» »

odškodnina za vrat

odškodnina za vrat

«
1
2

MojcaL ::

Pozdravljeni!

Čisto sem zbegana, zato sem se odločila da še tukaj vprašam. Imela sem prometno nesrečo. Za nesrečo nisem bila kriva. Bila je policija. NAslednji dan me je bolel vrat, na bolniški sem bila 35 dni in opravila terapije. ODločila sem se za vložitev zahtevka za odškodnino. Malo sem pregledala ponudnike (odvetnike in odškodninske družbe). Čisto vsi jemljejo provizijo od 5-15%. Zasledila sem tudi Inštitut za odškodninsko pravo ( www.prava-poravnava.si ) kateri ne jemljejo nobene provizije. V čem je fora?
Ima kdo izkušnjo z njimi? Hvala in lep večer, Mojca
  • predlagal izbris: thramos ()

lonz ::

Po moje tole "0% provizijo" zamaskirajo v kakšne druge stroške... Zastonj pač ne delajo. Preveri kakšni so pri njih stroški in si zelo dobro preberi drobni tisk... Isto naredi za primerjavo tudi pri odvetniku.

Podoben primer: http://www.pravniki.info/viewtopic.php?...
...arrrrrr, shiver me timbers...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lonz ()

K0l1br1 ::

Zastonj ne delajo, torej jemljejo provizijo. Najdi odvetnika, ki se ne oglasuje in pobere samo stroške, ki jim jih prizna zavarovalnica, poleg odškodnine, jasno. Vratna hrbtenica je itak štanca in enako dobiš, če vložiš sama ali preko odvetnika ali preko poravnave. Likvidator gleda zdr. dokumentacijo in ker ima dnevno enih dvajset vratnih hrbtenic, mu to vzame točno 5 minut časa, da da postavke v računalnik.

fikus_ ::

Poravnava in podobni dobijo provizijo v % od tvoje odškodnine. Če niso prepričani v zmago, primera ne vzamejo.

Za vrat dvomim da boš kaj dobila! So zavarovalnice pogruntale, da so jih mnogi okrog prinašali. Če si imela zamik vretenc nekaj mm, potem ja, ampak za to bi morala biti praktično hroma!

K0l1br1 ::

Obvezno zavarovanje, kjer je tretji odgovoren: ne veljajo mm - dobiš odškodnino.
A0+, kjer si sam odgovoren: odvisno od zavarovalnih pogojev imajo določene mm zamika vratnih vretenc = zavarovalnina pri A0+.

Odškodnina ni enako zavarovalnina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

#000000 ::

Če greš jih tožit preko poravnave ipd firm, vedi da oni res založijo svoje usluge odnosno stroške tožbe in odvetnika, ampak za to pobirajo večinoma levji delež eventuelne odškodnine. Recimo tožiš sam dobiš, izplačilo napram stroškom nekje 5 proti 95, enako zadevo delajo oni (iztržijo več) vendar kar ti na koncu dobiš je nekje 35-40%

Invictus ::

Če bi imela zavarovalnega agenta, bi ti že on uredil odškodnino.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Pojdi raje zaslužit denar kot ostali in ne nateguj soljudi zaradi nesreč. Karma je prasica in ti privoščim obrnjeno situacijo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FXMagic ::

Samo cakal sem kdaj se bo oglasil kak čistun spet in začel moralizirat. V vsaki temi enako. Bruh

mauriciofabi ::

če nateguje koga nateguje zavarovalnico + nikjer ni napisala da hoče zadevo čim dalj vlečt in iztržit ogromno eur, tako da težko da rečemo da gre za kakaršnokoli nategovanje, za to kar se ji je zgodilo pa jih vsekakor pripada odškodnina, če si fouš priporočam da si poškoduješ vrat in greš naslednji dan v službo (valjda kot pravi dec boš delal na gradbišću in na roke nosil 50kg+ bremena)

aja ne to pa ne, a?

