» »

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit?

««
18 / 24
»»

user4683 ::

Sem preveril promet na banki in ko sem prvic odplacal vecji del, so se trajniki nehali. Ni bilo vec niti mesecnih za obresti ali kaj podobnega. Nisem pa potem cakal toliko casa, da bi potem spet prisel "on track". Ni pa mi iz izpiskov cisto jasno kako je bilo z obrestmi, na zalost iz samih transakcij ne vidim kaj tocno se je dogajalo. Sem pa 100% da pri predcasnem (delnem ali celotnem) odplacilu znizujes samo preostalo glavnico.

Bostjan_321 ::

user4683 je izjavil:

Sem preveril promet na banki in ko sem prvic odplacal vecji del, so se trajniki nehali. Ni bilo vec niti mesecnih za obresti ali kaj podobnega. Nisem pa potem cakal toliko casa, da bi potem spet prisel "on track". Ni pa mi iz izpiskov cisto jasno kako je bilo z obrestmi, na zalost iz samih transakcij ne vidim kaj tocno se je dogajalo. Sem pa 100% da pri predcasnem (delnem ali celotnem) odplacilu znizujes samo preostalo glavnico.


To mi je je jasno, da če jaz prinesem sedajle na banko vseh 100k za glavnico je to to. Glavnica je plačana in banka se obriše pod nosom za obresti (razen tisto kar sem že plačal do tega trenutka).

Se mi pa vseeno zdi en tak loophole oz. to good to true, da bi isto dosegel z odplačevanjem glavnice po kosih pri čemer bi ti vsakič zamrznili plačevanje obrokov za toliko mesecev kot bi poplačal glavnico.

Nimam jaz bank za ustanove, ki bi te oskubile za kaj manj kot je maksimalno možno :))

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

Sem šel preverit odlive in očitno je tako - vsak mesec, tudi ko ti trajnik ne teče, ti trgajo obresti na preostanek glavnice.

Oziroma jaz sem prvih 12 mesecev plačeval po trajniku, potem pa vsak mesec vsaj 3-5x več kot sem imel obrok. In ob teh večjih odplačilih se mi je glavnica zmanjšala za toliko kot sem vplačal minus toliko, kot je bilo tisti mesec obresti na preostalo glavnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Mato989 ::

user4683 je izjavil:

Sem šel preverit odlive in očitno je tako - vsak mesec, tudi ko ti trajnik ne teče, ti trgajo obresti na preostanek glavnice.

Oziroma jaz sem prvih 12 mesecev plačeval po trajniku, potem pa vsak mesec vsaj 3-5x več kot sem imel obrok. In ob teh večjih odplačilih se mi je glavnica zmanjšala za toliko kot sem vplačal minus toliko, kot je bilo tisti mesec obresti na preostalo glavnico.


Kar je dejansko (če mene vprašaš) NATEG...

Če si ti izposodiš 100k in drugi mesec prineseš na banko 10k in odplačaš bi ti moralo z naslednjim dnem se štet kot da je glavnica 90k... in bi drug mesec spet trgalo tvojo anuitete + popravljeno (torej zmanjšano) višino obresti zaradi nižje glavnice... karkoli je drugače je imo sleparsko.

Res me zanima kaj se zgodi če na NKBM appu zdaj odplačam od moji 34,8k kredita recimo 5k... po moji logiki mi morajo drug mesec spet trgat enako vendar zmanjšane obresti ker je glavnica nižja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

maticb492 ::

Mato989 je izjavil:

user4683 je izjavil:

Sem šel preverit odlive in očitno je tako - vsak mesec, tudi ko ti trajnik ne teče, ti trgajo obresti na preostanek glavnice.

Oziroma jaz sem prvih 12 mesecev plačeval po trajniku, potem pa vsak mesec vsaj 3-5x več kot sem imel obrok. In ob teh večjih odplačilih se mi je glavnica zmanjšala za toliko kot sem vplačal minus toliko, kot je bilo tisti mesec obresti na preostalo glavnico.


Kar je dejansko (če mene vprašaš) NATEG...

Če si ti izposodiš 100k in drugi mesec prineseš na banko 10k in odplačaš bi ti moralo z naslednjim dnem se štet kot da je glavnica 90k... in bi drug mesec spet trgalo tvojo anuitete + popravljeno (torej zmanjšano) višino obresti zaradi nižje glavnice... karkoli je drugače je imo sleparsko.

