» »

Virtual Reality igre

Virtual Reality igre

«
1
2 3
...
5

Truga ::

Ze dober mesec furam HTC Vive. Ne morem verjet da se vedno nimamo nobene teme!

Ce mate VR, kere igre najraje igrate v VR? Jaz War Thunder, Minecraft in Elite. Subnautica bi bila super, pa mi zarad konstantnega steka rata hitro neprijetna :(

Od iger narejenih izkljucno za VR sta Holopoint in Budget Cuts precej nora :D

Tr0n ::

Bomo spilali ja... cez ene 10 let ko bo manjsi, manj okoren in predvsem cenejsi hardware. Pa software je trenutno obup. Precenjene early access zadeve, ki se jih navelicas po 10 minutah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

orbika ::

Meni bo uporabno takrat, ko ne boš rabil nekih očal in podobnih stvari za na glavo.
JAz si take zadeve predstavljam kot holograme ali pa kot je bilo v Zvezdnih kočijah:

Truga ::

lmao

Pa ste ze probali vi tole, al govorite na pamet?

Tr0n ::

Probali.

Truga ::

Enostavno ne verjamem. Vsak ki je do zdaj pri meni probal pravi da je to to, kle pa mi zdej pravite da ne? Sumljivo.

orbika ::

Z istim so poskušali že v začetku oz. sredini devetdesetih, pa je zadeva na srečo potonila.

V Jokerju je bil en soliden članek:
http://www.joker.si/article.php?rubrika...

Predvsem pa tole:
http://www.joker.si/article.php?rubrika...

4. Čelade VR Navidezna resničnost se je v devetdesetih slišala nadvse znanstveno-fantastična, zato je bila kratica VR (Virtual Reality) zelo pogosta. In leta 1995 je bilo po visokoletečih napovedih določenih proizvajalcev igričarstvo pred veliko revolucijo, ki bi ljudeke z vsemi čutili popeljala v drug svet. Prišle so namreč tako imenovane čelade VR, čelade za navidezno resničnost. Opremljene so bile s parom prikazovalničkov, ki so možgane metali na finto z globinsko oplemeniteno sliko, žiroskopi, ki so reagirali na nihaje glave, slušalkami in namenskim, na premik ter nagib občutljivim igratorjem. Največ se je govorilo o modelih cybermaxx, i-glasses in VFX1.

JCTjev kromentar: nihče ni vpil 'Viva la revolution!', kajti te hudirjevo drage, nekakovostne in nepraktične naprave so se urno preselile na kompost zgodovine. Vendar razlog za zaton ni tičal le v ceni več kot 1000 tedanjih nemških mark (malo je manjkalo, da ne bi eden od zagnanih JCTjevcev za namen ekskluzivnega članka v Minkenu lastnodenarično kupil take VR-kacige), slabi ločljivosti zaslončkov in celokupni smešnosti izdelka, marveč v ignoranci s strani razvijalcev, saj je bilo naslovov, ki so VR čeladovje podpirali, le par. Resnično trirazsežne igre so bile takrat pač v povojih. Skratka, kdor je tako čelado kupil (in v Sloveniji so bile vsaj tri), jo je lahko kmalu uporabljal le še za strašenje otrok in za raverske žurke.



Zgodovina se ponavlja ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: orbika ()

DarwiN ::

Jaz ti verjamem, da je ta VR eden najboljših izzumov v računalništvu in bo revolucioniral marsikaj v življenju, ne samo igre. Ampak trenutno smo early stage in kot early adopter dejansko plačaš 900€ za bragging rights, da lahko pokažeš staršem in prijateljem in uživaš ob igranju tistih nekaj iger, večino z grafiko na nivoju leta 2000..

Čez par let bo cena pol manjša, iger 1000x več in kakovost precej na višjem nivoju.. Danes nimaš niti ene poštene VR streljačine, pa je ta zvrst ravno prva, na katero vsak pomisli ob besedah VR.

Takšna ploščad za hojo po VR svetovih je tudi prej ko slej must:
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Tr0n ::

Truga je izjavil:

Enostavno ne verjamem. Vsak ki je do zdaj pri meni probal pravi da je to to, kle pa mi zdej pravite da ne? Sumljivo.

