» »

Znani prvi podatki o prihodnjem Playstationu

Znani prvi podatki o prihodnjem Playstationu

Euro Gamer - Šef razvoja konzol Playstation je razgrnil prve podrobnosti o ustroju naslednice PS4-ke, med katerimi sta najbolj zanimivi uporaba shrambe SSD in pa ohranitev fizičnih nosilcev za igre.

Sony se je letos odpovedal tradicionalni pomladanski tiskovki na sejmu E3, a da privrženci tabora Playstation ne bodo trpeli prehude informacijske suše, je poskrbel konzolni arhitekt Mark Cerny, ki je v intervjuju za Wired razkril prve podrobnosti o naslednici štirice. Zaenkrat je sicer še ne imenujejo uradno Playstation 5, a bi bilo skrajno čudno, če bi jo poimenovali kako drugače. Naprava bo zgrajena okrog AMDjevega osemjedrnega centralnega procesorja na arhitekturi Zen 2, izdelanega v 7-nanometrskem proizvodnem procesu. Tudi grafični čip bo AMDjev, na osnovi arhitekture Navi, ni pa Cerny natančno povedal, ali bo strojno procesiral žarke - obljubil je le načelno (se pravi vsaj programsko) podporo raytracingu. Zanimiv je poudarek glede namenskega vezja za obdelavo 3D zvoka, še bolj pa podatek, da bo glavna shramba podatkov trdninska - SSD. To je privzdignilo marsikatero obrv, saj kljub nenehnemu padanju cen SSDji še vedno veljajo za predrage za serijsko vgrajevanje v konzole. PS5 naj bi imel obenem zelo zmogljivo implementacijo, "hitrejšo od vseh trenutno dostopnih na PCju".

Cerny je prav tako zavrgel ugibanja, da bo prihodnji Playstation slonel na digitalni prodaji, saj bodo fizični ploščki še vedno osrednji medij za igre. To je zanimivo v luči nedavnih odmevnih najav servisov za pretočno igranje in pa poročil, da bo Microsoft danes najavil verzijo Xboxa One brez bralnika ploščkov. Naprava bo obenem nazaj kompatibilna z igrami za PS4 in očitno tudi z večino hardverske periferije. Na primer naočniki PSVR, pri čemer je možakar namignil, da bomo po splovitvi konzole zelo verjetno deležni tudi očal PSVR2. Obljubil je še podporo ločljivosti 8K, kar morda pomeni tudi, da se na 4K lahko nadejamo 120-herčnega osveževanja. O ceni ali datumu izida seveda ni rekel še nobene - zgolj to, da konzole letos gotovo še ne bomo videli.

51 komentarjev

«
1
2

FlyingBee ::

Kaj pa tipkovnica in miška?

_0\WA6m7Uzc ::

Konzola postane zanimiva sele po jailbreaku. PS4 recimo...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

St235 ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Konzola postane zanimiva sele po jailbreaku. PS4 recimo...

ja, za mozalaste pubertenike v mamini kleti. Velike večine jailbreak kaj dosti ne gane.

scipascapa ::

Sploh ko so igre tako hudičevo drage, UK in rabljene pa to.

filip007 ::

Verjetno bo "Path tracing" in 30FPS na 4K, mogoče bo Vulcan kaj več skupaj spravil.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

opeter ::

... in pa ohranitev fizičnih nosilcev za igre.


Uuuu, zato bodo še nekateri predli, če je to res.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Daliborg ::

Zdi se mi da je mobile/portable/streaming gaming že tako napreden da se zna novica o zadnjih konzolah uresničiti. Nintendo switch je na pravi poti upam da xbox in ps kopirata idejo in naredita prenosno konzolo, se bojim da jih bodo izdelovalci smartphone-ov/tablet-ov prehiteli v strojni opremi in bodo ostali le še softweraši (kot npr.SEGA)

Kar pomislite , kaj ti bo še ena konzola, če pa telefon za 1000EUR dela popolnoma vse in ga imaš vedno s seboj.

Špekulacija : https://gamerant.com/ps5-last-console/
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Matwic ::

Ti se hecaš ane? Če hočeš grafiko iz recimo leta 2002 in igralnost na nivoju tamagočija, potem je/bo telefon za 1000 € res popolnoma dovolj dober.

