» »

Apple Pay bo tudi v Sloveniji

1
2
3

_0\WA6m7Uzc ::

FireSnake je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Tole hipstersko rajanje je cisto hecno ? Kaksen big deal zaradi placevanja, meni je pa cisto popolnoma vseeno ali imam gotovino ali kartico sabo, nobene razlike ne obcutim


Glede na to, da se povsod da plačati s kartico, za izjeme so pa bankomati na vsakem vogalu menim enako: čemu navdušenje?


Tole morda?

Tech companies have powerful, pervasive tools to influence, and prey on, our psychology
https://www.vox.com/science-and-health/...

Glugy ::

"Kdaj bodo Apple Pay ponudile tudi čisto slovenske banke, bomo videli."

Eh slovenske banke naj kr spančkajo z svojimi pretiranimi stroški. Itak ne rabmo slovenskih bank : >

fosil ::

Še kar čakam, da mi nekdo razloži prednost telefona pred kartico.
Razen tega, da je telefon, večji, težji, rabi baterijo, za plačevanje ga je treba odklenit...
Aja, pa še en dodatni posrednik pobira provizijo.
Tako je!

Meizu ::

Naj najprej poštimajo njihove OSe in komunikacijo OSa z njihovimi cloud storitvami ker ne uploadam niti zaupam bancnih podatkov dokler ne spacajo skupaj izdelka, ki vsaj ni totalno za skozlat.

Iz leta v leto gre vsem na slabse v tehnologiji. Naprednejsa kot je, bolj so stvari zanic. Kot, da se na sestanku vprasajo: "what can we do this time to f**k up things even more John?"

In potem jim bom zaupal bancne podatke, da placujejo namesto mene. Japaja.

Edit: Da ne omenjam brezsticnih kartic? Kateri Jape je sedel tam za mizo, da se je spomnil, da do placila 15eur (al kolikor ze je) pri transakciji ne vprasamo za PIN kodo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

zee ::

fosil je izjavil:

Še kar čakam, da mi nekdo razloži prednost telefona pred kartico.
Razen tega, da je telefon, večji, težji, rabi baterijo, za plačevanje ga je treba odklenit...
Aja, pa še en dodatni posrednik pobira provizijo.


1. Telefona (iPhone) ni treba odkleniti za plačilo.
2. Bančni podatki so šifrirani na telefonu (vsaj na iPhonu) in ne gredo nikoli v njihov oblak.
3. Potrditev plačila s prstnim odtisom je dosti bolj varna od podpisa.
4. Nošnja neke plastike je passé.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

zee ::

5. Nihče vam ne zvija rok ne drži pištole na čelu - ni vam treba uporabljati, če nočete.
6. Dodatek za ludite: Bodite konsistentni in ne uporabljajte pametnih telefonov, modernih avtomobilov, računalnikov in forumov. >:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

vegivegi ::

erezervacija je izjavil:

vegivegi je izjavil:

Rajš naj že enkrat prevedejo menije v slovenščino, šalabajzerji, oziroma sramota... Takle izdelek brez Slovenskega menija se sploh nebi smel prodajati pri nas... Ja pa Iphone uporabljam že od začetka...


s tabo se sicer strinjam, ampak ce te moti, ne vem zakaj imas iphone. v bistvu podpiras situacijo...



Ker so cenej, BMW ne podpira android auto, samo carplay, ne spreminjajo uporabniškega vmesnika vsak let in ker sem hipster

otago ::

Neumestna. Ljudje, ki bezijo z Venezuele, begunci iz Sirije... predvidevam, da funkcionirajo na gotovino in WU+kloni?

Vprasanje: Apple pay na Androidu? Menda ne.

PandaFlow2 ::

fosil je izjavil:

Še kar čakam, da mi nekdo razloži prednost telefona pred kartico.
Razen tega, da je telefon, večji, težji, rabi baterijo, za plačevanje ga je treba odklenit...
Aja, pa še en dodatni posrednik pobira provizijo.


