» »

Izguba maščobe

Izguba maščobe

1
2
3 4 5

Webmojster ::

Probaj več zelenjave žret kot pa ostalih stvari. Meni pomaga, če je treba par kil zgubit.

zobnik ::

m0LN4r je izjavil:

tomazic89 je izjavil:

kixs je izjavil:


Kako ti to rata? 8-O

Moj min je 76 in max 85kg. Nekje idealno malo pod 80kg.


Exactly... ze zadnjih 15 let oz odkar sem nehal rast. kadar gre do 85 malo common sense vklopit pri prehrani in mal vec miganja. pri 76 pa isti alarm.

Pride zena, lagani zivot, dobra hrana na mizi, pivo/grill s sosedi...


...pa otrok in hitro dobiš trebuh....sploh ko si tam okol 35let

LeQuack ::

Pol je enostavno ženi treba rečt, da ti odmerja majhne porcije, kot v vojski. In problem rešen.
Quack !

zobnik ::

Predobr kuhajo da bi mal jedu

LeQuack ::

Potem pa je treba živet s trebuhom ni druge.
Quack !

zobnik ::

si vsaj pravi dec, kot pa okostnjak na kolesu

saj ne rabiš velik trebuh dost je da si že v postavi močan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

kixs ::

Neki tazga... ko sem se odlocil za OMAD, sem rekel, bo ostala skupna druzinska vecerja. Zdaj pa se moja skoraj nic vec noce zvecer jest, otroc pa bi sam neki sladko... potem na koncu skoraj vse sam pojem :lol: Se dobro da je samo en obrok. Pa tudi nekje 2000kcal treba v sebe spravit v tej urci.

OMAD benefits, ce se kdo najde v tem:
https://siimland.com/one-meal-a-day-ben...

louser ::

Raje manj žret celokupno, kot pa se 1x na dan nažirati.

kixs ::

Preberi si zgornji link (random google search).

Pa verjetno niti blizu 2000kcal ne pridem. Po moje od oka 1500kcal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

louser ::

Ne bom bral, če nisi sposoben dojeti problema.

Klemzi90 ::

Hotel sem reči, da je fitnes in tudi plavanje bolj na hard in mi bo to prineslo več napredka. Na kolo v naslednjem mesecu med tednom verjetno še ne bom šel.

Koliko pa je kaj na tem savnanju?

Sedaj sem levi, rad bi bil desni.

c3p0 ::

louser je izjavil:

Raje manj žret celokupno, kot pa se 1x na dan nažirati.


V tisti uri ne moreš pojest več kot neko količino, brez da bruhaš, če ti to ni jasno.

louser ::

Dan ima še 23 ur, ki so pri ljudeh različno intenzivne in različno stresne.
Kapiš?

kixs ::

louser je izjavil:

Ne bom bral, če nisi sposoben dojeti problema.


Problem imas samo ti, ker si noces sirit obzorij ;)

c3p0 ::

louser je izjavil:

Dan ima še 23 ur, ki so pri ljudeh različno intenzivne in različno stresne.
Kapiš?


Nobena dieta ni za vsakega. Proti stresu obstajajo orodja, ali menjava službe.

zobnik ::

Za prvič se vpiši v kak fitnes ali pa pojdi raje tečt HIIT.
Za prehrano pa nisi napisal še kaj ješ !!!!!!!!
80% je prehrana za doseganje ciljev, 20% gibanje.

Klemzi90 ::

Jem vse povprek. Pred leti sem skenslal sladke pijače, kar je bila najboljša odločitev. Od takrat mi niti ne pasejo. Pijem vodo ter sem in tja pivo ali Radlerja.
Trenutno sem omilil tudi vnos sladkarij, ki pa jih je še vedno kar precej. Na tem bom še delal, ker se splača. Imam malo povišan holesterol in bi moral jesti manj raznih salam, sira, mlečnih izdelkov...manj, ne pa ukiniti.
HIIT ni ravno opcija za nekoga, ki ni v kar precej dobri formi. Včasih se grem šprint v klanec, ampak se prehitro izmucim. Imam še za "poletnega športnika" - tenis, košarka. Lahko pretečenem 10 km v kosu. Bil sem tudi na Franji.