Saj nisem rekel, da to ni to, ampak v trenutni obliki je neprakticen in predrag produkt, ki si ga lahko privosci le pescica ljudi. Pa tudi software bo rabil se kar nekaj let iteracije, da bodo pogruntali kaj funkcionira in kaj ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

opeter ::

Sem tudi sam podobnega mnenja. Kot bi gledal zombi delavce v fimlu Sleep Dealer:
http://www.joker.si/article.php?rubrika...

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Truga ::

Ja, prve generacije ne bom priporocal kot must buy. Resolucija je malo prenizka da bi to lahko naredil. Ampak vse ostalo? To je to. Jaz se nizke resolucije ne opazim vec, ce igra nima majhnega texta.

Zadeva enostavno owns.

Mi je pa smesno ko citirate VR iz 90ih in podobno sranje. Kot bi primerjal jamske slike s 4K filmom. Pac ni isto. Pejte probat, igrajte par dni s tem, pol pa probajte se kdaj na monitorju. Rata brezveze.

Dr_M ::

Bom nabavil, ko bo v velikosti soncnih ocal, za 200€.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DarwiN ::

Ljudje mislijo, da ker so 3D filmi pogoreli tudi v drugem poskusu, da bo avtomatsko tudi VR pogorel v drugo... Ampak se nedvomno motijo. VR is here to stay!

Truga, tole si poskusil?



8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Truga ::

DarwiN je izjavil:

Ljudje mislijo, da ker so 3D filmi pogoreli tudi v drugem poskusu, da bo avtomatsko tudi VR pogorel v drugo... Ampak se nedvomno motijo. VR is here to stay!

Truga, tole si poskusil?

8-)

Ne, jaz mam samo cm3d2 :P

Dr_M je izjavil:

Bom nabavil, ko bo v velikosti soncnih ocal, za 200EUR.

Verjetno cez kaksnih 3-5 let torej :P

Cheap chinese knockoffi ze prihajajo, v zacetku bojo verjetno med 200 in 300 evrov, kar bo naredilo precej pritiska na ostale da spravijo ceno dol in udobnost gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Unknown_001 ::

DarwiN je izjavil:

Ljudje mislijo, da ker so 3D filmi pogoreli tudi v drugem poskusu, da bo avtomatsko tudi VR pogorel v drugo... Ampak se nedvomno motijo. VR is here to stay!

Truga, tole si poskusil?



8-)


:)):)):)):))
Evo, lahko odpreš virtualni kurbenhaus, alles inkluziv. Kupleraj najboljši biznis. Ko imaš ene 5 takih zadev amortiziranih z zaslužkom se lahko doma samo češeš po jajcih in mastno služiš.

In dvomim da bi ti po trenutni zakonodaji lahko kdo težil s tem. To je tehnično gledano strojna masaža :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

opeter ::

DarwiN je izjavil:

Ljudje mislijo, da ker so 3D filmi pogoreli tudi v drugem poskusu, da bo avtomatsko tudi VR pogorel v drugo... Ampak se nedvomno motijo. VR is here to stay!


Bomo videli. VR bo ostal in se razvijal, samo v obliki, kot si to nekateri predstavljajo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

buttplugs ::

opeter je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Ljudje mislijo, da ker so 3D filmi pogoreli tudi v drugem poskusu, da bo avtomatsko tudi VR pogorel v drugo... Ampak se nedvomno motijo. VR is here to stay!


Bomo videli. VR bo ostal in se razvijal, samo v obliki, kot si to nekateri predstavljajo.

Največji problem je v tem, ker je VR gaming za 1x v bistvu standing platformer.

oo7 ::

Farpoint - E3 2016 Announce Trailer | PS VR



Star Trek Bridge Crew Trailer VR Game (E3 2016)

Alien123 ::

vi si kar uničujte oči, jaz še vedno in bom palil na monitor.

