» »

Normiran s.p. bancni racun

Normiran s.p. bancni racun

1 2
3
»

bertholomeow ::

velikBrokoli je izjavil:

Jaz uporabljam Revolut for Business, ni bilo nikakršnih problemov z Ajpesom, FURSom, vse sem lepo po navodilih prijavil in je delovalo. Kje se ti zatakne?


Hvala za odziv! Ne znajo mi povedat kje se zatakne ta podatek, ne pride do Ajpesa, gre pa za običen Revolut acc. Imaš Revolut for Business že od začetka firme ali si zaštartal s slo računom? Spravila sem se zdaj odpirat Revolut for Business ampak imam valda težavo z dokumentacijo, ker še nisem izdala nobenega računa ali imela priliva - za priliv pa potrebujem račun viden na Ajpesu..

velikBrokoli ::

Imam že od začetka, nisem niti potreboval neke dokumentacije, je bila dovolj recimo moja spletna stran ali pa celo LinkedIn. Podatke o s.p.ju, ko je bil odprt, sem Revolutu kasneje posredoval.

Tako nekako zgleda pri meni v Ajpesu:




Pri meni je bil postopek - odprl sem sp, potem bančni račun pri Revolut for Business, nato opravil prijavo v davčni register na FURS. To sem storil preko SPOT portala:



Na edavkih pa takole zgleda (imam Revolut in Revolut for Business):



bertholomeow je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Jaz uporabljam Revolut for Business, ni bilo nikakršnih problemov z Ajpesom, FURSom, vse sem lepo po navodilih prijavil in je delovalo. Kje se ti zatakne?


Hvala za odziv! Ne znajo mi povedat kje se zatakne ta podatek, ne pride do Ajpesa, gre pa za običen Revolut acc. Imaš Revolut for Business že od začetka firme ali si zaštartal s slo računom? Spravila sem se zdaj odpirat Revolut for Business ampak imam valda težavo z dokumentacijo, ker še nisem izdala nobenega računa ali imela priliva - za priliv pa potrebujem račun viden na Ajpesu..


Mislim, da pa postopek ni takojšen, če prav pomnim, sem kar nekaj dni čakal, preden se je račun pojavil na Ajpesu.. če si oddala vse pravilno, se ne bi sekiral.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

bertholomeow je izjavil:

Yahoo01 je izjavil:

Lahko napišem svojo izkušnjo, ker sem pred kratkim odpiral sp.
N26 Business Standard je brezplačen. Ampak trenutno ga v Sloveniji ne moreš odpreti. Lahko se vpišeš v waiting list. Ampak, kar sem bral
po netu, so nekateri vpisani že mesece, pa se nič ne zgodi.
Torej, mi je ostal le Revolut. Imel sem kar nekaj problemov, ker kot dokaz hočejo primere izstavljenih računov in dokaz, da so bili ti računi res plačani. Če si pa na novo odprl sp, pa vsega tega nimaš. Po kar nekaj kolobocijah in ko sem skoraj že obupal, mi je le uspelo. Zaenkrat zadovoljen in brez problemov. Revolut ti da litovski IBAN, ki ga preko edavkov prijaviš na Furs in je nato viden tudi v Ajpesu. In to je to. :)


Kako se ti zdi pol leta kasneje, si imel kakšne težave kasneje z litovskim ibanom in slo birokrati?
Jaz grem ravno čez te porodne krče normiranega popoldanca. Revolut račun sem prijavila na fursu, označila da gre za poslovne namene, obdelava uspešna (edavki). Na Ajpesu se ga ne vidi, ne vejo zakaj in kdo je kriv ali kaj naredit od tu dalje.. Noben ne so far še ni vprašal za primere izstavljenih računov. Imaš kako idejo kaj še lahko naredim? Hvala!


Če račun ni poslovni (tj. ni tipa T), potem ga AJPES ne bo mogel videti, ker zakonodaja publishanja teh računov banki ne omogoča.

Zate to sploh ni problem (v povsem enaki sceni nas je bilo ogromno normirancev skoraj 10 let nazaj, ko smo na veliko uporabljali osebne račune za s.p. - vsaj dokler ni NLB izumil osebno-poslovnega računa). Kar je pomembno je, da FURSU napišeš dopis in v njem napišeš, da kot s.p. za poslovanje uporabljaš osebni TRR odprt tam in tam s to št. FURSu je to dovolj in drugih težav ne bo.

Glede AJPESa pa nima veze, pač tvoj TRR ne bo objavljen v javnih evidencah (če to zahtevajo tvoje stranke, da vejo, če sploh zares obstajaš moraš pač odpreti pravi poslovni račun). Če je strankam vseeno, potem nima veze. AJPESu je vseeno.

amacar ::

Na furs ne rabis nic javljat, na ajpesu pa bo ze viden enkrat, glede na to, da je na edavkih oznacen kot poslovni racun. Ce pa ne bo pa tudi nic narobe, moj N26 racun se je sicer samodejno po nekem casu pojavil na ajpesu.

