» »

Apple Pay bo tudi v Sloveniji

Apple Pay bo tudi v Sloveniji

Slo-Tech - Slovenija je ena izmed ne tako majhne množice evropskih držav, kjer še ni možno uporabljati Applove storitve za plačevanje Apple Pay. Dostopnost storitve je v posamezni državi odvisna od sodelovanja z lokalnimi bankami in od zakonodaje, zato storitve v Sloveniji še ni. Se bo pa to kmalu spremenilo, saj bomo dobili prvo banko, ki bo podprla Apple Pay. To bo nemška spletna banka N26, ki pa že dolgo normalno in povsem legitimno sprejema slovenske uporabnike, ki jih danes že ni več malo.

N26 je na Twitterju danes sporočil
, da bodo kmalu omogočili Apple Pay za svoje stranke v Estoniji, Grčiji, na Portugalskem, Slovaškem in pri nas. Včeraj so v Applu sporočili, da Apple pay prihaja tudi v Avstrijo, kjer ga bosta nudili Sparkasse in Erste Bank. Enako bo storil v Avstriji tudi N26. V Romuniji pa bo Apple Pay ponudila ING Bank. To pomeni, da bo Apple Pay do konca leta na voljo v več kot 40 državah sveta, med katerimi pa, tako kaže, ne bo na primer Nizozemske. Tam je situacija precej shizofrena, saj lahko uporabniki Androida plačujejo z vsemi možnimi karticami, medtem ko lastniki iPhonov ne morejo svojih čipov NFC uporabljati nikjer.

Kdaj bodo Apple Pay ponudile tudi čisto slovenske banke, bomo videli.





110 komentarjev

«
1
2 3

jakan123 ::

končno! :D

s1ck ::

Mogoce kdo ve, kako to deluje? Bo potrebna dodatna adaptacija POS terminalov na to, ali bo normalno delovalo povsod, kjer se podpira brezsticno placevanje?

Gagarin ::

s1ck je izjavil:

Mogoce kdo ve, kako to deluje? Bo potrebna dodatna adaptacija POS terminalov na to, ali bo normalno delovalo povsod, kjer se podpira brezsticno placevanje?


2...

MPM ::

upam da se zmenijo tudi z Googlom...

XS!D3 ::

s1ck je izjavil:

Mogoce kdo ve, kako to deluje? Bo potrebna dodatna adaptacija POS terminalov na to, ali bo normalno delovalo povsod, kjer se podpira brezsticno placevanje?

Z vidika POS je isto kot običajna brezstična kartica in že sedaj deluje povsod, kjer podpirajo brezstično plačevanje.

Sedaj bo razlika samo v tem, da bodo lahko Apple Pay ponudile tudi slovenske banke in tuje banke za slovenske uporabnike. N26 recimo podpira Apple Pay ampak samo za uporabnike v državah, kjer je Apple Pay uradno podprt, kar za nas do sedaj ni veljajo (si pa lahko naročil kartico naročil na nemški naslov in dobil delujoč Apple Pay... :)). Nekateri Apple Pay tudi v Sloveniji uporabljamo že par let, seveda s tujimi karticami ala irski Boon.

petrusko ::

Apple Pay je super zadeva. Sam ga uporabljam že nekaj mesecev - prek N26.

V praksi deluje kot navadna brezstična kartica. Prisloniš in plačaš.
Ker pa se vsakič posebej tudi avtenticiraš (prstni odtis, FaceTime,...) lahko plačaš več kot 15 EUR.

Skoraj nikamor ne nesem več denarnice. Samo telefon in to je to. Če bi imel uro, pa lahko plačaš tudi znjo.

Predkambrij ::

27. marec je bil v sredo, ne danes.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

:O:O:O

Izjemna novica, to sem namreč pogrešal pri Applu. Adijo denarnica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Master_Yoda ::

Hm, kam pa vtaknete osebno/voznisko ce nimate denarnice ?
Dovie'andi se tovya sagain.

shadeX ::

dmi ::

Master_Yoda je izjavil:

Hm, kam pa vtaknete osebno/voznisko ce nimate denarnice ?

Nikamor, nikoli je nimam sabo

MrNighthawk ::

petrusko je izjavil:

Apple Pay je super zadeva. Sam ga uporabljam že nekaj mesecev - prek N26.

V praksi deluje kot navadna brezstična kartica. Prisloniš in plačaš.
Ker pa se vsakič posebej tudi avtenticiraš (prstni odtis, FaceTime,...) lahko plačaš več kot 15 EUR.

Skoraj nikamor ne nesem več denarnice. Samo telefon in to je to. Če bi imel uro, pa lahko plačaš tudi znjo.