Streaming bo pa še zeeelooo dolgo neuporaben, če ni ravno podatkovni center tvoj sosed in imaš 1/10 Gb/s povezavo direktno do njega. Malo si preberi teme tu na slo-techu, ko so debate glede streaminga. Največji problem je zakasnitev, ki hitro lahko naraste na 300ms in več (torej, ko ti zasukaš pogled je potrebno 0,3s, da to vidiš na zaslonu), drugo je kvaliteta slike. Vsi bi radi 4k, pa 8k, pa miljon-k. Večja kot je resolucija, večja je tudi zakasnitev. Pa še predpostavljaš, da bodo v kratkem časovnem obdobju vsi ljudje imeli hitrosti tja v rangu 1Gb/s, ko je pa večina (ja večina, če ima 1 mesto ali pa nekaj ulic ultra hitre povezave to ne šteje) ljudi v razvitih državah srečna če ima sploh 20/5 Mb/s.

Pač ta članek je popolni drek.

On-topic:
Zanimiv tale Playstation 5, res bi si želel še podporo za tipkovnico in miško, potem pa se lahko moj gamerski računalnik upokoji in služi samo še delu. Mi je pa vseeno smešno, ko se stalno omenja to 4k in 8k resolucijo. Nove (prihajajoče) AAA igre ni variante, da bodo tekle na taki ločljivosti. Za 2D/low-poly indy igre je pa tko precej zavajajoče, da se tako zelo omenja te resolucije. Sploh, če dejansko imaš 8k televizor, potem pa moraš večino vsebine (igre, video, ni važno) upsamplat, je rezultat slabši, kot, če bi preprosto vse teklo v native 1080p.

7982884e ::

Matwic je izjavil:

Ti se hecaš ane? Če hočeš grafiko iz recimo leta 2002 in igralnost na nivoju tamagočija, potem je/bo telefon za 1000 € res popolnoma dovolj dober.

Streaming bo pa še zeeelooo dolgo neuporaben, če ni ravno podatkovni center tvoj sosed in imaš 1/10 Gb/s povezavo direktno do njega. Malo si preberi teme tu na slo-techu, ko so debate glede streaminga. Največji problem je zakasnitev, ki hitro lahko naraste na 300ms in več (torej, ko ti zasukaš pogled je potrebno 0,3s, da to vidiš na zaslonu), drugo je kvaliteta slike. Vsi bi radi 4k, pa 8k, pa miljon-k. Večja kot je resolucija, večja je tudi zakasnitev. Pa še predpostavljaš, da bodo v kratkem časovnem obdobju vsi ljudje imeli hitrosti tja v rangu 1Gb/s, ko je pa večina (ja večina, če ima 1 mesto ali pa nekaj ulic ultra hitre povezave to ne šteje) ljudi v razvitih državah srečna če ima sploh 20/5 Mb/s.

Pač ta članek je popolni drek.

ti si raje poglej clanek na Eurogamer Digital Foundry, kjer so na domacem setupu testirali Google Stadia in dobili latenco 170ms, na ravni Xbox One X. ce imas optiko do doma je to povsem v mejah realnosti.

Matek ::

Me veseli, da gre Playstation v kontra smer - Google bo streamal, Microsoft je izdal Xbox brez optičnega pogona, Sony pa dodaja SSD in nasploh stavi na fizične nosilce. Upam, da se jim obnese. Drugače sem mnenja, da je streaming že absolutno dovolj dober, tako da flamewari o tem so samo to - flamewari. Pomembnejše so druge implikacije fizičnih nosilcev - menjavanje in prodaja rabljenih iger.

Razen tega nič šokantnega, samo velik spec bump. Glede na to, da bo tudi fully backwards-compatible s PS4, bomo praktično dobili PS4 Pro 2.