Yahoo01 ::

bertholomeow je izjavil:

Kako se ti zdi pol leta kasneje, si imel kakšne težave kasneje z litovskim ibanom in slo birokrati?
Jaz grem ravno čez te porodne krče normiranega popoldanca. Revolut račun sem prijavila na fursu, označila da gre za poslovne namene, obdelava uspešna (edavki). Na Ajpesu se ga ne vidi, ne vejo zakaj in kdo je kriv ali kaj naredit od tu dalje.. Noben ne so far še ni vprašal za primere izstavljenih računov. Imaš kako idejo kaj še lahko naredim? Hvala!

Čisto nobenih težav. Zelo zadovoljen s funkcijami na Revolut, kot tudi z ničelnimi stroški. :) Iz Revoluta plačujem tudi vse prispevke in FURSU. Vse gre brez težav.
Glede Ajpesa so ti že drugi napisali, počakaj še malo. Na Ajpesu objavijo TRR s precejšnjim zamikom.

PS:V vednosti tudi vsem ostalim - ne si vklapljat funkcije Expenses na Revolutu, ker ni brezplačna :)

bertholomeow ::

velikBrokoli je izjavil:

Imam že od začetka, nisem niti potreboval neke dokumentacije, je bila dovolj recimo moja spletna stran ali pa celo LinkedIn. Podatke o s.p.ju, ko je bil odprt, sem Revolutu kasneje posredoval.

Tako nekako zgleda pri meni v Ajpesu:




Pri meni je bil postopek - odprl sem sp, potem bančni račun pri Revolut for Business, nato opravil prijavo v davčni register na FURS. To sem storil preko SPOT portala:



Na edavkih pa takole zgleda (imam Revolut in Revolut for Business):



bertholomeow je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Jaz uporabljam Revolut for Business, ni bilo nikakršnih problemov z Ajpesom, FURSom, vse sem lepo po navodilih prijavil in je delovalo. Kje se ti zatakne?


Hvala za odziv! Ne znajo mi povedat kje se zatakne ta podatek, ne pride do Ajpesa, gre pa za običen Revolut acc. Imaš Revolut for Business že od začetka firme ali si zaštartal s slo računom? Spravila sem se zdaj odpirat Revolut for Business ampak imam valda težavo z dokumentacijo, ker še nisem izdala nobenega računa ali imela priliva - za priliv pa potrebujem račun viden na Ajpesu..


Mislim, da pa postopek ni takojšen, če prav pomnim, sem kar nekaj dni čakal, preden se je račun pojavil na Ajpesu.. če si oddala vse pravilno, se ne bi sekiral.


Hvala za vse informacije folks! Javljam, da imam objavljen trr v ajpesu, običen Revolut. Kot razlog, da ni šlo skozi so mi navedli to, da je bila moja prva vloga na fursu nepopolna. Tudi če sem isti dan odreagirala na dopolnitev, se je očitno info izgubila med uslužbenci. Čakanje ni rešilo zadeve, je bilo treba zatežit :) Torej lekcija nikoli ne zaj* vloge!

mrgapo ::

Imam eno vprašanje dodatno glede revolut freelancer account. Ali je res zastonj? A so kakšne provizije na prilive? A so kakšni drugi problemi? Kolikor berem po forumih je videti vse OK.

DePalmo ::

Zelo veliko ljudi ga hvali, jaz sem pa imel z njimi težave in sem poslovanje prenesel v Slo. Prva težava je bila da so mi zavračali prejemke, druga pa da so me hoteli dvakrat avtentizirat v enem tednu in v drugo se po njihovih pravilih, nisem več mogel ker sem pri nas bančni račun že zaprl. Sem pa hotel uporabljati Revolut Business.

Ampak ker nisem osel da bi šel samo enkrat na led, sem jim letos dvakrat poslal povpraševanje (da bi si avtomatiziral račune, plačila, bilance) o njihovem APIju in načinu poslovanja, a nisem prejel nobenega odgovora z njihove strani. Tako da, kar se mene tiče, imajo težave. Kar je škoda, ker bi mi njihov API prišel zelo prav.

delavec44 ::

N26 poslovni manj komplicira.

sonar1 ::

js uporabljam slo poslovni za vse, tudi osebne stvari... ni težav 3 leta že, je pa res da me stane 10€ na mesec.

