» »

YouTube glavni vir širjenja prepričanja o ploščati Zemlji

YouTube glavni vir širjenja prepričanja o ploščati Zemlji

Slo-Tech - Ključni dejavnik, ki je poskrbel za povečanje števila ljudi, ki verjamejo v teorijo ploščate Zemlje (flat earth), je YouTube. Asheley Landrum s Tehniške univerze v Teksasu je na konferenci predstavila rezultate raziskave, ki potrjuje, da internet in zlasti YouTube katalizirajo zadnji porast števila zagovornikov teorije ploščate Zemlje.

Landruma, ki na univerzi predava in raziskuje poljudno komunikacijo o znanosti, se zadnje časa ukvarja z vprašanjem, kako naše kulturne vrednote vplivajo na naše razumevanje znanosti. Pritegnil jo je fenomen ploščate Zemlje, ki je v zadnjih petih eksplodiral. Raziskovala je, od kod ljudem informacije in kaj jih je prepričalo v to teorijo. Ugotovila je, da je velika večina temu mnenju začela pritrjevati po ogledu posnetkov na YouTubu, pred tem pa ni verjela v ploščato Zemljo. Večina teh ljudi je gledala tudi videoposnetke o ostalih teorijah zarot, denimo o 11. septembru, o poletu na Luno itd. Rednim gledalcem posnetkov o teorijah zarot namreč YouTubovi algoritmi prikazujejo še več podobnih posnetkov.

YouTube ima pač eno samo nalogo - poskrbeti, da ima čim več obiskovalcev čim dlje, zato algoritmi ljudem strežejo posnetke, ki bodo glede na poznavanje uporabnika poskrbele za kar najdaljši obisk. Landruma pravi, da YouTube sicer ne dela nič izrazito napačnega, da pa bi lahko vseeno malo poskrbel, da bi njegovi algoritmi prikazovali več pravilnih informacij. Na YouTubu je veliko zelo koristne izobraževalne vsebine in zelo veliko neumnostih in neresnic - če začnemo gledati ene ali druge, nam bo YouTube serviral še več enakega.

Ob tem Landrumova dodaja, da prepričanje o ploščati Zemlji sicer ni nujno škodljivo, a ga običajno spremlja nezaupanje v inštitucije in avtoriteto na sploh. Kritično razmišljanje in dvom sta zaželena, a vseeno je treba uravnotežiti oba ekstrema - brezpogojno vero v vse in dvom o vsem.

V resnici zato naslovna zgodba ni ploščata Zemlja, temveč problem algoritmov na internetu. Ta je oblikovan tako, da nas čedalje bolj zapira v milne mehurčke, kjer smo izpostavljeni zgolj vsebinam, ki se skladajo z našimi prepričanji. To je zelo slabo, saj smo ljudje že po naravi izjemno skeptični do informacij, ki ne potrjujejo naših prepričanj, in preveč popustljivi do informacij, ki se skladajo z našimi nazori. Ploščata Zemlja je primer, ki ga zlahka razkrinkamo. Obstaja pa kopica manipulacij ali pa samo enostranskih mnenj, ki jih je teže enostavno zavreči. Dandanes smo ljudje izpostavljeni drugačnim mnenjem (ne gledamo več istih poročil), kar se pozna tudi pri razdvojenosti in polarizaciji na vseh področjih.

128 komentarjev

«
1
2 3

Cruz ::

Flat eartherji so verniki, ne skeptiki.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Pavle ::

Tema o vraževerju, ha? Kolikokrat je kdo od vas potrkal na les ta teden? :-)

kuall ::

še nikdar

Pika na i ::

Od videa do videa je zamenjal najboljšo možno reklamo - od ust do ust.
Ljudi se da danes lažje nasrat, da spremenijo svoje poglede.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

49106 ::

Pika na i je izjavil:

Od videa do videa je zamenjal najboljšo možno reklamo - od ust do ust.