Trgovina (oz. lastnik POS) pri uporabi Google Pay ne dobi stevilke tvoje kartice. Varnost pa to.

Meizu je izjavil:

Edit: Da ne omenjam brezsticnih kartic? Kateri Jape je sedel tam za mizo, da se je spomnil, da do placila 15eur (al kolikor ze je) pri transakciji ne vprasamo za PIN kodo?


Pogresas case, ko si moral za 1 EUR (za tak znesek ti tako ali tako nihce ni vzel kartice) dati trgovini kartico, in so potem fizicno prekopirali vse podatke na list papirja? Tisto je bilo pa res varno.

c3p0 ::

Vendor lock-in in gnili Apple, ne hvala.

BigWhale ::

Meizu je izjavil:

Edit: Da ne omenjam brezsticnih kartic? Kateri Jape je sedel tam za mizo, da se je spomnil, da do placila 15eur (al kolikor ze je) pri transakciji ne vprasamo za PIN kodo?


Kaj je pa narobe s tem? Tri ali stiri zaporedna placila do 15 EUR ne potrebujejo pina. Pri petem ga moras pa spet vpisati. Ce ostanes brez kartice te za kaj vec kot kaksnih 100 EUR ne morejo oskodovati na hitro. Kartico lahko sicer takoj preklices.

c3p0 je izjavil:

Vendor lock-in in gnili Apple, ne hvala.


Vprasanje je, ce obstaja podobna storitev brez vezave na enega samega ponudnika. V skrajnem primeru si vezan na eno banko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

fosil ::

OK, eni ste telefonski odvisniki in vam ni pomoči.
Bom drugače vprašal.
Naj mi hipsterji, ki orgazmirajo ob tej novici povejo kakšna je razlika med to aplikacijo in npr. aplikacijo DH denarnik, ki jo ponuja delavska hranilnica.
Tako je!

zee ::

Da ne rabiš nobene aplikacije in da je informacija o kartici varno zašifrirana v telefonu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Meizu ::

BigWhale je izjavil:

Meizu je izjavil:

Edit: Da ne omenjam brezsticnih kartic? Kateri Jape je sedel tam za mizo, da se je spomnil, da do placila 15eur (al kolikor ze je) pri transakciji ne vprasamo za PIN kodo?


Kaj je pa narobe s tem? Tri ali stiri zaporedna placila do 15 EUR ne potrebujejo pina. Pri petem ga moras pa spet vpisati. Ce ostanes brez kartice te za kaj vec kot kaksnih 100 EUR ne morejo oskodovati na hitro. Kartico lahko sicer takoj preklices.

c3p0 je izjavil:

Vendor lock-in in gnili Apple, ne hvala.


Vprasanje je, ce obstaja podobna storitev brez vezave na enega samega ponudnika. V skrajnem primeru si vezan na eno banko.


Kaj je narove s tem? Nic, razen tega da si oskodovan za "samo 100eur" in da grem s terminalom samo preko tvoje riti in poberem kes izi pizi. Imas teh primerov po svetu miljon.

MrStein ::

Ja, vsak dan se to zgodi v Mariboru. Pa padec meteorita na glavo.
Ni nam lahko!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

smihael ::

In zakaj je to tak big deal? Razen tega, da Apple spet zamuja.

Sej imamo na Androidu že lep čas Abadenarnico, NLB Pay, ter nekaj od Banke Koper.

starfotr ::

zee je izjavil:

5. Nihče vam ne zvija rok ne drži pištole na čelu - ni vam treba uporabljati, če nočete.
6. Dodatek za ludite: Bodite konsistentni in ne uporabljajte pametnih telefonov, modernih avtomobilov, računalnikov in forumov. >:D


Včasih si kupil žeton za bus ali plačal z gotovino. Danes ne moreš. Hočeš nočeš te trackajo, tudu, če imaš anonimno kartico. Z žetonom te niso nogli trackat.