Toiletman ::

Pred 2 dnevoma sem si odprl popoldanski sp. Takoj zatem sem začel s postopkom za business freelancer account na revolutu, po 2 dneh čakanja sem pisal supportu in so rekli, da bodo pregledali. Po 5 minutah sem dobil zavrnjeno aplikacijo na katero se več ne morem pritožiti. Sem si pa istočasno tudi odprl Revolut Personal account. A bo kaj narobe, če bom pač prejemal dohodke iz popoldanskega sp-ja na revolut personal? Lep pozdrav

delavec44 ::

Pravijo da ni v skladu z njihovimi pogoji. Odpri Revolut Pro znotraj personal appa.

Toiletman ::

Bom kar uporabil personal account na N26, preverjeno in potrjeno z njihovim supportom.

Tidule ::

V obeh primerih krsis TOS in reskiras, da ti ukinejo racun, ce se jim bo tako zahotelo. N26 support vcasih daje kontradiktorna mnenja, ampak tako TOS kot uradno stalisce je jasno, ravno tako praksa. Odvisno od tega kaksna bo dinamika prilivov in odlivov, ter konstalacije zvezd bo lahko delovalo desetletja ali pa bos blokiran po par tednih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

i33a ::

Zdravo, ker bom v kratkem odprl svoj s.p. me zanima pri kateri Slovenski banki svetujete, da ga odprem? (Preferiram Slovensko banko zaradi podpore in ker nočem kršiti kakšnih TOS). Revolut for business / N26 for business bank acount sta tudi ok?
(Uporaba bo minimalna, saj bom izdajal samo par računov na mesec in si kdaj nakazal denar na osebni račun)

bojsi ::

NLB ima osnovni račun za 2,89 na mesec. Včasih je bilo to med bolj ugodnimi, ne vem pa, če je morda zdah že kaj ugodnejšega.

velikBrokoli ::

i33a je izjavil:

Zdravo, ker bom v kratkem odprl svoj s.p. me zanima pri kateri Slovenski banki svetujete, da ga odprem? (Preferiram Slovensko banko zaradi podpore in ker nočem kršiti kakšnih TOS). Revolut for business / N26 for business bank acount sta tudi ok?
(Uporaba bo minimalna, saj bom izdajal samo par računov na mesec in si kdaj nakazal denar na osebni račun)


Pri N26 for Business ali Revolut for Business ne kršiš ničesar, osebno imam Revolut for Business, izdam 1-2 računa mesečno, vse zastonj.

Slovenske banke so pa načeloma vse OK, DH je običajno najcenejša.

i33a ::

Super, hvala.
Kakšne so pa prednosti/slabosti Revoluta/N26 pred recimo NLB in DH?

velikBrokoli ::

i33a je izjavil:

Super, hvala.
Kakšne so pa prednosti/slabosti Revoluta/N26 pred recimo NLB in DH?


Zastonj je, provizije so nižje (če sploh so). Ne rabiš hodit na fizične banke. Pa SEPA transferji so instantni med N26 in Revolut recimo, kar se pri nas ne zgodi, ce ne doplacas. Pa Apple pay imas.

To je pa to. Prednost slovenskih bank je najbrž support, ampak sem tudi pri N26/Revolutu bil zadovoljen. V appu kliknil in dobil 24/7 support in problem rešen v 30min (chargeback za letalske karte).

Aja, pa kredita ne dobiš pri N26/Revolut, moras pol itak prešaltat na slovensko banko .D

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Kdo še danes hodi na fizične banke??????

Praktično pri vseh bankah lahko odpreš račun remote...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

velikBrokoli ::

Invictus je izjavil:

Kdo še danes hodi na fizične banke??????

Praktično pri vseh bankah lahko odpreš račun remote...


No ja, v teoriji to drži, vseeno pa pogosto zahtevajo, da prideš na banko nekaj podpisat. Pri večini bank si omejen na 15k limita na eno transakcijo, če račun odpreš digitalno. Po obisku banke pa to sprostijo.

Prav tako digitalno ne morš odpret računa, če trenutno nimaš bančnega računa. Ali pa če si pod 18.

Tidule ::

velikBrokoli je izjavil:

i33a je izjavil:

Super, hvala.
Kakšne so pa prednosti/slabosti Revoluta/N26 pred recimo NLB in DH?


Zastonj je, provizije so nižje (če sploh so). Ne rabiš hodit na fizične banke. Pa SEPA transferji so instantni med N26 in Revolut recimo, kar se pri nas ne zgodi, ce ne doplacas. Pa Apple pay imas.

To je pa to. Prednost slovenskih bank je najbrž support, ampak sem tudi pri N26/Revolutu bil zadovoljen. V appu kliknil in dobil 24/7 support in problem rešen v 30min (chargeback za letalske karte).

Aja, pa kredita ne dobiš pri N26/Revolut, moras pol itak prešaltat na slovensko banko .D


Mogoče je vredno še omenit, da imaš v primeru virtualnih bank lahko težava z dostopom do gotovine. Koliko je to komu pomembno pa mora pač vsak sam ocenit.

