» »

Telekom proti Telemach

Telekom proti Telemach

1 2
3
»

DjTonic ::

Telekom tukaj nima nič zraven in na supportu ti bodo težko pomagali, saj nisi pri njih sklenil pogodbe. Če si naročil pri Telemachu urejaj pri njih naprej in bodo potem oni urgirali poslovno na Telekom. Verjamem pa, da boš letos zelo težko dobil kak termin, saj je že tradicionalno decembra vse zasedeno, zadnji teden pa še dopusti.

Sz85 ::

Telekom ima veliko umes, ker je njegovo omrezje, njegova optika, gre preko njih... iz zanesljivih virov vem da moram njih cakat... po eni strani normalno, kako drugace bojo nagajal konkurentom... pac posel ane... tehnik pride v 1 uri priklopit samo da sprostijo... rad bi kontakt bolj direkten kam... ker cel teden je bolj bogo...

Jakup ::

Ja valda ima Telekom marsikaj zraven ce je lastnik omrezja. Ampak sklenil si pogodbo s Telemachom in ne Telekomom.
Telekom ima polne roke dela s priklopi svojih strank, A1, T-2 in Telemachovih. V jeseni/zimi pa je se najvec priklopov in normalno je da se cas priklopa podaljsa. Ce si dobil dozo v stanovanje/hiso se ne pomeni da je vse zakljuceno.
Telemach ti je ze poslal datum priklopa? Ce se ni, bos verjetno cakal se vec kot mesec...

DjTonic ::

Mišljeno je, da stranka ne pritiska direktno na Telekom, saj pogodbo ni sklenil pri njih, ampak pri drugem operaterju, ki ima omrežje od njih v najemu. Obračaš se vedno na tistega, kjer si podpisal pogodbo. To gre za medoperaterski dogovor in agent na njihovem (Telekom) klicnem centru ti verjetno težko uredi karkoli mimo naročniške službe Telemacha.

Jakup ::

Po vsej verjetnosti svetovalec na telefonu v Telekomu sploh nima dostopa do teh informacij zaradi katerih klices

Bug ::

ellow,

sorry za morebitno dolgo lajtungo....
Ampak nima Telemach svoje optične infrastrukture in "optiko" uporabnikom omogoča samo preko slednje?
"Preko Telekoma" pa lahko pičijo oni, A1 in T2?

Od kdaj in kje je zapisano, da je mogoče "preko Telekomomove optike" na Telemach?

lp
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

Bug ::

ellow,

po kratkem brskanju po ceniku sem zasledil opombo 4: Internetna hitrost v paketih EON Light, EON Full in EON Premium, kjer širokopasovni dostop z bitnim tokom zagotavlja Telekom Slovenije d.d., je do 100 Mbps v paketu
EON Light, do 200 Mbps v paketu EON Full in do 300 Mbps v paketu EON Premium

Torej je možno, le da malce pristrižejo hitrosti...

EDIT: Slep ko kura :) Paketi izven Telemach omrežja.... @ moderator: briši moja dva posta zaradi nepotrebnega smetenja :D
lp
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bug ()

Sz85 ::

Telemach ima svojo optiko vendar imajo tudi pogodbo s telekomom. Tako kjer telemach koristi telekomovo optiko je tudi obratno...
Jutri malo poklicem... ce koga dobim da dobim ksno info vec... ja doza je ze narejena to je prva gradbena faza... potrebna je se druga in ko telekomovi podizvajalci naredijo svoje takoj za njimi cca 1h tako imajo dogovor... pridejo telemahovci naredit zagon... in ta cas med prvo in drugo fazo zavlacuje telekom ne telemach...

-JM- ::

Bug je izjavil:

ellow,

po kratkem brskanju po ceniku sem zasledil opombo 4: Internetna hitrost v paketih EON Light, EON Full in EON Premium, kjer širokopasovni dostop z bitnim tokom zagotavlja Telekom Slovenije d.d., je do 100 Mbps v paketu
EON Light, do 200 Mbps v paketu EON Full in do 300 Mbps v paketu EON Premium

Torej je možno, le da malce pristrižejo hitrosti...

EDIT: Slep ko kura :) Paketi izven Telemach omrežja.... @ moderator: briši moja dva posta zaradi nepotrebnega smetenja :D
lp


Ne samo da je možno, celo boljše je kot če bi imel Telemachovo optiko, vsaj pri Eon Light paketu, saj dobiš EON Box, pa int. hitrost je 100/100...

Jakup ::

Eon light ima 100/5 hitrost na Telemach lastnem omrezju. Na bitnem toku lahko najemajo tudi 100/20, 100/40, 100/100...
Ne verjamem, da so taki debili, da bi vec placevali za najem visje hitrosti 100/100 po nepotrebnem (ce je 100/20 dovolj) + dajali boljsi net kot na lastnem omrezju.
Seveda poudarek na, da niso debili.

