» »

Orehova potica

Orehova potica

Konlov ::

Kje bi lahko kupil sveže pečeno potico?

lukamagic ::

V Spodnjem Dupleku imajo dobro

koyotee ::

V zgornjem pa bolj svežo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Konlov ::

A ja. Pa pohamo tudi ne doma, kdaj bi se pa prilegel kak pohan piščanec. Kje pečejo dobro pohanje in kje bi dobil sveže pečeno potico?

donvito ::

Konlov je izjavil:

Kje bi lahko kupil sveže pečeno potico?

Saj sveža je povsod, te dni, ko prihaja na police, kok je pa dobra, je pa druga stvar?
Ni je čez domačo potico narejeno doma. Če si blizu Praš-e, se jo da naročiti.
Kruh je odličen, dobiš tudi domače mesne dobrote.

Aquafriend ::

slovenska baklava?

maco-maco ::

Ni jo težko spečt po tem receptu Nočna potica. Edino mal več orehov/madeljev/lešnikov je treba notri dat, pa ni treba čakat do jutre, jo lahko že zvečer spečeš.

Odlične pa pečejo Pri Kuklju. Sigurno si jo tam lahko naročiš. Pa tam imajo vse dobre, meni je zelo všeč pehtranova.
Kaj?

harvey ::

Konlov je izjavil:

Kje bi lahko kupil sveže pečeno potico?

Odvisno kje si, če si povsem mestni človek je zate Mercator.:) Gospodinje npr. iz aktiva kmečkih žena, ti jo z veseljem pripravijo. Imaš pa prav "namenske gospodinje", npr. ki imajo registrirano dopolnilno dejavnost na kmetiji in ni problem, da ti jo spečejo in prodajo. Morda se obrneš na kake gospodinje, ki pečejo piškote za poroke in jim potica ne bo delala težav.

maco-maco je izjavil:

Ni jo težko spečt po tem receptu Nočna potica. Edino mal več orehov/madeljev/lešnikov je treba notri dat, pa ni treba čakat do jutre, jo lahko že zvečer spečeš.

Odlične pa pečejo Pri Kuklju. Sigurno si jo tam lahko naročiš. Pa tam imajo vse dobre, meni je zelo všeč pehtranova.

Kukelj je overrated, nič posebnega se mi ne zdi, verjamem da pa je za tiste, ki so osiramašeni do te mere, da doma ne pečejo potic, kruha, flacatov… da se jim njihova peka zdi top. Ni slabo, ni pa da bi dol padel.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

maco-maco ::

Spodnji Duplek so sicer že ostali pohvalili, a so bili tako nekonkretni kot ti. Dobro speče Francka ali je pri Jožefini boljša?
Pri Kukelju pa kvašeno testo kar obvladajo. Sigurno pa se najde kje boljša, čeprav sam boljše pehtranove še nisem jedel.
Kaj?

anketar ::

peč doma, ne morš zajebat (pojedla se bo v vsakem primeru), glavno, da je nadev sobne temperature isto kot testo, preden zarolaš, drgač ti bodo plasti neenakomerno vzhajale in ti bo cel vrh odstopu, ko boš peku

bambam20 ::

Konlov je izjavil:

A ja. Pa pohamo tudi ne doma, kdaj bi se pa prilegel kak pohan piščanec. Kje pečejo dobro pohanje in kje bi dobil sveže pečeno potico?


Dobro pohanje in ostale pripravljene dnevne jedi imajo v Šparih, kje rimajo posebej Špar to go. To nima veze z šparaovo restavracijo.


Špar to go je v okviru trgovine špar.

https://www.spar.si/sl_SI/spar-znamke/s...

anketar je izjavil:

peč doma, ne morš zajebat (pojedla se bo v vsakem primeru), glavno, da je nadev sobne temperature isto kot testo, preden zarolaš, drgač ti bodo plasti neenakomerno vzhajale in ti bo cel vrh odstopu, ko boš peku


če bi bilo tako enostavno naredit okusno in pri tem še sočno otico bi to lahko vsak. Potem pa imaš veliko potic, ki so presuhe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

anketar ::

ker komplicirajo okol nadeva, rabš mlete orehe, cukr pa mlek

bambam20 ::

anketar je izjavil:

ker komplicirajo okol nadeva, rabš mlete orehe, cukr pa mlek


Rum in rozine.

#000000 ::

lepotica sem pa jo zasledil pred par dnevi, ko je tamala mela roj dan, jo je nekdo prinesel in ni bila slaba.

Meni je pojem za potico tista ki jo moja mat naredi, ma ji govorim dej nared še kako tko za vmes ne samo za potica praznike, pa se ji ne da. RES škoda pomojem, ker boljše še nisem jedel, dela pa po receptu od njene prababice recimo iz leta 1903

Jo bom slikal za velko noč, kompaktna, ne presuha, ne preveč cmokedrava, mislm vse top, tako orehova kot lešnikova, orehova mi naredi refuks, ampak se še vedno lahko pregrešim z vsaj dvemi rezinami :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Aquafriend ::

Fak, zdaj se mi sline cedijo

bambam20 ::

men osebno je najboljša potratna potica.



#000000 je izjavil:

lepotica


Te njihove že iz slik zgledajo suhe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Stari maček ::

Potratno potico premaga samo še prava domača prekmurska gibanica. To so svetovne sladice, ki pa jih nekako ne znamo tržiti, mogoče tudi zaradi požrešnosti serijskih proizvajalcev, ki šparajo z robo.

bambam20 ::

Stari maček je izjavil:

Potratno potico premaga samo še prava domača prekmurska gibanica.



Zanimivo je, da potratna ni veliko dražja od orehove.

donvito ::

#000000 je izjavil:

lepotica sem pa jo zasledil pred par dnevi, ko je tamala mela roj dan, jo je nekdo prinesel in ni bila slaba.

Meni je pojem za potico tista ki jo moja mat naredi, ma ji govorim dej nared še kako tko za vmes ne samo za potica praznike, pa se ji ne da. RES škoda pomojem, ker boljše še nisem jedel, dela pa po receptu od njene prababice recimo iz leta 1903

Jo bom slikal za velko noč, kompaktna, ne presuha, ne preveč cmokedrava, mislm vse top, tako orehova kot lešnikova, orehova mi naredi refuks, ampak se še vedno lahko pregrešim z vsaj dvemi rezinami :)

Domača, prav tako piškoti. Se ne da primerjat s kupljeno.

Alexius Heristalski ::

donvito je izjavil:

Konlov je izjavil:

Kje bi lahko kupil sveže pečeno potico?

Saj sveža je povsod, te dni, ko prihaja na police, kok je pa dobra, je pa druga stvar?
Ni je čez domačo potico narejeno doma. Če si blizu Praš-e, se jo da naročiti.
Kruh je odličen, dobiš tudi domače mesne dobrote.

Ni nujno sveža, lahko je odmrznjena iz zaloge. Sem videl na lastne oči.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

IL_DIAVOLO ::

Ni je cez svezo in domaco potico. Tudi taka, ki ne uspe popolnoma :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Domača pica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22455339 (35212) bluefish
»

Božična blaznost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7411502 (8704) Raptor F16
»

tipični slovenski izdelki

Oddelek: Loža
439328 (7971) [D]emon
»

(Do)peka žemljic

Oddelek: Loža
165232 (4989) francek1
»

Slovenska tradicionalna hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8722365 (20714) ales85

Več podobnih tem