Poleg tega danes me silijo, da imam kartico, saj možnosti drugih plačil ni. In to je tisti problem. Čebi zaradi tega vsaj uvedli vstop/izstop kjerkoli, vendar ne, vedno pri šoferju. Jaki napredek v priemrjavi z analogno tehniko. Samo izgubili smo, nič pridobili.

MrNighthawk ::

Meizu je izjavil:


Kaj je narove s tem? Nic, razen tega da si oskodovan za "samo 100eur" in da grem s terminalom samo preko tvoje riti in poberem kes izi pizi. Imas teh primerov po svetu miljon.


NFC ne dela oz aplikacija (vsaj Abamobi), če je telefon zaklenjen. Ni tok izi pizi kot, če ti nekdo ukrade gotovino ;)

zee je izjavil:

Da ne rabiš nobene aplikacije in da je informacija o kartici varno zašifrirana v telefonu.

Tudi, če imaš aplikacijo je informacija zašifrirana. Jaz sicer Abamobi aplikacije še nisem odprl razen prvič, ko jo namestiš. Odkleneš telefon in ga položiš na terminal, dela tudi če maš odprt youtube :)

Zgodovina sprememb…

fosil ::

zee je izjavil:

Da ne rabiš nobene aplikacije in da je informacija o kartici varno zašifrirana v telefonu.

Vem, da je šok za hipsterje, ko jim dokažeš, da je delavska hranilnica bolj napredna od appla, ampak to še ni razlog za izmišljotine.
Seveda rabiš aplikacijo samo, da je že vnaprej naložena.
In seveda imajo vse tovrstne aplikacije šifriranje.
Tako je!

MrStein ::

Eno je "trust us, naš maher je ziher OK enkripcijo naredil" drugo pa "ta security hardver imamo že N let in še noben ni luknje odkril, klub milijonom uporabnikov".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

XS!D3 ::

fosil je izjavil:

zee je izjavil:

Da ne rabiš nobene aplikacije in da je informacija o kartici varno zašifrirana v telefonu.

Vem, da je šok za hipsterje, ko jim dokažeš, da je delavska hranilnica bolj napredna od appla, ampak to še ni razlog za izmišljotine.
Seveda rabiš aplikacijo samo, da je že vnaprej naložena.
In seveda imajo vse tovrstne aplikacije šifriranje.

Bolj napredna v kakšnem smislu? Sej Apple Pay dela že leta samo do sedaj ni za slo banke. Predvsem pa dela na uri, kar je meni osebno precej bolj uporabno kot pa na telefonu, kjer že ni več bostvene razlike v primerjavi s tem, da iz žepa potegnem kartico, razen, če jo pozabiš (kar se mi je že zgodilo in mi je prišlo prav, da sem plačal s telefonom).

MrNighthawk ::

MrStein je izjavil:

Eno je "trust us, naš maher je ziher OK enkripcijo naredil" drugo pa "ta security hardver imamo že N let in še noben ni luknje odkril, klub milijonom uporabnikov".


Emmm govoriš o Applu, nobene luknje??:)):)):)):)):))

BigWhale ::

Meizu je izjavil:

Kaj je narove s tem? Nic, razen tega da si oskodovan za "samo 100eur" in da grem s terminalom samo preko tvoje riti in poberem kes izi pizi. Imas teh primerov po svetu miljon.


NE MORES! FFS! A mislis, da lahko POS terminal kar v trafiki kupis in potem skeniras kartice ljudem in jim krades denar, tebi se pa potem pokaze ta denar v obliki neizsledljivih zlatih palic v trezorju SKB banke?

Dej mal trezno razmisli, no.

Meizu ::

BigWhale je izjavil:

Meizu je izjavil:

Kaj je narove s tem? Nic, razen tega da si oskodovan za "samo 100eur" in da grem s terminalom samo preko tvoje riti in poberem kes izi pizi. Imas teh primerov po svetu miljon.