Zanimiv tale Playstation 5, res bi si želel še podporo za tipkovnico in miško, potem pa se lahko moj gamerski računalnik upokoji in služi samo še delu. Mi je pa vseeno smešno, ko se stalno omenja to 4k in 8k resolucijo. Nove (prihajajoče) AAA igre ni variante, da bodo tekle na taki ločljivosti. Za 2D/low-poly indy igre je pa tko precej zavajajoče, da se tako zelo omenja te resolucije. Sploh, če dejansko imaš 8k televizor, potem pa moraš večino vsebine (igre, video, ni važno) upsamplat, je rezultat slabši, kot, če bi preprosto vse teklo v native 1080p.
Tu je ključno predvsem dejstvo, da Sony prodaja tudi televizorje ;).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

opeter ::

Saj Switch že zdaj deluje kot prenosna in priklopna (docked) naprava obenem. Zdaj si predstavljaj to z zmogljivimi telefoni prihodnosti ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

puginho ::

Daliborg je izjavil:

Zdi se mi da je mobile/portable/streaming gaming že tako napreden da se zna novica o zadnjih konzolah uresničiti. Nintendo switch je na pravi poti upam da xbox in ps kopirata idejo in naredita prenosno konzolo, se bojim da jih bodo izdelovalci smartphone-ov/tablet-ov prehiteli v strojni opremi in bodo ostali le še softweraši (kot npr.SEGA)

Kar pomislite , kaj ti bo še ena konzola, če pa telefon za 1000EUR dela popolnoma vse in ga imaš vedno s seboj.

Špekulacija : https://gamerant.com/ps5-last-console/
lp.


Jao, pojma nimaš

bambam20 ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Konzola postane zanimiva sele po jailbreaku. PS4 recimo...



ne bo držalo. Konzola postane zanimiva šele, če ima eksluzive, ki pritegnejo. XBOX jih nima.

Daliborg ::

@Matwic Ne , ne hecam se, spremljam aktualno tehnologijo. Glede na procese razvoja je mobilna tehnologija prišla iz 200Mhz do 2Ghz ter iz resolucije 320x240 na 4k veliko hitreje kot na konzolah/pc-jih. Povprečna hitrost interneta se pa tudi povečuje in seveda imamo pred vrati 5G tehnologijo.
Zavedi si v opomnik in čez 5 let pridi nazaj na to temo in nas razsvetli kako si imel ti prav in še vedno poganjamo igre na požrešnih napravah in zapravljamo denar za plastiko proti kateri se cel svet bori da bi jo ukinili oz. minimalizirali njeno uporabo.

Jao, pojma nimaš

Je to vse kar lahko napišeš brez protiargumenta?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

FireSnake ::

puginho je izjavil:

Daliborg je izjavil:

Zdi se mi da je mobile/portable/streaming gaming že tako napreden da se zna novica o zadnjih konzolah uresničiti. Nintendo switch je na pravi poti upam da xbox in ps kopirata idejo in naredita prenosno konzolo, se bojim da jih bodo izdelovalci smartphone-ov/tablet-ov prehiteli v strojni opremi in bodo ostali le še softweraši (kot npr.SEGA)

Kar pomislite , kaj ti bo še ena konzola, če pa telefon za 1000EUR dela popolnoma vse in ga imaš vedno s seboj.

Špekulacija : https://gamerant.com/ps5-last-console/
lp.


Jao, pojma nimaš


Lahko tale tvoj, vsebinsko obsežen, komentar malo obrazložiš?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

puginho ::

Nintendo switch je klasična konzola, ki hkrati nadomešča 3DS in Wiiu, ko je docked se čudežno ne pretvori v gaming mašino ampak ravno toliko da da output 720p. Noben telefon se v doglednem času nebo mogel izenačiti s konzolami ker je to nemogoče, tako kot gre napredek pri telefonih gre tudi drugje. Če bi telefon deloval undocked bi delal verjetno 15 minut, da bi poganjal naslove za konzole/pc, že zaradi same baterije, ki je še hlajenje itd. Pa kdo bo dal jurja za telefon če dobiš za 300-400 eur neprimerljivo boljšo igralno izkušnjo.

Streaming platforma pa sploh ni nekaj novega ampak obstaja že ohoho let. Da ne omenjam da je večina že propadla.

Shegevara ::

Daliborg je izjavil:


Zavedi si v opomnik in čez 5 let pridi nazaj na to temo in nas razsvetli kako si imel ti prav in še vedno poganjamo igre na požrešnih napravah in zapravljamo denar za plastiko proti kateri se cel svet bori da bi jo ukinili oz. minimalizirali njeno uporabo.

Jao, pojma nimaš

Je to vse kar lahko napišeš brez protiargumenta?


Ljudje telefone menjajo še hitreje od računalnikov in komponent nekje za faktor x3.
Če ne drugega bo vedno kak boljši fotoaparat, boljši zaslon, 6G...

