» »

Amazon business naročanje

Amazon business naročanje

Meridian ::

Na Amazonu sem ustvaril nov account, ki je vezan na firmo. Vnesel sem davčno številko firme in čakam da mi jo potrdijo v roku 1-4 delovnih dni. Zanima me le, če je možno plačati izdelke po predračunu - imam opcije:

1. Create new bank details - Use your bank account for your purchases
    2. Credit or Debit Cards - Amazon accepts all major credit and debit cards:
    3. Gift Cards & Promotional Codes - Enter a gift card, gift voucher or promotional code
    4. Payment via iDEAL - Use iDEAL to link to your Dutch bank and make purchases.
    5. Pay with Przelewy24 (for Polish bank accounts) - Use Przelewy24 to link to your Polish bank and pay in Zloty.
    6. Pay with Bancontact - Use Bancontact to link to your Belgian bank and make purchases.

Zadnjih pet opcij se takoj skensla. Plačilo po povzetju ne pride v poštev, ker imam negotovinsko poslovanje. Kartic nimam na firmo, bi pa rad plačal predračun preko TRRja. Je to sploh možno? Prva opcija potem hoče BIC, IBAN in ime firme, ampak ne vem če je to to. Bi sprobal, ampak prvo moram počakati, da mi potrdijo davčno številko, nočem pa čakati 4 dni, da potem ugotovim da ni možno.

Je bil kdo v podobni dilemi in zna predlagati rešitev?

tony1 ::

Ja, to je to. Poguglaj, kaj je to IBAN in BIC in vse ti bo jasno.

Meridian ::

Vem kaj je IBAN in BIC, ampak sem dobil konfliktne informacije in raje za ziher vprašam. Sploh ker dvomim, da je to predračun.

SEPA Direct Debit is pull based. Once given a mandate by their customer it is the merchant who initiates payments.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Meridian ()

OldSkul ::

Jaz sem ta teden prvič opravil nakup preko A business. Izbral sem plačilo preko TRR, tako da sem vnesel IBAN in BIC/SWIFT. Sedaj pa čakam na blago. Iz računa denar še niso potegnili.

OldSkul ::

Evo takole. Opravil dva nakupa, v obeh primerih je lepo potegnilo iz TRR, račune sem si natisnil iz amazon nadzorne plošče. Računi normalno brez DDVja. Vse ok.

Furbo ::

Kakšen predračun pa rabiš, naklikaš kar hočeš, cene itak vidiš, če ti paše klikneš zaključi nakup in plačaš. Itak ti ne bodo poslali robe in potem čakali tvoje plačilo.
Lp,f

Lakotnik29 ::

Meridian je izjavil:

Vem kaj je IBAN in BIC, ampak sem dobil konfliktne informacije in raje za ziher vprašam. Sploh ker dvomim, da je to predračun.

SEPA Direct Debit is pull based. Once given a mandate by their customer it is the merchant who initiates payments.

ni predračun, je direktna bremenitev TRR. Razlika je v tem, da namesto, da bi ti poslali predračun, ki ga ti moraš plačat, daš v naprej pooblastilo, da lahko bremenijo TRR ko oddaš naročilo.

Kodrnusa ::

Zanima me če se da na amazonu.de, opraviti nakup tako da že oni odbijejo ddv od cene, tako da prek firme plačam že zmanjšan znesek od celotne cene (-22%). Ker drugače tukaj ne morem dobiti davka nazaj. Ali kdo ve kako se to naredi? Ali se samo registriraš kot firma d.o.o. na amzonu in potem oni preverijo resničnost podatkov (preverijo davčno) in lahko potem recimo z Mastercardom poslovnim plačam in dobiš po ceni brez ddv. Zahvaljujem se za informacije.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Kodrnusa ()

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nič več BIC kode pri plačilih?

Oddelek: Loža
141492 (824) MrStein
»

ebay.de način plačila

4610643 (2243) vilonja
»

Izvršba na bančnem računu (strani: 1 2 )

9116022 (13303) OZZY
»

nakazilo v Nemcijo: SEPA vs SHA & OUR

153202 (1964) cortez
»

international Money Order

283350 (2655) baker

Več podobnih tem