NE MORES! FFS! A mislis, da lahko POS terminal kar v trafiki kupis in potem skeniras kartice ljudem in jim krades denar, tebi se pa potem pokaze ta denar v obliki neizsledljivih zlatih palic v trezorju SKB banke?

Dej mal trezno razmisli, no.


Pejdi malo do sicilije no, I double dare you m***.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

XLapse ::

petrusko je izjavil:

Apple Pay je super zadeva. Sam ga uporabljam že nekaj mesecev - prek N26.

V praksi deluje kot navadna brezstična kartica. Prisloniš in plačaš.
Ker pa se vsakič posebej tudi avtenticiraš (prstni odtis, FaceTime,...) lahko plačaš več kot 15 EUR.

Skoraj nikamor ne nesem več denarnice. Samo telefon in to je to. Če bi imel uro, pa lahko plačaš tudi znjo.

jaz tudi ne morem vlačit te gotovine s sabo in danes sm hotu naročit pizzo, že naročim. pa mi reče gotovina only. In kaj boš ko se ne da brez gotovine
alien technology

BigWhale ::

Meizu je izjavil:

BigWhale je izjavil:

NE MORES! FFS! A mislis, da lahko POS terminal kar v trafiki kupis in potem skeniras kartice ljudem in jim krades denar, tebi se pa potem pokaze ta denar v obliki neizsledljivih zlatih palic v trezorju SKB banke?
Dej mal trezno razmisli, no.


Pejdi malo do sicilije no, I double dare you m***.


Oh, buzz off. Pics or it didn't happen, pa ne bluzi. Contactless payment dela na radalji maximalno 3-4cm, nekdo mora vnaprej vedeti, kje tocno imas kartico, uporabiti mora POS terminal in vanj vtipkati znesek za avtorizacijo. Potem ti mora pa ta terminal prisloniti v blizino kartice, ce imas vec kot eno samo brezsticno kartico potem so moznosti za uspesno izvedeno transakcijo izredno nizke.

V teoriji lahko nardis neko ghost podjetje in pridobis legit POS terminal in potem hodis okrog z njimm po avtobusih al kaj vem kje in tkole pobiras dol po 15 EUR folku. Ampak se vsako karticno podjetje oziroma banka bo po nekaj pritozbah vecih uporabnikov takoj preverilo podjetje in bodo sumljive POS-e izkljucili iz uporabe. Saj niso vsi neumni, no.

Precej precej lazje je, da podkupis enga natakarja v kaksnem turisticnem lokalu in ga opremis s skimmerjem za kartice in potem dvigujes maksimalne zneske kr na bankomatih.

MrNighthawk ::

BigWhale je izjavil:

NE MORES! FFS! A mislis, da lahko POS terminal kar v trafiki kupis in potem skeniras kartice ljudem in jim krades denar, tebi se pa potem pokaze ta denar v obliki neizsledljivih zlatih palic v trezorju SKB banke?
Dej mal trezno razmisli, no.

V teoriji lahko nardis neko ghost podjetje in pridobis legit POS terminal in potem hodis okrog z njimm po avtobusih al kaj vem kje in tkole pobiras dol po 15 EUR folku. Ampak se vsako karticno podjetje oziroma banka bo po nekaj pritozbah vecih uporabnikov takoj preverilo podjetje in bodo sumljive POS-e izkljucili iz uporabe. Saj niso vsi neumni, no.


Telefon bi moral imet v žepu odklenjen.

MrStein ::

MrNighthawk je izjavil:

MrStein je izjavil:

Eno je "trust us, naš maher je ziher OK enkripcijo naredil" drugo pa "ta security hardver imamo že N let in še noben ni luknje odkril, klub milijonom uporabnikov".


