» »

P2P lending - oddaja napovedi za odmero dohodnine

P2P lending - oddaja napovedi za odmero dohodnine

1
2
»

WhiteAngel ::

Nejc23 je izjavil:

Pozdravljeni!

Sem samozaposlen (fizična oseba z dejavnostjo) in sem aktiven na 3 p2p platformah. Zanima me ali lahko letne obresti štejem pod dohodek iz dejavnosti (torej se vštejejo v davčno osnovo in se plača davek pribl. 4%) ali moram oddati posebej obrazec za odmero dohodnine (potemtakem plačam 27,5% od obresti)? Najlepše se Vam zahvaljujem za odgovor!

Za opravljeno dejavnost izdaš fakturo naročniku. Si za p2p platformo opravil kakšno dejavnost, izdal fakturo in ti jo je plačala? Lahko bluziš in poskusiš, ampak če pride kontrola s FURSa, to ne bo šlo skozi.

Nejc23 ::

WhiteAngel je izjavil:

Nejc23 je izjavil:

Pozdravljeni!

Sem samozaposlen (fizična oseba z dejavnostjo) in sem aktiven na 3 p2p platformah. Zanima me ali lahko letne obresti štejem pod dohodek iz dejavnosti (torej se vštejejo v davčno osnovo in se plača davek pribl. 4%) ali moram oddati posebej obrazec za odmero dohodnine (potemtakem plačam 27,5% od obresti)? Najlepše se Vam zahvaljujem za odgovor!

Za opravljeno dejavnost izdaš fakturo naročniku. Si za p2p platformo opravil kakšno dejavnost, izdal fakturo in ti jo je plačala? Lahko bluziš in poskusiš, ampak če pride kontrola s FURSa, to ne bo šlo skozi.

Se mi je zdelo da je tako in da drugače ne bo šlo. Najlepše se Vam zahvaljujem za odgovor.

buttcrack ::

Je že kdo dobil poračun? Meni so ga prejšnji teden poslali.

black ice ::

Ja, včeraj.

delfinus ::

Jup, pravilno in brez komplikacij.

gdjv ::

Jaz sem dobil 2 dni nazaj za Mintos. Nekster se vedno nic.

pa si kaj ven jemal z neksterja?

gdjv ::

buttcrack je izjavil:

pa si kaj ven jemal z neksterja?

Enkrat vmes sem sprobal dvigniti 2k, da sem videl kako dolgo traja dvig in sem takoj dal nazaj notri.

Domen29 ::

delfinus je izjavil:

Zgolj samo pri Bondori, ce si v Go&Grow. Drugace pa je potrebno oddati tudi, ce nisi nic dol cuknil s platforme. lp, d.

Jaz sem na Peerberry-ju in si letos nisem nič nakazal na svoj trr in tako mislim še recimo nekaj let. Ali moram torej prijaviti vsako leto tudi če ne nakazujem ali samo po recimo 5tih letih ko si nakažem?
Hvala za potrdilo :)

Kumbaja ::

V teoriji bi moral oddat za leta v katerih dohodek nastane. V praksi je pa malo verjetno, da te bodo v vmesnem času preganjali, če ne bo priliva na tvoj TRR. Zaplete se lahko ko boš hotel prijavit 5 let prometa in bo iz dokazil ponudnika razvidno, da so dohodki nastali v preteklih davčnih letih.

Domen29 ::

Kumbaja je izjavil:

V teoriji bi moral oddat za leta v katerih dohodek nastane. V praksi je pa malo verjetno, da te bodo v vmesnem času preganjali, če ne bo priliva na tvoj TRR. Zaplete se lahko ko boš hotel prijavit 5 let prometa in bo iz dokazil ponudnika razvidno, da so dohodki nastali v preteklih davčnih letih.

Najlepša hvala za odgovor :)

ValeV ::

Sem ravnokar prijavil svoj dobiček na FURS, iskrena hvala avtorju google documenta za pomoč.

Da vrnem uslugo, lahko avtor doda med svoje primere davčne napovedi za posamezne p2p platforme še info za Lendermarket:

(slika se bo samoizbrisala čez 1 mesec, upam da je to dovolj časa :))

Dolenc81 ::

Tudi jaz bi se zahvalil tistemu, ki je sestavil google dokument in mi s tem prihranil veliko časa.

Sam se prvič srečujem z napovedjo dobička preko P2P platform in s tem izpolnjevanja obrazca na FURS-u. Končno mi je ratalo vstavit vse podatke in potem mi pri oddaji vloge vrže error spodaj:
 Napaka

Napaka

Razumem, da me ne spusti naprej, ker sem vnesel Mintos in pod državo izplačevalca dal Latvijo. Ampak to bi moralo veljati samo če jaz ne bi bil rezident SI. Ker pa sem rezident SI (kar sem tudi označil) mi ni jasno v čem je problem.

A ima mogoče kdo idejo kaj delam narobe, oziroma česa ne razumem?