To je eno in isto.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

Pika na i ::

Za tiste, ki imajo domišljijo, ja.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

49106 ::

Razloži. V čem, razen v mediju, se filmmaking oz vlogging razlikuje?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

Meizu ::

V dostopnosti ter hitrosti sirjenja.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

49106 ::

To je prednost medija, princip ostaja enak.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

Netrunner ::

Jaz si mislim, da si je to izmislil nekdo, ki je zelo pameten in je vse skupaj samo en socialni experiment. Verjetno ni pričakoval takega uspeha oz. si ni mislil da je toliko ovc na tem svetu.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Aquafriend ::

Sem ze povedal, da obstajajo indici, da za sirjenjem dezinformacij stoji ogromna "politicna" organizacija. Z namenom prikazat vse alternativne iskalce resnice za bedake in vernike v "neresnicne zgodbice". Po youtube lajkajo prek svojih stevilnih fejk accountov. Ce kdorkoli pove kaj proti ravni zemlji ga downvoatajo in navidezno prikazejo kot da so v vecini. Zraven se koga spreobrnejo v zmotno prepricanje.

Vzrok za to organ8zacijo je verjetno v tem, da je ze prevec obcutljivih informacij izslo na internet. Tako iskalce resnice ali zmededejo, ali jih prikazejo v slabi luci ali pa diskreditirajo, vabijo na napacno sled in podobno.

jb_j ::

Aja podatke so izpustl, tako meni baje okoli 6+miljonov američanov.
vir: Nat Geo - Explorer (ne vem kera oddaja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Yohan del Sud ::

V resnici zato naslovna zgodba ni ploščata Zemlja, temveč problem algoritmov na internetu. Ta je oblikovan tako, da nas čedalje bolj zapira v milne mehurčke, kjer smo izpostavljeni zgolj vsebinam, ki se skladajo z našimi prepričanji. To je zelo slabo, saj smo ljudje že po naravi izjemno skeptični do informacij, ki ne potrjujejo naših prepričanj, in preveč popustljivi do informacij, ki se skladajo z našimi nazori. Ploščata Zemlja je primer, ki ga zlahka razkrinkamo. Obstaja pa kopica manipulacij ali pa samo enostranskih mnenj, ki jih je teže enostavno zavreči. Dandanes smo ljudje izpostavljeni drugačnim mnenjem (ne gledamo več istih poročil), kar se pozna tudi pri razdvojenosti in polarizaciji na vseh področjih.


Zadnji odstavek Matejeve novice je bistvo. Ne samo glede dotičnega članka, ampak na splošno kar je narobe s svetom.

In to ne nujno v danem trenutku, pač pa na splošno zgodovinsko gledano. Morda je celo prej pravilo kot izjema. Kaj lahko tu spremenimo v danem trenutku je pa vprašanje za milijon zimbabvejskih dolarjev.
www.strancar.com

MrStein ::

Dandanes smo ljudje izpostavljeni drugačnim mnenjem (ne gledamo več istih poročil), kar se pozna tudi pri razdvojenosti in polarizaciji na vseh področjih.

Ah ja,
levi..desni
naši..vaši
AMD..Intel
Radeon..GeForce

Če nisi naš (ne kimaš), si 110% vaš.
Vmes ni nič. Primer ravno včeraj (v bistvu vsak dan).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gozdar1 ::

V bistvu je to prikazovanje in sortiranje zadetkov po osebnih preferencah škodljivo, saj ljudje ostajajo v družbi somišljenikov ter je nanje toliko lažje vplivat z lažnimi novicami.

Highlag ::

Meni je že velikokrat YT predlagal flat-erather vidoposnetke, pa ne gledam teh neumnosti ampak predvsem kakšne tehnične ali znanstvene posnetke. Tako da sem si že mislil zakaj s tem sranjem posiljujejo. Isto kot z raznimi UFO zarotami.
Never trust a computer you can't throw out a window

ST-777 ::

Netrunner je izjavil:

Jaz si mislim, da si je to izmislil nekdo, ki je zelo pameten in je vse skupaj samo en socialni experiment. Verjetno ni pričakoval takega uspeha oz. si ni mislil da je toliko ovc na tem svetu.
The Report from Iron Mountain je bil pred desetletji prav tako socialni experiment in knjiga je bila bestseller.

"The Report from Iron Mountain is a book published in 1967 ... The book includes the claim it was authored by a Special Study Group of fifteen men whose identities were to remain secret and that it was not intended to be made public. It details the analyses of a government panel which concludes that war, or a credible substitute for war, is necessary if governments are to maintain power.

