak trend se lahko tudi obrne.

novak-t ::

velikBrokoli je izjavil:

Realnost je taka, da večini starši pomagajo.. saj imaš tudi na slotechu maherje, ki govorijo kako so oni imel jajca in vzel kredit brez pomoči, potem pa nekaj postov kasneje ugotoviš, da so zastavili hipoteko na nepremičnino od staršev, ali pa jim je parcelo šenkala babica :)) ker to je res malenkost..

brihta, a drugega dela pa nisi prebral? Da če nebi dobil hipoteke na nepremičnino od staršev, bi pa lastna sredstva zagotovila partnerica z dodatnim kreditom? Logično bi potem tudi hipoteka šla na kupljeno hišo.

Razlika pa je samo to, da sem se izognil dodatnemu kreditu, ki bi ga takoj po plačilu kupnine tudi odplačal (ali pa ne, pa nebi potem tistega dodatnega kredita vzel, ko je malo zmanjkalo za dokončanje obnove)...

Tako da ja, je bila malenkostna pomoč, ker z njo nisem profitiral. Absolutno pa to ni razlog, da sem lahko sploh kupil hišo. Dejansko sem si samo olajšal delo. Tako da še vedno vztrajam, da sem kupil hišo z 0eur na računu brez pomoči staršev...

OneYellow ::

Invictus pozabil s katerim profilom se je prijavil?:))

novak-t ::

OneYellow je izjavil:

Invictus pozabil s katerim profilom se je prijavil?:))

ne

kriptobog ::

velikBrokoli je izjavil:

Realnost je taka, da večini starši pomagajo.. saj imaš tudi na slotechu maherje, ki govorijo kako so oni imel jajca in vzel kredit brez pomoči, potem pa nekaj postov kasneje ugotoviš, da so zastavili hipoteko na nepremičnino od staršev, ali pa jim je parcelo šenkala babica :)) ker to je res malenkost..


Ma smo dali kar na svojo, ker stanovanje od mati je vredno samo 70k in je bila ze sama parcela vec vredna :)) Rastoca hipoteka je resitev za to. Banka niti ne komplicirajo, sploh ce je gradnja na kljuc s kakim priznanim gradbenikom.

velikBrokoli ::

novak-t je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Realnost je taka, da večini starši pomagajo.. saj imaš tudi na slotechu maherje, ki govorijo kako so oni imel jajca in vzel kredit brez pomoči, potem pa nekaj postov kasneje ugotoviš, da so zastavili hipoteko na nepremičnino od staršev, ali pa jim je parcelo šenkala babica :)) ker to je res malenkost..

brihta, a drugega dela pa nisi prebral? Da če nebi dobil hipoteke na nepremičnino od staršev, bi pa lastna sredstva zagotovila partnerica z dodatnim kreditom? Logično bi potem tudi hipoteka šla na kupljeno hišo.

Razlika pa je samo to, da sem se izognil dodatnemu kreditu, ki bi ga takoj po plačilu kupnine tudi odplačal (ali pa ne, pa nebi potem tistega dodatnega kredita vzel, ko je malo zmanjkalo za dokončanje obnove)...

Tako da ja, je bila malenkostna pomoč, ker z njo nisem profitiral. Absolutno pa to ni razlog, da sem lahko sploh kupil hišo. Dejansko sem si samo olajšal delo. Tako da še vedno vztrajam, da sem kupil hišo z 0eur na računu brez pomoči staršev...


Očitno sem nekomu stopil na živec, čeprav sploh ne vem kdo točno si ;(( Seveda vsi trdijo, da je bila malenkostna pomoč, kot sem že rekel. Na koncu se pa izkaže, da je šlo vseeno za kar veliko pomoč, čeprav si neradi to priznajo.

matobeli ::

Ponavad je tista pomoč točno toliko da ti ni treba vzet al bistveno slabšega kredita ali pa neoprimalno nepremičnino.

Pol pa ni važn a je 10k, 50k ali 100k.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Ponavad je tista pomoč točno toliko da ti ni treba vzet al bistveno slabšega kredita ali pa neoprimalno nepremičnino.