Ti kar sanjaj, da bodo proizvajalci sedeli s prekrižanimi rokami ko bo enkrat streaming v igri. Če kaj, streaming pomeni samo še več plastike, ne manj.

opeter ::

puginho je izjavil:

Streaming platforma pa sploh ni nekaj novega ampak obstaja že ohoho let. Da ne omenjam da je večina že propadla.


Seveda ni nova, a tudi to področje rabi čas in investicije.
Glej recimo VR. Kolikokrat se je že na novo rodil? Trikrat? Štirikrat? Petkrat? Kje smo danes? Kaj bo jutri?

Fora streaminga je, da pri končnem uporabniku (potrošniku) ne rabiš imet ultra zmogljivo stojno opremo.

Prva faza tega je ogled posnetkov, interaktivni poseg pa se počasi razvija.

Primer z Youtube.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Daliborg ::

puginho je izjavil:

Nintendo switch je klasična konzola, ki hkrati nadomešča 3DS in Wiiu, ko je docked se čudežno ne pretvori v gaming mašino ampak ravno toliko da da output 720p. Noben telefon se v doglednem času nebo mogel izenačiti s konzolami ker je to nemogoče, tako kot gre napredek pri telefonih gre tudi drugje. Če bi telefon deloval undocked bi delal verjetno 15 minut, da bi poganjal naslove za konzole/pc, že zaradi same baterije, ki je še hlajenje itd. Pa kdo bo dal jurja za telefon če dobiš za 300-400 eur neprimerljivo boljšo igralno izkušnjo.

Streaming platforma pa sploh ni nekaj novega ampak obstaja že ohoho let. Da ne omenjam da je večina že propadla.

NO tukaj pa lahko jaz komentiram z "Jao, pojma nimaš" ampak jaz imam navado tudi podpreti tak argument:
1. 3ds in WII U NE MORE in NE BO nadomestil switch ker ti dve konzoli uporabljata 2 ekrana eden izmed teh je touchscren tudi emulacija na PCju za ti dve konzoli ni 100% ter ni giroskopov.
2. Nintendo switch igre če že podpirajo samo v dock-u 1080p, menu je pa v 720p
3. Ne rabi telefon imeti blaznega hardware-a za streamanje da zdrži do 2h.
4. Igre na mobilnih telefonih so že na dobrem nivoju - primer Fortnite / PUBG ..
5. Kdo bo dal 1000eur za telefon???? A ti sploh spremljaš današnje flagshipe? Itak smo pa na ta vprašanje na tem forumu že večkrat odgovorili kdo bo dal bla bla bla .. skratka ne sodi po svojih finančnih zmožnostih.
6. Streaming platforma se je šele začela. Določeni neuspehi so pač vezani na razsežnost tehnologije. Vsa ta podjetja ki sedaj ponujajo cloud gaming (vključno z gigantom NVIDIA) so propadli?? - hmmm .
PS Vito še danes uporabljajo za streamanje ps4-a sicer bolj za chat in casual gaming ampak njim je važno da so online in v stiku z ostalimi gamerji

Ti kar sanjaj, da bodo proizvajalci sedeli s prekrižanimi rokami ko bo enkrat streaming v igri. Če kaj, streaming pomeni samo še več plastike, ne manj.

Ali mi lahko prosim razložiš kako software katerega streamaš ustvarja plastiko v primerjavi z fizičnimi mediji?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

7982884e ::

opeter je izjavil:


Seveda ni nova, a tudi to področje rabi čas in investicije.
Glej recimo VR. Kolikokrat se je že na novo rodil? Trikrat? Štirikrat? Petkrat? Kje smo danes? Kaj bo jutri?

streaming se bo obdrzal, bo pa seveda potrebno se nekaj tehnoloskih izboljsav, predvsem resolucija, latenca, dejanska brezzicnost, graficna moc (in veliko frejmov na sekundo), vecja naravnost (da imas lahko na glavi vec ur skupaj, brez da obcutis nelagodje), cena, itd. ampak vse to bo v roku 10-15 let vecinoma reseno.

Shegevara ::

Daliborg je izjavil:


Ali mi lahko prosim razložiš kako software katerega streamaš ustvarja plastiko v primerjavi z fizičnimi mediji?


