» »

YouTube glavni vir širjenja prepričanja o ploščati Zemlji

1 2
3
»

Bwaze6 ::

Zakaj je v Avstraliji luna narobe obrnjena?

Res ne morem verjet, da imamo to debato leta 2019.

I'm out...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

louser ::

Nikonja je izjavil:

Garantirano 99% tistih ki postajo zarotniške videje na YT (vključno z flatEarth) to delajo samo z namenom služenja denarja na račun klikov, in pika. Tukaj ni nobenih političnih zarot, in ti ki postajo videje 100% umirajo od smeha ko vidijo število klikov na sranje ki postajo.
Ampak zakaj ne, sej že 1000 let verjamemo v namišljenga prijatelja v nebesih, v to da zvezde definirajo vsakdanje življenje (horoskop), vedeževanje (posebej sms vedeževanje mi je WTF)......

Smo pač ovce.....

demonetizacija je možna že na podlagi ponovljenih besed.

pegasus ::

Evo ... zemlja je okrogla, a vesolje je flat:

stjan ::

Če je Zemlja ploščata, potem pa ne more biti votla in imeti v notranjosti umetnega sonca?
So potem tisti dokumentarni filmi o potovanju v središče Zemlje ponarejeni?
In potem Jules Verne ni opisoval resničnih dogodkov?

          ::

Flateartherji so, podobno kot pastafarjanci, v prvi vrsti zajebantje, ki se delajo norca iz dveh sort ljudi:
- tistih, ki jim nasedajo in potem res verjamejo v ravnost zemlje
- tistih, ki se z njimi prerekajo in jim dokazujejo, da je zemlja okrogla

Flateartherji so pravzaprav pokazali, da je v današnjih časih mogoče preko internetnih kanalov lansirati vsakršno, še tako neumno in neverjetno teorijo. Ob poplavi raznih neosnovanih zadev, kot so chemtraili, proticepilstvo, protigsojevstvo, razne teorije zarote ... so oni šli še korak dlje (je sploh mogoča še kakšna večja neumnost?) in lansirali teorijo o ravni zemlji, ki se je prav tako prijela. Tako potrjujejo paradoks, ko bi v dobi interneta in dostopnosti znanja pričakovali, da se bo splošna razgledanost populacije povečala, v resnici pa se s širjenjem tovrstnih neumnosti zmanjšuje.

kuglvinkl ::

          je izjavil:

Flateartherji so, podobno kot pastafarjanci, v prvi vrsti zajebantje, ki se delajo norca iz dveh sort ljudi:
- tistih, ki jim nasedajo in potem res verjamejo v ravnost zemlje
- tistih, ki se z njimi prerekajo in jim dokazujejo, da je zemlja okrogla

Flateartherji so pravzaprav pokazali, da je v današnjih časih mogoče preko internetnih kanalov lansirati vsakršno, še tako neumno in neverjetno teorijo. Ob poplavi raznih neosnovanih zadev, kot so chemtraili, proticepilstvo, protigsojevstvo, razne teorije zarote ... so oni šli še korak dlje (je sploh mogoča še kakšna večja neumnost?) in lansirali teorijo o ravni zemlji, ki se je prav tako prijela. Tako potrjujejo paradoks, ko bi v dobi interneta in dostopnosti znanja pričakovali, da se bo splošna razgledanost populacije povečala, v resnici pa se s širjenjem tovrstnih neumnosti zmanjšuje.


Hm, kdo so pa potem tisti, ki res verjamejo?

Gre prvenstveno za dvom v vse, predvsem pa avtoriteto, da se vrnes ali obstanes na ravni neodrasle osebe. In potem potrebo po mocni roki - zajebanem fotru v obliki avtokrata. Flath earth je samo driver.

To je vse, ni druge zgodbe. Jaz se z njimi sploh ne bi pecal, si zal najbolj neprivilegiran sloj druzbe. Vlozil bi pa v socialo, da tudi tem omogocimo pocitnice onktaj Andrijanskega morja in spodobno izobrazbo.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

          ::

Tako je, izobraževanje je potrebno prepustiti za to usposobljenim (in nadzorovanim) ustanovam, vendar pa po drugi strani ne moremo omejevati svobode govora na internetu. Problem je v tem, da je večina ljudi nekritičnih in verjame vsemu, kar prebere. Ne glede na to, iz kakšnega vira dobijo te informacije. Ravna zemlja je samo skrajni primer tega, ki kaže, v kaj vse lahko ljudi prepričaš.