AapocalypseE ::

alien, reče mami: jaz bi mel VR... mi kupiš prosim? mama: pa kaj boš s tem? si boš očke pokvaril... alien: ok mami pol pa nič :(

in tako lahko potem pametuje kako je nevarno za oči po forumih, itd... :))

Alien123 ::

streetracer vpraša mamo: Zakaj morm vedno pred deveto it ajat? Mama: zato ker pride alien123 in se trudima tebi brateca ali sestrico narest. Streetracer: jeeeeeeej :)

AapocalypseE ::

Jaz vsaj realno napišem tako kot je ti pa wannabe nekaj skup spacaš :))

Alien123 ::

pozdravi jo divjakinjo ;)

Unknown_001 ::

Ku otroc :))
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Truga ::

Alien123 je izjavil:

vi si kar uničujte oči, jaz še vedno in bom palil na monitor.

Saj ti ves, da je fokus v VR na 10 metrov, in je to veliko bolje za oci kot buljenje v monitor pol metra od oci?

človek zver ::

Jest sm probov dvakrat in mi je blo noro....ampak preden ne kupm GTX 1070 al pa GTX 1080 nebo nč....mam pa namen kupit VIVE + kšn Cyberith kasneje. Kar pa VR rab trenutno je pa več iger. Sicer pa če bo res Fallout native support dobu bo že to dost :)) .....zanima me tud PSVR ker mam tud PS4 kako bo. Upam da se ga bo dal prej sprobat prej.

Vprašanje za tiste k že mate to.....kok cajta ste mel to gor prez prestanka? KKšne pekoče uči ? Slabost?

Alien123 ::

Truga je izjavil:

Alien123 je izjavil:

vi si kar uničujte oči, jaz še vedno in bom palil na monitor.

Saj ti ves, da je fokus v VR na 10 metrov, in je to veliko bolje za oci kot buljenje v monitor pol metra od oci?


ti to svoje doma napizduj, tu neš

tt2 ::

Saj stvar je super, ampak ni še to to, da bi te na tla vrglo. Še kaki dve tri leta razvoja bo potrebnega, pol bo pa že mogoče stvar fantastična. Predvsem pri softweru (igrah...) še ni kaj konkretnega, kar bi me res navdušilo.

Itak pa bo sedaj v nekaj letih verjetno pravi bum teh VR sistemov različnih proizvajalcev, kot je to bilo pri telefonih na dotik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tt2 ()

meho7 ::

Alien123 je izjavil:

vi si kar uničujte oči, jaz še vedno in bom palil na monitor.


Truga je izjavil:

Alien123 je izjavil:

vi si kar uničujte oči, jaz še vedno in bom palil na monitor.

Saj ti ves, da je fokus v VR na 10 metrov, in je to veliko bolje za oci kot buljenje v monitor pol metra od oci?


Tole tudi mene zanima kako je s tem? Da ne bo potem cez xx let pol folka jamral z dioptrijo -10 :))

Truga ::

Saj sem napisal. Oci so v VR fokusirane na 10 metrov. To je ze precej blizu "neskoncno", kar se tice fokusa, in na takem fokusu oci pocivajo. Zato je VR naprava 100x bolje ko buljenje v ekran. Seveda je treba zadevo pravilno nastavit, tako kot monitor. Ce imas megleno sliko, te bo zacela bolet glava v VR ali na navadnem monitorju. Jaz lahko igram VR cele dneve po vec dni skupaj, pa ce nism ze od prej zjeban, mi po kocanih dolgih sessionih nic ne manjka, razen kondicije.

Pa ko smo ze pri buljenju v ekran, meni ze 20 let pametujejo kako bom vsak cajt slep, k skos bulm v monitorje, pa se vedno vidm boljs kot vsi tisti ki se s tem vsajajo. Tko da to je en velik bullshit.

Alien123 ::

Ti si kar verjemi to

Ghenghiz ::

Alien123 je izjavil:

Ti si kar verjemi to


LOL
Salutiram vsem, ki kljub vsemu uspejo vehementno nasprotovati fiziklanim odkritjem od Galilea naprej. Svet zaradi vas ni naprednejsi, je pa vsekakor bolj barvit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghenghiz ()

Alien123 ::

Ghenghiz je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Ti si kar verjemi to


LOL
Salutiram vsem, ki kljub vsemu uspejo vehementno nasprotovati fiziklanim odkritjem od Galilea naprej. Svet zaradi vas ni naprednejsi, je pa vsekakor bolj barvit.