Pa saj sem ti povedal, da še vedno potrebuješ medij za sprejemanje streaminganin to so potrošniški telefoni. Ljudje menjajo telefone hitreje kot gate. To je trenutna raven potrošnje ki ne bo zaradi streaminga nič upadla. Samo druge karakteristike se bo izboljševalo, plastike bo pa več ker ljudje ne sestavljajo telefonov po komponentah ampak jih po enem letu ali dveh vržejo stran in nabavijo nove, čeprav bi v resnici želeli samo boljši fotoaparat recimo. V kompletu se menja staro za novo in to veliko hitreje, kot računalnike, kjer je večini konec koncev pomembna samo zmogljivost komponent in gladko delovanje.

Daliborg ::

hmm Shegevara brez zamere ampak mešaš hruške in jabolka. Ne moreš primerjavati predvajalne naprave z mediji. Govor glede plastike je da streamamo medij in ne predvajalnike medijev! Also si pljunil v skledo sam sebi ker PS in XBOX izdajata iste konzole v drugi embalaži (Xbox one , xbox one x, xbox one s, isto z PS) in so mnogo večje te naprave kot na nek telefon. Tako da ne omenjaj menjave komponent ker to je samo v PCjih kjer skorajda ni plastike.
Če pa se gremo že primerjavo koliko plastike porabi današen smartphone napram nekem ovitku za medij(igro) je pa v telefonu neprimerljivo manj plastike. Moja domneva je da je toliko plastike v eni konzoli da bi lahko vsaj 100 telefonov napravil.
Tako da tvoja teorija o več plastike na račun streamanja ne pije vode za moje pojme, žal. Sploh pa zato ker sem jaz primerjal straming medij VS fizični medij, pri streaming mediju pač ni nosilca.
Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

puginho ::

Daliborg je izjavil:

puginho je izjavil:

Nintendo switch je klasična konzola, ki hkrati nadomešča 3DS in Wiiu, ko je docked se čudežno ne pretvori v gaming mašino ampak ravno toliko da da output 720p. Noben telefon se v doglednem času nebo mogel izenačiti s konzolami ker je to nemogoče, tako kot gre napredek pri telefonih gre tudi drugje. Če bi telefon deloval undocked bi delal verjetno 15 minut, da bi poganjal naslove za konzole/pc, že zaradi same baterije, ki je še hlajenje itd. Pa kdo bo dal jurja za telefon če dobiš za 300-400 eur neprimerljivo boljšo igralno izkušnjo.

Streaming platforma pa sploh ni nekaj novega ampak obstaja že ohoho let. Da ne omenjam da je večina že propadla.

NO tukaj pa lahko jaz komentiram z "Jao, pojma nimaš" ampak jaz imam navado tudi podpreti tak argument:
1. 3ds in WII U NE MORE in NE BO nadomestil switch ker ti dve konzoli uporabljata 2 ekrana eden izmed teh je touchscren tudi emulacija na PCju za ti dve konzoli ni 100% ter ni giroskopov.
2. Nintendo switch igre če že podpirajo samo v dock-u 1080p, menu je pa v 720p
3. Ne rabi telefon imeti blaznega hardware-a za streamanje da zdrži do 2h.
4. Igre na mobilnih telefonih so že na dobrem nivoju - primer Fortnite / PUBG ..
5. Kdo bo dal 1000eur za telefon???? A ti sploh spremljaš današnje flagshipe? Itak smo pa na ta vprašanje na tem forumu že večkrat odgovorili kdo bo dal bla bla bla .. skratka ne sodi po svojih finančnih zmožnostih.
6. Streaming platforma se je šele začela. Določeni neuspehi so pač vezani na razsežnost tehnologije. Vsa ta podjetja ki sedaj ponujajo cloud gaming (vključno z gigantom NVIDIA) so propadli?? - hmmm .
PS Vito še danes uporabljajo za streamanje ps4-a sicer bolj za chat in casual gaming ampak njim je važno da so online in v stiku z ostalimi gamerji

Ti kar sanjaj, da bodo proizvajalci sedeli s prekrižanimi rokami ko bo enkrat streaming v igri. Če kaj, streaming pomeni samo še več plastike, ne manj.

Ali mi lahko prosim razložiš kako software katerega streamaš ustvarja plastiko v primerjavi z fizičnimi mediji?