The book was a New York Times bestseller and has been translated into fifteen languages. Controversy still swirls over whether the book was a satiric hoax about think-tank logic and writing style or the product of a secret government panel.

The document is a favorite among conspiracy theorists, who reject the statement made in 1972 by satirist Leonard Lewin that the book was a spoof and that he was its author." wikipedia.org

Heisenberg ::

Meni osebno je so taki latearth videi super. Pogledam si marsikaj, ustvarim si svoje smnenje, včasih si rečem "hmmm...zanimivo" pa grem naprej. Se ne oklepam nobenega prepričanja, sem odprt za skoraj vse. Kar pa ne pomeni da vpliva to na moja prepričanja, jih pa dopolnjuje iz razširja.

Nikakor nisem za to da se prepovedo.

Ker če se ti prepovedo potem ni več meje in se prepove vse kar extremistom levice ni všeč - kar se dogaja dnevno. (pišem levice,ker so vsa ta tehnološka podjetja extremno leva).




Cenzura v digitalni dobi je povod za propad le te.

c3p0 ::

Sem jih par pogledal za dober humor, sploh komentarji zmagajo. So me zaradi tega šteli med flattards?

"NaN" ::

Flath earth teorija je samo ena izmed teorij namenjenih diskreditaciji drugih. V temu članku naprimer se ploščata zemlja in 11. september enačita. Ena je za lase privlečena, druga pa povsem verjetna.

jest10 ::

Obe sta za lase privlečeni

s1m0n ::

Zanimivo, da so te stvari najbolj razširjene prav pri Američanih... Kaj šele to, da je med njimi veliko odraslih, ki imajo dokončano šolo in službo/družino...

lucca brassi ::

Na s5tec je že dolgo ta debata o ravni zemlji ;) https://www.s5tech.net/viewtopic.php?f=...

meni se zdi zanimiva z drugega stališča : kako relativno razgledanega človeka z nekimi pol-argumenti prepričati ,da je zemlja ravna , ker to sploh ni najlažja stvar in se moraš , kar potrudit da zagovarjaš svojo ravno trditev ,da je vsaj malo verjetna, ( pustimo ob strani tiste ki samo nekaj bevskajo brez argumentov ) . Tako , da na ta hoax morate gledati bolj s stališča debate :D
moments before detonation

gruntfürmich ::

problem je ker se v zadnjih časih prepoveduje pozitivna selekcija, ki bi takšne šibke člene družbe izločila in izolirala.
ampak ker je to politično nekorektno, se pravila prilagajajo njim kot najnižjemu skupnemu imenovalcu.

to je večji problem
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

s1m0n ::

Bo jih pač potrebno klasificirat kot bolnike, flat earthanje pa kot bolezen :)

Nekaj dni nazaj sem zasledil, da so nabavli laserski giroskop pa so se skoraj zjokali, ko je deloval pravilno za okroglo zemljo pa še temu verjetno ne verjamejo. (Pa ta stvarca ni prav poceni)
Celo v škatlo so ga dali ker se jim je zdelo, da vpliva ozračje na njega :)

Markoff ::

Cruz je izjavil:

Flat eartherji so verniki, ne skeptiki.

Kako se boriti proti veri? S širjenjem in utrjevanjem znanja, ne z mečem, ognjem, zasmehovanjem, izločitvijo. Vse to počnejo ravno vere.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Markoff ::

Umska bolezen je predvsem predalčkanje sebe in drugih v neke nejasno in arbitrarno opredeljene vrednostne škatlice.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Bwaze6 ::

Jaz imam kar nekaj znancev, ki so šli v zadnjih letih "full retard". Spisek zarot, ki jih širi le eden od njih:

- 9/11 was inside job
- zanikanje holokavsta
- židje so krivi za večino zla, ki se dogaja na svetu, in za skrivanje realnosti
- chemtraili
- anti vaccination
- moon landing hoax

Pa še kaj bi se našlo, se mi ne da slediti. V zadnjem času je na Facebooku le še aktivist proti cepljenju, in joka, da gre za ad hominem napad, če kdo našteje vsa njegova verovanja...