Abamobi, dela že dolgo časa in povsod :P

shadeX ::

in povsod


Ne na iOS. Apple konkurenčne denarnice zavrača, vsaj tako so mi odgovorili iz Abanke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Master_Yoda ::

shadeX je izjavil:



V tem primeru pa tudi verjetno ni problem bancne kartice s sabo nosit :))
Dovie'andi se tovya sagain.

shadeX ::

ne, je pa plačevanje s telefonom bolj "convenient" :P.

J.McLane ::

Bolj kot breztstična Maestro? Meni se zdi isto, kaj je tako bolj "convenient"?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

OK.d ::

shadeX je izjavil:


To je za p....:))
LPOK.d

Markus386 ::

Saj je apple pogruntal, da rabijo userji tudi apple kreditno kartico.. tako da bos rabil kreditno, da bos imel apple pay, kjer bos rabil kreditno, tako da bos s kreditno placal z drugo kreditno, pa z appleom vmes :)

carota ::

Kul, pa še ko te klošar na ulici žica za drobiž mu lehko rečeš: "Sorry stari, imam iPhone."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: carota ()

MrStein ::

Mimogrede, a se lahko recimo plača sprejema direktno na N26 račun?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mailer ::

Še kolcalo se vam bo po denarju, če ne prej, ko boste ostali brez telefona zaradi lastne nerodnosti ali pa kraje, prazne baterije, počenega zaslona,... Če že, bolje da izberete naše banke kot pa da nosite denar nekomu, ki ima že miljarde. Pa ne pozabite na ciljane oglase po plačilu...
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

MrStein ::

To velja že pri izgubi denarnice polne gotovine, gospod Luddit.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

Who cares.

zee ::

Denarnica? Kaj je že to? >:D

Apple Pay uporabljam že kar nekaj let. Super zadeva. Čez nekaj dni bom lahko uporabil Apple Pay tudi na avtobusu in podzemni. #ftw
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

poweroff ::

MrStein je izjavil:

Mimogrede, a se lahko recimo plača sprejema direktno na N26 račun?

Da.
sudo poweroff

MrStein ::

Pa ablast ne moti, da recimo ne poročajo določenih podatkov o denarju imetnikov?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Master_Yoda ::

J.McLane je izjavil:

Bolj kot breztstična Maestro? Meni se zdi isto, kaj je tako bolj "convenient"?


IMO je brezsticna kartica se vedno bolj convenient - ne rabis telefona odklepat (ceprav je to dandanes samo fingerprint).
Dovie'andi se tovya sagain.

zee ::

MrStein je izjavil:

Pa ablast ne moti, da recimo ne poročajo določenih podatkov o denarju imetnikov?


Ablasti je treba sporočiti bančne račune v tujini, sicer te lahko lepo kaznujejo. Lahko pa tudi odjaviš davčno rezidenco in je problem "rešen".
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sleby ::

mi lahko nekdo v enem stavku razlozi kaj je apple pay tako super oh in sploh napram nlb pay, recimo?

zee ::

Standardiziran, neodvisen od aplikacije, preprosto dela brez zajebavanja z neko aplikacijo. Podatki iz kreditne kartice so shranjeni v šifrirani obliki v posebnem čipu.

Tako na hitro.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

vegivegi ::

Rajš naj že enkrat prevedejo menije v slovenščino, šalabajzerji, oziroma sramota... Takle izdelek brez Slovenskega menija se sploh nebi smel prodajati pri nas... Ja pa Iphone uporabljam že od začetka...

OK.d ::

Tako je;)
LPOK.d

erezervacija ::

vegivegi je izjavil:

Rajš naj že enkrat prevedejo menije v slovenščino, šalabajzerji, oziroma sramota... Takle izdelek brez Slovenskega menija se sploh nebi smel prodajati pri nas... Ja pa Iphone uporabljam že od začetka...


s tabo se sicer strinjam, ampak ce te moti, ne vem zakaj imas iphone. v bistvu podpiras situacijo...

Qrctegleda ::

Slovenskega jezika ne bo več kmalu oz. čez čas.
IQ 180 (ni moj)

starfotr ::

Potem, ga bo najbrž kmalu podprla tudi slovenska Sparkasse. Vendar ne vidim smisla v orgazmiranju. Jaz še brezstične kartice nočem, želim navadno.

Qrctegleda ::

Jaz sem pa zaprosil za čeke, a jih bojda več ni mogoče dobiti. Kam je ta tehnologija odletela...
IQ 180 (ni moj)

PandaFlow2 ::

Master_Yoda je izjavil:

IMO je brezsticna kartica se vedno bolj convenient - ne rabis telefona odklepat (ceprav je to dandanes samo fingerprint).


