» »

Oporoka - komu in kako zapustiti premoženje, da ne pride do defaulta....

Oporoka - komu in kako zapustiti premoženje, da ne pride do defaulta....

«
1
2

Brane3 ::

Hojla,

zanima me, kako izpeljati ekspeditvno oporoko, s katero bi:

- zapustil svoje premoženje kaki kredibilni inštituciji, ki potrebuje vsak € in se lahko zanesem, da bi z njim naredila nekaj splošno koristnega,
- da ta ni povezana s to državo

- da se lahko zanesem, da do moje zapuščine ne bo prišla država skozi umazane igre s sorodniki itd.

Ne mi omenjat lokalna društva za boj z narkomanijo ipd, to je slaba šala.

Invictus ::

Kredibilne inštitucije brez zaledja države vsaj v Sloveniji ni.

Mednarodne inštitucije so tako ali tako leglo korupcije in klientelizma ter večino denarja porabijo zase.

Država se ne vtika v dedovanje, če obstajajo dediči, razen z davki po dednem redu.

Zganjaš paranojo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Božja batina ::

Naredi otroka pa mu boš lahko zapustil vse.

kr3ten ::

A ti to resno? skrbi te kaj bo s tvojim premoženjem ko boš 2 metra pod zemeljskim površjem?

Aquafriend ::

Božja batina je izjavil:

Naredi otroka pa mu boš lahko zapustil vse.

Kaj pa ce se ne zanese na otroka, da bi s premozenjem naredil nekaj splosno koristnega?

Invictus ::

Aquafriend je izjavil:

Božja batina je izjavil:

Naredi otroka pa mu boš lahko zapustil vse.

Kaj pa ce se ne zanese na otroka, da bi s premozenjem naredil nekaj splosno koristnega?

Kaj pa ti kadiš?

Da se dobo zaposleni na nekem zavodu/inštitutu delali norca iz budale, ki jim je zapustil premoženje?!?!!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Brane3 ::

Še opomba - z bratom imava skupno stanovanje, v katerem živi, pa mislim da lahko reče, da je socialno ogrožen ipd.

MIslim, da ima v tem primeru nujen delež moje polovice.

Vsi ti ljudje so lutke v rokah države, ki preko teh slojev počne vse, česar sama formalno legalno ne bi mogla.
V bistvu podobno kot klasična mafija.

Tudi če sredsta končajo v rokah lutke, so samo plačilo "uslug", ki so že opravljene ali pa bodo še zahtevane.

Aquafriend ::

kr3ten je izjavil:

A ti to resno? skrbi te kaj bo s tvojim premoženjem ko boš 2 metra pod zemeljskim površjem?

Zarad takih kot si ti, imamo tak svet kot ga imamo. Vazn, da bo dokler si ziv. Za po koncanem lajfu pa koga briga, ane.

Božja batina ::

Aquafriend je izjavil:

Božja batina je izjavil:

Naredi otroka pa mu boš lahko zapustil vse.

Kaj pa ce se ne zanese na otroka, da bi s premozenjem naredil nekaj splosno koristnega?


Na koga pa se boš zanesel kot na lastnega otroka ?

Aquafriend ::

Invictus je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Božja batina je izjavil:

Naredi otroka pa mu boš lahko zapustil vse.

Kaj pa ce se ne zanese na otroka, da bi s premozenjem naredil nekaj splosno koristnega?

Kaj pa ti kadiš?

Da se dobo zaposleni na nekem zavodu/inštitutu delali norca iz budale, ki jim je zapustil premoženje?!?!!

kaj ti kadis? clovek sprasuje po kredibilni instituciji. odgovoril si, da takih skorajda ni. Torej nekatere so. Zdaj se poiscemo katere so in lahk zaklhucimo temo.

Zgodovina sprememb…

Božja batina ::

Brane3 je izjavil:

Še opomba - z bratom imava skupno stanovanje, v katerem živi, pa mislim da lahko reče, da je socialno ogrožen ipd.

MIslim, da ima v tem primeru nujen delež moje polovice.

Vsi ti ljudje so lutke v rokah države, ki preko teh slojev počne vse, česar sama formalno legalno ne bi mogla.
V bistvu podobno kot klasična mafija.

Tudi če sredsta končajo v rokah lutke, so samo plačilo "uslug", ki so že opravljene ali pa bodo še zahtevane.



Zakaj pa ne zapustiš bratu kri ni voda.

Invictus ::

Aquafriend je izjavil:


kaj ti kadis? clovek sprasuje po kredibilni instituciji. odgovoril si, da takih skorajda ni. Torej nekatere so. Zdaj se poiscemo katere so in lahk zaklhucimo temo.