Pomoje takole za prvi mesec:
- 2-3x/teden fitnes z lahkimi težami in veliko ponovitvami (nič na Max) + vaje z lastno težo. Vaje vse povprek.
- 1-2x/teden plavanje
- 1x kolo (odvisno od vremena)
- Savna po fitnesu (itak samo sediš)
- Sladkarije 1x tedensko
- Nič pic, hamburgerjev, McDonald'sa, belega kruha oz. čim manj kruha nasploh
- Zeleni čaj
- Zmerni obroki

zobnik ::

Še enkrat 80% je prehrana, 20% je gibanje.

louser ::

c3p0 je izjavil:

louser je izjavil:

Dan ima še 23 ur, ki so pri ljudeh različno intenzivne in različno stresne.
Kapiš?


Nobena dieta ni za vsakega. Proti stresu obstajajo orodja, ali menjava službe.

Fizični napor? Pa ne samo par minutk, ampak čez dan? Ne morš, da ne ješ večkrat dnevno.

m0LN4r ::

Klemzi90 je izjavil:

Jem vse povprek. Pred leti sem skenslal sladke pijače, kar je bila najboljša odločitev. Od takrat mi niti ne pasejo. Pijem vodo ter sem in tja pivo ali Radlerja.
Trenutno sem omilil tudi vnos sladkarij, ki pa jih je še vedno kar precej. Na tem bom še delal, ker se splača. Imam malo povišan holesterol in bi moral jesti manj raznih salam, sira, mlečnih izdelkov...manj, ne pa ukiniti.
HIIT ni ravno opcija za nekoga, ki ni v kar precej dobri formi. Včasih se grem šprint v klanec, ampak se prehitro izmucim. Imam še za "poletnega športnika" - tenis, košarka. Lahko pretečenem 10 km v kosu. Bil sem tudi na Franji.

Pomoje takole za prvi mesec:
- 2-3x/teden fitnes z lahkimi težami in veliko ponovitvami (nič na Max) + vaje z lastno težo. Vaje vse povprek.
- 1-2x/teden plavanje
- 1x kolo (odvisno od vremena)
- Savna po fitnesu (itak samo sediš)
- Sladkarije 1x tedensko
- Nič pic, hamburgerjev, McDonald'sa, belega kruha oz. čim manj kruha nasploh
- Zeleni čaj
- Zmerni obroki


Probaj 1 mesec brez cukra in hidratov in razmerje med kardio in tezo naj bo 1:4, torej 4x utezi/lastna teza, 1 dan pavze, 1x kardio, 2 dni pavze.
Glavni obroki pa, meso, ribe, orescki, jajca, na zacetku ti bo dovolj okoli 1500kcal, ker ce bos na pamet racunal bos hitro preko 2000.
50g oresckov je ze 300, ampak koristnih 300.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zobnik ::

2000 kcal min. mora zaužit. max. pa nekje 2500kcal, če bo 3000kcal pa ne bo učinka, ravno nasprotno pridobival bo na teži.
Ko dobiš občutek nad tehtano hrano je to pol brezveze delat.

martincek1 ::

Sem še enkrat prebral vse komentarje. Na tvojem mestu bi

1) Odstranil vse mlečne izdelke
2) Odstranil vse enostavne OH
3) To dvoje nadomestil z zelenjavo

To je to.

Savna in zeleni čaj sta nepotrebna. OMAD je za mazohiste, ki preveč gledajo Youtube. Šport pa zelo koristen za overall počutje in zdravje na dolgi rok.

zobnik ::

Mlečne izdelke ne rabiš brisat, skuta in maslo sta OK.

povečaj vnos beljakovin (kuhana jajca, pusta skuta, goveje meso, pišč.file, tuna v lastnem soku pa čez olivno olje).
Men osebno je BIL najbolj top obrok tuna + jajca + olivno olje s kisom pa polnozrnat domač kruh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

m0LN4r ::

zobnik je izjavil:

2000 kcal min. mora zaužit. max. pa nekje 2500kcal, če bo 3000kcal pa ne bo učinka, ravno nasprotno pridobival bo na teži.
Ko dobiš občutek nad tehtano hrano je to pol brezveze delat.

