» »

Jajca in holesterol

Jajca in holesterol

«
1
2

Scaramouche ::

Že kako leto uživam po 3-4 jajca dnevno,v celoti, dolgo so govorili da je to preveč holesterola, potem se je začelo govoriti da ni tako nevarno, sem šel predaleč?

Horas ::

ne, to je mit ki je že zdavnaj razblinjen! ti lepo jej jajca kolker češ. in tudi malo slanine zraven ;)

jaz jih jem po 8-10 na dan, že od 2006. mesečno preverjam kri, in o povišanem holesterolu ne duha ne sluha.

Invictus ::

Jajca so kao novo super živilo :D.

Čez par let bodo spet smrtno nevarna :P
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Scaramouche ::

Horas je izjavil:

ne, to je mit ki je že zdavnaj razblinjen! ti lepo jej jajca kolker češ. in tudi malo slanine zraven ;)

jaz jih jem po 8-10 na dan, že od 2006. mesečno preverjam kri, in o povišanem holesterolu ne duha ne sluha.


zakaj trolat na resno vprašanje?

Raptor F16 ::

Laično razloženo imaš v grobem dve vrsti holesterola.

HDL - zdrav holesterol

LDL - slab holesterol

Omeniti velja, da so jajca bogata s HDL holesterollm, ki je meddrugim pomemben za tvorbo testosterona :D

Pa dober tek.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Pika na i ::

Scaramouche je izjavil:

Že kako leto uživam po 3-4 jajca dnevno,v celoti,

Pretiravaš, obstaja tudi druga hrana.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

blackbfm ::

jaz jih jem po 8-10 na dan, že od 2006. mesečno preverjam kri, in o povišanem holesterolu ne duha ne sluha.


lepo zate, žal take zadeve ne moreš posploševat na splošno populacijo

Jajca so kao novo super živilo


če živiš v pomanjaknju.. večina požre preveč svinjarije, in so "super" živila kvečjem breme za telo

Raptor F16 ::

Pika na i je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Že kako leto uživam po 3-4 jajca dnevno,v celoti,

Pretiravaš, obstaja tudi druga hrana.


Vsak jé tisto, kar mu manjka :D
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

kuall ::

Jajca so zdrava zato, ker so neprocesirana hrana.

FrRoSt ::

Scaramouche je izjavil:

Horas je izjavil:

ne, to je mit ki je že zdavnaj razblinjen! ti lepo jej jajca kolker češ. in tudi malo slanine zraven ;)

jaz jih jem po 8-10 na dan, že od 2006. mesečno preverjam kri, in o povišanem holesterolu ne duha ne sluha.


zakaj trolat na resno vprašanje?

8-)

Holesterol ima rumenjak! Beljak je samo beljakovina! ;)

Če imaš previsok holesterol, potem malce zmanjšaj rumenjake! ;)

Nadomesti jih s kakšnimi (morskimi) ribami! Ali zelenjavo! Lahko tudi kuhano! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

jype ::

Scaramouche je izjavil:

Že kako leto uživam po 3-4 jajca dnevno,v celoti, dolgo so govorili da je to preveč holesterola, potem se je začelo govoriti da ni tako nevarno, sem šel predaleč?
Jaz se ne bi sekiral zaradi holesterola, ampak zaradi pretiravanja.

kjut ::

kuall je izjavil:

Jajca so zdrava zato, ker so neprocesirana hrana.


Aja, ce je kurji intake procesiran se ti pa ne zdi problematicno?

Sicer pa sem sam opazal, ko sem na siht nosil trdo kuhana jajca, da sem deloval ekstra energicno dalj casa. Cim sem zacel mesati cukraste/carbse zraven je slo pocutje/motivacija na slabse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

Goran's Blog ::

Če je človek fizično aktiven 3-4 jajca dnevno ni nič takega.
Sam sicer jih ne toliko jih 2-3x na teden za zajtk po 4 s kakšno slanino pa še to ne vsak teden saj obstaja tudi druga hrana.

jype ::

Tako je, ključ do zdravja je raznolika prehrana. Od toliko jajc sicer ne umreš, lahko pa učinkovito nahraniš kakšno zoprno bolezen.

IL_DIAVOLO ::

Sem se navadil pojesti 3 jajca po obroku, ampak ne jem pa jih vsak dan. 2 skatli jajc pa je res preveč imo.

OP poizkusi jesti jajca vsak drug dan ali zmanjšaj kolicino.