Vsaka debata slej ko prej pripelje do lepljenja povezav do 40-minutnih youtube posnetkov nekih random američanov, ki vsi zanemarjeni na maminem podstrešju delijo modrosti o samem ustroju sveta... Sledi circle jerk isto mislečih kolegov, brisanje vsakega malce bolj utemeljenega poskusa spodbijanja ter izpostavljanje "logical fallacies" bolj neuspešnih, seveda si pravila kroji po svoje.

Izobražen človek, z družino, uspešen v svojem poklicu. A popolnoma nedosegljiv za kakršnokoli racionalno debato - po mojih standardih, ker sem očitno na čisto drugem nivoju zaznavanja sveta...

In to sploh ni taka redkost. Kot navdušenec nad raziskovanjem vesolja na Facebooku v zadnjih letih lepim 50 - obletnice posameznih mejnikov programa Apollo. Komentarji so praviloma trolanje, da je to vse fake, in resnejši poskusi dokazovanja, da je to vse fake. Tudi npr. Google iskanje informacij o dokumentarcih, ki prihajajo ob 50. obletnici pristanka na luni, ponudi predvsem hoax teorije.

bbf ::

Markoff je izjavil:

Umska bolezen je predvsem predalčkanje sebe in drugih v neke nejasno in arbitrarno opredeljene vrednostne škatlice.

To ni umska bolezen, to je bubble deformacija.
tako kot "razvoj ne gre vedno naprej, so tudi konkretni koraki nazaj.
naprimer politični radikalizem je trenutno precej v porastu. tu imam v mislih predvsem levičarje.
je pa zanimivo vprašanje, kaj povzroči zastanek razvoja in nazadovanje. "
in
"Načrto pospešeno širjenje islama.
Levičarji imajo manj otrok od desničarjev, ker jim je prioriteta kariera in ne skrb za obstoj naroda. "

Furbo ::

Potem je YT tudi glavni krivec za veganstvo, necepljenje in ostale podobne oslarije.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bbf ::

Ne. Platforma je vedno človeški možgan. Youtube je samo orodje oziroma katalizator, in to najbloljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bbf ()

puRetuer ::

Bwaze6 je izjavil:

Jaz imam kar nekaj znancev, ki so šli v zadnjih letih "full retard". Spisek zarot, ki jih širi le eden od njih:

- 9/11 was inside job
- zanikanje holokavsta
- židje so krivi za večino zla, ki se dogaja na svetu, in za skrivanje realnosti
- chemtraili
- anti vaccination
- moon landing hoax

Pa še kaj bi se našlo, se mi ne da slediti. V zadnjem času je na Facebooku le še aktivist proti cepljenju, in joka, da gre za ad hominem napad, če kdo našteje vsa njegova verovanja...

Vsaka debata slej ko prej pripelje do lepljenja povezav do 40-minutnih youtube posnetkov nekih random američanov, ki vsi zanemarjeni na maminem podstrešju delijo modrosti o samem ustroju sveta... Sledi circle jerk isto mislečih kolegov, brisanje vsakega malce bolj utemeljenega poskusa spodbijanja ter izpostavljanje "logical fallacies" bolj neuspešnih, seveda si pravila kroji po svoje.

Izobražen človek, z družino, uspešen v svojem poklicu. A popolnoma nedosegljiv za kakršnokoli racionalno debato - po mojih standardih, ker sem očitno na čisto drugem nivoju zaznavanja sveta...

In to sploh ni taka redkost. Kot navdušenec nad raziskovanjem vesolja na Facebooku v zadnjih letih lepim 50 - obletnice posameznih mejnikov programa Apollo. Komentarji so praviloma trolanje, da je to vse fake, in resnejši poskusi dokazovanja, da je to vse fake. Tudi npr. Google iskanje informacij o dokumentarcih, ki prihajajo ob 50. obletnici pristanka na luni, ponudi predvsem hoax teorije.


Vsi s katerimi se ne strinjam morajo biti cenzurirani.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

MrStein ::

lucca brassi je izjavil:

Na s5tec je že dolgo ta debata o ravni zemlji ;) https://www.s5tech.net/viewtopic.php?f=...

meni se zdi zanimiva z drugega stališča : kako relativno razgledanega človeka z nekimi pol-argumenti prepričati ,da je zemlja ravna , ker to sploh ni najlažja stvar in se moraš , kar potrudit da zagovarjaš svojo ravno trditev ,da je vsaj malo verjetna, ( pustimo ob strani tiste ki samo nekaj bevskajo brez argumentov ) . Tako , da na ta hoax morate gledati bolj s stališča debate :D

No, v bistvu niti ne. Sploh če se uporabijo preverjene tehnike.