Emmm govoriš o Applu, nobene luknje??:)):)):)):)):))

No, kar naštej jih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Meizu ::

BigWhale je izjavil:

Meizu je izjavil:

BigWhale je izjavil:

NE MORES! FFS! A mislis, da lahko POS terminal kar v trafiki kupis in potem skeniras kartice ljudem in jim krades denar, tebi se pa potem pokaze ta denar v obliki neizsledljivih zlatih palic v trezorju SKB banke?
Dej mal trezno razmisli, no.


Pejdi malo do sicilije no, I double dare you m***.


Oh, buzz off. Pics or it didn't happen, pa ne bluzi. Contactless payment dela na radalji maximalno 3-4cm, nekdo mora vnaprej vedeti, kje tocno imas kartico, uporabiti mora POS terminal in vanj vtipkati znesek za avtorizacijo. Potem ti mora pa ta terminal prisloniti v blizino kartice, ce imas vec kot eno samo brezsticno kartico potem so moznosti za uspesno izvedeno transakcijo izredno nizke.

V teoriji lahko nardis neko ghost podjetje in pridobis legit POS terminal in potem hodis okrog z njimm po avtobusih al kaj vem kje in tkole pobiras dol po 15 EUR folku. Ampak se vsako karticno podjetje oziroma banka bo po nekaj pritozbah vecih uporabnikov takoj preverilo podjetje in bodo sumljive POS-e izkljucili iz uporabe. Saj niso vsi neumni, no.

Precej precej lazje je, da podkupis enga natakarja v kaksnem turisticnem lokalu in ga opremis s skimmerjem za kartice in potem dvigujes maksimalne zneske kr na bankomatih.


Saj ne rabis nujno s POSom letat okrog. Zepar ze ve kako spljackat kartico in guess what, danes jim je lazje kot kdajkoli. Ce nimas gotovine v denarnici bos pa z brezsticno lahko potezal dokler je ne blokiras.

zee ::

Vsako transakcijo moraš potrditi s prstnim odtisom, pogledom(Faceid) ali pinom. Ni tako enostavno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

OK.d ::

Zato pa je bilo pri nas že toliko goljufij z brestičnimi karticami in fake POS-i, sarkazem ON;)
LPOK.d

_0\WA6m7Uzc ::

MrStein je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

MrStein je izjavil:

Eno je "trust us, naš maher je ziher OK enkripcijo naredil" drugo pa "ta security hardver imamo že N let in še noben ni luknje odkril, klub milijonom uporabnikov".


Emmm govoriš o Applu, nobene luknje??:)):)):)):)):))

No, kar naštej jih.


Ce se prav spomnim, se je sesul po prejemu sms-a. Smo se kar fino narezali, ko smo ravno takim zaverovancem resetirali telefone.

Na, da ne bos Imel laznega obcutka varnosti: https://www.cvedetails.com/product/1555...

Zgodovina sprememb…

Bellzmet ::

A Apple Pay je isto kot NLB Pay? Ali bo imel še kaj drugega? Oz. zakaj se o Apple Pay toliko govori. Ker s telefonom plačujem že kar nekaj časa...

MrNighthawk ::

Bellzmet je izjavil:

A Apple Pay je isto kot NLB Pay? Ali bo imel še kaj drugega? Oz. zakaj se o Apple Pay toliko govori. Ker s telefonom plačujem že kar nekaj časa...


Ne ni isto, ampak Apple pay je boljši, ker je Apple, a razumeš? :))

Apple pay, NLB play, Abamobi, Dh,... Samsung pay… vsi omogočajo isti crap, brez stično plačevaje s telefon. Razlike so samo v temu kaj imaš vezano na to. TRR, bančno kartico, kreditno kartico, itd.

Bellzmet ::

Ja sej se mi je zdelo, da brezveze delajo hype.

PandaFlow2 ::

Bellzmet je izjavil:

A Apple Pay je isto kot NLB Pay? Ali bo imel še kaj drugega? Oz. zakaj se o Apple Pay toliko govori. Ker s telefonom plačujem že kar nekaj časa...