Ne, saj tako deluje.

Mato989 je izjavil:


Res me zanima kaj se zgodi če na NKBM appu zdaj odplačam od moji 34,8k kredita recimo 5k... po moji logiki mi morajo drug mesec spet trgat enako vendar zmanjšane obresti ker je glavnica nižja.


Vprašanje je samo kdaj se to poračuna... jaz sem nekaj časa po tem ko sem vzel kredit za testiranje "odplačal" 20EUR in imam glavnico manjšo za teh 20EUR, samo obrok imam še vedno isti kot v pogodbi, ne vem kdaj se to poračuna, pomojem mi pač teh par centov glavnice več odplačuje.

Lahko to vse vidiš v sisbonu, točno koliko se ti glavnica manjša vsak mesec, recimo primer za moj star kredit:



EDIT: Opazil sem da niso ravno konsistentni (ali pa ne znam razvozlat sistema), se mi pa zdi da prištevajo obresti vsak mesec. Zato se znesek včasih viša.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Kar je dejansko (če mene vprašaš) NATEG...

Če si ti izposodiš 100k in drugi mesec prineseš na banko 10k in odplačaš bi ti moralo z naslednjim dnem se štet kot da je glavnica 90k... in bi drug mesec spet trgalo tvojo anuitete + popravljeno (torej zmanjšano) višino obresti zaradi nižje glavnice... karkoli je drugače je imo sleparsko.

Res me zanima kaj se zgodi če na NKBM appu zdaj odplačam od moji 34,8k kredita recimo 5k... po moji logiki mi morajo drug mesec spet trgat enako vendar zmanjšane obresti ker je glavnica nižja.

Ker nimas pojma kako se predcasno kredit odplacuje. Imas 2 opciji.

1. Odplacilna doba enaka, zmanjsa se ti obrok.
2. Obrok ostane enak, skrajsa se ti odplacina doba.

Glavnica se vedno zmanjsa...

Zdaj pa nehaj bluzit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Kar je dejansko (če mene vprašaš) NATEG...

Če si ti izposodiš 100k in drugi mesec prineseš na banko 10k in odplačaš bi ti moralo z naslednjim dnem se štet kot da je glavnica 90k... in bi drug mesec spet trgalo tvojo anuitete + popravljeno (torej zmanjšano) višino obresti zaradi nižje glavnice... karkoli je drugače je imo sleparsko.

Res me zanima kaj se zgodi če na NKBM appu zdaj odplačam od moji 34,8k kredita recimo 5k... po moji logiki mi morajo drug mesec spet trgat enako vendar zmanjšane obresti ker je glavnica nižja.

Ker nimas pojma kako se predcasno kredit odplacuje. Imas 2 opciji.

1. Odplacilna doba enaka, zmanjsa se ti obrok.
2. Obrok ostane enak, skrajsa se ti odplacina doba.

Glavnica se vedno zmanjsa...

Zdaj pa nehaj bluzit.


Pa je to po zakonu da imaš na voljo oboje ali lahko banka sama si izmisli da je na voljo le 1?

Ker meni je bilo rečeno ko sem kredit vzel, da če predčasno kaj odplačam, se mi pač odplačilna doba skrajša in da se ne preračunava na novo anuitete... bom pač toliko mesecev ali let predčasno zaključil s kreditom.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zasavc83 ::

Pri moji banki so mi dali na izbiro, kaj želim. Takrat so bile obresti še zelo nizke in jim je bilo vseeno. Danes pa verjetno raje prej poberejo denar dokler je še vreden kolikor toliko.

wcpapir ::

Na novi kbm imaš sklic kamor lahko nakazuješ "predčasno poplačilo kredita" a ve kdo kako to deluje, briše št obrokov ali znižuje obrok ?

HoneySchnaps ::

Na NKBM prečasno odplačilo vedno zmanjša glavnico, obrok ostane enak, za zmanjšanje obroka je potreben aneks (fiksna OM). Če spremljaš app, vidiš da ob prehodu na nov mesec priprišejo obresti h glavnici. Sem enkrat sam računal in dejansko po dnevih pravilno izračunajo obresti - če v začetku meseca nakažeš "predčasno poplačilo" bo dejansko za tisti evro manj obresti kot če bi konec meseca nakazal.