Nekako tako, kot čarovniška predstava. Nekaj preprostih trikov, ki se jih lahko vsakdo nauči in wow efekt je tu.
In ko je enkrat nekdo "not", je "not" ponavadi za vedno. Ker on(a) se ja ne moti...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

aaa1 ::

Aquafriend je izjavil:

Sem ze povedal, da obstajajo indici, da za sirjenjem dezinformacij stoji ogromna "politicna" organizacija. Z namenom prikazat vse alternativne iskalce resnice za bedake in vernike v "neresnicne zgodbice". Po youtube lajkajo prek svojih stevilnih fejk accountov. Ce kdorkoli pove kaj proti ravni zemlji ga downvoatajo in navidezno prikazejo kot da so v vecini. Zraven se koga spreobrnejo v zmotno prepricanje.

Vzrok za to organ8zacijo je verjetno v tem, da je ze prevec obcutljivih informacij izslo na internet. Tako iskalce resnice ali zmededejo, ali jih prikazejo v slabi luci ali pa diskreditirajo, vabijo na napacno sled in podobno.


E to. Enačit flat earth in vprašanja o 11/9 al pa JFK, pa antivaxxerjet it... Diskreditirati nasprotnike oz jih prikazati v negativni luči... Ampak zanimivo kako je bilo tudi 20 let nazaj, vseprisoten vladni nadzor "teorija zarote", vse do Snowdna... Pomešati absurdne terorije in dejstva in nihče več ne ve kaj je res. Za kritično oceno je kar naenkrat treba več energije kot jo je velika večina ljudi pripravljena vložiti. Plus nasprotnika ne glede na njegove argumente, po hitrem postopku diskreditiraš kot "teoretika zarot"...

gruntfürmich ::

Aquafriend je izjavil:

Z namenom prikazat vse alternativne iskalce resnice za bedake in vernike v "neresnicne zgodbice".

ker so. čisto vsak katerega poznam je izredno nizko inteligenten in mu niso niti osnove jasne. izredno nerazgledana raja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Ne pozabit na naše prijatelje kreationiste.



gruntfürmich je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Z namenom prikazat vse alternativne iskalce resnice za bedake in vernike v "neresnicne zgodbice".

ker so. čisto vsak katerega poznam je izredno nizko inteligenten in mu niso nito osnove jasne. izredno nerazgledana raja...


Jaz poznam enga, ki je precej inteligenten. Pa spremlja natove frekvenčne napade na naše možgane, posopanje sterilizacije iz avionov in preko gso. Cepiva so totalni konstrukt, žled in zmrzali.. spet NATO. 5G pa je praktično konec človeške rase. Tip je inteligenten, kaj mu dogaja ne vem, vidim pa kaj lajka in včasih linka na FB.. :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

puRetuer ::

gruntfürmich je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Z namenom prikazat vse alternativne iskalce resnice za bedake in vernike v "neresnicne zgodbice".

ker so. čisto vsak katerega poznam je izredno nizko inteligenten in mu niso niti osnove jasne. izredno nerazgledana raja...


Ne znaš sprejemati drugačnosti in raznolikosti.

zmaugy ::

Problem je seveda v tem, da ti YouTube na podlagi tvojih prejšnjih ogledov predlaga cel zaslon videov. In ko si app prvič naložiš in če Google ne ve ničesar o tebi, potem ti predlaga najbolj gledane videe iz posameznih kategorij (glede na statistično porazdelitev "pameti" med prebivalstvom in glede na to, da se bolj produktivni verjetno manj svaljkajo po YouTubu, je predlagano na začetku verjetno na spodnji meji povprečja).
Skratka, sistem je zasnovan tako, da te zasvoji z najbolj trdo video drogo, ki jo ima na razpolago glede na podatke, ki jih ima o tebi. Ko si enkrat ujet, pa ti sam menja infuzijo, ker ve, kaj hočeš. In tudi če bi želel kaj drugega, ampak se ti ne ljubi vtipkati v search, te lepo drži v mehurčku.
Ve se, kako je treba regulirati škodljive substance. S prepovedjo ali s taksami/trošarinami. Enako bi morali narediti z YouTubeom. Za vsak ogled videa iz predlaganega nabora, bi morala biti maksimalna trošarina.
Manj ali nič trošarine za videe, ki jih pogledaš na platformah, ki ne servirajo predlogov ampak jih moraš najti sam.

