» »

Telefonski priključek

Telefonski priključek

šajtrga ::

LP

Takšna je situacija.
V hiši imamo en telefonski priključek (vtičnico) za internet - paket trojček amis - stara vtičnica ta tiste 3 pine če veste kaj mislim.

Kako je v primeru da želim imeti še en dodaten modem doma? isti ponudnik drugačen paket
Rekli so mi da v kolikor je ena vtičnica priklop 2h modemov ni mogoč je mogoče le prenos paketa.

V kolikor to ne gre ali lahko pride telekom ali kdo ki izvaja to potegniti novo vtičnico ter če kdo ve koliko približno to stane?

LP

kanida ::

Če imajo prosta mesta v centrali ti lahko brez problema napeljejo.

Bakunin ::

na isto parico ne moreš dati dveh modemov!

lahko seveda naročiš NOVO parico, ampak bo tudi vplivalo na hitrost/signal prve (stare) in vprašanje je, če ima TS kapacitete za novo parico...

Kaj pa bi rad dosegel ? ločen Internet dostop po hiši ? >> modem naj se da v "bridge" in potem gor povežeš dva routerja/PCja z istim pppoe....

pa znebi se tega 3pinskega vtiča >>> ureditev interne inštalacije https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=7&...

šajtrga ::

@kanida - veš mogoče koliko stane če ti napeljejo novo?

@Bakunin - koliko bi se poznalo pri hitrosti če bi dal novo parico? Rad bi imel ločen internet od spodnjega pritličja in močnejšo linijo lahko dobim na paket - ceneje ter če so težave z internetom v spodnjem štuku da se ne obremenjujem ko kaj zašteka ipd

Han ::

Druge možnosti za dodaten priključek nimaš? Npr. koaksialni kabel (Telemach) ali optika.

Bakunin ::

moj predlog

- uredi si interno instalacijo (da dobis cimboljsi signal)
- modem daj v "bridge"
- uporabnikom v spodnjem nadstropju omeji hitrost na tvojem routerju/wifiju

pri paricah nikoli ne gre napovedati hitrost/moc signala/delovanje... lahko se samo "domneva"...

šajtrga ::

@Han - žal ne v kolikor bi bilo to mogoče bi že zdavnaj imel optiko

@Bakunin - router/wifi ne pride v poštev mora biti modem obvezno - pogodbene obveznosti do operaterja, penali za prekinitev pogodbe ipd ...

Bakunin ::

kakšni penali? WTF? saj storitev ostane!

modem ostane, samo da ni več modem+router, ampak samo se modem.

kanida ::

@Bakunin - router/wifi ne pride v poštev mora biti modem obvezno - pogodbene obveznosti do operaterja, penali za prekinitev pogodbe ipd ...


Hahahaha...o fak kaj ljudje bluzijo...
Naroči močnejšo linijo pa kupi 2 ruterja in na vsakega omeji hitrost in to je to....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanida ()

šajtrga ::

@Bakunin - jaz sem razumel da na ta modem ki je v spodnjem štuku vežem wifi

problem je ker zapiram poslovne prostore in sedaj moram iz poslovnega prostora paket nekam ''prenesti'' najlažje bi bilo doma v kolikor bi bile 2 vtičnici
if you know what i mean

Bakunin ::

poslovni prostor zapiras - prodal ?
ali ga bos oddajal in bi rad da ima nov najemnik tudi Internet ?

storitev je vezana na pravno osebo ali fizicno?

zakaj pa ne uredis instalacije/paric/dovoda TS tako da najprej pride v nadstropje (domov?) in nato gre dol v poslovni prostor?
router montiras zgoraj in potem omejujes hitrost tistim "doli"...

šajtrga ::

Prekinitev pogodbe z moje strani najemodajalcu. V objektu ni bilo interneta in sem pač bil primoran skleniti pogodbo ker vemo da danes ber interneta ne moreš poslovati ...

Storitev je vezana na pravno osebo

Če bi bilo tako enostavno kot si napisal bi naredil tako ampak žal ne morem - mati lastnik paketa ki je sedaj v hiši ter ne pusti menjave ( stari ljudje kaj si moreš ...) o tem zakaj ne misli imeti drugega paketa sploh ne mislim debatirati

Tako da edina opcija je sedaj verjetno da jaz za sebe potegnem nov tel. kabel verjetno

Bakunin ::

itak je parica v prostoru, ki ga ne najemas vec?
najemnik storitve je pravna oseba, ki tudi nisi vec ? odjavi?

ergo - zase [fizicara] naroci novo storitev na novi parici [ce je to seveda fizicno mogoce].

radmannsdorf ::

Pokliči na telekom, in ti bodo povedali če je možen še en priklop telefonske linije.
Mislim pa da je to ta cenik, 90€ z ddv.
http://www.telekom.si/ceniki/pdf/cenik_...

šajtrga ::

da parica je v prostoru - 3 nadstropna stavba
pravna oseba storitev bom še naprej opravljal vendar od doma ker so bili prostori v razsulu če gledamo ceno najemnine ter stroške ogrevanja in elektrike ...

na amisovi strani sicer piše takole:
V hiši nimam telefonskega priključka. Ali lahko vseeno pridobim storitev Amis Telefonija?

Zadostuje, da imate do hiše speljan telefonski kabel, tudi, če je telefonski priključek neaktiven.

V tem primeru bi morali iz omarice do hiše napeljati kabel če jaz prav razumem?

radmannsdorf ::

Tako je, ampak vprašanje je če ima Telekom v omarici sploh še kakšno frej mesto. Pokliči jih.

šajtrga ::

ok sem se ravnokar nekaj spomnil...

hiša v kateri smo je dvojček, na sosednji strani nihče ne živi že več let
potemtakem bi lahko soseda zaprosil za tel. kabel ki ima napeljanega v hišo da si ga prestavnim k meni ter potem še samo vtičnico vgradim

Vsaj v teoriji bi moralo uspeti no XD

St235 ::

samo potem boš za vsako stvar rabil soglasje in pooblastilo soseda, ker je njegova parica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

šajtrga ::

St235 je izjavil:

samo potem boš za vsako stvar rabil soglasje in pooblastilo soseda, ker je njegova parica.

se mi zdi da je še vseeno boljše to kot pa da bi kopali kabel do hiše - cenovno

TS_pomoc ::

Pozdravljeni,

prosimo, da nas pokličete na brezplačno številko 080 8000 in podate naročilo za ločen priključek, da preverimo tehnične možnosti vključitve. O možnostih vključitve vas nato obvestimo in pripravimo ponudbo.


Prijazen pozdrav,
Telekom Slovenije
Naročila in informacije: info@telekom.si
Tehnična pomoč: tehnicna.pomoc@telekom.si
Nasveti in navodila: http://ts.si/q59bv


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva modema v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
213157 (2488) IL_DIAVOLO
»

VDSL upload problem

Oddelek: Omrežja in internet
121596 (1102) Alien123
»

Izgradnja nove internetne priključne točke ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
151840 (1484) Štrubsi
»

Razvezan dostop - kalvarija

Oddelek: Omrežja in internet
192605 (2124) PaJo
»

Nov tel. priključek brez Telekoma

Oddelek: Omrežja in internet
107930 (7757) Pyr0Beast

Več podobnih tem