1. Switch je direktni naslednik WiiU in glede na to da 3ds nebo dobil naslednika...
2. Nobena igra ne podpira 1080p, max 900
3. Stremanje z lagom je neuporabna zadeva, to je za causal gamerje za 1x na leto
4. Fortnite je igra namenjena temu da laufa na manj zmogljivih napravah, grafika ni noben presežek
5. Pravim da kdo bo dal jurja za telefon samo da bo igral igre če boš dobil konzolo za pol manj z boljšo izkušnjo
6. Ps Vita lahko strema ps4, samo ne preko interneta ampak v neposredni bližini, kar pa je velika razlika

tikitoki ::

Zanimivo kako nekateri zivijo v utvarah, medtem, k velika vecina ljudi nima neta, ki bi lahko zagotavljal pozitivno streaming izkusnjo. Bo hardware se lep cas (tudi) doma.

Shegevara ::

Daliborg je izjavil:

hmm Shegevara brez zamere ampak mešaš hruške in jabolka. Ne moreš primerjavati predvajalne naprave z mediji. Govor glede plastike je da streamamo medij in ne predvajalnike medijev! Also si pljunil v skledo sam sebi ker PS in XBOX izdajata iste konzole v drugi embalaži (Xbox one , xbox one x, xbox one s, isto z PS) in so mnogo večje te naprave kot na nek telefon. Tako da ne omenjaj menjave komponent ker to je samo v PCjih kjer skorajda ni plastike.
Če pa se gremo že primerjavo koliko plastike porabi današen smartphone napram nekem ovitku za medij(igro) je pa v telefonu neprimerljivo manj plastike. Moja domneva je da je toliko plastike v eni konzoli da bi lahko vsaj 100 telefonov napravil.
Tako da tvoja teorija o več plastike na račun streamanja ne pije vode za moje pojme, žal. Sploh pa zato ker sem jaz primerjal straming medij VS fizični medij, pri streaming mediju pač ni nosilca.
Lp


Nisem te dobro prebral, mislil sem, da govoriš o predvajalnikih medijev. Ja, embalaža iger in fizičnih nosilcev je seveda druga stvar. Maš prav kar se medijev tiče. Streaming porabi manj plastike.
Telefone sem dal samo za primer, zato ker se jih proda več kot milijarda na leto, kar je nepredstavljiva cifra napram nekim konzolam naprimer. Sploh pa, sama embalaža ni tako problematična pri teh napravah, bolj so problem baterije, redke kovine, zlato, srebro, aluminij...

Zgodovina sprememb…

opeter ::

tikitoki je izjavil:

Zanimivo kako nekateri zivijo v utvarah, medtem, k velika vecina ljudi nima neta, ki bi lahko zagotavljal pozitivno streaming izkusnjo. Bo hardware se lep cas (tudi) doma.


Bo, ampak zahodni svet (kjer se obrača največ denarja) ima iz leta v leto hitrejši dostop do spletnih servisov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

filip007 ::

Optike še en lep čas ne bo, tisti ki jo imate ste lahko zadovoljni. WOW se je dol snemal 4 ure na gajbi, tako da brez medija ne gre.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Daliborg ::

Večina iger ki se danes igra več ur/dni/leta tudi preko konzol so ON-LINE.
In vsi proizvajalci konzol se dobro zavedajo da se ne morejo več upirati neizogibnemu kar je SEGA že leta 1998 pokazala ...gremo ON-LINE , dolpotegnimo NOVO vsebino na konzolo! Na PC-ju je bilo to mnogo lažje vedno. Glede na to da se je pa internet od leta 1998 mnogo bolj razširil na vseh segmentih pa nevem kaj eni še bluzite da potrebujete fizične medije. Za mnogo iger danes dobiš samo še kodo brez medijev kar ti da vedeti da če nimaš za internet nimaš kaj početi s konzolo.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

_0\WA6m7Uzc ::

St235 je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Konzola postane zanimiva sele po jailbreaku. PS4 recimo...

ja, za mozalaste pubertenike v mamini kleti. Velike večine jailbreak kaj dosti ne gane.


Aja, hoces reci, da ga uporabljas za igrati igrice?!!¿ Si se pogledal v ogledalo, da si prisel do "mazolasti pubertetniki"? Ker je igrice igrati zelo zrelo... :D

Zgodovina sprememb…

opeter ::

filip007 je izjavil:

Optike še en lep čas ne bo, tisti ki jo imate ste lahko zadovoljni. WOW se je dol snemal 4 ure na gajbi, tako da brez medija ne gre.