Scaramouche ::

FrRoSt je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Horas je izjavil:

ne, to je mit ki je že zdavnaj razblinjen! ti lepo jej jajca kolker češ. in tudi malo slanine zraven ;)

jaz jih jem po 8-10 na dan, že od 2006. mesečno preverjam kri, in o povišanem holesterolu ne duha ne sluha.


zakaj trolat na resno vprašanje?

8-)

Holesterol ima rumenjak! Beljak je samo beljakovina! ;)

Če imaš previsok holesterol, potem malce zmanjšaj rumenjake! ;)

Nadomesti jih s kakšnimi (morskimi) ribami! Ali zelenjavo! Lahko tudi kuhano! ;)



ta dohtr ma drugačno mnenje in je po 4 na dan že več kot 20 let in ima normalen holesterol!

kuall ::

kjut je izjavil:

Aja, ce je kurji intake procesiran se ti pa ne zdi problematicno?

Dobro vprašanje. Odgovor: NUJNO kupujte jajca od kur, ki se pasejo. So še 1x dražja ampak se splača. Jaz vem da bom, dokler ne nabavim svojih kur, ki se bodo prosto sprehajale po vrtu, jedla pa bodo bio pšenico in bio koruzo, ki jo bom pridelal, malo pa tudi krmil za poslastico.

jype ::

Jajca se kupuje od kmeta, ki ga poznaš, če kur slučajno nimaš pri hiši.

Sheteentz ::

Povišan holesterol je odziv na vnetne procese v telesu. Če kadiš kot turek in piješ alkohol kot žolna, z drugimi besedami, če telesu redno dostavljaš strupe (in obenem zanemarjaš dušo), se mora to nekje poznat. In tako imamo sistemsko vnetje, po možnosti vnetje žil, in telo se temu brani tako, da šopa holesterol. Holesterol deluje kot gips, s katerim malarji gladijo stene in flikajo razpoke.

Holesterol ni vzrok, holesterol je posledica. Če si zdrav, lahko na dan poješ 50 jajc (pozor, pretiravam) in ti ne bo nič. Preostanek holesterola, ki ga telo ne rabi boš pač posral. Če pa z lastnim telesom ravnaš kot svinja z mehom, si pa pač kreten ali pa duševni bolnik. V drugem primeru poišči zdravniško pomoč. In zato ne smeš jest jajc.

Torej, da uzurpiram temo v popolnoma drugo smer, Terryju Jonesu v čast, kako pripravljate jajca? Jaz na olivnem olju ubijem štiri kapitalce, če sta v kakšnem jajceljnu tudi dva rumenjaka, se zahvalim bogovom in mastno zakolnem. Nato vržem malo soli, orng popopram, da ob hranjenju brbončice inu ustna sluznica začutita, da živita in orng zmešam. Se mi zdi, da z dodatkom olivnega olja (bolje preveč kot premalo) jajca dobijo na okusu. Eni uporabljajo tudi maslo, ampak meni ne sede. Nato v toasterju popečem štiri kose kruha, narežem cheddar, dodam olive, tiste že pakirane v olju, po možnosti kalamata, in ne v tistem kislen vodenem sranju, in se ob pogledu na krožnik zamislim sam nad sabo, kakšno srečo imam, da živim v civilizaciji in ne v kakšni bližnjevzhodni vukojebini, kjer za zajtrk bašeš bombe.

In po vsem tem mojem basanju s holesteroli vseh vrst imam na krvni sliki vrednosti HDL, LDL in trigliceridov še vedno pod referenčnimi vrednostmi Fml, fml indeed. V referenčni ambulanti mi je zdravstveni tehnik dejansko rekel, da lahko jajc pojem kolikor mi paše. In dejansko mi pašejo, po okusu ni boljšga, majkemi. Razen prasca, ki ga pripravi JB.

BTW, moji imajo doma ene 7 kokošk, ki jih redno božamo, se z njimi pogovarjamo in nasploh gojimo pristne odnose. Imamo tudi bernsko planšarko, ki kdaj kakšno kokoš pomalica. Pač, življenje...

Torej, previsokega holesterola nimate zaradi hrane. Ajde, so tudi izjeme.

mahoni ::

Raptor F16 je izjavil:

Laično razloženo imaš v grobem dve vrsti holesterola.

HDL - zdrav holesterol

LDL - slab holesterol


Zakaj bi imelo telo nekaj kar je slabo? To so spet zastarela misljenja iz medicinskih knjig, starih 50+ let.

@Sheteentz
Lepo napisano, da vsak laik razume. Problem je v tem, ker to nihce ne verjame razen tistih, ki smo si na to temo kaj prebrali izven okvirjev.