          ::

kuglvinkl je izjavil:

Hm, kdo so pa potem tisti, ker res verjamejo?


Malo bolj trdoglavi primerki tistih, ki verjamejo, da na nas potniška letala spuščajo strupe, da so cepiva zarota farmacevtskih lobijev, ...

gruntfürmich ::

          je izjavil:

Tako je, izobraževanje je potrebno prepustiti za to usposobljenim (in nadzorovanim) ustanovam, vendar pa po drugi strani ne moremo omejevati svobode govora na internetu. Problem je v tem, da je večina ljudi nekritičnih in verjame vsemu, kar prebere. Ne glede na to, iz kakšnega vira dobijo te informacije. Ravna zemlja je samo skrajni primer tega, ki kaže, v kaj vse lahko ljudi prepričaš.

dokler imamo možnost da s takšnimi ljudmi ne sodeluješ jih obsodiš na izolacijo in izločitev iz družbe.
ampak problem je ker danes te možnosti nimamo več, ker moramo vse ljudi vključevati, ne smemo delati razlik, vsi so pomembni, in vse gravitira proti najmanjšemu skupnemu imenovalcu...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kuglvinkl ::

Vedno imas gausovo krivuljo, v vseh obdobjih.

Glede svovode govora... hm, za flath earth bi tezko rekel, da morjo kej brisat, za razilko od proticepilcev, ki so neposredno skodljivi.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

          ::

gruntfürmich je izjavil:

          je izjavil:

Tako je, izobraževanje je potrebno prepustiti za to usposobljenim (in nadzorovanim) ustanovam, vendar pa po drugi strani ne moremo omejevati svobode govora na internetu. Problem je v tem, da je večina ljudi nekritičnih in verjame vsemu, kar prebere. Ne glede na to, iz kakšnega vira dobijo te informacije. Ravna zemlja je samo skrajni primer tega, ki kaže, v kaj vse lahko ljudi prepričaš.

dokler imamo možnost da s takšnimi ljudmi ne sodeluješ jih obsodiš na izolacijo in izločitev iz družbe.
ampak problem je ker danes te možnosti nimamo več, ker moramo vse ljudi vključevati, ne smemo delati razlik, vsi so pomembni, in vse gravitira proti najmanjšemu skupnemu imenovalcu...


En tak primer se je zgodil pred leti, ko so na nacionalnem radiju gostili enega tujega znanstvenika, imunologa. Govoril je tudi o dognanjih o cepivih. Takrat so v zrak skočile anticepilske gospodinje in zahtevale, da bi morali v debato povabiti tudi njih, nasprotnike cepljenja. Mislim, da so celo Mateja Praprotnika, ki je tistega znanstvenika gostil, prijavili na neko novinarsko razsodišče.
Torej skupina ljudi, brez kakršnega koli znanja o neki zadevi, ki ji nasprotuje predvsem iz nevednosti in zaradi tega, ker jih je na teorijo zarote opozoril nekdo na youtubu, zahteva sodelovanje v pogovorni oddaji.

nsignific ::

jest10 je izjavil:

Obe sta za lase privlečeni


Verjetno je hotel povedati, da je ena fizično nemogoča, druga pa povsem verjetna (tudi če napačna).

Je kar ključna razlika.

          je izjavil:

Flateartherji so, podobno kot pastafarjanci, v prvi vrsti zajebantje, ki se delajo norca iz dveh sort ljudi:
- tistih, ki jim nasedajo in potem res verjamejo v ravnost zemlje
- tistih, ki se z njimi prerekajo in jim dokazujejo, da je zemlja okrogla

Flateartherji so pravzaprav pokazali, da je v današnjih časih mogoče preko internetnih kanalov lansirati vsakršno, še tako neumno in neverjetno teorijo. Ob poplavi raznih neosnovanih zadev, kot so chemtraili, proticepilstvo, protigsojevstvo, razne teorije zarote ... so oni šli še korak dlje (je sploh mogoča še kakšna večja neumnost?) in lansirali teorijo o ravni zemlji, ki se je prav tako prijela. Tako potrjujejo paradoks, ko bi v dobi interneta in dostopnosti znanja pričakovali, da se bo splošna razgledanost populacije povečala, v resnici pa se s širjenjem tovrstnih neumnosti zmanjšuje.


