» »

Amazon business naročanje

Amazon business naročanje

Meridian ::

Na Amazonu sem ustvaril nov account, ki je vezan na firmo. Vnesel sem davčno številko firme in čakam da mi jo potrdijo v roku 1-4 delovnih dni. Zanima me le, če je možno plačati izdelke po predračunu - imam opcije:

    1. Create new bank details - Use your bank account for your purchases
    2. Credit or Debit Cards - Amazon accepts all major credit and debit cards:
    3. Gift Cards & Promotional Codes - Enter a gift card, gift voucher or promotional code
    4. Payment via iDEAL - Use iDEAL to link to your Dutch bank and make purchases.
    5. Pay with Przelewy24 (for Polish bank accounts) - Use Przelewy24 to link to your Polish bank and pay in Zloty.
    6. Pay with Bancontact - Use Bancontact to link to your Belgian bank and make purchases.

Zadnjih pet opcij se takoj skensla. Plačilo po povzetju ne pride v poštev, ker imam negotovinsko poslovanje. Kartic nimam na firmo, bi pa rad plačal predračun preko TRRja. Je to sploh možno? Prva opcija potem hoče BIC, IBAN in ime firme, ampak ne vem če je to to. Bi sprobal, ampak prvo moram počakati, da mi potrdijo davčno številko, nočem pa čakati 4 dni, da potem ugotovim da ni možno.

Je bil kdo v podobni dilemi in zna predlagati rešitev?

tony1 ::

Ja, to je to. Poguglaj, kaj je to IBAN in BIC in vse ti bo jasno.

Meridian ::

Vem kaj je IBAN in BIC, ampak sem dobil konfliktne informacije in raje za ziher vprašam. Sploh ker dvomim, da je to predračun.

SEPA Direct Debit is pull based. Once given a mandate by their customer it is the merchant who initiates payments.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meridian ()

OldSkul ::

Jaz sem ta teden prvič opravil nakup preko A business. Izbral sem plačilo preko TRR, tako da sem vnesel IBAN in BIC/SWIFT. Sedaj pa čakam na blago. Iz računa denar še niso potegnili.

OldSkul ::

Evo takole. Opravil dva nakupa, v obeh primerih je lepo potegnilo iz TRR, račune sem si natisnil iz amazon nadzorne plošče. Računi normalno brez DDVja. Vse ok.

Furbo ::

Kakšen predračun pa rabiš, naklikaš kar hočeš, cene itak vidiš, če ti paše klikneš zaključi nakup in plačaš. Itak ti ne bodo poslali robe in potem čakali tvoje plačilo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

Meridian je izjavil:

Vem kaj je IBAN in BIC, ampak sem dobil konfliktne informacije in raje za ziher vprašam. Sploh ker dvomim, da je to predračun.

SEPA Direct Debit is pull based. Once given a mandate by their customer it is the merchant who initiates payments.


ni predračun, je direktna bremenitev TRR. Razlika je v tem, da namesto, da bi ti poslali predračun, ki ga ti moraš plačat, daš v naprej pooblastilo, da lahko bremenijo TRR ko oddaš naročilo.

Kodrnusa ::

Zanima me če se da na amazonu.de, opraviti nakup tako da že oni odbijejo ddv od cene, tako da prek firme plačam že zmanjšan znesek od celotne cene (-22%). Ker drugače tukaj ne morem dobiti davka nazaj. Ali kdo ve kako se to naredi? Ali se samo registriraš kot firma d.o.o. na amzonu in potem oni preverijo resničnost podatkov (preverijo davčno) in lahko potem recimo z Mastercardom poslovnim plačam in dobiš po ceni brez ddv. Zahvaljujem se za informacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

m47hingi ::

OldSkul je izjavil:

Evo takole. Opravil dva nakupa, v obeh primerih je lepo potegnilo iz TRR, račune sem si natisnil iz amazon nadzorne plošče. Računi normalno brez DDVja. Vse ok.


A to si moral tudi na Banki urediti kaj ali se lahko samo preko Amazonovih nastavitev uredi?

mgru ::

m47hingi je izjavil:

OldSkul je izjavil:

Evo takole. Opravil dva nakupa, v obeh primerih je lepo potegnilo iz TRR, račune sem si natisnil iz amazon nadzorne plošče. Računi normalno brez DDVja. Vse ok.


A to si moral tudi na Banki urediti kaj ali se lahko samo preko Amazonovih nastavitev uredi?


Točno to je vprašanje; pa kje je tukaj vidik varnosti? BIC / IBAN za posamezno podjetje lahko najdem na bizi.si ali pa podobnih, za tren oka :D Wtf.

