» »

P2P lending - oddaja napovedi za odmero dohodnine

P2P lending - oddaja napovedi za odmero dohodnine

1 2
3
»

buttcrack ::

ali kdo kaj nalaga preko Viainvest?

do danes jim ni uspelo pripraviti izvoza tax statementov za 2022 in pojma nimam koliko je bilo izplačanih obresti...

kaj naj v tem primeru sploh oddam?

Vaseer ::

Ja. Sem v enaki situaciji.

V februarju sem dvakrat kontaktiral support in vedno dobil odgovor "The report will be available by the end of the month.".
Jutri jim pošljem mail da se je februar zaključil brez prejema tax reporta.

Potem lahko samo upam na usmiljenje dacarjev, če me dobijo... Bom imel vsaj dokazilo, da sem se trudil :)

Generiranje reporta po mesecih deluje samo od avgusta do konca leta. Podatkov za mesece pred avgustom ni možno dobiti.

JN ::

Jaz sem Viainvestu pisal prejšnji teden in dobil včeraj tale odgovor:

Dear xxx,
Viainvest apologizes for the inconvenience caused and apologizes for the fact that Viainvest is currently unable to provide a tax report for your investments on the Viainvest platform. Viainvest points out that in accordance with Clause 11.2. of the Terms and conditions of the investment platform agreement on financial services, Viainvest provides the customer with only the cutomer's account statement on the investments made on the Viainvest investment platform.
Viainvest is currently working very actively so that all Viainvest clients can receive a tax report on the investments made in the previous year. Viainvest informs you that as soon as the client's tax report is available, you will be able to view it in your profile on our investment platform. We cannot give you a specific date when your tax report will be available. We apologize again for the inconvenience.


Tole je bil pa moj odgovor:
-----------------------------------
One of the most obvious signs that someone is full of shit (lying) is when they start to refer to themselves in third person. It means they try to distance themselves from the crap they are trying to "sell".

I need :
1) My Account Balance on 1/1/2022
2) Interest Received (SUM)
3) Taxes withhold (SUM) if any
4) Losses (SUM)
5) My Account Balance on 31/12/22

I need it for tax purpose under penalty of up to 5000€.

You WILL provide this information - since it is no longer obtainable on your webpage - until tomorrow (Friday 3/3/2023) noon, or I will:
- report you to Latvia authorities
- report you to EU authorities
- take time to inform all current/potential clients that you are starting to look like a scam and should no longer be trusted with money. I will do this trough forums, Reddit, P2P influencers... and ALL other means available to me.
- If I get penalty because of you I will start a lawsuit to get it back.

I'm sure that if I take my time I will find something in Latvian and EU laws (financial, business, GDPR,...) that makes it obligatory to provide this information to your clients.

Regards,
-----------------------------------
Bom javil, ko/če dobim odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JN ()

JN ::

15:37: V manj kot treh urah so mi odgovorili z vsemi zahtevanimi podatki.
Pa kar naenkrat se je na spletni pojavila možnost za "Tax return 2022" (ki pa žal vrne napačne podatke).
Šalabajzerji!

Sparkxl ::

Epic :))) lepo si jih. Jaz sem bil 2 leti nazaj resno zagret za te platforme da not zmečem nekaj in sem šel delat konkretno domačo nalogo.
To je isto kot kripto scena, samo z manjšimi donosi. Shady as f00k, vse v rokah par posameznikov, za katere nimaš pojma kaj res delajo s tvojim denarjem. Regulacija? Neobstoječa.
Za test sem not dal 100€ na mintos. Od tega še zdaj visi 30€ nekje v rusiji in bolgariji.

Vaseer ::

@JN, lahko report FURSU oddaš naknadno?

JN ::

Lahko. Klikneš "popravek". Ne vem pa, če moraš označiti tudi "samoprijava", ker oddajaš/dodajaš po roku. Jaz ga nisem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JN ()

JN ::

Sparkxl je izjavil:

Jaz sem bil 2 leti nazaj resno zagret za te platforme da not zmečem nekaj in sem šel delat konkretno domačo nalogo.
To je isto kot kripto scena, samo z manjšimi donosi. Shady as f00k, vse v rokah par posameznikov, za katere nimaš pojma kaj res delajo s tvojim denarjem. Regulacija? Neobstoječa.