Flat earth je bistveno starejši od chemtrail in podobnih oslarij, tudi v modernem svetu.

Težko bi se bolj zmotil glede sosledja dogodkov tu.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

kuglvinkl je izjavil:

Vedno imas gausovo krivuljo, v vseh obdobjih.

Glede svovode govora... hm, za flath earth bi tezko rekel, da morjo kej brisat, za razilko od proticepilcev, ki so neposredno skodljivi.

Posredno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Reycis ::

Ljudi, ki dejansko verjamejo v flat earth je prekleto malo. Celo štorija je sfabricirana in s strani levičarjev spromovirana teorija zarote izključno z namenom, da se sam koncept "teorije zarote" osmeši. In kot sem že napisal, da se uporabi kot utemeljitev za omejevanje svobode (cenzuro), ki se bo potem uporabljala na drugih področjih. Veliko bolj verjetno je, da se bodo ljudje strinjal z uvedbo cenzure, če bodo kot razlog kazali te tepčke, ne pa političnih disidentov katere dejansko želijo utišat.

kuglvinkl je izjavil:


Hm, kdo so pa potem tisti, ki res verjamejo?

Gre prvenstveno za dvom v vse, predvsem pa avtoriteto

To je en glavnih poganjalcev raznoraznih teorij zarot. Desničarji po naravi želijo neko močno avtoriteto, ki jih pelje za rokico čez življenje (levičarji so kolektivisti, ki na vsakem koraku iščejo konsenz) problem pa je, ker so ugotovili, da trenutna avtoriteta ne deluje v njihovem interesu. Zato v mnogo stvari ne verjamejo več in glede vsake stvari dvomijo. Včasih potem vmes pride tudi kakšna takšna neumnost kot je "flat earth" ampak kot sem napisal že na začetku, jaz mislim, da v to sranje dejansko verjame zelo malo ljudi. Vserkakor mnogo manj kot je dvomljivcev o pristanku na luni, holokavstu, AGW, itd...

gruntfürmich ::

kuglvinkl je izjavil:

...za razilko od proticepilcev, ki so neposredno skodljivi.
če bi imeli svobodo in se lahko izognili sodelovanje s takimi, potem ne bi bilo problema.
če bi se družba samostojno odločila da takšne osebe z njimi ne bodo hodile v šolo, službo, vrtec, trgovino... lahko pa so izolirani od vsega ostalega, potem bi se stvari hitro uredile. dokler pa prisilno vlečemo te idiote v civilizacijo, pa smo na slabšem in se vsi v svojem kotu hudujemo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

          ::

Reycis je izjavil:

Ljudi, ki dejansko verjamejo v flat earth je prekleto malo. Celo štorija je sfabricirana in s strani levičarjev spromovirana teorija zarote izključno z namenom, da se sam koncept "teorije zarote" osmeši. In kot sem že napisal, da se uporabi kot utemeljitev za omejevanje svobode (cenzuro), ki se bo potem uporabljala na drugih področjih. Veliko bolj verjetno je, da se bodo ljudje strinjal z uvedbo cenzure, če bodo kot razlog kazali te tepčke, ne pa političnih disidentov katere dejansko želijo utišat.


Zaradi flat eartherjev ne bo nihče predlagal cenzure. Saj vsakdo z vsaj dvema možganskima celicama zadevo ignorira. Poleg tega neumnost ne pozna delitve na leve in desne, črne in bele ter podobno.

Reycis ::

Ah bodimo pošteni zaradi individualističnosti na desni strani je veliko več ljudi ki verjamejo v teorije zarote. Levičarji so konformisti, ki iščejo konsenz.

Reycis ::

Da, poleg tega cenzura ne poteka samo z brisanjem pač pa tudi z drugimi prijemi s katerimi zmanjšajo doseg videov npr. dajanje v zapor in pa tweakanje algoritmov za predlagane videe.