Vir je javno dostopen dokument: bro objava na telekomu: https://www.telekom.si/operaterji/vzorc...

rabelj5 ::

zakaj bi imel 100/5 na optiki?? to ni za nikamor

dzabe1 ::

Zdravo,
Sem slučajno našel tale zadnji pogovor iz decembra in prav iščem človeka, ki se je odločil za to kombinacijo da koristi optiko od telekoma, čeprav ima paket pri telemachu! Upam da so ti že do zdaj to zvezali haha :D
Bi mi lahko zaupal kakšen rezultat dobiš na speedtestu, če imaš slučajno EON FULL paket??? hvala ti :)

Sunflare ::

@dzabe1 dobiš tako hitrost, kot jo ima telekom in ne objavljeno hitrost telemacha.
Jaz imam Telemach preko telekomove optike, paket eon premium (najvišji). Oglaševano Internet do 500/15 Mbps
Speedtest: PING ms 6 DOWNLOAD Mbps 313.18 UPLOAD Mbps 42.87
Telekom najvišji paket oglaševana hirost: do 350/40 Mbit/s

Mi pa zmrzuje slika na TVju (aplikacija ali box) že 8 mesecov pa jim še ni uspelo popravit, tako da čeprav imajo boljši vmesnik, delovanje TVja ni stabilno (in nisem edini Težave Telemach-a EON na Telekomovi optiki

dzabe1 ::

@Sunflare hvala za odgovor. Hja zgleda da internet šiba tako kot mora, tv pa ne... nekako me ni prepricalo da bi vzel tako vrjanto. :/

mitko25 ::

Sunflare....

Internetna hitrost v paketih EON Light, EON Full in EON Premium, kjer širokopasovni dostop z bitnim tokom zagotavlja Telekom Slovenije d.d., je do 100 Mbps v paketu EON Light, do 200 Mbps v paketu EON Full in do 300 Mbps v paketu EON Premium.

bombicar ::

Sunflare je izjavil:

@dzabe1 dobiš tako hitrost, kot jo ima telekom in ne objavljeno hitrost telemacha.
Jaz imam Telemach preko telekomove optike, paket eon premium (najvišji). Oglaševano Internet do 500/15 Mbps
Speedtest: PING ms 6 DOWNLOAD Mbps 313.18 UPLOAD Mbps 42.87
Telekom najvišji paket oglaševana hirost: do 350/40 Mbit/s


To verjetno sploh nimaš pravega configa na svojmu modemu. Drugače je pa itak samo do 300Mbps na telekom fibru.

Lonsarg ::

Ma stran od Telemacha, kot prvo niso najcenejši, kot drugo pa se grejo najgrse igre v zakulisju ki so zelo slabe za potrosnike. (koncentracija medijskega prostora, nesodelovanje pri kakih kanalih v stanovanjih, itd.)

bombicar ::

Kanale vsak polaga zase. T2, a1, telekom, telemach... Vsak isp fuka svoje uporabnike. Tebe tvoj pač na nek drug način :))

Shatzy ::

Kake aktualne spremembe? Telekom me je razkuril s politično obarvanim resetiranjem programske sheme, eliminacijo sport kluba in nedelujočim neo appom na androidu. Suppport je rabil 40 dni da mi ni dal odgovora zakaj ne morem vklopit mega hd sheme, ki mki pripada v paketu... Da ne govorim da plačujem overhead full komplet z dvema telefononoma za 90 eur... Ne rabim ultrafast interneta, niti več jot 5 GB mesečnega prenosa mobilnih podatkov, rad bi mel pa pametno shemo, in sportklub ma baje samo TM. Sem dovolj kompetentem da fantom in puncam na supportu povem kaj morajo narest da mi lahko pomagajo,tako da nesposoben support ni moja glavna skrb.

solatko ::

Shatzy - Prejšnji teden sem preoblikoval mojo naročnino pri Telemachu. Vzel sem začetni paket EON light, dodali so mi razširjeni TV paket, telefon imam imam Še več in skupaj bom plačeval 58€. Za 6 mesecev sem pa dosegel še 25%-ni popust na naročnino. Na njihovemu kablu sem od samega začetka, ker so našega kablaša kupil, mobi sem imel pri TK, potem pri Simobil-u (A1), 7 let pa pri TM, ki so edini, ki prekoračitev podatkov znižajo hitrost, brez dodatnih stroškov. Podatkov imajo za podobno naročnino največ, tehnično so odlični, včasih pa se jim zatika pri administraciji (kakšna menjava naslova,...).
Delo krepa človeka
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1878561394 (219) permit
»

Tuck Felemach! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
619973 (6970) XS!D3
»

T2 ja ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6824924 (15998) Vuli
»

Težave Telemach-a EON na Telekomovi optiki

Oddelek: Omrežja in internet
2411401 (6926) Sunflare

Več podobnih tem