Machete ::

Zlahka. Prej kot drekal ljudem. Civilizacija jokic, nategunov in tožibab. Videno na praktičnih primerih kaj vse eni počnejo za piškave evre, do ravni bruhanja, ko vidiš celo zgodbo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

mauriciofabi ::

daj naslov ti pridem zvit vrat pol pa to še enkrat napiši

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

mauriciofabi ::

pa še to

ne vem kaj ste eni tako zagreto na strani delodajalca pri vseh možnih pizdarijah, ker verjemite mi, da oni na vaši niso

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

K0l1br1 ::

Tukaj gre za prometno nesrečo. Nasadilo jo je nekdo, ki se je uštel pri varnostni razdalji. Glede na to, da ni jasno, zakaj bi ne bi smela zahtevati odškodnine za bolečine, začasno zmanjšanje življenjekse aktivnosti, strah, je prav, da to naredi. Mi je enkrat priletel en zadaj v avto in vem, kako zgleda vrat po takem trku. Škoda edino, da se mi ni dalo ukvarjat z zdravniki, fizioterapijami itd.

mauriciofabi ::

pazi, Machete te bo obtožil z a parazita

MadMicka ::

MojcaL, ne se hecat no, stopi do najbližjega odvetnika. Ti dobiš odškodnino, odvetnik pa odvetniške stroške po tarifi od zavarovalnice. Ni nobene provizije!

K0l1br1 ::

Vedno bo en tak, ki se ne bo strinjal.

MadMicka je izjavil:

Ni nobene provizije!
Dajo za podpisat dogovor, da je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Machete ::

Kašni strani delodajalcev, kaj bluziš? Poglej okoli sebe, jaz jaz jaz in mojih dodatnih 20 eur, preko trupla sočloveka. Večina bi lastno mater prodala za nek bonus v obliki crkovine. Mauricio pazi kaj pišeš, ker tako lahkomisleno opletanje z grožnjami keyboard bojevnika ni nujno končano brez posledic. Briga me za Mojco, problem so mojce, ki so kot človek človeku postale volk.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fosil ::

Praviloma odvetnika plača zavarovalnica posebej, poleg tvoje odškodnine.
Zna pa biti pri "mehkih" poškodbah vrata problem, ker ni nobenih vidnih poškodb in lahko zavarovalnica zavrne odškodnino.
Tako je!

Gambino ::

Mislim, če nimaš nekih slik od MRI oz kaj podobnega ne vem kako dobiš odškodnino. Ni mi jasno. To da si ti en mesec doma in na fizioterapiji še ne pomeni nič. Ker bolniško lahko vleče vsak, zdravnik ti bo itak do enega meseca itak podpisal, potem pa je komisija.
V glavnem ni več tako kot je bilo včasih.

Machete ::

Itak je merodajno izvedensko mnenje stroke oz. zdravnika ne pa lastna ocena zavarovalnice. Pa tu sploh ne vemo kakšno zavarovanje ima MojcaL ali računa na civilno odškodninsko tožbo v lastni režiji.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

K0l1br1 ::

Če fajn preberete, računa na zavarovalnico, kamor bo poslala zahtevek s prilogami, zavarovalnica pa ji bo poslala ponudbo. Manjša možnost je, da ji bo zahtevek zavrnila, zlasti pa ga ne bo zavrnila zaradi tega, ker manjkajo neke uber preiskave.

Invictus ::

Če je šlo samo za poškodbo mehkih tkiv, brez nekih posledic na kosteh, lahko pozabi na odškodnino...

Tako je že kaj nekaj zadnjih let.

Dobila bo odškodnino za bolniško, če je bila zavarovana, oz. bo to plačala povzročiteljeva zavarovalnica. Ampak to so mali zneski. Nič v smislu ameriških milijonskih ali za naše razmere par 10k EUR...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Mislim, da se tema lahko zapre, ker je MojcaL dobila odgovor na vprašanje:
" Zasledila sem tudi Inštitut za odškodninsko pravo ( www.prava-poravnava.si ) kateri ne jemljejo nobene provizije. V čem je fora?
Ima kdo izkušnjo z njimi?
"

K0l1br1 ::

Invictus je izjavil:

Če je šlo samo za poškodbo mehkih tkiv, brez nekih posledic na kosteh, lahko pozabi na odškodnino...