Jaz jem pod 1500 ze 6 mescev, misice rastejo, pa tudi mascoba gre lepo dol. Sem pred 7 leti delal podobno napako, jedel 2x vec kot zdaj in 2x vec treniral, vecja intenziteta, moc in vse, ja res je vec kil blo na vagi, ampak bolj tist tipicn mastna misica varianta. Tudi beljakovin sem se prenazrl, za normalno misicno postavo aka bruce lee je dovolj 1g/tezo, vec pa se kdo sploh hoce. 2g/tezo je povsem nepotrebno, razen kdor se gre body building.
Zeljene rezultate dosegam bolj zdaj, prej pa nisem bil zadovoljen.

Stvar okusa, ampak mi je zdle teh 70kg bolj vsec kot prej tistih napihnjenih 80.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

c3p0 ::

louser je izjavil:


Fizični napor? Pa ne samo par minutk, ampak čez dan? Ne morš, da ne ješ večkrat dnevno.


Če je težak fizični delavec, bo kaka druga dieta res bolj primerna.

zobnik ::

1500 kcal, sami sebe stradate, kaj pa po 6 mesecih al 1 letu, ko si na željeni teži, ješ več in dobiš vse nazaj. Totalno narobe.
Metabolizem si mora vsak sam zračunat v mirovanje je cca 2000kcal + poraba čez dan, če je to 1000kcal, potem ješ tam 2500kcal, da hujšaš.

Če premalo ješ recimo samo 1500kcal pride do jo jo efekta, ko telo začne energijo shranjevat, uničiš si metabolizem namesto da bi shujšal ravno nasprotno, ali stagnira teža al pa celo narašča.

m0LN4r ::

No kot receno, sem si izracunal, prej sem se z nad 2000, pocasi redil, za vec migat pa nisem imel casa. Zdaj se vec se ne, imam konstantno tezo ze 4. mesec in kljub temu vedno manj mascobe in vec vidnih misic.
Za cel dan po biroju sedet in pol urce miganja je 2000 vec kot dovolj.

jo jo efekta

jo jo efekt imas skozi celo zivljenje, samo v razlicnih stopnjah, stevilkah in fazah. Nihce ni TOP fit brez postanka 60 let, ne glede na to kaj dela, ajd razen ce si Schwarzeneger

ješ več in dobiš vse nazaj.

Ni res. To kaj porabis, ne mores dobiti nazaj. Razen ce lahko iz 0 ustvaris nekaj. Ce bos bo 1500 jedel 2000 in imas v tem razponu casa vec misic in delas intenzivnejse vaje, ne bos nic dobil nazaj. Vecji problem, je ko se po dosezenem cilju ljudje nehamo gibat, ko iz tistih 10 ur na mesec postane 0 ur.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Klemzi90 ::

A je napredek iz levega v desnega dolgotrajen? Nekdo je počel isto in se je ponudil, da nalepi sliko. Prosim...

Fitnes - tisto za 30€ je bil preračun za celoletno karto. Kateri fitnes se za 3 mesece najbolj splača v Kranju?

Klemzi90 je izjavil:

Sedaj sem levi, rad bi bil desni.

martincek1 ::

Če hočeš iz levega v desnega, lahko to dosežeš izključno s prehrano. Je dovolj nasvetov napisanih zgoraj. Teli dve sliki sta bili lahko narejeni tudi samo z dnevom razlike, če je bil njegov namen scamat folk :D , drugač pa verjetno ene 4-6 mesecev? Glede tega nimam izkušenj, naj pove kdo ki dejansko trenira ljudi na dnevni ravni.

Za tri mesece fitnesa boš v Kranju dal minimalno 101e (Fitnes King). Popoldan in proti večeru je precej gužve, tako da boš moral svojo vadbo prilagajat. Imajo naprimer dva bencha in dostikrat se zgodi, da moraš it na klop in benchat z dumbbelsi. Včasih zmanjka palc za deadliftanje in moraš vzet hexbar in tko naprej. Je pa overall okej fitnes, sicer sem pa tja kakšna brezobzirna budala pa deadlifterji, ki majo tam dvakrat tedensko piknike, ampak mene osebno ne moti preveč.