Res je kot praviš. Jaz sem 2019 dobil dediščino in sem tudi naredil (v mejah možnega) domačo nalogo "kam dat?". Na koncu sem večino dal v SLO delnice in evropske ter svetovne ETF. Nekaj v kripto (kar se mi je potem leto kasneje smejalo :)), 50k pa v P2P lending. Od tega sem takoj pušnil 4000€ na Envestio, ki je v začetku 2020 propadel. Ostalo (Mintos, PeerBerry, Iuvo, Flender, Estateguru) zgleda zaenkrat kar OK. October (ex. Lendix) je sranje in sem po 4 letih 1,50€ v minusu :-) :-) Viainvest in Bondora sem pa na začetku lanskega leta prenehal "posojat" in samo še ven vlečem. S tem, da sem se Bondore najbolj bal, ker imajo too-good-to-be-true refferal progame in nagrade, ampak zaenkrat imam super izkušnjo s supportom in sem že ven potegnil ves vložek, tako da vse kar je ostalo gor, je čisti profit.

buttcrack ::

JN je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Jaz sem bil 2 leti nazaj resno zagret za te platforme da not zmečem nekaj in sem šel delat konkretno domačo nalogo.
To je isto kot kripto scena, samo z manjšimi donosi. Shady as f00k, vse v rokah par posameznikov, za katere nimaš pojma kaj res delajo s tvojim denarjem. Regulacija? Neobstoječa.


Res je kot praviš. Jaz sem 2019 dobil dediščino in sem tudi naredil (v mejah možnega) domačo nalogo "kam dat?". Na koncu sem večino dal v SLO delnice in evropske ter svetovne ETF. Nekaj v kripto (kar se mi je potem leto kasneje smejalo :)), 50k pa v P2P lending. Od tega sem takoj pušnil 4000€ na Envestio, ki je v začetku 2020 propadel. Ostalo (Mintos, PeerBerry, Iuvo, Flender, Estateguru) zgleda zaenkrat kar OK. October (ex. Lendix) je sranje in sem po 4 letih 1,50€ v minusu :-) :-) Viainvest in Bondora sem pa na začetku lanskega leta prenehal "posojat" in samo še ven vlečem. S tem, da sem se Bondore najbolj bal, ker imajo too-good-to-be-true refferal progame in nagrade, ampak zaenkrat imam super izkušnjo s supportom in sem že ven potegnil ves vložek, tako da vse kar je ostalo gor, je čisti profit.

kaj pa te je odvrnilo od viainvesta?

JN je izjavil:

15:37: V manj kot treh urah so mi odgovorili z vsemi zahtevanimi podatki.
Pa kar naenkrat se je na spletni pojavila možnost za "Tax return 2022" (ki pa žal vrne napačne podatke).
Šalabajzerji!

tnx za info, se bom poslužil iste prakse.

Vaseer ::

@JN, hvala za info. Ko sem napisal post sem še enkrat šel na eDavke in našel opcijo popravljanja :) Sem dopisal ViaInvest in dodal tax report.

Tudi mene zanima kaj te je odvrnilo od ViaInvest?
Glede Bondore se pa strinjam z napisanim in sem se tudi sam že pred časom umaknil s platforme.

buttcrack ::

kater tax report si pa dodal? So ti poslali po mailu?

JN ::

kaj pa te je odvrnilo od viainvesta?

Slab občutek/intuicija, ne morem točno definirat, pa lahko, da se motim. Je pa pripomoglo:
- nikoli ni nobenega "loss" ali "in recovery" ipd., kar se mi zdi nerealno;
- parkrat se nisem mogel logirat;
- lani so začeli zahtevat dodatne podatke za KYC (tip iz supporta je hotel, da mu kar bank statement za celo leto pošljem :)) in pa celotno oporoko, ki dokazuje od kje denar :D)
Tako, da sem nehal "posojat/investirat" in zdaj samo ven vlečem. Brez težav (če odmislimo tax report).
Lahko pa, da se motim, ker "realnih" težav z njimi nisem imel.

buttcrack ::

No meni je danes kolegica s supporta rekla da naj si vse zahtevane podatke pridobim na lastni pest iz statementov :(
Gorzil pač še nisem, sem še v fazi prijaznosti.