Bizkit45 ::

večina bank ima 6m euribor za hipotekarne (beri, večina, ne vsi). sedaj me pa zanima ali vse banke ta 6m euribor obračunajo, "pribijejo", s 1.7 in 1.1 (2x letno) ali kakšna banka to naredi recimo 1.3. in 1.10?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

Mato989 ::

Bizkit45 je izjavil:

večina bank ima 6m euribor za hipotekarne (beri, večina, ne vsi). sedaj me pa zanima ali vse banke ta 6m euribor obračunajo, "pribijejo", s 1.7 in 1.1 (2x letno) ali kakšna banka to naredi recimo 1.3. in 1.10?


Mislim da je Nova KBM meni 1.10 to naredila letos... tak da verjetno majo oni tak.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

Bizkit45 je izjavil:

večina bank ima 6m euribor za hipotekarne (beri, večina, ne vsi). sedaj me pa zanima ali vse banke ta 6m euribor obračunajo, "pribijejo", s 1.7 in 1.1 (2x letno) ali kakšna banka to naredi recimo 1.3. in 1.10?

Večinoma se ti EURIBOR uskladi na obletnico podpisa pogodbe in še enkrat vmes.

Mato989 ::

johnnyyy je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

večina bank ima 6m euribor za hipotekarne (beri, večina, ne vsi). sedaj me pa zanima ali vse banke ta 6m euribor obračunajo, "pribijejo", s 1.7 in 1.1 (2x letno) ali kakšna banka to naredi recimo 1.3. in 1.10?

Večinoma se ti EURIBOR uskladi na obletnico podpisa pogodbe in še enkrat vmes.


No v mojem primeru bo to težko držalo... kredit sem namreč podpisal 19.12. uskladil se mi je pa Euribor z 1.11 (poslali so mi dopis na banka netu tam v začetku oktobra in velja nova anuiteta z 1.11)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OZZY ::

johnnyyy je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

večina bank ima 6m euribor za hipotekarne (beri, večina, ne vsi). sedaj me pa zanima ali vse banke ta 6m euribor obračunajo, "pribijejo", s 1.7 in 1.1 (2x letno) ali kakšna banka to naredi recimo 1.3. in 1.10?

Večinoma se ti EURIBOR uskladi na obletnico podpisa pogodbe in še enkrat vmes.


Ne.. 6M euribor se ukljajuje na 1.7 in 1.1... Nima veze kdaj si podpisal pogodbo. Tudi če si jo z 1.5.. se ti z 1.7 uskladi z novim. Nato z 1.1. itd..
Go with the flow.

Mato989 ::

OZZY je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

večina bank ima 6m euribor za hipotekarne (beri, večina, ne vsi). sedaj me pa zanima ali vse banke ta 6m euribor obračunajo, "pribijejo", s 1.7 in 1.1 (2x letno) ali kakšna banka to naredi recimo 1.3. in 1.10?

Večinoma se ti EURIBOR uskladi na obletnico podpisa pogodbe in še enkrat vmes.


Ne.. 6M euribor se ukljajuje na 1.7 in 1.1... Nima veze kdaj si podpisal pogodbo. Tudi če si jo z 1.5.. se ti z 1.7 uskladi z novim. Nato z 1.1. itd..


Pol bo potrebno razložit zakaj je Nova KBM meni poslala v začetku oktobra spremembo anuitete glede na 6M Euribor?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GregiB ::

OZZY je izjavil:


Ne.. 6M euribor se ukljajuje na 1.7 in 1.1... Nima veze kdaj si podpisal pogodbo. Tudi če si jo z 1.5.. se ti z 1.7 uskladi z novim. Nato z 1.1. itd..


Ne drži... kdaj in kako se obračunava in usklajuje EURIbor je stvar pogodbe ali splošnih pogojev banke. Lahko npr. banka zahteva celo, da se obrestna mera prilagaja za vsak mesec posebej, ne glede na ročnost EURIborja (kar se pri SLO bankah po mojem vedenju ne dogaja). Je pa najpogostejša praksa, da se začetna EURIbor obrestna mera določi ob podpisu pogodbe in se potem usklajuje glede na ročnost, torej npr. 6 mesečni EURIbor se usklajuje 6 mesecev po podpisu in potem spet čez 6 mesecev...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Ghost7 ::

GregiB je izjavil:

OZZY je izjavil:


Ne.. 6M euribor se ukljajuje na 1.7 in 1.1... Nima veze kdaj si podpisal pogodbo. Tudi če si jo z 1.5.. se ti z 1.7 uskladi z novim. Nato z 1.1. itd..