Pol pa ni važn a je 10k, 50k ali 100k.



No vodis v mojem primeru je bilo 10k in pac nisem rabil prodat takrat dodatnih 10k crypta
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

care20 ::

Ko sem sklenil keredit je bila obrestna mera 2.6%,zdaj je blizu 6%,nevem a se naj smejem ali jocem :D
Prej je bila 520e,zdaj je cca 850e

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: care20 ()

asdf_jklc ::

S temi davki in krediti se bo v Sloveniji zgodil se vecji beg mozganov, kot bi se sicer. Ce ni v familiji ata direktor, ni niti osnovne sanse, da mlad par pride do necesa spodobnega danes (dajmo zdej izjemo, ko se odlocita za res pravi poklic) - razen ce se obsodis na zivljenje reveza. To je eden od razlogov, zakaj svoja otroka pripravljam na odhod v tujino. Tam bo priloznost, tu je pa ni.
Glede obrestne mere jaz sem imel 2.1% 10 let nazaj + 6M euribor (kredit sklenjen na 20 let) odplacal v 5 letih. Sem eden tistih srecnezev, ki smo imeli negativen euribor.
Cakam pa, kdaj se bodo v sloveniji zacela pojavljati prikolicarska naselja ali pa trajni kamp za mlade druzine (lahk tut favele po domace). Pri teh cenah mi nebi na kraj pameti prslo dom kupovat. Postanes suzenj

kriptobog ::

Ker v tujini je pa toliko bolje? KRediti so isto dragi, ce nisi ravno v vukojebini so nepremicnine vecinoma se drazje kot pri nas. Tipicno slovensko jamranje.
Sicer pa kako ze gre? You will own nothing and be happy? :)

Mato989 ::

asdf_jklc je izjavil:

S temi davki in krediti se bo v Sloveniji zgodil se vecji beg mozganov, kot bi se sicer. Ce ni v familiji ata direktor, ni niti osnovne sanse, da mlad par pride do necesa spodobnega danes (dajmo zdej izjemo, ko se odlocita za res pravi poklic) - razen ce se obsodis na zivljenje reveza. To je eden od razlogov, zakaj svoja otroka pripravljam na odhod v tujino. Tam bo priloznost, tu je pa ni.
Glede obrestne mere jaz sem imel 2.1% 10 let nazaj + 6M euribor (kredit sklenjen na 20 let) odplacal v 5 letih. Sem eden tistih srecnezev, ki smo imeli negativen euribor.
Cakam pa, kdaj se bodo v sloveniji zacela pojavljati prikolicarska naselja ali pa trajni kamp za mlade druzine (lahk tut favele po domace). Pri teh cenah mi nebi na kraj pameti prslo dom kupovat. Postanes suzenj


Vse se da če je želja in volja... če pa je bolj pomembno fotkat za instagram hrano iz Tajske, Amerike, Kube, Balija, Zanzibarja, Japonske, Južne Koreje in Hong Konga (in še kod) potem pa pač zmanjka kje drugje.

Glavni problem je da mladi predolgo bluzijo... obdobje 19 - 27 je najpomembnejše obdobje če hočeš imet pri 3x (kjer je x nižji od 5) karkoli svojega...

Če študiraš nekaj kar potem ne bo plača vsaj POVPREČNA v roku 1 leta po končanju faksa, je bolje ne študirat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Jaz sem "prebluzil" pol sveta preden sem sel v gradnjo. Ravno v tem obdobju, ki ga omenjas je top potovati. Potem se nabere vec obveznosti, hisa, otroki, itd. itd. Takrat si pa bolj ko ne fraj, mi smo bili vsi na napotnicah takrat, ker nihce ni zaposloval in si imel dopust kadakroli in neomejeno. Te potovanja ki jih omenjas niso tako draga, takrat so bila se cenejsa. Toliko kot si ti odstel za nekaj dni na Cipru, sem jaz odstel za 14 dni Tajske za dva...

