» »

Komarnik

Komarnik

barakus ::

Kje bi lahko kupil komarnik za okno, ki se zarola tako kot roleta? Iscem samomontazno varianto, cim ceneje... nekoc jih je imel hofer...

N0t0ri0us ::

rolete kosec. Ni pa ravno najceneje. Tam okrog 60€ komad, ampak so kvalitetne.

_njc ::

V četrtek 26.4. jih bodo imeli:
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

barakus ::

wow, super tajming

MIHAc27 ::

res super... ampak a je komu bolj jasna razlika pri mrežami za vrata, tista za 8€ in tista za 15€?

Če prav razumem za 8€ dobiš samolepilni trak, za 15 pa nek aluminijast profil, ki ga pritrdiš z mehanizmom (torej brez vrtanja, limanja). Ve kdo kaj se bolj obnese?

TheBlueOne ::

Tisti na samolepilni trak stanejo kaksen € na kitajskem in verjetno ne bitveno vec na kaksnem amazonu.

buttcrack ::

MIHAc27 je izjavil:

res super... ampak a je komu bolj jasna razlika pri mrežami za vrata, tista za 8€ in tista za 15€?

Če prav razumem za 8€ dobiš samolepilni trak, za 15 pa nek aluminijast profil, ki ga pritrdiš z mehanizmom (torej brez vrtanja, limanja). Ve kdo kaj se bolj obnese?


rabim nekaj za okno v bloku, pa mi ni jasno kaj vzet, saj montaža v tretjem štuku ni lih najbolj enostavna. Seveda ne bi rad imel uboge kitajske mrežice ampak nekaj z okvirjem.

Se priporočam za nasvet, če je kdo že montiral kaj podobnega v bloku.

techuser ::

Ne kupiti poceni komarnika, ker je pomembno, da imaš zračenje preko njega in ne samo to, da ti komarji ne hodijo v sobo. Plastični so slaba naložba, jaz ti predlagam aluminijaste, ker so odlični. Naročil sem jih pri arcontu, imajo na razpolago snemljive v obliki rolo komarnikov in fiksne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

buttcrack ::

Nabavil alu okvir v lidlu al hofru za švoh 20€. Montiram po praznikih. Če bo fuč, bo padel na travnik in se ne sikiram :)

Arcont te je zih olupil za stotaka.

zcetrt ::

Ko se omenja material: Aluminijasta mreža AFAIK ne more biti v obliki rolo komarnika.
Montaža fiksnega komarnika iz Hofra je mogoča iz notranje strani (ni potrebno plezat od zunaj).
S Hofer fiksnim komarnikom imam dobre izkušnje.
Za vrata obstajajo različne rešitve: fiksen na tečajih, fiksen drsen, rolo, plise.
4.

nsa_ag3nt ::

buttcrack je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

res super... ampak a je komu bolj jasna razlika pri mrežami za vrata, tista za 8EUR in tista za 15EUR?

Če prav razumem za 8EUR dobiš samolepilni trak, za 15 pa nek aluminijast profil, ki ga pritrdiš z mehanizmom (torej brez vrtanja, limanja). Ve kdo kaj se bolj obnese?


rabim nekaj za okno v bloku, pa mi ni jasno kaj vzet, saj montaža v tretjem štuku ni lih najbolj enostavna. Seveda ne bi rad imel uboge kitajske mrežice ampak nekaj z okvirjem.

Se priporočam za nasvet, če je kdo že montiral kaj podobnega v bloku.

DIY varianta je taka, da sestaviš skupaj okvir iz smrekovih ploščatih deskic (morebiti pobarvaš), ga povežeš s 4 L kotniki, pripneš na zunanjo stran mrežo s spenjačem (poglej Bauhaus, Merkur itd) in vse skupaj montiraš na zunanjo polico.
Težaven del je natančno izmeriti in na koncu spraviti "komarnik" od znotraj na zunanjo stran.


Samolepilni trak bo držal eno sezono, če bo.
Enake izkušnje imam z mrežo, ki se nalepi na okvir.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

buttcrack ::

Te mrežice na mačka smo imeli in je BS. Letos probam z alu okvirjem, ki ima nogice in naj bi se samo zahaklal za okvir.
Javim ko montiram.

techuser ::

Arcont je ponavadi drag, prevoz in delo. Drugače pa če je aluminijast komarnik v hoferju potem tudi vredu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

chucki ::

Ima kdo izkušnje z električnimi komarniki? Nujno ga rabim za na morje :) Apartma ima slabih 50m2

https://www.amazon.de/Waldbeck-Insekten...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Gagarin ::

Ja, ne dela, oziroma mal komarjev pobije.

marko71 ::

na tole se napopajo bolj vešče (ponoči) in muhe, jaz to uporabljam doma v letni kuhinji.
Ne ujame čisto vsega, je pa kar solidno. Je bil pa v Eurospinu ceneješi okoli 20-25 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marko71 ()

borut_p ::

enkrat sem nabavil nekaj v Leclercu. dve. pa vse kar je bilo je to, da je privlačlo komarja, fentalo ga pa ni. tako da sem na koncu imel več komarjev kot prej. je bil pa en komad tam cca 10eur.
tako da ... ne šparaj če že kupuješ


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita pred komarji

Oddelek: Loža
162199 (1220) DeeJay
»

Kje kupiti komarnike?

Oddelek: Loža
102976 (2565) fokz8
»

Komarnik - kovinska mreža

Oddelek: Loža
117153 (6694) isildur2
»

Kako se rešiti pajkov v sobi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5922442 (17054) s6c-gEL
»

Komarji pikajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6513372 (10499) Volk|

Več podobnih tem