Ne drži... kdaj in kako se obračunava in usklajuje EURIbor je stvar pogodbe ali splošnih pogojev banke. Lahko npr. banka zahteva celo, da se obrestna mera prilagaja za vsak mesec posebej, ne glede na ročnost EURIborja (kar se pri SLO bankah po mojem vedenju ne dogaja). Je pa najpogostejša praksa, da se začetna EURIbor obrestna mera določi ob podpisu pogodbe in se potem usklajuje glede na ročnost, torej npr. 6 mesečni EURIbor se usklajuje 6 mesecev po podpisu in potem spet čez 6 mesecev...


Drži [Pika]
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

maticb492 ::

Obstajajo tudi drugačni euriborji: 3,12 itd.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

OZZY ::

GregiB je izjavil:

OZZY je izjavil:


Ne.. 6M euribor se ukljajuje na 1.7 in 1.1... Nima veze kdaj si podpisal pogodbo. Tudi če si jo z 1.5.. se ti z 1.7 uskladi z novim. Nato z 1.1. itd..


Ne drži... kdaj in kako se obračunava in usklajuje EURIbor je stvar pogodbe ali splošnih pogojev banke. Lahko npr. banka zahteva celo, da se obrestna mera prilagaja za vsak mesec posebej, ne glede na ročnost EURIborja (kar se pri SLO bankah po mojem vedenju ne dogaja). Je pa najpogostejša praksa, da se začetna EURIbor obrestna mera določi ob podpisu pogodbe in se potem usklajuje glede na ročnost, torej npr. 6 mesečni EURIbor se usklajuje 6 mesecev po podpisu in potem spet čez 6 mesecev...


Dva primera.. Addiko in Delavska.. Vedno usklajujejo 1.7. in 1.1 .. Ne glede na to kdaj podpišeš pogodbo. Vsa obvestila dobim na te datume.. Adiiko najet aprila, DH julija.
Go with the flow.

GregiB ::

OZZY je izjavil:

GregiB je izjavil:

kdaj in kako se obračunava in usklajuje EURIbor je stvar pogodbe ali splošnih pogojev banke.


Dva primera.. Addiko in Delavska.. Vedno usklajujejo 1.7. in 1.1 .. Ne glede na to kdaj podpišeš pogodbo. Vsa obvestila dobim na te datume.. Adiiko najet aprila, DH julija.


Glej zgoraj...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Rašo ::

Živijo,
ima kdo informacije kakšno fiksno OM trenutno dajejo na bankah na 20 let - znesek cca 300-350 000eur. Imam informacije samo od ene banke in sicer FOM 3,9%.
Hvala.

velikBrokoli ::

4-4.5% brez pogajanj, najbrz prides pri vecini na okoli 4%.

destroyer2k ::

Rašo

Unicredit ima trenutno brez pogajanja 3,8% na 21 let, ne vem zakaj imajo na 20 let 4%. Lani se je dalo zbiti dol za 0,3-0,4%, kako togi so pa sedaj v teh razmerah pa ne vem.

Rašo ::

Hvala vam na pomoči. lpR

TheHijacker ::

Iz 272 € sem prišel na 343 € mesečnega obroka. 6M - EURIBOR + 1,50%.

Bo šlo samo še gor ali je smiselno razmišljat o drugačnem načinu odplačevanja?
http://www.google.si

velikBrokoli ::

Hitro si se spomnil ;(( sedaj boš težko karkoli spremenil.. bo samo slabše verjetno

IgorCardanof ::

TheHijacker je izjavil:

Iz 272 € sem prišel na 343 € mesečnega obroka. 6M - EURIBOR + 1,50%.

Bo šlo samo še gor ali je smiselno razmišljat o drugačnem načinu odplačevanja?


Kako so te pa prepricali, da vzames variabilno OM?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Lonsarg ::

Zdaj je prepozno za karkoli menjavat. Bo sicer skoraj gotovo šlo še malo gor kratkoročno, ampak ne dovolj da bi zdaj šel reprogramirat zarad tega.