Jih je poznam.

Skoraj je bil bolj uporabljen v metaforičnem smislu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Brane3 ::

Božja batina je izjavil:

Brane3 je izjavil:

Še opomba - z bratom imava skupno stanovanje, v katerem živi, pa mislim da lahko reče, da je socialno ogrožen ipd.

MIslim, da ima v tem primeru nujen delež moje polovice.

Vsi ti ljudje so lutke v rokah države, ki preko teh slojev počne vse, česar sama formalno legalno ne bi mogla.
V bistvu podobno kot klasična mafija.

Tudi če sredsta končajo v rokah lutke, so samo plačilo "uslug", ki so že opravljene ali pa bodo še zahtevane.



Zakaj pa ne zapustiš bratu kri ni voda.


Ker:
- ga vidim kot del problema.
- nikoli ni z ničemer naredil ničesar koristnega.
- je dobil veliko od drugih, ne spomnim se, da je kdaj naredil karkoli pozitivnega zanje

Se pravi, on odpade. Kdorkoli drugi je enako dojemljiv za te probleme.

Oziram se po nekom, ki:

- je kredibilen
- ni vezan na to področje
- ioma denar za odvetnika in še kaj in bi se hitro postavil po robu vaškim barabam

Brane3 ::

Še nekaj opomb:

Stanovanje in nekaj garaž, katerihj sva solastnika.

Videti je, da me nekdo, ki sicer nima niti končane osnovne šole ( ni je uspel dokončati v nevemkaterem poskusu) skrajno spretno izčrpava - ne plačuje računov ipd.

Ko/če umrem, bo podedoval še stanovanje.

NA podoben način so umrli tudi ostali njegovi sorodniki. Ostal sem samo jaz.

Fajn bi bilo, če ta nekdo ima bližnjice za dosego prodaje vseh mojih deležev nepremičnin - tudi brez čakanja na mojo smrt.

Božja batina ::

Kaj pa kakšen drug sorodnik ali prijatelj ? Ne pridejo v poštev ?

Brane3 ::

Ne.

Invictus ::

Brane3 je izjavil:

Še nekaj opomb:

Stanovanje in nekaj garaž, katerihj sva solastnika.

Videti je, da me nekdo, ki sicer nima niti končane osnovne šole ( ni je uspel dokončati v nevemkaterem poskusu) skrajno spretno izčrpava - ne plačuje računov ipd.

Ko/če umrem, bo podedoval še stanovanje.

NA podoben način so umrli tudi ostali njegovi sorodniki. Ostal sem samo jaz.

Fajn bi bilo, če ta nekdo ima bližnjice za dosego prodaje vseh mojih deležev nepremičnin - tudi brez čakanja na mojo smrt.

Če je brat lastnik polovice nepremičnin, preprosto nimaš mehanizma, da bi mu preprečil dedovanje po tebi po tvoji smrti.

Namreč vsaka tretja oseba bo morala plačevati kar precejšen davek na podedovano premoženje, in se bodo na koncu vsi odpovedali dediščini.

Noben se ne mara ukvarjati s sranjem večih lastnikov nepremičnin.

Najboljša rešitev je, da jih prodaš že pred smrtjo, oz. z bratom naredita kompenzacijo v smislu 100% lastništva nepremičnin. Pač vsakemu pol.

Na drugi strani pa, kljub njegove luzerstvu, nimaš pravice posegati v njegovo zasebno lastnino.

Če plačuješ račune namesto njega, si to shrani in izterjaj denar od njega. Glede na njegovo lastništvo nepremičnin, ne bo problemov z izterjavo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Brane3 ::


Če je brat lastnik polovice nepremičnin, preprosto nimaš mehanizma, da bi mu preprečil dedovanje po tebi po tvoji smrti.


Tega tudi ne iščem. Rad bi samo, da ne bi bil "nagrajen" za svoje "delo" tudi z nujnim deležem moje polovice in še čem podobnim.

Če se ne lotim oporoke, bo nagrajen z vsem. Game of Thrones.


Namreč vsaka tretja oseba bo morala plačevati kar precejšen davek na podedovano premoženje, in se bodo na koncu vsi odpovedali dediščini.


Še nisem slišal za davek, ki bi rpesegal 100%.
Fajn, naj ga plačajo. JE pa vprašanje koliko bližnjic ima humanitarna organizacija z dobrimi odvetniki ali kdo podoben.

Če stvar ne konča v rokah morilskih lutk, meni prav.