Klemenn ::

Tudi sam se pridružujem vprašanju ; sem izpolnil , vendar plačilo ni šlo čez - imam pa NLB

gslo ::

včeraj sem ustvaril amazon business account in vnesel podatke podjetja, vključno z davčno številko. Ko poskušam nakup izpeljati do konca, mi nakalkulira ceno skupaj z davkom.

kaj moram urediti, da bi lahko plačeval po ceni brez davka, kot je bojda to možno. imajo slovenske firme na amazon.de s tem kake težave? je vse samo stvar potrditve s strani amazona? a kdo ve, kje lahko preverim status preverjanja računa? moram enejblat kakšno nastavitev?

Kodrnusa ::

gslo je izjavil:

včeraj sem ustvaril amazon business account in vnesel podatke podjetja, vključno z davčno številko. Ko poskušam nakup izpeljati do konca, mi nakalkulira ceno skupaj z davkom.

kaj moram urediti, da bi lahko plačeval po ceni brez davka, kot je bojda to možno. imajo slovenske firme na amazon.de s tem kake težave? je vse samo stvar potrditve s strani amazona? a kdo ve, kje lahko preverim status preverjanja računa? moram enejblat kakšno nastavitev?


Morajo ti verificirat racun. Dobis obvestilo, da si good to go. Lahko traja par dni

youPlonker ::

Imam Amazon Business, vendar bi obcasno rad kupil tudi kaj zgolj "zase". Ker se mi dodaten racun ustvariti ne da (potrebujes namrec novo telefonsko stevilko), me zanima ali je legit opcija, da preko business racuna kupim stvari "na firmo", vendar kot naslov posiljanja oznacim naslov sebe kot fizicne osebe? Davek namrec odsteje zgolj, ce oznacim naslov firme.

dope1337 ::

Zanimivo. Osebno sem ze veckrat narocal na drug naslov (tako v slo, kot de) kjer mi je vseeno odstelo davek. Imam pa porihtani na amazon.de preko kreditne. Ali pa sem kaj spregledal.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

klekej ::

Imam business account in kupujem izdelke za podjetje, zdaj pa bi nekaj za osebno rabo. Cena je seveda brez ddv. Če jaz to kupim preko business in računa ne dam v strošek, bom v prekršku, ker nisem plačal ne nemškega, ne slovenskega davka?

klekej ::

Ali je edina varjanta, da naredim še en račun?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

LeyaPrive ::

klekej je izjavil:

Imam business account in kupujem izdelke za podjetje, zdaj pa bi nekaj za osebno rabo. Cena je seveda brez ddv. Če jaz to kupim preko business in računa ne dam v strošek, bom v prekršku, ker nisem plačal ne nemškega, ne slovenskega davka?


DDV-ja se ne plača samo ob nakupu, se ga pa potem na koncu poračuna...

Ti kar lepo kuli, računovodkinji ja pa naj ti knjiži kot zasebni nakup..

Daniel ::

Sam imam v ta namen pač dva računa. Nobenih težav.

Furbo ::

klekej je izjavil:

Ali je edina varjanta, da naredim še en račun?

Seveda se naredi še en račun, minuta dela.
Firma je pač firma, privat je pa privat.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

klekej ::

Kje se vključi blokado vseh izdelkov, kjer račun brez davka ni možen?

Uporabljate invoice by Amazon? Zakaj ja/ne?

klekej ::

A če hočem opraviti nakup brezz ddv mora v oglasu nujno pisati "bussines price"? Npr. tale kavni aparat, zaračuna mi ga z DDV. 64,99EUR.

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

novak-t ::

meni ga zaračuna brez ddv

matevz1337 ::

klekej je izjavil:

Kje se vključi blokado vseh izdelkov, kjer račun brez davka ni možen?

V meniju, kjer ti piše Hello, ... klikneš Buying policies & approvals in dodaš policy Block items without a downloadable VAT invoice

klekej ::

To sem ustimal. Je pa Invoice by Amazon bv, ker ti potem za pol stvari zaračuna ddv.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

N26 in popoldanski S.P. - plačilo prispevkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5617998 (139) jeremenen
»

Prijava računov iz tujine - Leupay

Oddelek: Loža
489402 (7011) jype
»

Amazon.de - nakup na podjetje

Oddelek: Kaj kupiti
227782 (5860) Miha 333
»

ebay.de način plačila

Oddelek: Loža
4612670 (4270) vilonja

Več podobnih tem