TheHijacker ::

IgorCardanof je izjavil:

TheHijacker je izjavil:

Iz 272 € sem prišel na 343 € mesečnega obroka. 6M - EURIBOR + 1,50%.

Bo šlo samo še gor ali je smiselno razmišljat o drugačnem načinu odplačevanja?


Kako so te pa prepricali, da vzames variabilno OM?


10 let nazaj, ena plača in na pol zgrajena hiša. Edina varianta je bilo vzeti na 25 let s Euribor, da je bil znesek čim nižji. Namen pa je bil tudi, da ga v vsakem primeru ne bom odplačeval 25 let ampak ga bom predčasno odplačal. In večkrat sem kaj nakazal, da sem zmanjšal znesek. Znesek je ta trenutek samo še okrog 46.000 €.

Zdaj seveda ne bi jemal več variablne OM. Berem kakšno so treutno fiksne OM. Groza. In ker je hipoteke gor bi me čakali še stroški sprememb. Pa leto dve nazaj so mi rekli, da če grem na fiksno OM, ne bom mogel nakazovat dodatno na kredit.
http://www.google.si

Lonsarg ::

TheHijacker je izjavil:

Pa leto dve nazaj so mi rekli, da če grem na fiksno OM, ne bom mogel nakazovat dodatno na kredit.
Glede tega so se ti lepo zlagali:
1. Pri fiksni lahko odplačaš do 10k letno zastonj (pri variabilni je zastonj neomejeno)
2. Tudi nad 10k letno je strošek predplačila pri fiksni zgolj 1% glavnice (torej na oko ekvivalent temu kot da bi par mesecev kasneje odplačal), skratka precej zanemarljivo

Je pa res da reprogramiranje te takoj košta 500-1000€ ti imaš pa precej majhen znesek. Kljub vsemu so obresti dovolj narasle da bi profitiral če bi reprogramiral. Ampak pri takem malem znesku se ni za sekirat.

Pat_MaGroin ::

Jokanje, ker je kredit iz 270 na 343, v isti temi pa se lagano pogovarjamo, da 1k na mesec krede je the new normal :).

49106 ::

25% več se ti zdi malo?

Pat_MaGroin ::

Preberi se enkrat :).

Pod jurja ni več obroka, tle vsi pravijo da je to normalno, no problem.

V temi ima pa 90% folka sub 500 eur obrok.

OneYellow ::

Plus jokanje, če bi blo treba energetsko sanirat stavbe, v isti sapi pa pizdijo nad lenuhi, da nimajo 500k za dvojčka. :)

matobeli ::

*nad lenuhi ki imajo višjo plačo kot jo imajo sami.

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Preberi se enkrat :).

Pod jurja ni več obroka, tle vsi pravijo da je to normalno, no problem.

V temi ima pa 90% folka sub 500 eur obrok.



Jaz mam sub 200 ampak to smo tako porihtali

Ce das 55 pologa pac imas lahko taki kredit ane
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Preberi se enkrat :).

Pod jurja ni več obroka, tle vsi pravijo da je to normalno, no problem.

V temi ima pa 90% folka sub 500 eur obrok.



Jaz mam sub 200 ampak to smo tako porihtali

Ce das 55 pologa pac imas lahko taki kredit ane


Ce ti starsi dajo ane. Potem pa pametujes po forumu kako kako imas nizek obrok

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Pat_MaGroin ::

Pa zivet pri mami do 29. leta in "prispevat" za stroške.

Vse to za flat ranga 70k.

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Pa zivet pri mami do 29. leta in "prispevat" za stroške.

Vse to za flat ranga 70k.



Bistvo je da ga imam in ne jokcam kako so predragi itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Pa zivet pri mami do 29. leta in "prispevat" za stroške.

Vse to za flat ranga 70k.



Bistvo je da ga imam in ne jokcam kako so predragi itd...


Ja cudno, saj niti ne more biti predrago, ce ti stari dajo :))

IgorCardanof ::

Mato989 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Pa zivet pri mami do 29. leta in "prispevat" za stroške.

Vse to za flat ranga 70k.



Bistvo je da ga imam in ne jokcam kako so predragi itd...


Kot mi je moj dedek rad rekel: "Delaj s tem kar imaš".
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

matobeli ::

"Mouč pa trp."

Pravi slovenc.

mr_chai ::

Mato989, ti si brez pomoči staršev še takrat ne bi mogel privoščiti tisti kurnik na Ptuju.