Invictus ::

Brane3 je izjavil:


Še nisem slišal za davek, ki bi rpesegal 100%.
Fajn, naj ga plačajo. JE pa vprašanje koliko bližnjic ima humanitarna organizacija z dobrimi odvetniki ali kdo podoben.

Če stvar ne konča v rokah morilskih lutk, meni prav.

Kaj boš počel s stanovanjem, kjer si samo 50% lastnik? In za katerega si plačal kar visok davek? Samo strošek...

Dobri odvetniki ne morejo nekoga razlastiti...

Če je tvoj brat luter, potem bo za njim dedovala občina. če se ne bo že prej vsedla na njegov delež zaradi socialnih pomoči ali doma upokojencev.

Ni tako dobrega odvetnika, da bi to lahko preprečil, ali da bi se sploh komu splačalo s tem zafrkavati.

Nekako ti ni jasen pojem, kdaj se splača za kom dedovati. Ni vedno to premoženje "zastonj", sploh če ne moraš z njim prosto upravljati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Brane3 ::

Ne rabim tega. Oni naj samo vnovčijo moj, torej svoj delež in to je to.

Invictus ::

Kako boš vnovčil pol stanovanja, pa ti razloži..,.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Brane3 ::

To bo odvetnik razložil, predvidevam dokaj hitro.

Invictus ::

Odvetnik bo samo pokasiral za svetovanje, fučka se njemu za tvojo dediščino ;).

Najprej si tole preberi.,..

https://data.si/blog/2016/07/17/kdo-pla...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Brane3 ::

Invictus je izjavil:

Odvetnik bo samo pokasiral za svetovanje, fučka se njemu za tvojo dediščino ;).

Najprej si tole preberi.,..

https://data.si/blog/2016/07/17/kdo-pla...



MIslim na odvetnika dediča. Kateremu je to in podobne zadeve dnevna rutina.

Egidij88 ::

Kakšen je sploh default?

janezvalva ::

če imaš potomce bodo lahko v vsakem primeru zahtevali nujni delež, razen če:
-če so se s kršitvijo kakšne zakonite ali moralne dolžnosti huje pregrešili nad teboj
-če so naklepoma storili kakšno hujše kaznivo dejanje zoper tebe ali tvojega zakonca, otroka, posvojenca ali starše
-če so se vdajali brezdelju in nepoštenemu življenju.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Invictus ::

Brane3 je izjavil:


MIslim na odvetnika dediča. Kateremu je to in podobne zadeve dnevna rutina.

Kje si pa zdaj tega našel?

Nepremičninske zadeve niso rutinska zadeva, in trajajo leta preden se razrešijo...

Ob dejstvu, da država zahteva zase takoj...

Si zelo amatersko predstavljaš kako lahko odvetnik hitro reši zadevo v našem sodnem sistemu :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Uporabnik ::

"Najlažje" je, če prodaš vse nepremično premoženje... Premično se pa že da kam spravit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnik ()

Okapi ::

Brane3 je izjavil:



MIslim, da ima v tem primeru nujen delež moje polovice.
Samo če je nezmožen za delo. Če je samo reven, ni nujnega deleža.

Brane3 ::

janezvalva je izjavil:

če imaš potomce bodo lahko v vsakem primeru zahtevali nujni delež, razen če:


Oziroma če novi partner kupi mojo polovico še preden škripnem. Recimo.

Invictus je izjavil:



Nepremičninske zadeve niso rutinska zadeva, in trajajo leta preden se razrešijo...


Imena, ki me zanimajo, imajo svoje poslovalnice in tudi pravnike, jasno.

Tudi ni jasno, zakaj bi naj se jim mudilo.

SPloh pa, če zlahka investirajo sredstva za rešitev problema.

Če jo sploh rabijo. Mogoče jim ustreza nadaljnje polovično lasntištvo za karkoli.

MEni prav.

Okapi je izjavil:

Brane3 je izjavil:



MIslim, da ima v tem primeru nujen delež moje polovice.
Samo če je nezmožen za delo. Če je samo reven, ni nujnega deleža.


Dokaj prepričan sem, da bo ta, ki stoji za njim, ekspresno uredil tudi to.

Če že ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane3 ()

Furbo ::

Še za časa življenja moraš vse razprodati (in se znebiti keša), sicer model dobi vse itak ali vsaj nujni delež, tudi če zapišeš drugim.

Seveda ima pa predkupno pravico tam, kjer je solastnik..
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Invictus ::

Brane3 je izjavil:


Imena, ki me zanimajo, imajo svoje poslovalnice in tudi pravnike, jasno.