Sam sem na keto prehrani ze 5-6 let in jajca so na dnevnem meniju vsak dan. Tudi 15komadov vcasih. Pa nisem edini, do zdaj mi me ze moral ruknt zarad holesterola.

Raptor F16 ::

mahoni je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Laično razloženo imaš v grobem dve vrsti holesterola.

HDL - zdrav holesterol

LDL - slab holesterol


Zakaj bi imelo telo nekaj kar je slabo? To so spet zastarela misljenja iz medicinskih knjig, starih 50+ let.

@Sheteentz
Lepo napisano, da vsak laik razume. Problem je v tem, ker to nihce ne verjame razen tistih, ki smo si na to temo kaj prebrali izven okvirjev.

Sam sem na keto prehrani ze 5-6 let in jajca so na dnevnem meniju vsak dan. Tudi 15komadov vcasih. Pa nisem edini, do zdaj mi me ze moral ruknt zarad holesterola.


Razložil sem tako, da razume vsak seljak.

Vem da je razlaga pomanjkljiva ampak in nutshell. LDL je BAD, ker maši žile in se kopiči ter povzroča težave.

HDL je super, ker je pomemben za tvorbo hormonov
... posredno tudi znižuje koncentracije LDL v krvi. HDL je good guy, LDL je bad guy.

Capisco ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

kuall ::

Sheteentz je izjavil:

Imamo tudi bernsko planšarko, ki kdaj kakšno kokoš pomalica.
Jaz še zdaj žalujem za našimi poslednjimi 4 kurami, ki so izginile neznano kam 2 tedna nazaj. Pred njimi pa jih je počasi poginevalo/izginevalo še 11. Kokoš ti pripraste k srcu kot otrok.

Vsak trot, ki ima 5 minut časa bi se spravljal na kokoši. Psi in sosedje jih podijo, lisice jih davijo, no vsaj mački se jih bojijo.

Vazelin ::

3-4 jajca dnevno in se še nisi prenajedel?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Scaramouche ::

Vazelin je izjavil:

3-4 jajca dnevno in se še nisi prenajedel?


To je ena omleta dnevno! ne jem 4x na dan eno jajce!

Horas ::

Scaramouche je izjavil:

Horas je izjavil:

ne, to je mit ki je že zdavnaj razblinjen! ti lepo jej jajca kolker češ. in tudi malo slanine zraven ;)

jaz jih jem po 8-10 na dan, že od 2006. mesečno preverjam kri, in o povišanem holesterolu ne duha ne sluha.


zakaj trolat na resno vprašanje?


iz kje si ti razbral da trolam??

kot sem napisal jih jem ker potrebujem za vzdrževanje mase. ne uporabljam dodatkov ala proteini, bcaa in podobno. dokler je na voljo prava hrana, bom jedel to.

Scaramouche ::

Če si resen, se opravičujem, dal si smajlija, pa 8 jajc pa sem vidu dost ljudi tuki k takoj začnejo trolat...

jype ::

Ni se zdravo basat s takšno količino hrane, pa še tako monotone.

Horas ::

jype je izjavil:

Ni se zdravo basat s takšno količino hrane, pa še tako monotone.


saj ni tako monotona, si vzamem kak dan v tednu da je off. krvni izvidi in v redu metabolizem in prebava pa tudi pravita svoje.

DrDre95 ::

jype je izjavil:

Ni se zdravo basat s takšno količino hrane, pa še tako monotone.


Spet psevdo intelektualni izpad lokalnega vsevedca ki sledi propagandni literaturi izpred 20ih let. Kaj nam boš še povedal? Kako je Margerina zdrava? Da moraš jesti vsaj 5x na dan :))

feryz ::

jype je izjavil:

Tako je, ključ do zdravja je raznolika prehrana. Od toliko jajc sicer ne umreš, lahko pa učinkovito nahraniš kakšno zoprno bolezen.
Motiš se, jaz zagotovo vem, da to ni res.
Ključ do zdravja je genetika, dobri geni in nič več.

DrDre95 ::

feryz je izjavil:

jype je izjavil:

Tako je, ključ do zdravja je raznolika prehrana. Od toliko jajc sicer ne umreš, lahko pa učinkovito nahraniš kakšno zoprno bolezen.
Motiš se, jaz zagotovo vem, da to ni res.
Ključ do zdravja je genetika, dobri geni in nič več.


A ne veš da je DNA in teorija o temu da tvoji dediči podedujejo genetiko samo naci zarota?

Invictus ::

Raptor F16 je izjavil:

Laično razloženo imaš v grobem dve vrsti holesterola.