Ne vem kako je na Apple Pay, ampak pri Google Pay je za plačilo do contactless limita dovolj samo pritisk na power button, če želiš pa plačevati večje zneske (in ima trgovina ustrezno konfiguriran/posodobljen POS software), je pa potrebna biometrična avtentikacija (fingerprint, ipd.).

Evolve ::

wauuuuuuuuu

K0l1br1 ::

Jaz tega nea znam....

starfotr ::

Vi kar bodite moderni. Jaz imam najraje gotovino. Vedno dela, nikoli ne zataji. Še ko posi dol padejo, ljudje vsi v trgovinah živčni, ker nimajo niti 3 eur v denarnici, fasnge pa za nekaj deset eur.

Hvala za še bolj ranljivo/nezanesljivo tehnologijo.

In da mi ne bi kdo povlekel ven hitrost plačevanja, ker poleg tega, da koristite kupone, kartice zvestobe, zbirate nalepke in podobne bedarije, sem jaz z gotovino mnogo hitrejši, kot vi. Tudi, če je 10 s daljši postopek. Poleg tega me noben ne tracka, kar odtehta zame morebitni izgubljen čas.

OK.d ::

Podpis;)
LPOK.d

roli ::

Kar se zanesljivosti tiče bi morala stvar biti ravno toliko zanesljiva kot navadna kartica. Apple Pay namreč ne rabi nobenega interneta ali karkoli drugega, da deluje. Telefon in ura in to je to.

Kar se hitrosti tiče... Jaz pridem čez šparovo avtomatsko blagajno v približno 10s z brezstično kartico (kadar grem po sendvič naprimer). Največ kar traja je tisti čas preden izpljune račun. Z gotovino nisem nikoli toliko hiter - tudi, če imam točen znesek pripravljen. Ker preprosto traja preden tisti hudič od blagajne prešteje denar. Prodajalke pa tudi niso kaj dosti hitrejše - prej obratno.

Ja sistem plačevanja s POS terminali je mogoče včasih mal manj zanesljiv, ampak prednosti, ki jih imajo pa močno odtehtajo uporabo gotovine. To, da vedno vem koliko denarja imam na voljo, ne rabim na bankomat po gotovino, ne rabim v trgovini štet a lahko še to vzamem ali ne, ker nimam dovolj denarja s sabo, da je za povprečnega roparja veliko težje kaj naredit s kartico kot pa z šopom gotovine, da zavzame manj prostora v denarnici kot kup kovancev in bankovcev, da ne rabim štet na blagajni a sem nazaj dobil dovolj drobiža, ...
http://www.r00li.com

starfotr ::

Telefon mora imeti polno baterijo. Velika cokla v sistemu.

XS!D3 ::

Master_Yoda je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Bolj kot breztstična Maestro? Meni se zdi isto, kaj je tako bolj "convenient"?


IMO je brezsticna kartica se vedno bolj convenient - ne rabis telefona odklepat (ceprav je to dandanes samo fingerprint).

Meni pa nikakor, ker je ura vedno na roki, medtem ko je treba denarnico iz žepa vlečt....

Alfa Dog ::

Prijateljice noči in drug dealerji pa še vedno preferirajo gotovino!

MrStein ::

zee je izjavil:

MrStein je izjavil:

Pa ablast ne moti, da recimo ne poročajo določenih podatkov o denarju imetnikov?


Ablasti je treba sporočiti bančne račune v tujini, sicer te lahko lepo kaznujejo. Lahko pa tudi odjaviš davčno rezidenco in je problem "rešen".

Govorim za rezidenta.
Ter za poročanje s strani banke, ne imetnika.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

_0\WA6m7Uzc ::

Tole hipstersko rajanje je cisto hecno ? Kaksen big deal zaradi placevanja, meni je pa cisto popolnoma vseeno ali imam gotovino ali kartico sabo, nobene razlike ne obcutim

Qrctegleda ::

Ko si enkrat srečal Abrahama je vse drugače.
IQ 180 (ni moj)

FireSnake ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Tole hipstersko rajanje je cisto hecno ? Kaksen big deal zaradi placevanja, meni je pa cisto popolnoma vseeno ali imam gotovino ali kartico sabo, nobene razlike ne obcutim


Glede na to, da se povsod da plačati s kartico, za izjeme so pa bankomati na vsakem vogalu menim enako: čemu navdušenje?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google pay/Samsung pay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19532823 (186) V-i-p
»

Apple Pay prispel v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16943575 (1636) Apple
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132029 (6063) buttcrack
»

Apple Pay bo tudi v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11023677 (3253) Curve Ball
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943502 (16074) Excavator

Več podobnih tem