Tudi ni jasno, zakaj bi naj se jim mudilo.

SPloh pa, če zlahka investirajo sredstva za rešitev problema.

Če jo sploh rabijo. Mogoče jim ustreza nadaljnje polovično lasntištvo za karkoli.

MEni prav.


Očitno nimaš pojma o nepremičninah, čeprav jih imaš cel kup.

Kot praviš večinoma podedovane, zato neznanje o tem ni nič nenavadnega.

Nikomur ne ustreza polovično lastništvo, za katerega mora celo državi plačati davek po vrednosti na trgu...

Če bi se takista zadeva prodajala na dražbi, bi mogoče še kdo kupil, saj bi bil polovični delež daleč od polovice vrednosti GURSa.

Ljudje z denarjem pač niso budale... In nihče ne bo čakal 10 let, da se mu naložba mogoče povrne. Kar je v tvojem primeru zelo težko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mehmed ::

Brane3 je izjavil:

Še opomba - z bratom imava skupno stanovanje, v katerem živi, pa mislim da lahko reče, da je socialno ogrožen ipd.

MIslim, da ima v tem primeru nujen delež moje polovice.


Ce ne napises nic dobi tvojo polovico.
Ce napises da mu ne pustis nic se vedno dobi nujni delez, tretjino ce se ne motim.
Ce ze zivi not pa je socialno ogrozen pa se nima s cim prezivljat lahko pa tudi vse, mozno je.

Lahko ga pa probas razdediniti zaradi brezdelja.

robertml ::

Nujni delež se lahko eliminira s t.i. pogodbo o dosmrtnem preživljanju.
Namesto oporoke se torej s prejemnikom zapuščine oz. premoženja sklene omenjeno pogodbo.
S tem avtomatsko odpadejo nujni deleži.

Lonsarg ::

Delna lastništva so križ, če hočeš doseči to kar ciljaš moraš poskrbeti da ne bo delnih lastništev, da se nekako razdeli/izplača da je potem vsaj 100% lastnik nečesa. Ko prideš do te točke je dalje enostavno, ker prodaš in keš bodisi zapraviš bodisi doniraš kamor ti paše.

Ideja: Ponudi bratu odkup njegovega deleža če se izseli nekam drugam v najem, potem si 100% lastnik in rešeno.

Brane3 ::

Trenutno bi raje bi videl, da se s tem poukvarja bodoči lasntik, oziroma raje njegov pravni oddelek.

Tilen ::

Jaz lahko to prevzamem. Tudi pravnika imam. ZS. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ramiz?! ::

Forum21 ... organizirajo družbeno koristna predavanja (med drugim)
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Brane3 ::

Tilen je izjavil:

Jaz lahko to prevzamem. Tudi pravnika imam. ZS. :)


Domnevam, da bi ti "lahko". Jaz pa iščem neko znano ime, o katerem folk načeloma ne dvomi, ki je znano globalno ali vsaj na širšem področju
in ki s to državo nima ničesar v sorodu.

ramiz?! je izjavil:

Forum21 ... organizirajo družbeno koristna predavanja (med drugim)


Kot rečeno, lokalne zadeve odpadejo, sploh pa razni tradicionalna združenja kavbojcev in indijancev z glbokim pogledom v preteklo zgodovino
in nezgrešljivim moralnim kompasom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane3 ()

Okapi ::

Brane3 je izjavil:

Domnevam, da bi ti "lahko". Jaz pa iščem neko znano ime, o katerem folk načeloma ne dvomi, ki je znano globalno ali vsaj na širšem področju in ki s to državo nima ničesar v sorodu.
Lahko kar takoj pozabiš. Nekdo, "ki je znano globalno ali vsaj na širšem področju in ki s to državo nima ničesar v sorodu" se z vprašanjem dediščine naključnega posameznika, ki ima pol stanovanja v nekem blokovskem naselju, ne bo ukvarjal. Lahko v oporoko napišeš, da vse zapuščaš PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) ali MSF (Médecins Sans Frontières) ali komurkoli, in bodo veseli, ampak njihovi pravniki se s tabo in tvojo dediščino, dokler si živ, ne bodo ukvarjali. Verjetno niti potem, ko boš pod rušo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

deleted ::

Jaz bi zapustil Karitasu, če bi ostal brez potomstva. To so v praksi upokojenke prostovoljke, ki majo dejansko namen pomagat. Dam levo oko, da so fer in ne kradejo, pojdi se sam prepričat. Edino napisal bi zraven, da mora dediščina it za družine, ne za neke lenuharje. Od organizacij, ki bi jim zaupal bi omenil še skavte. No, mogoče bi se slednji še bolj racionalno odločili, kam s sredstvi, kot pa bakice. Sicer pa iskreno povedano nisem nek pristaš zapuščanja premoženja nekim inštitucijam.