          ::

Reycis je izjavil:

Ah bodimo pošteni zaradi individualističnosti na desni strani je veliko več ljudi ki verjamejo v teorije zarote. Levičarji so konformisti, ki iščejo konsenz.


Nisem pristaš predalčkanja, ne pri ljudeh ne pri ostalih zadevah. Sploh človeška osebnost je precej kompleksen pojav, tako da taka politična delitev pri meni nima nobene veljave. Lahko da imaš prav, vendar opažam, da imamo lahko isti ljudje o nekaterih zadevah mnenje, ki ga pripisujete "levičarjem" ter o drugih zadevah mnenje, ki se sklada z "desničarji".

jerry_p ::

          je izjavil:

Reycis je izjavil:

Ljudi, ki dejansko verjamejo v flat earth je prekleto malo. Celo štorija je sfabricirana in s strani levičarjev spromovirana teorija zarote izključno z namenom, da se sam koncept "teorije zarote" osmeši. In kot sem že napisal, da se uporabi kot utemeljitev za omejevanje svobode (cenzuro), ki se bo potem uporabljala na drugih področjih. Veliko bolj verjetno je, da se bodo ljudje strinjal z uvedbo cenzure, če bodo kot razlog kazali te tepčke, ne pa političnih disidentov katere dejansko želijo utišat.


Zaradi flat eartherjev ne bo nihče predlagal cenzure. Saj vsakdo z vsaj dvema možganskima celicama zadevo ignorira. Poleg tega neumnost ne pozna delitve na leve in desne, črne in bele ter podobno.


Če misliš, da v to verjame zelo malo ljudi se zelo motiš. Zakaj pa misliš, da je velikan youtube začel zniževat priporočila na temo flat earth? https://youtube.googleblog.com/2019/01/...

Če bi tako malo ljudi razmišljalo v tej smeri, kot si ti prepričan, se youtube nebi tako obremenjavali s to "neumno temo" in nebi prilagajal svoje algoritme glede tega...
/NVIDIA 680i SLI // Q6600 2.4GHz // Zalman 9700 NT // Geil Ultra 2GB KIT 800/
/WD Caviar 250GB // MSI NX8800 GTS 640MB @600/850 // X-Fi Fatal1ty/
/Logitech X-530 // G11 // G5 // LG L1900J /

imagodei ::

kuglvinkl je izjavil:

Hm, kdo so pa potem tisti, ki res verjamejo?

Gre prvenstveno za dvom v vse, predvsem pa avtoriteto, da se vrnes ali obstanes na ravni neodrasle osebe. In potem potrebo po mocni roki - zajebanem fotru v obliki avtokrata. Flath earth je samo driver.

To je vse, ni druge zgodbe.

Všečna teorija. Me kar ima, da bi jo posvojil, ampak sem v dilemi. Po moje je vsaj pri delu ljudi še en vzgib, podobno kot pri raznih bioenergetikih in podobnih "faith healerjih" - prepričanje in samozadoščenje ob tem, da vedo nekaj več. Njihova subjektivna realnost je toliko izkrivljena, da so ujeti v svoj mehurček in v njem sploh ni prostora za dvom.

Pri meni sicer nikoli ni bilo ravno tako hudo (mogoče sem imel srečo in zato spet šel med zagovornike znanosti), ampak v mojih poznih najstniških / zgodnjih 20 letih sem se precej pečal z razno ezoteriko, mistiko, bioenergijami... Ko sem se družil s tistimi ljudmi, poslušal njihove "razlage" in "opise" delovanja čaker, bioenergije in podobnega, sem počasi začel dobivat občutek, da vem več, kot "običajna" populacija. Da mi je jasno, da sem zgrunal in naštudiral, kako te stvari zares funkcionirajo. Dobiš občutek, da si del ene specialne elite in da dvomljivci dvomijo samo zato, ker ne razumejo in ne vedo tega, kar veš ti. In ti ljudje (razni "učitelji" in "guruji") se potem začnejo spuščati še v znanost, v fiziko, in pojasnjevat čakre in bioenergijo s fiziko. Še več, fizikalna dognanja začnejo pojasnjevat z bioenergijo, "ezoteričnimi znanji"... Deepak Chopra je notorični primer tega, ko v stavke nameče cel kup nekih fizikalnih buzzwordov, primeša mal ezoterike in to prodaja kot nek New Age recept, kako deluje svet:


Seveda je to namenjeno predvsem ljudem, ki se ne spoznajo dovolj na znanost, ali pa se spoznajo ravno zadosti malo, da se jim te strašne besede zdijo znane in pomembne, da se vsebina sliši strašno učena. In ja, uradna znanost teh "ezoteričnih znanosti" ne prizna, ker bi ostala brez dela. Raji, ki pa to posluša, se pa zdi strašno fino, da tudi oni lahko razumejo ustroj delovanja sveta, ne da bi jim bilo treba 4 leta sedet na faksu in gulit zapleteno matematiko, fiziko in se prebijat skozi debele knjige. Pravzaprav, ne da tudi oni lahko razumejo - oni so v bistvu tisti, ki zares razumejo, za razliko od znanstvenikov, ki se ukvarjajo s fiziko in ne razumejo "metafizike", ter so se tako zaplezali v "zablodah znanosti". Se pravi, ja - gre dobesedno za neke vrste elitizma, ki si ga potem ta neuka, v ezoterične znanosti posvečena raja ne pusti vzet.

Ne vem - to je pač moja izkušnja, morda ima kdo še kakšno drugačno perspektivo na to problematiko, ko je moderno dvomit v vse, kar znanost reče (hkrati pa sedet za računalnikom in uporabljat taisto tehnologijo, ki je nastala v znanstvenih laboratorijih). Kot rečeno, mi je tale tvoja o infantilnem odnosu in dvomu v avtoriteto tudi zanimiva, dasiravno nepopolna :)
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Reycis je izjavil:

Ljudi, ki dejansko verjamejo v flat earth je prekleto malo.

To sem mislil tudi jaz, dokler nisem začel časa zabijat s sledenjem temu fenomenu. Ja, res je, procentualno gledano to ni velikanska množica, ampak že če je v npr. v Sloveniji 20 takih tepcev (stotinka promila), je to veliko preveč. Pa jih je verjetno več. V deželah s slabo izobrazbo, kot npr v ZDA, jih je pa še mnogo več. Fora je, da za veliko večino to ne predstavlja ravno poglavja, s katerim bi se ukvarjali na dnevni bazi. A dejstvo, da dvomijo v dognanja, ki so nam poznana že več kot 2000 let, je skorajda nedoumljivo. Taka prepričanja bi pričakoval od nepismenih ljudi, ki niso naredili niti enega razreda osnovne šole.

Reycis je izjavil:

Celo štorija je sfabricirana in s strani levičarjev spromovirana teorija zarote

Ti nimaš 100 pik, če nimaš ravno oblečenih pikčastih gat, a?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

MrStein ::

Zanimiv je tudi fenomen oziroma prepričanje, da se flat erterji samo hecajo, torej ne verjamejo zares v to, kar govorijo.
Nekako kot če bi trdili, da antvaxerji ne verjamejo zares v svoje teze, ampak izpuščajo cepljenja zgolj tak, za hec. Ne zares.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kuglvinkl ::

imagodei je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Hm, kdo so pa potem tisti, ki res verjamejo?

Gre prvenstveno za dvom v vse, predvsem pa avtoriteto, da se vrnes ali obstanes na ravni neodrasle osebe. In potem potrebo po mocni roki - zajebanem fotru v obliki avtokrata. Flath earth je samo driver.

To je vse, ni druge zgodbe.

Všečna teorija. Me kar ima, da bi jo posvojil, ampak sem v dilemi. Po moje je vsaj pri delu ljudi še en vzgib, podobno kot pri raznih bioenergetikih in podobnih "faith healerjih" - prepričanje in samozadoščenje ob tem, da vedo nekaj več. Njihova subjektivna realnost je toliko izkrivljena, da so ujeti v svoj mehurček in v njem sploh ni prostora za dvom.