Druga opcija je Mega center, sam nikoli nisem šel tja ker mi ni praktično. Baje malo dražji, več naprav tako da ni take gužve, pa baje_ da folk precej po telefonih visi in preganja dolgčas. :P

zobnik ::

Meni je to neumnost hodit v fitnes, da tam "šlataš" prešvicene pripomočke, maš v naravi dovolj izbire, pa pojdi športno plezat ali tečt...hoja v hrib s palcam...

LeQuack ::

zobnik je izjavil:

Meni je to neumnost hodit v fitnes, da tam "šlataš" prešvicene pripomočke, maš v naravi dovolj izbire, pa pojdi športno plezat ali tečt...hoja v hrib s palcam...


Nekdo ki kmetuje bi pa rekel, kaj boš mestna srajca hodil v hribe in športno plezat, pograbi vile pa pejt seno premetavat, al pa zemljo orat.
Quack !

D3m ::

Nekdo, ki kmetuje ne zabija časa tukaj gor.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

D3m je izjavil:

Nekdo, ki kmetuje ne zabija časa tukaj gor.
Motiš se.

IL_DIAVOLO ::

m0LN4r je izjavil:

zobnik je izjavil:

2000 kcal min. mora zaužit. max. pa nekje 2500kcal, če bo 3000kcal pa ne bo učinka, ravno nasprotno pridobival bo na teži.
Ko dobiš občutek nad tehtano hrano je to pol brezveze delat.

Jaz jem pod 1500 ze 6 mescev, misice rastejo, pa tudi mascoba gre lepo dol. Sem pred 7 leti delal podobno napako, jedel 2x vec kot zdaj in 2x vec treniral, vecja intenziteta, moc in vse, ja res je vec kil blo na vagi, ampak bolj tist tipicn mastna misica varianta. Tudi beljakovin sem se prenazrl, za normalno misicno postavo aka bruce lee je dovolj 1g/tezo, vec pa se kdo sploh hoce. 2g/tezo je povsem nepotrebno, razen kdor se gre body building.
Zeljene rezultate dosegam bolj zdaj, prej pa nisem bil zadovoljen.

Stvar okusa, ampak mi je zdle teh 70kg bolj vsec kot prej tistih napihnjenih 80.


1500 kalorij je za zenske, ne za moske. Pri takem deficitu zal izgubljas misice in ne bf. Jaz sem jedel cca 2000 kalorij in v pol leta sem sel iz 20%+ bf na 10% bf. Kaksen je tvoj, je sploh pod 20%?

72 kil je bila moja zacetna teza tho.

Ps: Ocitno si se malo zmedel pri pretvorbi priporocenega vnosa beljakovin. 0.8g/lb je enako 1.8g/kg ciste telesne mase. Jaz sicer uzivam 2.2g/kg. Boljse malo vec, kot pa premalo. 1g/kg je zagotovo premalo, to je cca 0.5g/lb. Too damn low.

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

1g/kg je za večino dovolj, več kot 1.5g/kg pa povsem nepotrebno. Vsaj tako kažejo raziskave.

m0LN4r ::

Tako je, tiste stevilke blizu 2g/kg so prisle iz industrije, ki stem sluzijo denar.
Prej bil na 2g/kg, zdaj bolj 1g/kg oz. tu pa tam 1,5g pa vidim razliko, boljso.

IL_DIAVOLO je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

zobnik je izjavil:

2000 kcal min. mora zaužit. max. pa nekje 2500kcal, če bo 3000kcal pa ne bo učinka, ravno nasprotno pridobival bo na teži.
Ko dobiš občutek nad tehtano hrano je to pol brezveze delat.

Jaz jem pod 1500 ze 6 mescev, misice rastejo, pa tudi mascoba gre lepo dol. Sem pred 7 leti delal podobno napako, jedel 2x vec kot zdaj in 2x vec treniral, vecja intenziteta, moc in vse, ja res je vec kil blo na vagi, ampak bolj tist tipicn mastna misica varianta. Tudi beljakovin sem se prenazrl, za normalno misicno postavo aka bruce lee je dovolj 1g/tezo, vec pa se kdo sploh hoce. 2g/tezo je povsem nepotrebno, razen kdor se gre body building.
Zeljene rezultate dosegam bolj zdaj, prej pa nisem bil zadovoljen.