Apple/Google Pay omogocata placilo nad contactless limitom, ce je telefon odklenjen z biometricnim nacinom (fingerprint/FaceID), medtem ko NLB Pay zahteva vnos PIN od kartice, ce sem prav prebral.

Bellzmet ::

NLB Pay je isto kot BA kartica. Do 15 EUR brez pina, nad 15 EUR pin.

Bobr123 ::

Z drugimi besedami, NLB Pay je brezveze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bobr123 ()

MrStein ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

MrStein je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

MrStein je izjavil:

Eno je "trust us, naš maher je ziher OK enkripcijo naredil" drugo pa "ta security hardver imamo že N let in še noben ni luknje odkril, klub milijonom uporabnikov".


Emmm govoriš o Applu, nobene luknje??:)):)):)):)):))

No, kar naštej jih.


Ce se prav spomnim, se je sesul po prejemu sms-a.

Aha, torej nobene luknje v “Secure Enclave”, o katerem se tu pogovarjamo?
Hvala za potrdilo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Meizu ::

OK.d je izjavil:

Zato pa je bilo pri nas že toliko goljufij z brestičnimi karticami in fake POS-i, sarkazem ON;)


Kolegici so spicili skoraj 150eur preden je ugotovila da ji denar odteka ker je bila to njena rezervna kartica in ni dnevno cekirala. Izgubila jo je v sloveniji.

Seveda se to ne bi zgodilo, ce ne bi japeti pogruntali pin-less placevanja do dolocene vsote.

OK.d ::

Izguba kartice je jeba, ampak tukaj govorimo o prikritem skeniranju s Pos terminali.
LPOK.d

Meizu ::

OK.d je izjavil:

Izguba kartice je jeba, ampak tukaj govorimo o prikritem skeniranju s Pos terminali.



Ne, jaz govorim nasploh o pin-less placevanju naokrog.

Karkoli ni zasciteno s kodo na mestu placevanja (pa makar pol centa) je brezveze in neuporabno v vecji masi. Jaz sigurno ne dam denarja na taksen sistem. Tudi sam sem zdaj dobil od banke novo kartico, ker je stara potekla, dobil to brezsticno. Dokler ne uredim teh zadev je moja kartica lepo doma. Ce mi ne bojo ugodili pa banko menjat. Ce se to ne gre, bo sel denar pa v stumf.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

BigWhale ::

Ne vem, ce kaksna banka pri nas se ponuja navadne kartice. Denar v stumf, pa pazi, da ti ga ne ukradejo. Kolegici pa povej, da si lahko vklopi SMS obvescanje o uporabi kartice. To, kaj je uporabno in kaj ne, je pa stvar perspektive. Nekaterim ni problem zrtvovati doloceno stopnjo varnosti za lazjo uporabo. Vprasati se je treba samo koliksno stopnjo varnosti je kdo pripravljen zrtvovati.

Ce ima kolegica slabo zasciteno rezervno kartico in so ji jo ukradli oziroma jo je izgubila in tega ni opazila je to bolj problem kolegice kot slabo zascitene kartice. Ce jaz izgubim kljuc od stanovanja in se 'vlomilec' potem sprehodi skozi stanovanje in jaz ne preverjam alarma, to tudi ni vec problem kljucavnice.

In ja, na zacetku smo govorili o skeniranju kartic s prislanjanjem POS terminala na rit uporabnkov. Sedaj so pa reci kar naenkrat eskalirale na izgubljene rezervne kartice in krajo denarnic. Ce ti ukradejo denarnico z vsemi karticami je tistih 3x15 EUR, ki jih nekdo lahko zapravi, tvoj najmanjsi problem. Vse druge kartice ti lahko sprazni v prvi spletni prodajalni, ker je dobil vse kar potrebuje za uporabo teh kartic.