puRetuer ::

zmaugy je izjavil:


Ve se, kako je treba regulirati škodljive substance. S prepovedjo ali s taksami/trošarinami.


Potem bojo posnetke peke tort in pomfrija na Youtubu prepovedali?

shadeX ::

Pretiravaš. Youtube ni nič škodljiv, samo svoj čas moraš znat pravilno organizirat. Nič pa ni narobe če gledaš videje, ki te zanimajo in se spotoma lahko še kaj naučiš, kot pa da gledaš resničnostne šove na TV.

gozdar1 ::

Z gledanjem videov o ravni zemlji se ne naučis nič, ker stvari niso jasne niti tistim, ki jih delajo.

zmaugy ::

shadeX je izjavil:

Pretiravaš. Youtube ni nič škodljiv, samo svoj čas moraš znat pravilno organizirat. Nič pa ni narobe če gledaš videje, ki te zanimajo in se spotoma lahko še kaj naučiš, kot pa da gledaš resničnostne šove na TV.


Tudi vino ni škodljivo. En kozarec na dan. Ali pa slivovka - en frakelj po večerji. Vendar pri obeh tako kot pri youtubu veliko ljudi nima mere. Zato trošarina na alkohol. In enako za običajni youtube crap.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

puRetuer ::

zmaugy je izjavil:

Vendar pri obeh tako kot pri youtubu veliko ljudi nima mere.


Se strinjam. Uvesti trošarine na pice, čips, sladkarije, kokakolo, kruh, čevapčiče... pa na telefone tudi, ker ni normalno da jih eni menjajo vsake pol leta... da računalnikov in konzol sploh ne omenjam. Vsaka hiša bi rabila enega inšpektorja ki bi ti štopal da ne igraš Fortnite več kot 30 minut, ker potem je že škodljivo.

Cruz ::

Algoritem je kar skodljiv. Se ne bom cudil, ce se z leti prepove razlicne nacine vzpodbujanja odvisnosti. Socialna omrezja so nabita s psiholoskimi triki, ki bi jih lepo bilo malce omejiti ali pa vsaj ljudje izobraziti o teh pasteh insta dopamina.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

zmaugy ::

puRetuer je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Vendar pri obeh tako kot pri youtubu veliko ljudi nima mere.


Se strinjam. Uvesti trošarine na pice, čips, sladkarije, kokakolo, kruh, čevapčiče... pa na telefone tudi, ker ni normalno da jih eni menjajo vsake pol leta... da računalnikov in konzol sploh ne omenjam. Vsaka hiša bi rabila enega inšpektorja ki bi ti štopal da ne igraš Fortnite več kot 30 minut, ker potem je že škodljivo.


Ojej, registriran danes. Kakšno naključje. A Infowars zdaj sploh še lahko spremljaš, ker so fuknjenga Alexa Jonesa spucali iz YouTubea? Saj vem, moj predlog bi bil veliko zajeban do raznih mešalcev dreka in zato reakcija.

Drugače pa, če ti hočeš cel dan ležat in žret čips in pit kokakolo, bo to v nekem času vplivalo na BDP in davke, če bo takšnih preveč.
Če v kratkem času veliko ljudi podleže zabiti propagandi na Fb in Yt, dobiš psihopatskega morona na oblast. In posledice so lahko globalne zelo hitro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Bwaze6 ::

Vsi s katerimi se ne strinjam morajo biti cenzurirani.


Meni je samo fascinantno, da se "teoretiki zarot" v bistvu o teh zadevah nikjer (meni dostopno) ne pogovarjajo teoretično - vsi imajo svoja "dejstva" že popolnoma razdelana, in jih niti najmanj ne gane, da gredo proti znanstvenemu konsenzu, strokovni literaturi, učbenikom... O vseh njihovih "resnicah" že vrabčki čivkajo, kdor tega ne vidi, je sigurno del zarote... Tako to pač je! Gre le še za posmehovanje "zaslepljencem", ki niso spregledali najbolj očitnih stvari. In valjda si kul, če si v njihovem elitnem klubu!