GregiB ::

Bistven problem civiliziranega zahoda je prenos lastništva starejših generacij na mlajše (dedovanje). Z močnim dvigom povprečne starosti zdaj dedujejo dediči ponavadi pri 50+ ali celo 60+, ki praviloma že imajo kaj pod pasom. Od tega generacija, ki gre na svoje nima nič, oz. se mora zanašati na pomoč staršev, ki so tista generacija, ki "jerba". Ne narobe razumet... nikomur ne želim prezgodnje smrti, a dejasvo je, da situacija sili mlado generacijo, da dejansko začnejo iz nule oz. tistega, kar so jim starši pripravljeni poriniti v gnezdo
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Jaz sem "prebluzil" pol sveta preden sem sel v gradnjo. Ravno v tem obdobju, ki ga omenjas je top potovati. Potem se nabere vec obveznosti, hisa, otroki, itd. itd. Takrat si pa bolj ko ne fraj, mi smo bili vsi na napotnicah takrat, ker nihce ni zaposloval in si imel dopust kadakroli in neomejeno. Te potovanja ki jih omenjas niso tako draga, takrat so bila se cenejsa. Toliko kot si ti odstel za nekaj dni na Cipru, sem jaz odstel za 14 dni Tajske za dva...


Saj to je vse ok, če potem zmoreš zgradit ali kupit, če pa ne, pa pač potovanje ni številka ena ampak delo in varčevanje izobraževanje v koristne zadeve...

To da nekdo do 29tega skače po Svetu pol bi pa rad v 1 letu mel flet 3 sobni v LJ in krivi nas kako mu ga nočemo (nočejo) prodat je pač smešno

GregiB je izjavil:

Bistven problem civiliziranega zahoda je prenos lastništva starejših generacij na mlajše (dedovanje). Z močnim dvigom povprečne starosti zdaj dedujejo dediči ponavadi pri 50+ ali celo 60+, ki praviloma že imajo kaj pod pasom. Od tega generacija, ki gre na svoje nima nič, oz. se mora zanašati na pomoč staršev, ki so tista generacija, ki "jerba". Ne narobe razumet... nikomur ne želim prezgodnje smrti, a dejasvo je, da situacija sili mlado generacijo, da dejansko začnejo iz nule oz. tistega, kar so jim starši pripravljeni poriniti v gnezdo


Seveda, tudi to sem že izpostavil... nekoč je pač folk umiral pri 50, 60tih in je potomec podedoval pri 30tih... danes pa je recimo moja babi še žive, njen sin je pa v penziji že 3 leta... kaj njemu dzaj pomaga stanovanje ki ga bo dobil ko bo 90 letna oseba umrla...

Pač nastala je ta vrzel ki je logična, ampak to se bo zapolnilo čez 30 let...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Jaz sem "prebluzil" pol sveta preden sem sel v gradnjo. Ravno v tem obdobju, ki ga omenjas je top potovati. Potem se nabere vec obveznosti, hisa, otroki, itd. itd. Takrat si pa bolj ko ne fraj, mi smo bili vsi na napotnicah takrat, ker nihce ni zaposloval in si imel dopust kadakroli in neomejeno. Te potovanja ki jih omenjas niso tako draga, takrat so bila se cenejsa. Toliko kot si ti odstel za nekaj dni na Cipru, sem jaz odstel za 14 dni Tajske za dva...


Saj to je vse ok, če potem zmoreš zgradit ali kupit, če pa ne, pa pač potovanje ni številka ena ampak delo in varčevanje izobraževanje v koristne zadeve...

To da nekdo do 29tega skače po Svetu pol bi pa rad v 1 letu mel flet 3 sobni v LJ in krivi nas kako mu ga nočemo (nočejo) prodat je pač smešno


Ja ko se lotis nakupa ali gradnje pac ne gres. Ko sem gradil 2 letni nisem bil nikjer, ker je ves denar sel v gradnjo.