Tako je že kaj nekaj zadnjih let.
Si siguren, da ne mešaš s tistimi 3 mm premika vratnih vretenc?

fikus_ je izjavil:

Mislim, da se tema lahko zapre, ker je MojcaL dobila odgovor na vprašanje:
" Zasledila sem tudi Inštitut za odškodninsko pravo ( www.prava-poravnava.si ) kateri ne jemljejo nobene provizije. V čem je fora?
Ima kdo izkušnjo z njimi?
"

Mogoče prikrito reklamoiranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

fikus_ ::

Verjetno imaš prav, registrirana tik pred objavo, potem pa ni glasa od nje?!

Machete ::

Dajmo zbrisat to reklamiranje mrhovinarskih združb.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mauriciofabi ::

Gambino je izjavil:

Mislim, če nimaš nekih slik od MRI oz kaj podobnega ne vem kako dobiš odškodnino. Ni mi jasno. To da si ti en mesec doma in na fizioterapiji še ne pomeni nič. Ker bolniško lahko vleče vsak, zdravnik ti bo itak do enega meseca itak podpisal, potem pa je komisija.
V glavnem ni več tako kot je bilo včasih.

če slikaš vrat/hrbet 100% zdravega človeka z rentgentom/ctjem (ki je vrsta rentgena ampak pustimo)/mrijem boš itak našel kup sprememb ki so lahko ali pa niso od nesreče (pa itak če je šla na urgenco/jo je zdravnik poslal po nesreči ima vsaj rtg oziroma če jo je osebni zdravnik poslal na slikanje), nadalje vsa zdravniška dokumentacija vpliva, ena bolj ena manj sicer, ampak recimo če se op sedaj zdravi zaradi kakih z nesrečo povezanih težav jih bo to ornk koristilo in si tudi zasluži odškodnino.... pa če si takoj dobila fizioterapijo ni šlo za tolk nedolžno reč, čakalne dobe zanjo so drugače nore (jaz imam neoperabilno rupturo (ker je strgana direkt mišica in ne kita) spodnje tretjine pectorails major mišice pa bi mogel čakat pol leta..... če bi šla pa kita bi operacijo čakal manj kot mesec..... pa itak sem včeraj na fitnesu dvignil 90 kg, mesec dni prej še prazne palce nisem mogel...... v teh 6 mesecih bo zihr saj kakih 150-160 kg kar bo že relativno solidno.... res pravo bo pa enih 220 kg.... aja strgal sem jo pa ko sem se pri padcu ujel na iztegnjeno roko lol).......

op ti lepo pripravi vso zdravniško dokumentacijo in naj se za to usposobljena oseba odloči če se splača kaj gledat v smeri odškodnine ali ne čeprav pomoje boš nekaj dobila, ne bo ravno bogatstvo ampak nekaj bo

pa bolniško zdaj vlečejo tko da greš za mesec na bolniško, pa za dan v službo in jovo na novo (če si pa res bolan ti pa itak komisija odobri)

680x0 ::

MojcaL je izjavil:

Zasledila sem tudi Inštitut za odškodninsko pravo ( www.prava-poravnava.si ) kateri ne jemljejo nobene provizije. V čem je fora?
Ima kdo izkušnjo z njimi? Hvala in lep večer, Mojca