11miles ::

So še dodatni stroški za upoštevat, razen mesečnega vodenja, recimo mobilno bančništvo, strošek priliva, upn naloga... dh je kar ugoden

velikBrokoli ::

11miles je izjavil:

So še dodatni stroški za upoštevat, razen mesečnega vodenja, recimo mobilno bančništvo, strošek priliva, upn naloga... dh je kar ugoden



.. ki jih pri N26/Revolutu ni.

mikic007 ::

velikBrokoli je izjavil:

11miles je izjavil:

So še dodatni stroški za upoštevat, razen mesečnega vodenja, recimo mobilno bančništvo, strošek priliva, upn naloga... dh je kar ugoden



.. ki jih pri N26/Revolutu ni.

Tu sem malo zmeden. Pri N26 za freelancerje piše, da je priliv 12,5e +0,1%. Kaj je zdaj res? Koliko bi me upalili, če npr dobim 10k evrov na n26 standard?

amacar ::

Ta strošek je samo pri SWIFT nakazilih. Če boš prejel preko SEPA ni teh stroškov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

brinovcek ::

Zdravo,
odpiram popoldanski normiran s.p. in ker nekako nisem siguren še jaz vprašam tukaj ali lahko N26 osebni račun uporabljam za osebno/poslovno rabo? Kaj je sploh prednost N26 poslovnega računa pred osebnim?

Hvala za informacije.

delavec44 ::

Kršiš njihove pogoje. Ni prednosti drugače. Je bilo pa do nedavnega pri N26, da si lahko imel le enega in ni šlo prekvalificirati brez zaprtja in odprtja novega.

Na Revolut imaš lahko oba. Pro celo v isti aplikaciji kot osebnega.

i33a ::

Zdravo, sem sicer odprl račun pri eni Slovenski banki (a ga bom kmalu najbrž tudi zaprl).
Nakazila dobivam iz tujine, kjer pa mi zaračunavajo več kot 12 Eur na nakazilo, kar se mi zdi kraja pri belem dnevu (vem, premalo sem bil pozoren na to pri odpiranju računa).
Kakšni so postopki (glede AJPES, FURS) da dodam račun v tujini? Imam lahko samo tega v tujini ali potrebujem tudi domačega?
Bolj pripoorčate N26 ali Revolut?

srus ::

i33a je izjavil:

Zdravo, sem sicer odprl račun pri eni Slovenski banki (a ga bom kmalu najbrž tudi zaprl).
Nakazila dobivam iz tujine, kjer pa mi zaračunavajo več kot 12 Eur na nakazilo, kar se mi zdi kraja pri belem dnevu (vem, premalo sem bil pozoren na to pri odpiranju računa).
Kakšni so postopki (glede AJPES, FURS) da dodam račun v tujini? Imam lahko samo tega v tujini ali potrebujem tudi domačega?
Bolj pripoorčate N26 ali Revolut?


Točno tako so meni začeli zaračunavati prilive izven EU, potem ko se je Abanka združila z NKBM. Poslal sem jih nekam in se po nekaj izbiranja naokoli odločil za Unicredit in njihov dva v enem paket kjer so vsi prilivi zastonj. Skupni stroški - osebni, poslovni, obe mobilni banki tam okoli 5 EUR na mesec.

Glede bančnih računov in vsega ostalega pa se navadite, da EU že skoraj 20 let ni tujina.

tony1 ::

i33a je izjavil:

Zdravo, sem sicer odprl račun pri eni Slovenski banki (a ga bom kmalu najbrž tudi zaprl).
Nakazila dobivam iz tujine, kjer pa mi zaračunavajo več kot 12 Eur na nakazilo, kar se mi zdi kraja pri belem dnevu (vem, premalo sem bil pozoren na to pri odpiranju računa).
Kakšni so postopki (glede AJPES, FURS) da dodam račun v tujini? Imam lahko samo tega v tujini ali potrebujem tudi domačega?
Bolj pripoorčate N26 ali Revolut?


Če si normiran s.p. AJPESu ne javljaš ničesar, nikoli.

Če imaš osebni (ali poslovni tipa T, v tem primeru morda ni nujno, škodi pa nikoli ne) račun iz tujine za poslovanje z s.p.jem pa napiši trivrstični dopis FURS-u in navedi št. računa, ter napiši, da ga boš uporabljal kot s.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

amacar ::

Na edavkih, ko prijavis racun, se oznacis, da je poslovni racun, ne rabis nic fursu posiljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

tony1 ::

Super, potem je to to. (Ko sem sam odpiral s.p. pred desetletjem, tega Edavki še niso podpirali.)
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

N26 in popoldanski S.P. - plačilo prispevkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5618959 (1100) jeremenen
»

Poslovni račun

Oddelek: Loža
112430 (1942) naix
»

Odprtje bančnega računa v tujini (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
388136395 (81895) BlaY0

Več podobnih tem