HDL - zdrav holesterol

LDL - slab holesterol

Omeniti velja, da so jajca bogata s HDL holesterollm, ki je meddrugim pomemben za tvorbo testosterona :D

Pa dober tek.

To sploh ni res.

Če LDLa telo ne bi rabilo, ga niti ne bi proizvajalo in rabilo.

Tudi visoke (in nizke) vrednosti HDL so škodljive. Tako kot vsaka snov v naravi.

Ampak farmacevti naravnost orgazmirajo, ko za določeno snov ugotovijo, da je škodljiva, da lahko nardijo zdravilo. Kar ni slabo, ampak marketing pa potem naredi svoje. Nikoli ne povedo v kakih vrednostih je snov škodljiva, še manj pa zakaj je v telesu sploh potrebna in kako jo lahko sami uravnavamo...

Zato pri vsem tem najbolj pomaga zdrava pamet in zmernost >:D. Tako pri hrani, kot drugje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

martincek1 ::

Če se kure pasejo na blatu in jejo črve, potem super.

Če jih kupuješ v trgovini, pa predlagam več kakšne druge hrane.

Jerry000 ::

To tudi mene zanima sam imam malo holesterola. Sicer je zdravnica rekla da je to dedno vendar sem tudi sam pojedel 3 jajce na dan. Imam jih pa zelo rad, torej če pojem 3 vsak drugi dan je to še vedno slabo? Sem pa dokaj aktiven, med tednom 3x na teden fitnes, vikend pa tečem ali hribe ali kaj takšnega

Sheteentz ::

Jerry000 je izjavil:

To tudi mene zanima sam imam malo holesterola. Sicer je zdravnica rekla da je to dedno vendar sem tudi sam pojedel 3 jajce na dan. Imam jih pa zelo rad, torej če pojem 3 vsak drugi dan je to še vedno slabo? Sem pa dokaj aktiven, med tednom 3x na teden fitnes, vikend pa tečem ali hribe ali kaj takšnega


Ne sprašuj takšnih neumnosti, lepo te prosim. Pa od kje sploh celotni populaciji ideja, da so jajca škodljiva?

Cruz ::

Scaramouche je izjavil:

Že kako leto uživam po 3-4 jajca dnevno,v celoti, dolgo so govorili da je to preveč holesterola, potem se je začelo govoriti da ni tako nevarno, sem šel predaleč?
Nekateri lahko brez problema jedo vsakodnevno jajca+slanino celo življenje, nekateri ne. Pojdi k doktorju, da pogleda kakšno je stanje. Jajca sama po sebi niso škodljiva, ampak na vsakega človeka seveda vpliva drugače.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Filip8 ::

tudi jaz 360 dni v letu jajca za zajtrk.. že kakšna 4 leta zihr. sem stopnjeval, začel z 3, prišel do 6, zdej pa sm na 3 pa 200g beljakov, 30-50g sira, sol, poper. Ko je pečeno, pa še gor kečap in pražena hrustljava čebula. in to lahko vsak dan.

Jerry000 ::

Sheteentz je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

To tudi mene zanima sam imam malo holesterola. Sicer je zdravnica rekla da je to dedno vendar sem tudi sam pojedel 3 jajce na dan. Imam jih pa zelo rad, torej če pojem 3 vsak drugi dan je to še vedno slabo? Sem pa dokaj aktiven, med tednom 3x na teden fitnes, vikend pa tečem ali hribe ali kaj takšnega


Ne sprašuj takšnih neumnosti, lepo te prosim. Pa od kje sploh celotni populaciji ideja, da so jajca škodljiva?

Internet in nazadnje zdravnica, da je 3 jajce na dan slabo, imam tudi malo holesterola. Zato pa sem zmeden. Verjetno pretiravam ali tudi ne, kaj pa vem

3p ::

Okoli povišanega holesterola v krvi je očitno trenutno precej zmede.

Kolikor vem, velja, da se s spremembo prehrane ne da znižati ravni LDL bolj kot za 10%. Ima kdo informacije o nasprotnem (s kakim linkom na ustrezno raziskabo)? A ne sledi iz tega, da tudi z najbolj nepravilno prehtrano LDLa ne moreš več kot za 10% zvišati.

Še bolj zabavno, teh 10% se da doseči skoraj le z steroli, ki sicer znižajo LDL, ne znižajo pa posledic povišanega holesterola za 10%.

Del primerov povišanega holesterola je deden. Obstajajo genetski testi za znane oblike. V tem primeru ne pomaga nič drugega kot statini.