1. Beseda "inštitut" je prvi znak za alarm, pogosto se jo uporablja, da potrošnika zavede, da gre za čisto navadno zasebno podjetje.
2. Lastnik "inštituta" je znani Nenad Đukić, ki je vse kaj drugega kot dobrodelnež, ki brezplačno pomaga ljudem v stiski.
http://www.bizi.si/INSTITUT-PR-A-VA-POR...
https://siol.net/novice/crna-kronika/ob...
3. Vse Poravnave in podobni temeljijo na enakem izsiljevalskem poslovnem modelu. Ko prevzamejo tvoj primer, nasprotni stranki napišejo grozilno pismo, kjer zahtevajo odškodnino v določeni višini, ter v nasprotnem primeru grozijo s tožbo za višji znesek. Če je nasprotna stranka slabo informirana in podleže grožnji, Poravnava vzame svoj % in ostalo izplača tebi. Če nasprotna stranka ne pade na takšno finto, bo Poravnava odstopila od primera, saj niso pripravljeni tvegati svojega časa za negotovo sodno pot.
4. Pojdi do preverjenega odvetnika po brezplačen nasvet o tem ali je takšna stvar realno iztožljiva, pozanimaj se o stroških in se nato odloči če želiš uporabit sodno pot.

bambam20 ::

MojcaL je izjavil:

Pozdravljeni!

kateri ne jemljejo nobene provizije. V čem je fora?
Ima kdo izkušnjo z njimi? Hvala in lep večer, Mojca


Se kar v pisarni dogovoriš, da jim boš 15% dal na roke. Me bolj čudi, da jim odvetniška zbornica že ni odvzela licen, glede, da na črno služijo.

r3dkv1c4 ::

Zakaj se pa Mojca nič več ne javi?
Je padla vmes po stopnicah in si zlomila vrat?

Ne vem....mojčina barva las...upam,da ni blond, ker drugače resnično ne vem, od kje vleče taka vprašanja.

Mojca, četudi se najde kdo,ki ti bo ustregu s 100% izplenom...boš pa v naturalijah plačala....

no money - no funny:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PromeuZ ()

zk_eu ::

Če si bila na bolniški 30 dni in hodila na terapije, je tvoj zahtevek zagotovo utemeljen. Ne potrebuješ nujno odvetnika, vseeno pa ni slabo, če ti zadevo vsaj v neki obliki napiše kakšen pravnik (znanje študenta prava proti zaključku njegovega študija bo vsaj tukaj čisto zadostno, toliko da ti konkretizira posamezne oblike škode in njihovo višino). Predloži vso dokumentacijo, ki jo imaš, zelo podrobno opiši tudi svoje doživljanje ob in po nesreči, saj je to pomembno zaradi ocenjevanja strahu.

To pošlji na zavarovalnico povzročitelja nesreče. Nato ti bo zavarovalnica nazaj posredovala poravnalno ponudbo. Običajno potrebujejo kakšna 2 meseca.

Če se boš odločila zadevo urejati preko odvetnika, ti zavarovalnica pošlje poravnalno ponudbo (oziroma kot tvojemu pooblaščencu jo pošlje njemu), ob tem pa v njo vkalkulira odvetniške stroške po odvetniški tarifi (stroški odvetnika se odmerijo glede na višino zahtevka, ki ga postavi -- se pravi odškodnina + ločeno odvetniški stroški).

Vse odškodninske družbe dajo vaše zahtevke naprej odvetniku, zato ker drugače ne morejo priti do odvetniških stroškov (le temu torej samo pripadajo). Nisem nikoli preverjal, mislim pa, da je vseeno ceneje pri odvetniku, uspeh pa zagotovo enak.

Le pogumno. Ni to nobeno nategovanje zavarovalnice.

LP

P.S. Ne pozabi na premoženjsko škodo, ki jo tudi večina odvetnikov pozabi uveljavljati, to je 20% razlike do polne plače, saj si v času bolniške prejemala nadomestilo plače v višini 80% najverjetneje.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

MojcaL ::

Žal sem bila včeraj odsotna, zaradi službe. Hvala za vsa pojasnila. Na ta forum sem se prijavila zato, da dobim od ljudi informacije. Pisala sem tudi na drug forum in dobila dosti podobne odgovore. Že dostikrat so me opeharili in želim biti previdna. Danes sem dogovorjena na info sestanku. Zvečer lahko poročam o vsem skupaj.
ŠE 1x hvala za vse normalne odgovore.
Lep dan

Machete ::

Sure thing.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MxxW5 ::

Zakaj padate na te zadeve? Spet? "Mojca" je seveda zaposlena v "Inštitutu", ki ga tukajle oglašuje. Ni prvič, tovrstni oglasi so se na ST pojavljali že prej, OP pa je vedno ženska.