Stvar okusa, ampak mi je zdle teh 70kg bolj vsec kot prej tistih napihnjenih 80.


1500 kalorij je za zenske, ne za moske. Pri takem deficitu zal izgubljas misice in ne bf. Jaz sem jedel cca 2000 kalorij in v pol leta sem sel iz 20%+ bf na 10% bf. Kaksen je tvoj, je sploh pod 20%?

72 kil je bila moja zacetna teza tho.

Ps: Ocitno si se malo zmedel pri pretvorbi priporocenega vnosa beljakovin. 0.8g/lb je enako 1.8g/kg ciste telesne mase. Jaz sicer uzivam 2.2g/kg. Boljse malo vec, kot pa premalo. 1g/kg je zagotovo premalo, to je cca 0.5g/lb. Too damn low.

Ce ne razumes, jaz govorim razliko o tem kaj sem delal 7-8 let nazaj po priporocilih aka 2500kcal in se vec in 2g/kg, pa enostavno ni bilo to to. Danes dosegam isto z pol manj tega in v krajsem casu. Pred 3 leti sem imel celo 2 leti pavze in nisem delal cisto nicesar.
Govorim iz izkusenj iz obeh strani in ne samo ene.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

zobnik je izjavil:

2000 kcal min. mora zaužit. max. pa nekje 2500kcal, če bo 3000kcal pa ne bo učinka, ravno nasprotno pridobival bo na teži.
Ko dobiš občutek nad tehtano hrano je to pol brezveze delat.

Jaz jem pod 1500 ze 6 mescev, misice rastejo, pa tudi mascoba gre lepo dol. Sem pred 7 leti delal podobno napako, jedel 2x vec kot zdaj in 2x vec treniral, vecja intenziteta, moc in vse, ja res je vec kil blo na vagi, ampak bolj tist tipicn mastna misica varianta. Tudi beljakovin sem se prenazrl, za normalno misicno postavo aka bruce lee je dovolj 1g/tezo, vec pa se kdo sploh hoce. 2g/tezo je povsem nepotrebno, razen kdor se gre body building.
Zeljene rezultate dosegam bolj zdaj, prej pa nisem bil zadovoljen.

Stvar okusa, ampak mi je zdle teh 70kg bolj vsec kot prej tistih napihnjenih 80.


1500 kalorij je za zenske, ne za moske. Pri takem deficitu zal izgubljas misice in ne bf. Jaz sem jedel cca 2000 kalorij in v pol leta sem sel iz 20%+ bf na 10% bf. Kaksen je tvoj, je sploh pod 20%?

72 kil je bila moja zacetna teza tho.

Ps: Ocitno si se malo zmedel pri pretvorbi priporocenega vnosa beljakovin. 0.8g/lb je enako 1.8g/kg ciste telesne mase. Jaz sicer uzivam 2.2g/kg. Boljse malo vec, kot pa premalo. 1g/kg je zagotovo premalo, to je cca 0.5g/lb. Too damn low.

72kg je povsem dovolj misic, to je ca. 70kg:



PS: Da nebo pomote, ne pogovarjamo se o body buldingu oz. jaz se ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

martincek1 je izjavil:

1g/kg je za večino dovolj, več kot 1.5g/kg pa povsem nepotrebno. Vsaj tako kažejo raziskave.


Vecina folka se giba od hladilnika do sedezne. Ce pa resno treniras, pa rabis precej vec. Zadnje kar zelis, da po mesecih delanja na masi izgubis misice pri definiciji.

Sploh pa ko se enkrat navadis beljakovinskih obrokov, ti je to nekaj samoumevnega, ne pa breme. Je sitostno in zdravo. Samega oh-ja ne mores jest, mascobe so pa lahko hitro skodljive.

m0LN4r je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

zobnik je izjavil:

2000 kcal min. mora zaužit. max. pa nekje 2500kcal, če bo 3000kcal pa ne bo učinka, ravno nasprotno pridobival bo na teži.
Ko dobiš občutek nad tehtano hrano je to pol brezveze delat.