LOL
Ok.

Unknown_001 ::

Alien123 je izjavil:

Ghenghiz je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Ti si kar verjemi to


LOL
Salutiram vsem, ki kljub vsemu uspejo vehementno nasprotovati fiziklanim odkritjem od Galilea naprej. Svet zaradi vas ni naprednejsi, je pa vsekakor bolj barvit.


LOL
Ok.


Optika stari, optika. To ti je majka.
Focal length @ Wikipedia

Ti lahko z lečo pripraviš oko do tega da fokusira bližje ali na daljavo, odvisno kako nastaviš :) Tako delujejo očala za kratkovidne in daljnovidne oz. so pomožna leča očesu, da lahko izostri sliko na blizu na pprimer :) Tu bo podobno, le da bo fokusna razdalja torej gorišče nastavljano na neko normalno dolžino, bi bilo pa vredno pri teh zadevah uvest certifikat za ustrezno kvalitetno optično nastavitev :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Seljak ::

Truga je izjavil:

Ze dober mesec furam HTC Vive. Ne morem verjet da se vedno nimamo nobene teme!

Ce mate VR, kere igre najraje igrate v VR? Jaz War Thunder, Minecraft in Elite. Subnautica bi bila super, pa mi zarad konstantnega steka rata hitro neprijetna :(

Od iger narejenih izkljucno za VR sta Holopoint in Budget Cuts precej nora :D


Jaz imam OR CV1 in igram samo simulacije dirkanja.

m0LN4r ::

Kak mi je hecn folk, k primerja 20-30 let star VR z tem ki je danes HTC Vive

To je taka razlika v kvaliteti, kot crnobela katodna televizija pa 60fps 4K HDR Oled 3D TV....

Se dobr da se ne primerja starega yugeca z opel adamom sportne izvedbe. Pol pa vlece zakljucke na podlagi yugeca, kako mora bit adam za kurac avto.

V dirkacinah, si lahko ogledas svoje vozilo in se kotalis pocasi cez apex in obcudujes kako guma skace po tistih rebrastih robnikih in obcutek, da lahko v ovinku pogledas levo desno, ter v ogledala normalno je nenormalno dober.

Heh al pa ko ugotovis, kaki klanci so dejansko na Ceski progi Brno, ki jih drugace ne vidis :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Seljak ::

Alien123 je izjavil:

Truga je izjavil:

Alien123 je izjavil:

vi si kar uničujte oči, jaz še vedno in bom palil na monitor.

Saj ti ves, da je fokus v VR na 10 metrov, in je to veliko bolje za oci kot buljenje v monitor pol metra od oci?


ti to svoje doma napizduj, tu neš


Ti še nisi sprobal katerega novega VR seta,da takšne neumnosti kvasiš,kajne?!

Truga ::

Vceraj sem koncal prvi chapter Vanishing Realms. Priporocam, zadeva je super.

Je tipicen dungeon crawler, ampak iz prve osebe. Danes bom pomoje sel koncat se drugi chapter. Zadeva je sicer malo kratka za 20e, ampak je se v razvoju (early access), in developer pocasi dodaja chapterje.

Seljak ::

človek zver je izjavil:

Jest sm probov dvakrat in mi je blo noro....ampak preden ne kupm GTX 1070 al pa GTX 1080 nebo nč....mam pa namen kupit VIVE + kšn Cyberith kasneje. Kar pa VR rab trenutno je pa več iger. Sicer pa če bo res Fallout native support dobu bo že to dost :)) .....zanima me tud PSVR ker mam tud PS4 kako bo. Upam da se ga bo dal prej sprobat prej.

Vprašanje za tiste k že mate to.....kok cajta ste mel to gor prez prestanka? KKšne pekoče uči ? Slabost?


Oculus rift DK2: Udeležil sem se 12 urne dirke,kar pomeni,da sem ga imel gor več kot 12 ur,če pomislimo,da sta bila še tening in kvalifikacije ter nato še 12 urna dirka. Nobene slabosti,le glava me je malce bolela,ker sem bil utrujen.