Shegevara ::

kriptobog je izjavil:

Ker v tujini je pa toliko bolje? KRediti so isto dragi, ce nisi ravno v vukojebini so nepremicnine vecinoma se drazje kot pri nas. Tipicno slovensko jamranje.
Sicer pa kako ze gre? You will own nothing and be happy? :)


V razvitem svetu je še kaj drugega kot bodisi vukojebina ali pa kaj kar se v tej temi prvo omeni: center Munchna oziroma London.

in če ne gledamo teh dveh ekstremov (metropolis vs vukojebina) imaš situacijo, da ti je kredit in najemnina sicer višja (debatable) ampak je višja tudi plača za isto delo (to pa ni debatable).

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Jaz sem "prebluzil" pol sveta preden sem sel v gradnjo. Ravno v tem obdobju, ki ga omenjas je top potovati. Potem se nabere vec obveznosti, hisa, otroki, itd. itd. Takrat si pa bolj ko ne fraj, mi smo bili vsi na napotnicah takrat, ker nihce ni zaposloval in si imel dopust kadakroli in neomejeno. Te potovanja ki jih omenjas niso tako draga, takrat so bila se cenejsa. Toliko kot si ti odstel za nekaj dni na Cipru, sem jaz odstel za 14 dni Tajske za dva...


Saj to je vse ok, če potem zmoreš zgradit ali kupit, če pa ne, pa pač potovanje ni številka ena ampak delo in varčevanje izobraževanje v koristne zadeve...

To da nekdo do 29tega skače po Svetu pol bi pa rad v 1 letu mel flet 3 sobni v LJ in krivi nas kako mu ga nočemo (nočejo) prodat je pač smešno


Ja ko se lotis nakupa ali gradnje pac ne gres. Ko sem gradil 2 letni nisem bil nikjer, ker je ves denar sel v gradnjo.


Seveda, samo realnost je pa taka da večina nima take plače da bi lahko v 2 letih sfinancirali gradnjo, zato pač morajo 5-10 let it nikamor... to pa sončki nočejo hočejo gratis od davkoplačevalcev.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Komur paše zvet v rodni vasi in se poročit s sosedo pri 21. letih, super.

Jaz sem podobno kot kriptobog, 10 let prepotoval, delal remote, da se pri 22. poročim in garbam za jebene stene, se fuknem skozi okno.

Pri 65. js ne bom backpackal po Aziji, spal na plaži in lovil babe naokoli :).

Za cegle pa spravis skupaj tudi pri 30+, če le nimaš 2 levih rok :).

Shegevara je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ker v tujini je pa toliko bolje? KRediti so isto dragi, ce nisi ravno v vukojebini so nepremicnine vecinoma se drazje kot pri nas. Tipicno slovensko jamranje.
Sicer pa kako ze gre? You will own nothing and be happy? :)


V razvitem svetu je še kaj drugega kot bodisi vukojebina ali pa kaj kar se v tej temi prvo omeni: center Munchna oziroma London.

in če ne gledamo teh dveh ekstremov (metropolis vs vukojebina) imaš situacijo, da ti je kredit in najemnina sicer višja (debatable) ampak je višja tudi plača za isto delo (to pa ni debatable).


Js sem v Španiji imel sosedo leta 2019, delala kot čistilka za 1300 neto v hotelu, za 3-soben flat je dala pa 62 jurjev (novogradnja). V okolici Malage.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Komur paše zvet v rodni vasi in se poročit s sosedo pri 21. letih, super.

Jaz sem podobno kot kriptobog, 10 let prepotoval, delal remote, da se pri 22. poročim in garbam za jebene stene, se fuknem skozi okno.

Pri 65. js ne bom backpackal po Aziji, spal na plaži in lovil babe naokoli :).


Eni preveč pretiravate... imaš primere ko pač se 2 poročita (oz imata otroke) pri cca 21,22,23 in kaj to pomeni? Da so froci pri njunih 45tih praktično odrasli nekateri celo doseljeni ali v najemu v LJ in študirajo, onadva pa potujeta in uživata...

Maš pa pač potem kontra primere ko ženska komaj pri 37tih zanosi...