MrNighthawk ::

Meizu je izjavil:

Tudi sam sem zdaj dobil od banke novo kartico, ker je stara potekla, dobil to brezsticno. Dokler ne uredim teh zadev je moja kartica lepo doma. Ce mi ne bojo ugodili pa banko menjat. Ce se to ne gre, bo sel denar pa v stumf.


Paranoid much?
Ne vem, če je tisti štumf bolj varen od kartice. Jaz sem denarnico/gotovino že kdaj pozabil/izgubil.
Kartico imaš pa lahko do nekega zneska tudi zavarovano za krajo.

b4d ::

Meizu je izjavil:

OK.d je izjavil:

Izguba kartice je jeba, ampak tukaj govorimo o prikritem skeniranju s Pos terminali.



Ne, jaz govorim nasploh o pin-less placevanju naokrog.

Karkoli ni zasciteno s kodo na mestu placevanja (pa makar pol centa) je brezveze in neuporabno v vecji masi. Jaz sigurno ne dam denarja na taksen sistem. Tudi sam sem zdaj dobil od banke novo kartico, ker je stara potekla, dobil to brezsticno. Dokler ne uredim teh zadev je moja kartica lepo doma. Ce mi ne bojo ugodili pa banko menjat. Ce se to ne gre, bo sel denar pa v stumf.


V tvoja prepricanja se ne bom vtikal, vsakemu svoje.

Preden navalis na banko z vilami in alu klobuckom, ce na pravem mestu zarezes v kartico, lahko unicis anteno in brezsticno placevanje ne dela vec.
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

feryz ::

Bogataši, kot je meizu, se bojijo za svoja sredstva.
Lahko mu shekajo brezstično in kot bi mignil bo ob par 100 k. Ali celo par mio.

J.McLane ::

Kaj pa denarnica ki je oblečena v folijo aka faradejeva kletka :D Za keyless avtomobilske ključe to deluje verjetno bi tudi za brezstične kartice.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

MrStein ::

Meizu je izjavil:


Karkoli ni zasciteno s kodo na mestu placevanja (pa makar pol centa) je brezveze in neuporabno v vecji masi.

Realnost se ne strinja s tabo.
Ta sistem deluje (torej je uporabna) na največji možni masi (vsaka nova kartica zadnjih let je taka).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Meizu ::

Ce ti nekdo iz kartice pobere 100 eur ker lahko in ga nic ne ovira je to cisto navaden bullshit. 100 eur je navsezadnje sestina mininalne place. A je to malo? Za nekatere vec kot polovica prehranskih mesecnih stroskov.

In zakaj? Zato ker smo leni in se nam ne vtipkava pina. Pizda smo idioti.

In tudi bolj kot gre tehnogija naprej, bolj je vse skupaj zanic, japeti pa veselo neumijo.

MrStein je izjavil:

Meizu je izjavil:


Karkoli ni zasciteno s kodo na mestu placevanja (pa makar pol centa) je brezveze in neuporabno v vecji masi.

Realnost se ne strinja s tabo.
Ta sistem deluje (torej je uporabna) na največji možni masi (vsaka nova kartica zadnjih let je taka).


Realnost se strinja ko ji pase. Pasat ji bo nehalo ko bo en brihtnez znal ta japetski sistem konkretno izkoristit, potem bo pa ritka zacela pect.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

MrStein ::

Jada, jada...

Pred časom je bilo dovolj, da ti čez rame pogleda, zapomni številko kartice in ti je že lahko praznil račun. Pa se armagedon ni zgodil.

Zdaj potrebuje prenosni POS terminal, ti ga mora na rit pritisnit, in lahko dvigne groznih 15 EUR.

Ampak hej, ti kar zganjaj paranojo (tam kjer ni treba in spreglej tisto, kjer bi moral).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google pay/Samsung pay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19532790 (153) V-i-p
»

Apple Pay prispel v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16943562 (1623) Apple
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132007 (6041) buttcrack
»

Apple Pay bo tudi v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11023674 (3250) Curve Ball
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943499 (16071) Excavator

Več podobnih tem