Oculus Rift CV1: Udeležil sem se 4 urne dirke in seveda spet nobenega glavobola,niti utrujenosti oči ni bilo,ker se zelo pozna kvaliteta zaslona in boljše resolucije. Skratka tisti,ki bluzite kako to slabo vpliva na oči pač zadeve še niste sprobali in sledite črednemu nagonu,brez,da bi se prej sami prepričali kako in kaj. Ja,lahko bi bila še boljša resolucija in gostejšo posejani pixli,ampak že sedaj je super. Edino kar je zelo,zelo velik minus je to,da je vse to prekleto drago. Ampak vse kar je vredu je tudi drago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

AapocalypseE ::

Alien bo itak nasprotoval, ker sam nima VR.

Isto kuje svojo 390 v nebesa in piše, da bo 480 isto hitra kot 390 samo za manjšo ceno.

Da bi bila 480 hitrejša bi bil problem v njegovih očeh :))

Alien123 ::

niti nočem imet VR ker nisn kojn..
Kaj si te zmišljuješ kar nekaj? Jaz sem rekel da bo rx 480ka med 390x in 980..
hitro si kupi eno high end grafično, bodo muce vesele.

AapocalypseE ::

Ajde med 390 in 390X pa res :))

Alien123 je izjavil:

200$ grafična z zmoglivostjo med 390 in 390xko.. bravo amd


Muce palijo na kaj druga ;)

Alien123 ::

5 fpsjev gor al dol

Unknown_001 ::

AapocalypseE je izjavil:

Ajde med 390 in 390X pa res :))

Alien123 je izjavil:

200$ grafična z zmoglivostjo med 390 in 390xko.. bravo amd


Muce palijo na kaj druga ;)


Mja no cifre malenkost spustit pa še neki dodat in bo že prav.

335i >:D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

asdwasdwa ::



https://www.microsoft.com/microsoft-hol...
Sicer primarno ni namenjeno igram ampak vseeno se mi zdi, da je Microsoft prišel najdlje med vsemi VR zadevami. Seveda je tudi cena temu primerna, developer edition 3000$.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

sesobebo ::

sem imel oni dan ~3 urni thc vive demo (v pranzni sobi, da se je dalo se malo okrog hodit), pa je bla izkusnja kr mind-blowing.
za klasicne FPSje glih ni prakticno, za kaksne vozniske/letalske simulacije je pa to najboljsa stvar ever (pa za kksne potezne/bolj staticne igre tudi).

me pa zanima, kako bi zadeva funkcionirala pri kaksnem 3d modeliranju -- s kaksnim dobro premisljenim vmesnikom bi znala delo precej olajsat.

m0LN4r ::



Zej pa vsi VR nabavt, pa se dobimo xD

Kul bi blo ce bi lahko zbiral med, borgi, klingoni etc. xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kitl76 ::

Ne vem men je tole top tehnologija komi čakam, da bo Microsoft naredil tele špegle za PC. Ker te telefonske variante ala android me ne zanimajo.

asdwasdwa ::

kitl76 je izjavil:

Ne vem men je tole top tehnologija komi čakam, da bo Microsoft naredil tele špegle za PC. Ker te telefonske variante ala android me ne zanimajo.


Teli špegli niso za priklapljat na PC ker so PC že sami po sebi. Imajo vgrajen svoj lasten CPU, GPU, RAM, Storage in na njih laufa Windows 10. Vse kar rabiš so windows aplikacije/igre prilagojene za VR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

Truga ::

Hololens je trenutno precej bogi, FOV ima 35 stopinj. Ne prevec verjet unim marketing videom :D AR bo, ampak je se leta stran, VR pa je ze tu :D
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Half-Life: Alyx (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
18619674 (1223) wolverine22
»

Oculus Rift (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22556176 (20373) Buggy
»

Arktika.1 [Nova igra razvijalcev 4A Games(Metro 2033 - Last Light)]

Oddelek: Igre
121576 (916) Berserker
»

HTC pokazal Vive za navidezno resničnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6417889 (15474) m0LN4r
»

Oculus Rift predstavljen in že razprodan (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
7216495 (13170) m0LN4r

Več podobnih tem