Skratka, tale topic je oglas. Naj moderator primerno ukrepa.

Machete ::

In v 90% je mojca. Včeraj ni vedela nič od nič in je bila cel dan v službi, danes ima že rezerviran termin.. lol.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mmcmmc ::

Saj to je že epidemija, da se prikaže nek "ženski" en dan star Slo tech račun in potem nekaj bizarnega sprašuja. Ali je res toliko ženk, ki striktno mora povedat, da je ženska na slotechu ali pa pač malo baita za neckbearde in whiteknighte. Ampak kaj češ.

D3m ::

MojcaL je izjavil:

Pozdravljeni!

Čisto sem zbegana, zato sem se odločila da še tukaj vprašam. Imela sem prometno nesrečo. Za nesrečo nisem bila kriva. Bila je policija. NAslednji dan me je bolel vrat, na bolniški sem bila 35 dni in opravila terapije. ODločila sem se za vložitev zahtevka za odškodnino. Malo sem pregledala ponudnike (odvetnike in odškodninske družbe). Čisto vsi jemljejo provizijo od 5-15%. Zasledila sem tudi Inštitut za odškodninsko pravo ( www.prava-poravnava.si ) kateri ne jemljejo nobene provizije. V čem je fora?
Ima kdo izkušnjo z njimi? Hvala in lep večer, Mojca


|HP EliteBook|R5 6650U|

Magnolija ::

Mene pa zanima, kako je šlo na sestanku ;)

Machete ::

Zvečer izvemo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

K0l1br1 ::

In ali je bil zastonj in zakaj jo ni zanimalo, kateri so odvetniki, ki ne jemljejo provizije.

D3m ::

Upam, da ji ne zlomijo vratu od 0 provizije.

|HP EliteBook|R5 6650U|

MojcaL ::

K0l1br1 je izjavil:

In ali je bil zastonj in zakaj jo ni zanimalo, kateri so odvetniki, ki ne jemljejo provizije.



žal se nisem odzvala na vse komentarje. Seveda me zanimajo. Videla sem kasneje da tudi druge firme delajo za 0%.
Katerega odvetnika pa ti predlagaš?

K0l1br1 ::

MojcaL je izjavil:

pa ti predlagaš?
Sem biased, zato ne bom, niti na zs ne.

Edit: če sama vložiš zahtevek, boš dobila ravno toliko ali več, kot če ti pri tem pomaga odvetnik, ali bog ne daj, katera od teh odškodninskih nategunskih hiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Machete ::

Seveda, tepejo se med sabo za brezplačno posredovanje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

K0l1br1 ::

Machete je izjavil:

Seveda, tepejo se med sabo za brezplačno posredovanje.
Tepejo se za plačilo, ki pride zraven (in nekateri za procente). Dober posel.

radmannsdorf ::

Mojca, Mojca dej povej, jaz ne morem tko naprej.
Mojca, Mojca, ne lagat, sej si vendar ti takrat,
brez predsodka prej al' slej hotla pridt do trofej.
Mojca, Mojca ne se bat, v teb sm najdu skrit zaklad.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

nodrim ::

Kdo bo v tem primeru plačal to odškodnino?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oddaja škodnega primera

Oddelek: Na cesti
324044 (1634) ZveeZ
»

Odskodnina od prometne na delovnem mestu

Oddelek: Na cesti
273481 (2035) Furbo
»

kateri odvetnik za odškodnino - imate kakšne izkušnje?

Oddelek: Loža
4731583 (16168) mirkuma
»

Krivec (pešec) v prometni nesreči (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5811741 (10309) Gregor P
»

Prometna nesreča - odškodnina?

Oddelek: Na cesti
359852 (6373) SkIDiver

Več podobnih tem