Kar se tiče lossa ali in recovery, pa imam eno malenkost starih loanov že celo večnost na čakanju. Sicer jih je malo ampak so.

Zgodovina sprememb…

Vaseer ::

Napovedi sem priložil Tax report za 2022, ki je dosegljiv za prenos na portalu.

delfinus ::

Vaseer, ja, ampak zgolj za Asset-backed securities, ne pa za navadne loane. Jaz sem Tax report na sreco potegnil dol 1.1.2023, takrat je bilo se mogoce dobit zadevo za 2022, sedaj pa to lahko samo ce naberemo skupaj z reporti, pa se to ne vem, ce da tocne podatke. Lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

delfinus ::

Zdaj je pri Viainvest na voljo porocilo tudi za navadne kredite. lp, d.

buttcrack ::

hvala, sem pravkar oddal popravek ;)

PrihajaNodi ::

Kolikšni so kaj donosi tu? Zakaj ne greste raje v kripto ker ni davkov. Že brat tole o reportih me mine...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

buttcrack ::

viainvest ima 13% - švoh 10% po davkih

Vaseer ::

Hvala za info o ViaInvest tax report. Sem oddal popravek.
Ima kdo izkušnje kako upoštevajo/obravnavajo popravke? Je kakšen poseben postopek oz. je naknadno zahteva po obrazložitvi popravkov?

buttcrack ::

Lani sem zamudil z oddajo za nekaj dni in sem en drobiž penalov doplačal.

Letos sem oddal do roka in pripel obcestilo da ima viainvest težave z reporti in da naložim ASAP.

Boko videli če bodo upoštevali "opravičilo".

7student7 ::

Ali je potrebno za določeno p2p oddati vsak posel posebej ali se odda za vse skupaj in report za dokazilo ?
Kaj če imaš več p2p platform, se odda za vsako posebej ali vse združiš v eno ?

Vaseer ::

Oddaš 1 poročilo za posamezno platformo. Platforme načeloma pripravijo report, ki vsebuje znesek vseh prejetih obresti in bonusov za preteklo leto. V večini primerov je na voljo februarja, še raje v drugi polovici februarja.

7student7 ::

Kako pa je z dvojno obdavčitvijo. Če ti naprimer platforma že sproti odvzame 5% za potrebe davka. Se potem v SLO plača samo razlika 20% (25-5) ?

buttcrack ::

napišeš koliko je bilo že odvedenega davka za posamezno platformo

Kiwix ::

Ima kdo izkušnje s spodnjima dvema P2P portaloma, kjer kot garancijo za vračilo posojila prejmeš NFT?

https://nftfi.com/

https://www.benddao.xyz/en/

warloslenis ::

"Estateguru Erfahrungen" bezieht sich auf die Erfahrungen, Bewertungen oder Rückmeldungen von Nutzern oder Kunden von Estateguru, einer Peer-to-Peer-Kreditplattform, die sich auf Immobilienkredite konzentriert. Menschen könnten ihre Erfahrungen mit der Plattform teilen, einschließlich Aspekten wie Investitionsrenditen, Benutzerfreundlichkeit, Kundenservice und allgemeiner Zufriedenheit. Das Lesen dieser Erfahrungen kann Einblicke für Personen bieten, die Estateguru für Investitionen oder Kreditaufnahmen in Betracht ziehen.

Zgodovina sprememb…

redtech ::

Čist tko za garancijo bi ti vzel NFT, ali vas še ni izučilo...?

https://www.silverbullion.com.sg/Loans

Tukaj na EUR dobite 6-7%, vaše posojilo je na drugi strani zavarovano z 200% fizičnim depozitom (zlato, srebro, nikelj, platina, cobalt) odvisno kaj ima posijolojemalec na zalogi, če cena kovine pade dobi margin call na 110% in se mu likvidira pozicija, da kredit ostane zavarovan.

V najbolj varni jurisdikciji.. SG

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TradeRepublic (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
66061583 (249) delavec44
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21142600 (1499) gansta
»

IBKR svetovanje

Oddelek: Loža
143201 (630) needspeed
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144773 (9476) Thomxy
»

P2P posojilnice denarja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37974640 (12245) buttcrack

Več podobnih tem