» »

Pravno vprašanje

Pravno vprašanje

A110 ::

Zaradi nekega neljubega dogodka sma se z oškodovancem zmenila za poravnavo nematerialne škode brez sodišča. zdaj ne gre za velik znesek zato nebi rad plačeval notarja da sestavi pogodbo in me zanima kako se najlažje brez notarja zaščititi pred nadaljnimi problemi. sicer on trdi da ni tak da bi šel v naknadne tožbe (vse sma rešila po mirni poti brez policije) ampak ker nikoli ne veš bi se vseeno rad zaščitil.

steev ::

Napišita na list papirja.
:|

fikus_ ::

In mogoče še kakšna priča ali dve pri podpisu z vsake strani, da sta/si "zihr".

A110 ::

pa je to potem dovolj enakovredno notarski overitvi da res nemore nic na sodiscu/policiji v prihodnjih mesecih/letih do zastaranja?

fikus_ ::

Ali pa overitev podpisov na UE.

St235 ::

A110 je izjavil:

pa je to potem dovolj enakovredno notarski overitvi da res nemore nic na sodiscu/policiji v prihodnjih mesecih/letih do zastaranja?


Vse je odvisno od vsebine. Praviloma zapis s pričami (kakor tudi overjeni podpisi) več kot zadostuje oziroma ni nič bolj verodostojen kot notarski zapis. Treba pa vedet, da so lahko določeni dogovori nični že ob nastanku. Tako, da je nemogoče vedet kaj in kako, brez da bolj natančno poznamo zadevo. Glede na to, da omenjaš policijo je treba vedet, da so kakršnikoli dogovori brezpredmetni, če gre za stvari, ki se preganjajo po uradni dolžnosti. Pa tudi širše so taki dogovori kadar je govora o kazenskem pregonu bolj kot ne neuporabni. Če pa s tem rešujeta civilno pravno zadevo pa je zadeva bistveno bolj zanesljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

A110 ::

natančneje je šlo za lažji pretep ki se je končal z blago modrico na vsaki strani ampak sem bil jaz začetnik in sma se zmenila da mu zato nekaj dam ker sem kriv pa tudi slabo vest mam (jebiga prevec pijace)

St235 ::

To je tipičen primer, kjer se lahko vidva pisno dogovorita o neki odškodnini in je ta zadeva z vidika odškodninske odgovornosti (civilno pravna zadeva) urejena. Bistvene razlike med dogovorom z overjenimi podpisi, notarskimi pogodbami ali podpisi prič, tukaj ni.

Te pa noben tak dogovor ne more razrešit kazenske odgovornosti, če bo podana prijava na policijo. Sodi pa to pod lažje telesne poškodbe, tako da te mora oškodovanec prijavit, drugače policija ne bo ukrepala. Ne obstaja pa dogovr, ki bi njemu preprečil, da poda prijavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Jure14 ::

In tip bo imel še tvoje pisno priznanje, da si ga na gobec.
Daj mu denar, Naj ti na papir podpiše, da je 5.5.2019 od tebe prejel X€ pa konec, če že hočeš imeti papir.

St235 ::

In tip bo imel še tvoje pisno priznanje, da si ga na gobec.

kar je v bistvu vseeno, če ni navadna pička, ki beži pred odgovornostjo. Bo pa tak dogovor nedvomno olajševalna okoliščina če bi kdaj do česa prišlo.

M-XXXX ::

Pri tej temi se mi je pa pojavilo zanimivo vprašanje: mora prejemnik tega denarja prihodek prijaviti? Ter kako in pod kaj?

AndrejS ::

Še 1x ga vsekaj - kaki denar - v najslabšem primeru lahko oba dobita položnico za JRM

St235 ::

Praviloma ne, ker odškodnine za škodo na podlagi sodnih ali izvensodnih poravnav niso stvar obdavčitve. Seveda v kolikor gre za razumne zneske glede na naravo škode. Mora pa bit škoda vezana na osebne poškodbe ali osebno premoženje. Škoda za izpad dobička/dohodka je na primer obdavčena.

fikus_ ::

Vprašanje, kako to FURS razume?! Ali se lahko smatra kot odškodnina, kot pri npr. premoženjskem/nezgodnem zavarovanju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

St235 ::

AndrejS je izjavil:

Še 1x ga vsekaj - kaki denar - v najslabšem primeru lahko oba dobita položnico za JRM


Povzročitev lažjih poškodb je kaznivo dejanje.

fikus_ je izjavil:

Vprašanje, kako to FURS razume?! Ali se lahko smatra kot odškodnina, kot pri npr. premoženjskem zavarovanju?


Z vidika FURS načeloma ne gre za obdavčljiv dohodek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MIHAc27 ::

Gre pač za olajšanje duše. Jaz bi naredil le eno kopijo, udarca ravno ne bi omenjal, lahko pa tudi, če ne bosta pisala v dvojniku. Pač zaradi dogodka dne.... izplačujem osebi x denarja. Spodaj oba podpisa and thats it.
Če te prijavi ga pa itak lahk še enkrat zabiješ :D

M-XXXX ::

St235 je izjavil:

Praviloma ne, ker odškodnine za škodo na podlagi sodnih ali izvensodnih poravnav niso stvar obdavčitve. Seveda v kolikor gre za razumne zneske glede na naravo škode. Mora pa bit škoda vezana na osebne poškodbe ali osebno premoženje. Škoda za izpad dobička/dohodka je na primer obdavčena.

Aka mi kolega vsak mesec da par 100€ za to ker me je malo bolj "resno prijel"? In to je legalen prenos denarja?

St235 ::

M-XXXX je izjavil:

St235 je izjavil:

Praviloma ne, ker odškodnine za škodo na podlagi sodnih ali izvensodnih poravnav niso stvar obdavčitve. Seveda v kolikor gre za razumne zneske glede na naravo škode. Mora pa bit škoda vezana na osebne poškodbe ali osebno premoženje. Škoda za izpad dobička/dohodka je na primer obdavčena.

Aka mi kolega vsak mesec da par 100EUR za to ker me je malo bolj "resno prijel"? In to je legalen prenos denarja?


lahko probaš FURS prepričat v to. Sam ne potem prit jokat na forum, če ti ne bo ratalo.

Drugače pa kot sem napisal, odškodnina za realno povzročeno škodo načeloma ni obdavčena. To kar pa ti opisuješ je pa davčna goljufija kot vsaka druga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oddaja škodnega primera

Oddelek: Na cesti
324056 (1646) ZveeZ
»

odškodnina za vrat (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6411008 (3520) Slopek
»

ZPS poziva lastnike volkswagnov k skupinski tožbi

Oddelek: Na cesti
163053 (1889) Ajnstajn`
»

Najemna pogodba - neposredna izvršljivost

Oddelek: Loža
367633 (6347) mat xxl
»

Vlom v avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8912504 (8640) St235

Več podobnih tem