Danes pa si ga ne bi mogel privoščiti niti s pomočjo staršev.


To je razlika med danes in takrat, ko si ti kupoval. Danes bi 50% preplačal kredit. Sam ne mi lagat, da ne bi jokal.

Mato989 ::

mr_chai je izjavil:

Mato989, ti si brez pomoči staršev še takrat ne bi mogel privoščiti tisti kurnik na Ptuju.


Danes pa si ga ne bi mogel privoščiti niti s pomočjo staršev.


To je razlika med danes in takrat, ko si ti kupoval. Danes bi 50% preplačal kredit. Sam ne mi lagat, da ne bi jokal.


Nima to veze jaz imam kaj je bilo danes in kaj vceraj nima vec veze prevec se fokusirate na mene

Jaz sem nepremicnino kupil in je moj kredit minoren in vzdrzen... Tistih 10k od starcev pa pac ene jokice ne morete prebolet ampak saj bo

Ker ce bi pa umrla in bi dedoval bi blo pa ok ali bi se po vase moral odpovedat dediscini kot pravi dec
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Mato989, ti si brez pomoči staršev še takrat ne bi mogel privoščiti tisti kurnik na Ptuju.


Danes pa si ga ne bi mogel privoščiti niti s pomočjo staršev.


To je razlika med danes in takrat, ko si ti kupoval. Danes bi 50% preplačal kredit. Sam ne mi lagat, da ne bi jokal.


Nima to veze jaz imam kaj je bilo danes in kaj vceraj nima vec veze prevec se fokusirate na mene

Jaz sem nepremicnino kupil in je moj kredit minoren in vzdrzen... Tistih 10k od starcev pa pac ene jokice ne morete prebolet ampak saj bo

Ker ce bi pa umrla in bi dedoval bi blo pa ok ali bi se po vase moral odpovedat dediscini kot pravi dec


Briga nas za tisti drobiz, ki si a dobil. Fora je, da pamujets v tri krasne, kako si oh in sploh, sam kupil stanovanje, za minimalen kredit. Pac nisi.

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

Nima to veze jaz imam kaj je bilo danes in kaj vceraj nima vec veze prevec se fokusirate na mene

Jaz sem nepremicnino kupil in je moj kredit minoren in vzdrzen... Tistih 10k od starcev pa pac ene jokice ne morete prebolet ampak saj bo

Ker ce bi pa umrla in bi dedoval bi blo pa ok ali bi se po vase moral odpovedat dediscini kot pravi dec

Nisi kupil sam stanovanja, pa če še tako bluziš. Starci so ti dali denar...

In kot poklicni dedič, čakaš na to, da si kupiš večje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

velikBrokoli ::

Realnost je taka, da večini starši pomagajo.. saj imaš tudi na slotechu maherje, ki govorijo kako so oni imel jajca in vzel kredit brez pomoči, potem pa nekaj postov kasneje ugotoviš, da so zastavili hipoteko na nepremičnino od staršev, ali pa jim je parcelo šenkala babica :)) ker to je res malenkost..

OneYellow ::

Ja ampak menda bi šlo tudi brez vsega tega, ampak so vseeno vzeli. :))

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Nima to veze jaz imam kaj je bilo danes in kaj vceraj nima vec veze prevec se fokusirate na mene

Jaz sem nepremicnino kupil in je moj kredit minoren in vzdrzen... Tistih 10k od starcev pa pac ene jokice ne morete prebolet ampak saj bo

Ker ce bi pa umrla in bi dedoval bi blo pa ok ali bi se po vase moral odpovedat dediscini kot pravi dec

Nisi kupil sam stanovanja, pa če še tako bluziš. Starci so ti dali denar...

In kot poklicni dedič, čakaš na to, da si kupiš večje...


Saj ga noben ni kupil sam... vsakemu je kdo pomagal bodisi z otroštvom ko ga je pravilneje usmerjal, bodisi z kešom, bodisi z čim drugim... Samo Invictus si je sam plenice menjal in prišel do stanovanja =) Vi pa kar sanjajte naprej.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
18 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2280385816 (810) D3m
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466054 (12402) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019812 (11475) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713323 (6087) Invictus
»

Stanovanjski kredit kje najugodnejša obrestna mera? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911797 (9170) Invictus

Več podobnih tem