Tole meni dobro pojasni privlačnost teorij zarot:

Vizzini: I can't compete with you physically, and you're no match for my brains.

Man in Black: You're that smart?

Vizzini: Let me put it this way--have you ever heard of Plato? Aristotle? Socrates?

Man in Black: Yes?

Vizzini: Morons.


-- The Princess Bride

Kar naenkrat nad teboj ni več nikogar pametnejšega, na celem svetu. Rocket scientist? Fake! Zdravnik? Plačan prodajalec farmacevtske industrije!

Itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

puRetuer ::

zmaugy je izjavil:

puRetuer je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Vendar pri obeh tako kot pri youtubu veliko ljudi nima mere.


Se strinjam. Uvesti trošarine na pice, čips, sladkarije, kokakolo, kruh, čevapčiče... pa na telefone tudi, ker ni normalno da jih eni menjajo vsake pol leta... da računalnikov in konzol sploh ne omenjam. Vsaka hiša bi rabila enega inšpektorja ki bi ti štopal da ne igraš Fortnite več kot 30 minut, ker potem je že škodljivo.


Ojej, registriran danes. Kakšno naključje. A Infowars zdaj sploh še lahko spremljaš, ker so fuknjenga Alexa Jonesa spucali iz YouTubea? Saj vem, moj predlog bi bil veliko zajeban do raznih mešalcev dreka in zato reakcija.


Zanimivo. Torej si mnenja da sem del zarote proti tebi? :))

Saj moj predlog bi pa izkoreninil ožilne bolezni in bi rešil ogromno življenj. A tebi je bolj pomembno da se uresniči to kar ti hočeš in ne kar je za vse dobro..

Reycis ::

Tole sranje je samo del politične agende za uvedbo splošne cenzure. Seveda je mnogo bolj verjetno, da se bodo ljudje strinjali, da je treba utišati širjenje lažne propagande, če je govora o prismojenih flat-eartherjih kot pa če bi direktno priznali, da je pravi namen utišati nasprotnike imigracije, feminizma, LGBTQizma.

zmaugy ::

puRetuer je izjavil:

zmaugy je izjavil:

puRetuer je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Vendar pri obeh tako kot pri youtubu veliko ljudi nima mere.


Se strinjam. Uvesti trošarine na pice, čips, sladkarije, kokakolo, kruh, čevapčiče... pa na telefone tudi, ker ni normalno da jih eni menjajo vsake pol leta... da računalnikov in konzol sploh ne omenjam. Vsaka hiša bi rabila enega inšpektorja ki bi ti štopal da ne igraš Fortnite več kot 30 minut, ker potem je že škodljivo.


Ojej, registriran danes. Kakšno naključje. A Infowars zdaj sploh še lahko spremljaš, ker so fuknjenga Alexa Jonesa spucali iz YouTubea? Saj vem, moj predlog bi bil veliko zajeban do raznih mešalcev dreka in zato reakcija.


Zanimivo. Torej si mnenja da sem del zarote proti tebi? :))

Saj moj predlog bi pa izkoreninil ožilne bolezni in bi rešil ogromno življenj. A tebi je bolj pomembno da se uresniči to kar ti hočeš in ne kar je za vse dobro..


Ne, nisem tega mnenja. Moje mnenje je, da si zgolj novi nick že videne osebe. Res zanimivo, kako si takoj projeciral, da vidim zaroto, LOL...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube videe robotskih bojev pomotoma označil za mučenje živali

Oddelek: Novice / Ostalo
174696 (3017) gus5
»

V ZDA se organizirajo poletni tabori za otroke, bodoče zvezde YouTuba

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
123703 (2883) jype
»

Prihodki ameriške glasbene industrije iz pretočnih vsebin lani že vodilni

Oddelek: Novice / Rezultati
139142 (8266) xmetallic
»

Več kot milijarda ogledov na YouTube dnevno

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
135750 (3150) PrimozR

Več podobnih tem