Kaj je bolje je up to debate, samo ne krivit družbe in drugih za svoje faile da si pri 3x ne moreš kupit fleta... kriv si v 90% sam. (in tvoja rodbina)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Poročeni pri 21. se pri 30+ ločijo v 80% primerih :).

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Poročeni pri 21. se pri 30+ ločijo v 80% primerih :).


Sicer sme mislil "Poročene" ampak ja, če si ti tisti med 20% je to dovolj kaj te briga ostalo?

Tisti ki pa pri 30tih nimajo nič pa tudi pri 40tih v 90% nimajo nič, niti pri 65tih... 8-)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Mato989 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Poročeni pri 21. se pri 30+ ločijo v 80% primerih :).


Sicer sme mislil "Poročene" ampak ja, če si ti tisti med 20% je to dovolj kaj te briga ostalo?

Tisti ki pa pri 30tih nimajo nič pa tudi pri 40tih v 90% nimajo nič, niti pri 65tih... 8-)


V 90% primerov tudi luzerji pri 50+ postatejo premozni, ko se zacne dedovanje :).

Zacnejo babice in starsi umirat in zacenja kapljat premozenje.

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Poročeni pri 21. se pri 30+ ločijo v 80% primerih :).


Sicer sme mislil "Poročene" ampak ja, če si ti tisti med 20% je to dovolj kaj te briga ostalo?

Tisti ki pa pri 30tih nimajo nič pa tudi pri 40tih v 90% nimajo nič, niti pri 65tih... 8-)


V 90% primerov tudi luzerji pri 50+ postatejo premozni, ko se zacne dedovanje :).

Zacnejo babice in starsi umirat in zacenja kapljat premozenje.


Seveda, ampak nimajo vsi kaj za dedovat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GregiB ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Poročeni pri 21. se pri 30+ ločijo v 80% primerih :).


Iz riti potegnjen podatek... stopnja razveznosti v rodni grüdi je cca 30%, distribucija po starosti pa približno enaka...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Pat_MaGroin ::

GregiB je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Poročeni pri 21. se pri 30+ ločijo v 80% primerih :).


Iz riti potegnjen podatek... stopnja razveznosti v rodni grüdi je cca 30%, distribucija po starosti pa približno enaka...


Ne palamudi.

Uradni podatek je 45 %, ti pa iz druge roke povem (imam odvetnika v familiji, ki se ubada s tem), da folk, rojen po 1981 in zgoraj poročen, leta 2023 v 80% ni več skupaj.

Časi so se spremenili, folk ne ostane v jamru več forever.

In potem se pri 45 ločiš, premoženje gre na pol in pristaneš v najeti garsonjeri :).

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Zanimivo je da pri nekaterih temah eni skoz poudarjajo kako so izvenserijski, pri drugih ko je treba potrdit lastno mnenje pa uporabijo povprečje... kjer sploh ni polovica...

Kakorkoli delujeta obe smeri, problem je takrat ko si star 30 in nimaš ne frocov pa ne dobre plače in prihrankov...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Point je, da se trendi spreminjajo.

Včasih ločitev praktično ni bilo in "kar skupaj ustvarita" je držalo do smrti.

Zdaj so drugi časi in bo samo še slabše glede ločitev, mislim to so osnove, zakaj vam to razlagam :).

Seveda je pametno šparat, delat na karieri sure.

Ampak problem cen v Sloveniji je v državi in njeni regulaciji, sploh pa na obubožanih občinah, ki jim je praktično edini vir preživetja preprodajanje parcel.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Point je, da se trendi spreminjajo.

Včasih ločitev praktično ni bilo in "kar skupaj ustvarita" je držalo do smrti.

Zdaj so drugi časi in bo samo še slabše glede ločitev, mislim to so osnove, zakaj vam to razlagam :).

Seveda je pametno šparat, delat na karieri sure.

Ampak problem cen v Sloveniji je v državi in njeni regulaciji, sploh pa na obubožanih občinah, ki jim je praktično edini vir preživetja preprodajanje parcel.