Okoli statinov zadnje čase krožijo podobne teorije zarot kot okoli cepiv. Tu v resnici še manjka kakih dolgoročnih raziskav o stranskih učinkih.

DrDre95 ::

3p je izjavil:


Okoli statinov zadnje čase krožijo podobne teorije zarot kot okoli cepiv. Tu v resnici še manjka kakih dolgoročnih raziskav o stranskih učinkih.


Ti to o stranskih učinkov cepiv?

Sheteentz ::

Nobene zmede ni. Povišan holesterol je posledica sistemskega vnetja. To je znanstveno dejstvo. Nehajte brat glupe članke in poslušat osebne zdravnike, ki so s pametjo ostali nekje v prejšnjem tisočletju. Če hočete znižat holesterol, morate omilit sistemsko vnetje. Če samo znižate holesterol je podobno, kot da bi človeka z vročino namakali v ledeni vodi. Je pa tukaj veliko priložnosti za farmacijo, ki forsira statine.

Evo en znanstveni članek na to temo:

Inflammation, not Cholesterol, Is a Cause of Chronic Disease

737 ::

Sistemsko vnetje je posledica dolgotrajnega nezadovoljstva in stresa. Linka žal nimam pri roki.

Kdor je mnenja, da um nima vpliva na delovanje telesa, naj pomisli na erekcijo.

Jerry000 ::

Torej kaj je potem za narediti? Gibanje, spanje, manj stresa in ne se bat jesti jajc (tudi več kot 7 na teden)?

DrDre95 ::

Pomoje je najbolje iti do zdravnika da ti da zdravila na recept, ne sam skušat reševat težav v svojem življenju.
Za to nisi usposobljen in je nemoralno če ne greš po recept za zdravila za zniževanje holesterola in po zdravila za depresijo.

737 ::

Farmacevtska industrija ima enak cilj, kot ostale vrste industrije. Denar. Zdravnike šola farmacija.

Cilj (tu in tam katerega) bolnika je drugačen: zdravje.

Ps: Zgornji post je napisan sarkastično.

Glugy ::

Invictus je izjavil:

Jajca so kao novo super živilo :D.

Čez par let bodo spet smrtno nevarna :P

So ampak niso pa čarobna palčka ki te odreši potrebe po raznovrstni hrani. Superživila so še: fižol; leča; riž, banana in ovseni kosmiči.

Tista živila ki se zarad tržnikov prodajajo kot superživila so pa brezvezen nateg ki so super samo po denarnici v resnici pa niso nič posebnega po učinku v primerjavi z cenejšo hrano.

Ja jajca so super sam več k 3-4 jajca na dan ( odvisno od teže in raznovrstnosti ostalih obrokov ) pa spet ni dobr ane. Z nobeno dobro stvarjo se ne sme pretiravat.

737 ::

Med superživila spadajo tudi ekološko pridelana jabolka.

Sheteentz ::

Jerry000 je izjavil:

Torej kaj je potem za narediti? Gibanje, spanje, manj stresa in ne se bat jesti jajc (tudi več kot 7 na teden)?



Zdravila trenutno pusti pri miru, jih ne rabiš.*




*Trditev ne šteje za antibiotike in cepiva.

Prospekt ::

Scaramouche je izjavil:

Že kako leto uživam po 3-4 jajca dnevno,v celoti, dolgo so govorili da je to preveč holesterola, potem se je začelo govoriti da ni tako nevarno, sem šel predaleč?

Uživaj bolj raznoliko hrano.
Nobeno živilo ni zdravo, če se z njim pretirava.

Madona na tisoče kvadratnih metrov različnih živil v trgovinah ti pa vsak dan jajca.

3p ::

Sheteentz je izjavil:


Inflammation, not Cholesterol, Is a Cause of Chronic Disease


Hvala za link.

No, vsaj tistim, za katere je znano da imajo dedno povišan holesterol, pomagajo izključno statini. Zaenkrat. Tako da reči vsekakor ne gre poenostavljati.

Vprašanje je tudi, kaj osebi X pomaga informacija, da ima previsok holesterol zaradi vnetij. Kako pa jih pozdraviš? Ja, prehrana pa "pozitivno razmišljanje" očitno ne pomagajo (dovolj).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako ubiti holesterol (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9511133 (8886) pegasus
»

Moj jedilnik za nižanje holesterola (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13125228 (22645) stara mama
»

Česen in zadah&telesni vonj

Oddelek: Loža
455716 (4322) krneki0001
»

Izguba telesne teže (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24830253 (8165) janja765
»

Kje se kupi jajčne beljake ?

Oddelek: Loža
158131 (7343) Calligulla

Več podobnih tem