Jaz nimam optike, ampak marsikdo pa ima.
Moja hitrost, odkar so jo povečali pri Telemachu:


Lani so jo povečali z 8 MBit na 40 MBit/s, letos pa še na 50 MBit/s. Neverjetna razlika.
Ta hitrost naj bi zdaj še sfolgala tudi za kakšno streamanje. A ker teh servisov v Sloveniji v glavnem ni, ne morem preizkusit.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

hojnikb ::

a nima telemach moznost do gigabita na kablu ?
#brezpodpisa

opeter ::

Na našem koncu ne, ker omrežje nima takšne kapacitete.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mirancar ::

jst bi ugibal da neke revolucije nebo, dobil bomo en hardware updejt, ki bo malo dražji, max kar lahk nardijo je da OS spimpajo da bo z proper cpu-jem uporaben še za kej drugega kot igre (browser z miško in tipkovnico). tud ps4/ps4-pro bo verjetno še dolgo živel kot cenejši model in večina iger bo deloval na vseh treh konzolah z low/mid/high settings.
vse skupaj ni tako slabo, pač napredek je ratal počasnejši kot 20 let nazaj.

trg gamerjev je vseeno dovolj ogromen da se ni za bat nekih krutih napovedi prevlade mobilnih konzol in naročniškega streamanja v naslednjih 5 letih. Sony bi se kr fajn ustrelu z takim podvigom, odličen način da na polno izgubi market share.
VR je tud še totalno nezrel za drugo kot "mal za zraven", nebo to noben highlight PS5-ke

o nasledniku PS-vite pa tud ni planov, kar se mi zdi pravilna poteza sony-ja, da tam nimajo več kej iskat prot telefonom.

Cange ::

To bo dobra zadeva, CPU bo lahko visoko clockan, za Vego bomo videli če jo bojo pustil na super efficent clocku, na ta način nvidia ne pride zraven.

Lonsarg ::

V praksi ni revolucij ampak postopni prehodi. Torej streming bo (in bo sub 50ms, ker se bo na veliko data centre postavljalo), ampak prav tako bodo še več vsaj desetletja ljudje kupovali tudi navadne konzole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

St235 ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

St235 je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Konzola postane zanimiva sele po jailbreaku. PS4 recimo...

ja, za mozalaste pubertenike v mamini kleti. Velike večine jailbreak kaj dosti ne gane.


Aja, hoces reci, da ga uporabljas za igrati igrice?!!¿ Si se pogledal v ogledalo, da si prisel do "mazolasti pubertetniki"? Ker je igrice igrati zelo zrelo... :D


če imaš ti krizo identitete in povezuješ igranje igric s puberteto in nezrelostjo je tvoj problem.

Je pa ljudi, ki jim jail break naredi konzolo zanimivo še manj, če iz enačbe izključiš piratiziranje. Ampak mamima klet pa ostane, samo težav z mozoli je manj.

opeter ::

Konzole bodo do takrat, dokler bodo ljudje kupovali oz. dokler se bo podjetjem plačal razvoj/prozivodnja/trženje. Ko tega več ne bo, pa bodo ostale samo storitve. Odjemalna naprava pa bo univerzalna.

Ravno zato bo zanimivo spremljat npr. Apple Arcade, kako se bo to razvijalo ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

St235 ::

long term je vsekakor to ena od opcij, samo po moje še vsaj dve generacije konzol ne bo bistvenega preboja. Tudi zahod, ki ga omenjaš je daleč od tega da bi imel 100mb optiko v vsaki hiši.

tikitoki ::

opeter je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Zanimivo kako nekateri zivijo v utvarah, medtem, k velika vecina ljudi nima neta, ki bi lahko zagotavljal pozitivno streaming izkusnjo. Bo hardware se lep cas (tudi) doma.


Bo, ampak zahodni svet (kjer se obrača največ denarja) ima iz leta v leto hitrejši dostop do spletnih servisov.


Se vedno jih je kup brez moznosti za tako hiter internet. Sploh pa na telefonih, kjer je to scifi.
Da ne govorimo o ameriki, kjer lahko mirno priprejo pipco in je omejitev prenesenih podatkov nekaj vsakdanjega.

