» »

Dva modema v hiši

Dva modema v hiši

theanswer3 ::

Zanima me ali je možno imeti dva modema v hiši pri dveh različnih ponudnikih.

Obstoječi modem je Telekomov, jaz pa bi rad za svoje nadstropje imel A1 paket pri čemer Telekomov paket ostane kot je. Ali je to možno zvezati? Pač v omarici bi bila dva modema in vsako nadstropje uporablja svoj internet.

Mavrik ::

Na kakšnem mediju? Kabelska, telefonska parica ali optika?
The truth is rarely pure and never simple.

theanswer3 ::

ADSL linija tako, da sklepam govorimo o telefonski parici

Daniel ::

Ne. Zakaj bi sploh želel kaj takega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

theanswer3 ::

Daniel je izjavil:

Ne. Zakaj bi sploh želel kaj takega?

Zato ker je svoje stanovanje in bi imel rad internet/tv pri drugem ponudniku

theanswer3 ::

Torej je kakšna alternativa kaj lahko naredim? Ker sem recimo klical na Telekom in jih vprašal da bi imel svoj paket (dva modema) in so rekli, da je izvedljivo. Torej pri istem ponudniku je izvedljivo, pri različnih pa ne? Ali so mi obljubili nekaj kar sploh ni možno. Ker pač plačati 50% več na mesec pri telekomu, mi ni ravno fajn. Jaz bi imel A1, moram samo vedeti, kaj je treba narediti, da obstoječi internet pustim tak kot je.

Uporabnik ::

A1 ima tudi prek 4G vsaj za net vem da.

All ::

Rabis dodaten fizicen prikljucek (parico)

theanswer3 ::

All je izjavil:

Rabis dodaten fizicen prikljucek (parico)

To sklepa moram kontaktirati enega od ponudnikov? Verjetno posegajo v sam objekt?

nikbb ::

Rabiš samo internet ali internet in tv? Pri A1 pazi ker imajo kapice na enih(količino 200gb in omejujejo potem prenos).

theanswer3 ::

nikbb je izjavil:

Rabiš samo internet ali internet in tv? Pri A1 pazi ker imajo kapice na enih(količino 200gb in omejujejo potem prenos).

Gledal sem ta paket. https://www.a1.si/a1-kombo-m Nisem zasledil nikjer omejitve. Lahko potrdiš tole prosim?

nikbb ::

Ne na teh ni kapice, aha ti boš s TV mel. Malo preveri shemo, če želiš ogled nazaj, koliko tv-jev. Predvidevam da mate slabo linijo pol pri vas, da delaš 2 paketa na hišo?

theanswer3 ::

nikbb je izjavil:

Ne na teh ni kapice, aha ti boš s TV mel. Malo preveri shemo, če želiš ogled nazaj, koliko tv-jev. Predvidevam da mate slabo linijo pol pri vas, da delaš 2 paketa na hišo?


Tako ja preko ADSL, 2 tv-ja, verjetno vzamem še ta njihov hibridni modem, ki uporablja še LTE omrežje da malo pospeši vse skupaj.

2 paketa bi bila samo z razlogom, da sem pač jaz odgovoren za svojo naročnino in lahko ostali delajo kar hočejo s svojo.

Čeprav očitno bo treba res poiskati kompromis in magar skenslati obstoječi paket pri Telekomu in s tem od A1 pokriti celo hišo, kar se mi zdi izjemno čudno. Bi pričakoval, da bi bilo možno imeti več modemov. Koliko pa računajo, če bi želel imeti še en telefonski priključek in kaj sploh naredijo?

nikbb ::

Lteja oz. hidridnih bi se jaz osebno izogibal, če rabiš res stabilne povezave brez prekinitev. Hidbridni modem sicer tudi ponujajo pri Telekomu. Bolj je pomembna oprema torej modem ki, je pri tebi in kaj je v centrali za plošče, ni namreč vseeno. Preveri malo speedtest kake so hitrosti. No, da imaš svojo naročnino je mogoče res malo škoda denarja je pa seveda odvisno od tehničnih zmožnosti..

MIHAc27 ::

Samo toliko... seveda je možno in izvedljivo imeti dva modema od dveh različnih ponudnikov. Smo imeli ene 2-3 meseca nastavljeno tako pri enem podjetju (T-2 in Telekom), ki je imelo porazen internet. Z dobrim routerjem lahko celo oba naenkrat uporabljajo kot bi imeli samo 1 internet.
Ampak če za adsl ni paric ne bo nič.

Ampak ko so dobili optiko, je pa kot noč in dan.

Mavrik ::

theanswer3 je izjavil:

All je izjavil:

Rabis dodaten fizicen prikljucek (parico)

To sklepa moram kontaktirati enega od ponudnikov? Verjetno posegajo v sam objekt?


Dejansko ti morajo potegniti nov fizični kabel do hiše in v hišo, tako da ja. Rabiš dodatno linijo (ali pa probaš 4G če nisi v vukojebini).
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

najbrz je to bajta, v kateri sta dve familije, correct ?

ce je tako, na obstojeci parici pac greste na cenejsega ponudnika, zakupite hitrost, da bo dovolj za vse in si razdelite strosek. ce se da dogovorit, je to najbolsa resitev.
#brezpodpisa

starfotr ::

Če imaš slabo linijo, ki ti prepušča 4-5 M, potem nimaš kaj mutit, če želiš 2 TV. Rabiš en priključek, če želiš TV.

gregor_m ::

Če si klical na TS in so ti odgovorili, da je izvedljivo pomeni, da imaš prosto dodatno parico. Parice morajo dati v najem tudi drugim operaterjem, tako da ne bi smelo biti ovir priklop na A1.
Ti samo pokliči A1 in naroči nov priključek. Da imaš na naslovu že TS storitve jim ni treba niti omenjat.
Nato se bo zgodilo naslednje, A1 bo dal nalog na TS za preveritev možnosti priklopa. TS tehnik bo takrat dejansko šel na teren in preveril ali so proste parice, ker jim sistem ne kaže vedno pravilno in dogovoril na A1 ali je možen priklop.

Mimogrede, če ti odobrijo priklop boš moral še sam napeljati utp kabel od hišne telefonske omarice do tam kjer boš imel modem (če ga še nimaš).

theanswer3 ::

Hvala vsem za odgovore, bom poklical pa najbolje da oni povejo kaj je in kaj ni možno. Se je včasih dobro kar malo neumnega narest :)

nsa_ag3nt ::

Optika ni na voljo ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

IL_DIAVOLO ::

Naredit se da vse, samo dnar rabis.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1881563259 (259) MrStein
»

A1 ima nov hibridni modem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
38583633 (29397) simnov
»

Najcenejše naročniško razmerje

Oddelek: Loža
223995 (2718) pukyplay
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6624114 (16933) Lonsarg
»

Telefonski priključek

Oddelek: Omrežja in internet
191866 (1626) TS_pomoc

Več podobnih tem