Pri meni sicer nikoli ni bilo ravno tako hudo (mogoče sem imel srečo in zato spet šel med zagovornike znanosti), ampak v mojih poznih najstniških / zgodnjih 20 letih sem se precej pečal z razno ezoteriko, mistiko, bioenergijami... Ko sem se družil s tistimi ljudmi, poslušal njihove "razlage" in "opise" delovanja čaker, bioenergije in podobnega, sem počasi začel dobivat občutek, da vem več, kot "običajna" populacija. Da mi je jasno, da sem zgrunal in naštudiral, kako te stvari zares funkcionirajo. Dobiš občutek, da si del ene specialne elite in da dvomljivci dvomijo samo zato, ker ne razumejo in ne vedo tega, kar veš ti. In ti ljudje (razni "učitelji" in "guruji") se potem začnejo spuščati še v znanost, v fiziko, in pojasnjevat čakre in bioenergijo s fiziko. Še več, fizikalna dognanja začnejo pojasnjevat z bioenergijo, "ezoteričnimi znanji"... Deepak Chopra je notorični primer tega, ko v stavke nameče cel kup nekih fizikalnih buzzwordov, primeša mal ezoterike in to prodaja kot nek New Age recept, kako deluje svet:


Seveda je to namenjeno predvsem ljudem, ki se ne spoznajo dovolj na znanost, ali pa se spoznajo ravno zadosti malo, da se jim te strašne besede zdijo znane in pomembne, da se vsebina sliši strašno učena. In ja, uradna znanost teh "ezoteričnih znanosti" ne prizna, ker bi ostala brez dela. Raji, ki pa to posluša, se pa zdi strašno fino, da tudi oni lahko razumejo ustroj delovanja sveta, ne da bi jim bilo treba 4 leta sedet na faksu in gulit zapleteno matematiko, fiziko in se prebijat skozi debele knjige. Pravzaprav, ne da tudi oni lahko razumejo - oni so v bistvu tisti, ki zares razumejo, za razliko od znanstvenikov, ki se ukvarjajo s fiziko in ne razumejo "metafizike", ter so se tako zaplezali v "zablodah znanosti". Se pravi, ja - gre dobesedno za neke vrste elitizma, ki si ga potem ta neuka, v ezoterične znanosti posvečena raja ne pusti vzet.

Ne vem - to je pač moja izkušnja, morda ima kdo še kakšno drugačno perspektivo na to problematiko, ko je moderno dvomit v vse, kar znanost reče (hkrati pa sedet za računalnikom in uporabljat taisto tehnologijo, ki je nastala v znanstvenih laboratorijih). Kot rečeno, mi je tale tvoja o infantilnem odnosu in dvomu v avtoriteto tudi zanimiva, dasiravno nepopolna :)


Thnx za tole... :)
Your focus determines your reallity

Reycis ::

jerry_p je izjavil:

Če misliš, da v to verjame zelo malo ljudi se zelo motiš. Zakaj pa misliš, da je velikan youtube začel zniževat priporočila na temo flat earth? https://youtube.googleblog.com/2019/01/...

Če bi tako malo ljudi razmišljalo v tej smeri, kot si ti prepričan, se youtube nebi tako obremenjavali s to "neumno temo" in nebi prilagajal svoje algoritme glede tega...

Če gremo delat ankete bi si drznil trdit, da je delež teh ljudi manj kot odstotek. Po vsej verjetnosti manj kot promil. Ljudi, ki dvomijo o pristanku na luni, podnebnih spremebah, o detajlih holokavasta je stokrat več ali pa kakšni drugi bolj popularni teoriji je stokrat več. Začneš pri wacko flat eartherjih in ko enkrat imaš vzpostavljen mehanizem ga je precej enostavneje razširiti še na druge teme.

Mnogo teorij zarote iz preteklosti se je kasneje izkazalo za resnične in sigurno se bodo tudi nekatere moderne v prihodnosti izkazale, da so bile resnične. Privatna podjetja nimajo kaj počet z orodji za prikrito oblikovanje javnega mnenja.

imagodei ::

Manj kot promil je ogromno za dejstvo, ki je tako temeljno kot oblika Zemlje. Dvom v pristanek na Luni, zanikanje holokavsta, teorija zarote 9/11, chemtraili, dvom v koristnost cepljenja - za vse našteto je v primerjavi z zanikanjem oblike Zemlje za več magnitud boljša podlaga.

Nasprotniki cepljenja imajo na razpolago nekaj raziskav (z zanič metodologijo ali ponarejenimi podatki); nekatera cepiva so vsebovala določene snovi, ki bi v bistveno višjih odmerkih (dosage makes a poison) lahko povzročile težave, vsebujejo potencialne alergene, imajo (ekstremno redke resnejše) stranske učinke...