Najlepša hvala :)

metalc ::

Ti (po vsej verjetnosti) že delaš prav, samo na eDavkih se mu očitno nekaj fuzla. Enkrat dobim čisto enako napako, enkrat pa gre skozi. Najbolje, da ta "neveljaven" osnutek izvoziš v XML, sam osnutek zbrišeš, nato pa tisti XML spet uvoziš ali pa greš isti obrazec ročno izpolnjevat jovo na novo. Pri meni je to bila "rešitev", ker je v drugo šlo lepo skozi.

Sem tudi obvestil tehnično podporo, ko so opazili, da mi je v drugem poskusu uspelo, so se nekako zadovoljili s tem. Najbolje, da jim še kdo teži, da bojo šli res popravit napako.

Imam isti problem kot Dolenc81. Sem zbrisal, dodal na novo. Je isto, ne gre cez. Gre pa zagotovo problem na strani FURS.
lp, d.

Ascendor ::

Isti problem. Upejmo, da rešijo pred 28. februarjem haha

Jons ::

Zdravo,
v letu 2020 sem zaslužil nekaj obresti, vendar si jih (še) nisem izplačal. Torej mi jih najverjetneje ni treba prijaviti pri FURSU ? Ali se motim.

Ascendor ::

Motiš se, treba je prijaviti tudi, če si jih ne izplačaš.

Dolenc81 ::

FYI: Jaz sem potem še 1x izpolnil cel obrazec na novo pa je nekako šlo čez :)

Dvakrat poskusil na novo spisati napoved za Doh-Obr in dokumenta ne morem oddati ali pa pripraviti vlogo za oddajo. Sem pisal na podporo, ce bo kej z njimi.

lp, D.

_Sajmon_ ::

Imam Bondoro Go&Grow, pa sem lani izplačal skoraj vse ven v več delih. Znesek, ki sem imel vloženega, je bil minimalen, ampak prijavit je itak treba. Kot sem gledal fursov obrazec, je v bistvu tam samo eno polje in sicer znesek za obresti. Kaj torej tja vpišem iz Tax Reporta od Bondore? Grand total? Kaj pa če je negativen?

obresti na dobiček so v P2P težko negativne.

Lahko imaš minus zaradi neplačanih posojil, ampak obresti imaš pa samo pozitivne in na te plačaš 27.5% davka

NoFear85 ::

A kdo ve kako je z Nekster platformo, pravijo da davek odvedejo ob izplacilu.

Evo glede napake pri oddaji Doh-Obr in rezidentstvom. Sem kontaktiral tehnicno pomoc, a niso kaj veliko pomagali, so mi rekli, da je z XML datoteko, ki sem jo prilozil vse vredu in naj poskusim dodati datoteke (priloge) kasneje. Ne pomaga.

Pomaga edino in samo, ce zacnemo s pripravo Doh-Obr in obrazec direktno oddamo na nacin, da kliknemo na ODDAJ VLOGO, torej brez kakrsnkoli poprejsnjega shranjevanja. Napaka bo prisotna torej, ce
1. boste shranili vlogo kot osnutek in boste vlogo zeleli kasneje se enkrat pregledati in jo poskusali nato pripraviti za oddajo in/ali oddati.
2. boste pripravili vlogo in kliknili direktno na PRIPRAVI VLOGO, bo sicer vlogo pripravilo, a je v naslednjem koraku ne boste mogli oddati.

Torej direkt in samo ODDAJ VLOGO. Je pa treba tu biti previden, da so res vsi podatki pravilno izpolnjeni in pripete pravilne datoteke.

Sem obvestil tehnicno pomoc pri tem, ker sem opazil, da je takoj na zacetku drop down menu za izbiro rezidetnstva pravilno nastavljen na SI, a zasencen, ga ne mores izbirat. Takoj, ko pa vlogo zacasno shranimo in nato odpremo ponovno pa ta drop down menu postane aktiven, sicer je pravilno izbran SI, a ob oddaji javi napako "Če je zavezanec nerezident je v rubriki 'Podatki o izplačevalcih obresti in izplačanih obrestih (druge obresti)' dovoljena samo država 'Slovenija'." Torej je napaka nekje v njihovi kodi na tem mestu.

lp, d.

NoFear85 je izjavil:

A kdo ve kako je z Nekster platformo, pravijo da davek odvedejo ob izplacilu.

meni se ne sanja. sem si lani izplačal nekaj ker 100 let ni blio z avtoinvestom nič. res pa je da imam še vedno nekaj gor. izplačila so bila pa cela.
1
2
»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Etoro in Edavki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11316639 (485) roko88
»

P2P posojilnice denarja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

33836373 (998) c0dehunter
»

Degiro online broker - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

40252738 (5734) GizmoX
»

Freelance, sp, in davkarija (strani: 1 2 3 )

1049124 (2470) maticb492
»

P2P lending

92320 (1597) sift

Več podobnih tem