Jaz jem pod 1500 ze 6 mescev, misice rastejo, pa tudi mascoba gre lepo dol. Sem pred 7 leti delal podobno napako, jedel 2x vec kot zdaj in 2x vec treniral, vecja intenziteta, moc in vse, ja res je vec kil blo na vagi, ampak bolj tist tipicn mastna misica varianta. Tudi beljakovin sem se prenazrl, za normalno misicno postavo aka bruce lee je dovolj 1g/tezo, vec pa se kdo sploh hoce. 2g/tezo je povsem nepotrebno, razen kdor se gre body building.
Zeljene rezultate dosegam bolj zdaj, prej pa nisem bil zadovoljen.

Stvar okusa, ampak mi je zdle teh 70kg bolj vsec kot prej tistih napihnjenih 80.


1500 kalorij je za zenske, ne za moske. Pri takem deficitu zal izgubljas misice in ne bf. Jaz sem jedel cca 2000 kalorij in v pol leta sem sel iz 20%+ bf na 10% bf. Kaksen je tvoj, je sploh pod 20%?

72 kil je bila moja zacetna teza tho.

Ps: Ocitno si se malo zmedel pri pretvorbi priporocenega vnosa beljakovin. 0.8g/lb je enako 1.8g/kg ciste telesne mase. Jaz sicer uzivam 2.2g/kg. Boljse malo vec, kot pa premalo. 1g/kg je zagotovo premalo, to je cca 0.5g/lb. Too damn low.

72kg je povsem dovolj misic, to je ca. 70kg:



PS: Da nebo pomote, ne pogovarjamo se o body buldingu oz. jaz se ne.


Saj to je tudi bodybuilding, ampak brez steroidov.

72 kg z 20% bf ali 72kg z 10% bf pa tudi ni primerljivo.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Sem klemziju poslal na ZS rezultat mojega osebnega experimenta po trenutnih 4 mesecih z do 1500kcal in povprecno pol ure treninga doma in outdoor napravah. Dokler lahko vsak 2. teden dvignem vec in izvajam tezje vaje se ne sekiram, ker vec kot ocitno deluje.

Lahko klemzi pove ali zgubljam misice ali zgubljam speh in hkrati pridobivam misce.

Se dobro da si me spomnil, si moram narociti tezje utezi za noge, ker mi trenutnih 7kg postaja premalo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

Meni tudi pocasi 50kg utezi postajajo premalo :D

Klemzi90 ::

Ja, sem si pogledal slike. Špeha ima precej manj, mišice pridno rastejo. V tem času je to povsem druga postava. Ne bi bil rad picajzlast kaj in kako, ker se nato ne spoznam. Če bom dosegel pol toliko, bo moj cilj že presežen.

Kar se tiče pa fitnesa v Kranju...King je menda naguzvan, a najbolj poceni. Najbolj mi diši Megacenter, ker je menda najbolj "frej". Bil sem pred leti v Prosportu, pa je bilo med tednom in popoldne hitro zasedeno. Za tistih nekaj evrov me ne zanima toliko, ker jih lahko zapravimo na milijon načinov. Ostali fitnesi...ne vem nič

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Klemzi90 ()

IL_DIAVOLO ::

Postavi visje cilje ;)

blackbfm ::

Men osebno je BIL najbolj top obrok tuna + jajca + olivno olje s kisom pa polnozrnat domač kruh.


Tuna je top za zastrupljanje z zivim srebrom :)) Vsak pameten clovek jo bo kenslal ven z jedilnika.


Meni je to neumnost hodit v fitnes, da tam "šlataš" prešvicene pripomočke, maš v naravi dovolj izbire, pa pojdi športno plezat ali tečt...hoja v hrib s palcam...