Invictus ::

Karitas je po mednarordnih statistikah dobrodelna organizacija, ki da naprej največ denarja od vseh. Cirka 75%.

Vse ostale so slabše. Recimo UNICEF 5% ;).

Je pa res, da se nihče nikjer ne bo ukvarjal z delnim lastništvom, ker imajo dovolj bolj pametnega dela. In to za višje zneske kot ena boga nepremičnina v Sloveniji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jure14 ::

Kolikšna pa je sploh vrednost tega premoženja (po GURSu)?
Ker za polovico od 100.000€, ki bo na voljo šele čez 20 let, pa še takrat po bitki na sodišču, se nihče ne bo grebel.

feryz ::

deleted je izjavil:

Jaz bi zapustil Karitasu, če bi ostal brez potomstva. To so v praksi upokojenke prostovoljke, ki majo dejansko namen pomagat. Dam levo oko...
Kam lahko pridemo po oko?
Naj bi dali 75% naprej. Tudi ta "naprej" je zelo švoh definiran.
Na primer v naši vasi, razdeljevalkam, ter njih sosedom in žlahti, ni treba v štacuno hoditi.
Pa saj to je tudi dobrodelnost. Važno da daš. Itak se po osebnih podatkih ne sprašuje, torej prejemnikom pomoči ni treba povedati, s kakšnim avtom se vozijo in kolikšno plačo imajo.

mzakelj ::

Prodaj vse skupaj pa se še za čas življenja preseli v kake tople kraje. Tako boš do smrti živel kot lord pa še sekirati se ne ti bo treba kdo bo kaj dobil za teboj.

odgovornost ::

@feryz to so verjetno spet tiste vaške čenče? Onemu ni treba tega drugemu tretjega. Peti ima pa tisto podkupljeno. Vsi imajo vse, vsi goljufajo samo naši so najbl pridni in pošteni right?
Verjetno gospa tut kej za dam vzame, sam tako ali tako dela kot prostovolka, če si tam malo hrane vzame pa naj si... saj ne talajo nek luksuz ampak osnovna zivila, ki pa tudi v osnovi niso tako draga..

Samael ::

Brane3 je izjavil:


Če je brat lastnik polovice nepremičnin, preprosto nimaš mehanizma, da bi mu preprečil dedovanje po tebi po tvoji smrti.


Tega tudi ne iščem. Rad bi samo, da ne bi bil "nagrajen" za svoje "delo" tudi z nujnim deležem moje polovice in še čem podobnim.


Jaz nič, "vježbat", zdravo prehranjevanje, nobenih cigaret, alkohola ... pa čim manj visenja pred ekranom ... pa ga boš mogoče nadživel.
To bi korenito rešilo ta tvoj problem.

starfotr ::

Predlagam, da se že v času življenja skregata, gresta na sodišče in bodo odvetniki in sodišče lepo pobrali, kar se pobrati da in na koncu ne bo nič ostalo, po nobenem in bosta oba srečno umrla, ker nobeden ne bo nič dobil.

dr_Kosa ::

Brane3 je izjavil:

Hojla,

zanima me, kako izpeljati ekspeditvno oporoko, s katero bi:

- zapustil svoje premoženje kaki kredibilni inštituciji, ki potrebuje vsak € in se lahko zanesem, da bi z njim naredila nekaj splošno koristnega,
- da ta ni povezana s to državo

- da se lahko zanesem, da do moje zapuščine ne bo prišla država skozi umazane igre s sorodniki itd.

Ne mi omenjat lokalna društva za boj z narkomanijo ipd, to je slaba šala.


Z ZPM Moste-Polje imam dobre izkušnje.

Brane3 ::

To so _obveznosti_države_.

Ki je odpovedala vsepovsod. No, tam, kjer je samo odpovedala in ne tudi oropala svojih ljudi.

Ne mislim nagrajevati ropa z donacijo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dedovanje - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8111549 (8052) Mato989
»

Oporoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911294 (8669) Vikking
»

Dedovanje nujnega deleža (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7622680 (19931) Ziga Dolhar
»

Dediščina in izkoriščevalski dedek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17736111 (31225) erkgheoruugh
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9332592 (30752) Okapi

Več podobnih tem