Seveda, ampak je pa point še vedno v nekih osnovah:

1. Potomstvo
2. Prebivališče (po sreči lastno)
3. uživanje

Zdaj v katerem vrstnem redu to narediš je up to you... seveda je točka 1 precej pogojena tudi z leti, sploh za ženske (pa tudi delno moške)

Stari nasvet pravi, prvo štalca pol pa kravca, zagotovo pa menim da po 25tem je bolje planirat pridobitev nepremičnine in potomstvo, jaz ko sem že skoraj star (kristusova leta pa to) ja super, če dobiš froca pri 33,34,35 pol boš kaj, 55 ko bo froc 20 cca... če ga bi dobil pri 25tih bi bil froc pri 45tih že "odrasel" in skoraj samostojen ali pa vsaj začel služit (skoraj)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tody ::

Tole okoli familije si zelo butasto zastavil, zato je toliko golazni pri nas, ker je folk ne zrel in potem so še froci nezreli. Vsem se vam neki mudi, imeti lastno hišo imeti iti v penzijo... Vse z namenom da ne bo več treba delat! Potem ko maš pa svojo lastno nepremičnino si pa car in si vse naredil kar si imel narediti v življenu. Lahko se usedeš na teraso in piješ pivo, ki ti ga je častila socialna!

Dajte prosim že enkrat glavo iz riti in začnite razmišljat s svojo glavo. Miljone različnih ljudi je in različne potrebe, od tega da folk veliko potuje pa rabi samo nekje prespat in za to ne rabi 200 m2 kvadratne hiše z 1000 kvadratov zemlje okol. Do družin ki pa rabi točno to. Vsak pa je svoje sreče kovač eni pač lahko pridejo do tega prej drugi kasneje.

GregiB ::

Pat_MaGroin je izjavil:



Ne palamudi.

Uradni podatek je 45 %, ti pa iz druge roke povem (imam odvetnika v familiji, ki se ubada s tem), da folk, rojen po 1981 in zgoraj poročen, leta 2023 v 80% ni več skupaj.


Spet govoriš iz riti...

Zadnji uraden podatek SURSa je, da je bilo leta 2021 5.916 porok in 2.322 razvez, kar je 39,2%. Med leti 1954 in 1970 je bilo porok povprečno 14.000, razvez 1.890 (13%), v 80ih in 90 je bilo porok 10.000 letno, trazvez 2.143 (21%), v tem stoletju pa porok 6.500, razvez pa 2.380 (36,6%). In glede na to, da je povprečna starost razvezanca ob razvezi 47 let, razvezanke pa 44 let, tele tvoji ritizmi pač nimajo nobene logike...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Pat_MaGroin ::

GregiB je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:



Ne palamudi.

Uradni podatek je 45 %, ti pa iz druge roke povem (imam odvetnika v familiji, ki se ubada s tem), da folk, rojen po 1981 in zgoraj poročen, leta 2023 v 80% ni več skupaj.


Spet govoriš iz riti...

Zadnji uraden podatek SURSa je, da je bilo leta 2021 5.916 porok in 2.322 razvez, kar je 39,2%. Med leti 1954 in 1970 je bilo porok povprečno 14.000, razvez 1.890 (13%), v 80ih in 90 je bilo porok 10.000 letno, trazvez 2.143 (21%), v tem stoletju pa porok 6.500, razvez pa 2.380 (36,6%). In glede na to, da je povprečna starost razvezanca ob razvezi 47 let, razvezanke pa 44 let, tele tvoji ritizmi pač nimajo nobene logike...


Ker se ful parov poroči ja in so zajeti v tej statistiki :).

kriptobog ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Komur paše zvet v rodni vasi in se poročit s sosedo pri 21. letih, super.

Jaz sem podobno kot kriptobog, 10 let prepotoval, delal remote, da se pri 22. poročim in garbam za jebene stene, se fuknem skozi okno.

Pri 65. js ne bom backpackal po Aziji, spal na plaži in lovil babe naokoli :).

Za cegle pa spravis skupaj tudi pri 30+, če le nimaš 2 levih rok :).