Moonhoaxerjem se napajajo tudi iz dejstva, da na Luni že skoraj 50 let ni bilo nobenega človeka in je težko verjet, da smo tja prišli s 50 let staro tehnologijo, danes pa "ne moremo".

Pri 9/11 imamo nekatere res neverjetne zajebe varnostnih služb ZDA, črnih skrinjic niso našli, so pa našli potne liste ugrabiteljev ...


Vse to so, jasno, zanič argumenti, a vsaj so od daleč podobni argumentom. Pri Flat Eartherjih tega ni. Vse kar vidimo pri Ploskozemeljcih je to, da strmijo v belo pobarvano steno in vpijejo, da je v resnici črna. Noben argument ne deluje v njihov prid. Vse, kar omenijo kot dokaz za FE, je ali brez podlage, ali pa fenomen, ki ga opisujejo, neprimerno bolje razloži prav sferična Zemlja. Druge zgoraj omenjene teorije zarote so vsaj mestoma podvržene različnim interpretacijam; fizike pa ne moreš "kr mal po svoje" interpretirat. Ta bedastoča s Plosko Zemljo je nekako primerljiva s Kreacionizmom oziroma zanikanjem evolucije, le da je še malo bolj ubrisana, ker imamo za sferično obliko Zemlje očitne in jasne dokaze, ki jih lahko vidi in razume vsak, ki ima IQ višji od sobne temperature; evolucijo pa se celo v slovenskih šolah uči zelo površno - kaj šele kje drugod po svetu, kjer imajo bistveno slabše šole kot pri nas.

Tako da, tudi če je Flat Eartherjev manj kot promil, je to ogromno. V razvitem svetu nihče, ki ima narejenih vsaj nekaj razredov osnovne šole, ne bi smel niti pomisliti na to, da je Zemlja ravna. In dejstvo, da se to dogaja, je najmanj presunljivo.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

Reycis je izjavil:

Mnogo teorij zarote iz preteklosti se je kasneje izkazalo za resnične
Ti moraš nujno na FDV, da te naučijo osnov statistike.

kuglvinkl ::

Mogoce je pa tako prepricanje posledica patologije, blage ali tezje... ta del ne skrbi. Skrbi tisto, kar ni del patologije.
Your focus determines your reallity

gruntfürmich ::

imagodei je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Hm, kdo so pa potem tisti, ki res verjamejo?

Gre prvenstveno za dvom v vse, predvsem pa avtoriteto, da se vrnes ali obstanes na ravni neodrasle osebe. In potem potrebo po mocni roki - zajebanem fotru v obliki avtokrata. Flath earth je samo driver.

To je vse, ni druge zgodbe.


Pri meni sicer nikoli ni bilo ravno tako hudo (mogoče sem imel srečo in zato spet šel med zagovornike znanosti), ampak v mojih poznih najstniških / zgodnjih 20 letih sem se precej pečal z razno ezoteriko, mistiko, bioenergijami...

verjetno nas je dosti takih ki smo to dali skozi; pač spoznavanje sveta ko se enkrat odklopiš od gnezda.
ampak od človeka je odvisno ali bo to prokužil in šel dalje, ali pa bo ostal na tem nivoju.

imagodei je izjavil:

Tako da, tudi če je Flat Eartherjev manj kot promil, je to ogromno. V razvitem svetu nihče, ki ima narejenih vsaj nekaj razredov osnovne šole, ne bi smel niti pomisliti na to, da je Zemlja ravna. In dejstvo, da se to dogaja, je najmanj presunljivo.

promil takšnih niti ni ogromno:
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube videe robotskih bojev pomotoma označil za mučenje živali

Oddelek: Novice / Ostalo
174780 (3101) gus5
»

V ZDA se organizirajo poletni tabori za otroke, bodoče zvezde YouTuba

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
123735 (2915) jype
»

Prihodki ameriške glasbene industrije iz pretočnih vsebin lani že vodilni

Oddelek: Novice / Rezultati
139236 (8360) xmetallic
»

Več kot milijarda ogledov na YouTube dnevno

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
135762 (3162) PrimozR

Več podobnih tem