Idealno je kombinirat razlicne stvari, to kar ti lahko da weightlifting ti hoja v hrib ne more in kontra.

m0LN4r ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Meni tudi pocasi 50kg utezi postajajo premalo :D

Jaz imam 70kg lastne teze na voljo z 7kg mansetami je to 77.
Na klopci za zvecer pa me caka 60, brez siroke palce. Kako bom le to premaknil z 1500kcal...in 1g/kg... :8)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Tilen ::

Z vnosom pod 1500 kcal na dan boš zagotovo, tudi ob minimalni aktivnosti, izgubljal maščobo. Vprašanje pa je, če je to slog, ki ga želiš živeti. Za vsakogar to zagotovo ni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

m0LN4r ::

Jaz nevem kaj vi jeste, ampak 1500 niti ni tako malo:
Zajtrk dve kuhani jajci = ca. 300
Prva malica, 30g oresckov = ca. 200kcal
Druga malica 200g pipi zrezek z kuhano zelenjavo (npr. brokoli) = ca. 400kcal
Vecerja Grska solata z tuno, 100g Feta, 150g Tuna v lastnem in zelenjava in olivno ali bucno nanese pol kilsko solato = ca. 500kcal.
Pa se je lufta za eno banano ali 30g protein shake in vuala 1500kcal, povsem dovolj hrane. No in na koncu je to tudi 130-140g beljakovin, kar je pr tezi 70kg diavolojevih zeljenih 2g/kg.

Ko je kaj obilnejsega npr. 3/4 litra chilli con carneja v katerem je vsaj 250g govejega mesa in 100g fizola zdruzim prvi dve malici v to.
Enako velja, ko je za vecerjo kak steak pa to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tilen ::

2 kuhani (L) sta pod 200 kcal, kaj šele 300. Sicer pa ta debata ne vodi ravno v pravo smer. Seveda vsak zna sestaviti jedilnik, ki pokrije en dan za 1500 kcal. 50 let pa že zna biti malo težje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

m0LN4r ::

50 let pa že zna biti malo težje.

Se strinjam, ampak 50 let ne rabis zrce postave :)) ali pac prime time je tam pr 20-30, naprej ko se pa ozenis pa imas deco pa vec ni treba pretiravat. Pol zena kuha, je tako?
2 kuhani (L) sta pod 200 kcal

Doesnt matter, dovolj je 2 jajci, lahko pa se 2 beljaka zravn pojes.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tilen ::

No, me veseli, da se tudi ti strinjas, da je 1500 kcal pretiravanje. Jaz samo želim reči, da to ni za vsakogar.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

branimirII ::

Klemzi90 je izjavil:

Jem vse povprek. Pred leti sem skenslal sladke pijače, kar je bila najboljša odločitev. Od takrat mi niti ne pasejo. Pijem vodo ter sem in tja pivo ali Radlerja.
Trenutno sem omilil tudi vnos sladkarij, ki pa jih je še vedno kar precej. Na tem bom še delal, ker se splača. Imam malo povišan holesterol in bi moral jesti manj raznih salam, sira, mlečnih izdelkov...manj, ne pa ukiniti.
HIIT ni ravno opcija za nekoga, ki ni v kar precej dobri formi. Včasih se grem šprint v klanec, ampak se prehitro izmucim. Imam še za "poletnega športnika" - tenis, košarka. Lahko pretečenem 10 km v kosu. Bil sem tudi na Franji.

Pomoje takole za prvi mesec:
- 2-3x/teden fitnes z lahkimi težami in veliko ponovitvami (nič na Max) + vaje z lastno težo. Vaje vse povprek.
- 1-2x/teden plavanje
- 1x kolo (odvisno od vremena)
- Savna po fitnesu (itak samo sediš)
- Sladkarije 1x tedensko
- Nič pic, hamburgerjev, McDonald'sa, belega kruha oz. čim manj kruha nasploh
- Zeleni čaj
- Zmerni obroki


Sem predvideval, da pijes alkohol. Pivo, radler poskusi ukinit. Bos videl, trebuscek bo prej zmanjsan. Ce ga bos pil ti bo trebuscek ostal ne glede na sport. Oziroma bo bistveno tezje. Pohvalno, da si crtal sladke pijace. Poskusi ukinit sir saj ima ponavad tretjino mascob, 10x vec kot ostali mlecni izdelki. Ostali mlecni izdelki, tudi ce so 3,2% ni problem. Primerjaj 3,2% in sir z 33% mascobe.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436299 (30744) johan05
»

hujšanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10617196 (9561) Aquinas
»

Zelo sem suh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13731987 (24833) metikameti
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222213 (20186) egonk
»

Kako se zrediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24772868 (63103) thramos

Več podobnih tem