Shegevara je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ker v tujini je pa toliko bolje? KRediti so isto dragi, ce nisi ravno v vukojebini so nepremicnine vecinoma se drazje kot pri nas. Tipicno slovensko jamranje.
Sicer pa kako ze gre? You will own nothing and be happy? :)


V razvitem svetu je še kaj drugega kot bodisi vukojebina ali pa kaj kar se v tej temi prvo omeni: center Munchna oziroma London.

in če ne gledamo teh dveh ekstremov (metropolis vs vukojebina) imaš situacijo, da ti je kredit in najemnina sicer višja (debatable) ampak je višja tudi plača za isto delo (to pa ni debatable).


Js sem v Španiji imel sosedo leta 2019, delala kot čistilka za 1300 neto v hotelu, za 3-soben flat je dala pa 62 jurjev (novogradnja). V okolici Malage.


To. Ko imas otroke in ko si star tezko potujes. LEzanje na plazi itd ja, kaj vec odpade. Pri otrokih moras nekaj let pocakati, potem jih pa lahko teras naokoli pa se to je tezje, ker se jim ne da, tega pa tega ne bi jedli itd. Ce lahko moras cimvec prepotovati ko si mlad. Meni je zal, da nisem vec, ampak pac ni bilo denarja.

Nepremicnine v Spaniji so pa se zdaj ugodne. Se ravno dogovarjam o nakupu parcele z gradbenim dovoljenjem in pricetkom gradnje predvidoma v marcu 2024. Pogled na morje, terasa z bazenom, 3 spalnice, dve kopalnici, klet (garaza), prtilcije, masarda. Costa Adeje. 220m2 neto, kao neke luksuzne vile, ceprav je v resnici standardna gradnja. 360k, pa se to je taka cena samo zaradi lokacije. Visje ali pa ven iz mesta je precej ceneje.

Pat_MaGroin ::

Obišči še Lanzarote, manjši otok, ampak simpatičen, pa meni osebno lepše plaže/morje. Se pa manj dogaja.

2019 se je tam dobilo novogradnjo (3 spalnice, bazen, 2 terasi, garaža) s pogledom na morje pod 200k. Zdej pa je 300k+, tako da tole Costa Adeje je res ugodno (pa meni osebno najbolj kul del na Tenerifu).

Fuertaventura je pa recimo totalno brezvezen otok, ne grem tja niti v podarjeno bajto :).

Zgodovina sprememb…

Cr00k ::

EURIBOR nadaljuje z rastjo. Danes je 6m-EURIBOR 3,707%.

Tody ::

Kriptobog zgleda da nima problema z denarjem, zakaj zdaj ne potuješ? Ne privošiš svojim otrokom ali pa si 90 + let star da ne moreš več potovat?

velikBrokoli ::

Pa ste kdaj potovali z majhnimi otroci? To je kar stresno :D

ales85 ::

velikBrokoli je izjavil:

Pa ste kdaj potovali z majhnimi otroci? To je kar stresno :D

Ojoj... PTSD :))

kriptobog ::

Kdo je rekel, da ne potujem vec?
Trenutno sem na Tenerifih. Ko se bom navelical gremo pa drugam. Za zimo imam pa zw bookirano Florido.

Meee ::

Eh z otroci se seveda da čist komot potovati, tudi ko so manjši. Moraš pa malo spremeniti pričakovanja; popivanja do 5h ponoči sredi Bangkoka in 3 dnevni pohodi v pičko materno sredi džungle načeloma odpadejo.

Malo bolj na izi in počasi pa gre marsikaj skozi, tudi backpacking variante po Aziji. Ni treba ravno samo na plaži ležat. Je pa tudi meni žal da nisem vsaj malo bolj potoval, ko sem bil mlajši - nekako je bil skoz nek izgovor. Denar načeloma ni taaaak problem, se da dost na pocen prit čez, če potuješ na pocen način in skozi poceni države (katere so itak daleč najbolj zanimive:)).