Daliborg ::

Nevem no če samo tole karto položenega kabla v morjih gledam :
https://www.submarinecablemap.com/
Meni se ne zdi ravno da smo daleč od tega. Pa če si gigant in gledaš to karto bi si manil roke pomoje...
Nisem pa našel podatka koliko optičnega kabla se položi na dan na svetovni ravni, bi bilo fino eno hitro enačbo naresti.
lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

tikitoki ::

In veliko folka v ljubljani nima optike, ti pa kar glej medkontindntalne kable.

Invictus ::

St235 je izjavil:

long term je vsekakor to ena od opcij, samo po moje še vsaj dve generacije konzol ne bo bistvenega preboja. Tudi zahod, ki ga omenjaš je daleč od tega da bi imel 100mb optiko v vsaki hiši.

Moraš pa upoštevati, da je Sony japonski, in tam je bil gigabit internet do doma že zdavnaj realnost.

Celo 2Gbit/s za 50 USD.

https://www.techspot.com/news/52275-wor...

Potem se to ne zdi več tako nemogoče...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Daliborg ::

tikitoki je izjavil:

In veliko folka v ljubljani nima optike, ti pa kar glej medkontindntalne kable.

Ja in? Tudi večja mesta kot je Bombay nima povsod optike, tam dosti prebivalcev gleda še klasični CRT TV pa to ni nobenega proizvajalca ustavilo da ne bi izdajali in prodajali 4k+ zaslone in za 1k+ eur grafične kartice pa se tega tudi tam dosti proda. Gigant kot je SONY mora gledat večjo sliko od Ljubljane.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

hojnikb ::

St235 je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Konzola postane zanimiva sele po jailbreaku. PS4 recimo...

ja, za mozalaste pubertenike v mamini kleti. Velike večine jailbreak kaj dosti ne gane.

Ni nujno. PS3 je recimo bil uporaben tudi za kakšne računske operacije (zaradi SPE enot). US army je recimo mela takrat 2200 enot za takšne namene. Z updejtano konzolo seveda stvar ni bila več uporabna, ampak če si poču gor jailbrake in OtherOS++, je bla zadeva spet uporabna naprej.
Jailbrake ni strikno samo za piratiziranje, mind you
#brezpodpisa

opeter ::

Pa ne pozabimo na Linux podporo. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hojnikb ::

communityu, ki razvija dejanske jailbrake, cist dol visi za piratstvo ali ga pa celo preprecujejo...
geohotov cfw je bil recimo en izmed takih.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

AštiriL ::

Celo 2Gbit/s za 50 USD.


juhu, 2Gbps do ulicnega/mestnega speedtest streznika, ki je 0,5km stran... /s

potem pa pade na 5Mbps, ce hoces do googla itd. Sploh v vecjih mestih z vec odjemalci.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

Invictus ::

JA, seveda, Japonska ima pa 5Mbps linijo v svet.

Daj se ne hecat...

https://www.atlasandboots.com/remote-jo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

hojnikb je izjavil:

St235 je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Konzola postane zanimiva sele po jailbreaku. PS4 recimo...

ja, za mozalaste pubertenike v mamini kleti. Velike večine jailbreak kaj dosti ne gane.

Ni nujno. PS3 je recimo bil uporaben tudi za kakšne računske operacije (zaradi SPE enot). US army je recimo mela takrat 2200 enot za takšne namene. Z updejtano konzolo seveda stvar ni bila več uporabna, ampak če si poču gor jailbrake in OtherOS++, je bla zadeva spet uporabna naprej.
Jailbrake ni strikno samo za piratiziranje, mind you


ker ti ne znese prebrat celotne teme:

"Je pa ljudi, ki jim jail break naredi konzolo zanimivo še manj, če iz enačbe izključiš piratiziranje. Ampak mamima klet pa ostane, samo težav z mozoli je manj."
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PS4 (strani: 1 2 3 4159 160 161 162 )

Oddelek: Konzole
80701250583 (22638) DejchSLO
»

Virtual Reality igre (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20731020 (11998) Truga
»

Naslednji Playstation bo potrjeno PS5

Oddelek: Novice / Konzole
106053 (3766) PH03N1X
»

PlayStation 3 razbit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Konzole
10028521 (21526) mumbo

Več podobnih tem