Mato989 ::

Tody je izjavil:

Tole okoli familije si zelo butasto zastavil, zato je toliko golazni pri nas, ker je folk ne zrel in potem so še froci nezreli. Vsem se vam neki mudi, imeti lastno hišo imeti iti v penzijo... Vse z namenom da ne bo več treba delat! Potem ko maš pa svojo lastno nepremičnino si pa car in si vse naredil kar si imel narediti v življenu. Lahko se usedeš na teraso in piješ pivo, ki ti ga je častila socialna!


Zrelost ima zelo malo kavzalnosti s starostjo(oz. obratno)... ima nekaj korelacije to drži ampak če si butl pri 25tih, si butl tudi pri 55tih v veliki večini primerov.

Dajte prosim že enkrat glavo iz riti in začnite razmišljat s svojo glavo. Miljone različnih ljudi je in različne potrebe, od tega da folk veliko potuje pa rabi samo nekje prespat in za to ne rabi 200 m2 kvadratne hiše z 1000 kvadratov zemlje okol. Do družin ki pa rabi točno to. Vsak pa je svoje sreče kovač eni pač lahko pridejo do tega prej drugi kasneje.


Kdo pa pravi da to ni res ali nasprotuje temu... Problem nastopi ko bi eni do 25,27,29 furali nek način potem pa bi radi v 1 ali 2 letih preklopili na drugega in ker jim ne bo šlo krivijo za to državo in vse nas ki bi jim morali pustit da do 28tega svirajo kurca potem pa v 2 letih dobijo od nas nepremičnino...

To. Ko imas otroke in ko si star tezko potujes.


Seveda, če pod "star" misliš 55+ potem se strinjam, ampak 45 letnik ki je pri 25tih mel otroka pa komot lahko enako (90%) aktivno potuje kot 25 letnik... ni neke drastične razlike, če si kolikor toliko v formi da nimaš 150kg...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

stara mama ::

Mato989 je izjavil:


Seveda, če pod "star" misliš 55+ potem se strinjam, ampak 45 letnik ki je pri 25tih mel otroka pa komot lahko enako (90%) aktivno potuje kot 25 letnik... ni neke drastične razlike, če si kolikor toliko v formi da nimaš 150kg...

Pa ti nimaš pojma, kaj to pomeni "imeti otroke"!

GregiB ::

stara mama je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Seveda, če pod "star" misliš 55+ potem se strinjam, ampak 45 letnik ki je pri 25tih mel otroka pa komot lahko enako (90%) aktivno potuje kot 25 letnik... ni neke drastične razlike, če si kolikor toliko v formi da nimaš 150kg...

Pa ti nimaš pojma, kaj to pomeni "imeti otroke"!


Za Matota ne vem, imam jih pa jaz... Ali je otrok motnja na potovanjih ali ne je odvisno od tega, kakšne aktivnosti so na potovanjih zate "normalne", katerim se ne moreš odpovedati, da ti ne bi pokvarilo izkušnje ipd.
Za naju z ženo je bil otrok deloma "ovira" zgolj prvo leto, rodil se je poleti, naslednje poletje smo pač šli na destinacijo blizu doma. Vsa ostala leta je bil kvečjemu popestritev, saj smo se šli aktivnosti, ki se jih sicer nebi.
Pač odvisno od človeka... Za marsikaterega modernega popotnika je že pratner na potovanju nepremostljiva ovira.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

matobeli ::

Točno tako, prvo leto greš nekam blizu, potem imaš nekje do 1. razreda praktično neomejena potovanja, potem se pa začne spet komplicirati... dopusti samo v vrhuncih sezone (počitnice), dopusti ki so tudi po volji otroka in ne samo neokrnjena narava mir in tišina, skupni dopusti z ljudmi ki imajo podobno stare otroke...

Potem pa počas nehajo hodit s tabo.
««
19 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2280385163 (157) D3m
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466001 (12349) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019799 (11462) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713318 (6082) Invictus
»

Stanovanjski kredit kje najugodnejša obrestna mera? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911788 (9161) Invictus

Več podobnih tem