» »

Kadilstvo

Kadilstvo

1
2
»

shadeX ::

Jim pa dam vsem respect, ker sem slišu, da so rekl, da zdj je pa dost.
In so nehal kadit.


Največ kadilcev, ki se odloči končat kaditi končajo ravno po tej poti.

jaz izgleda te volje nimam, in bi se moral drugač lotit tega problema


Nedolgo sem nekje bral en post, kjer je ženska povedala da če ji po 40 letih ni uspelo končati kaditi (ker si je že tolikokrat rekla), ne obstaja nobena metoda s katero bi to razvado uničila in pravi da bo umrla kadilka.

Edino SAM lahko začneš delat na tem problemu. Čakat na odrešenje ali čudež .. well ain't gonna happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Gagatronix ::

Vazelin je izjavil:

Neki obliži, postopno zmanjšanje doze. To so vse bedne taktike za prenehanje kajenja. Treba je odrezat in čao.


Pri marsikateri odvisnosti je lahko cold turkey tudi smrtonosen.

jb_j je izjavil:

Malo brezdomcev je, ki ne pijejo ali ne kadijo.


Zato ker je za dve litrci najcenejsega vina lazje zbrati denar kot pa za tri konkretne obroke dnevno, alkoholizirano stanje pa zavira obcutek lakote.

jb_j ::

Jst verjamem, da bom nekoč mogoče nehal kadit.

Vem pa, da imam že sedaj takšne težave z dihanjem, da upam da bom živel še 10let.
(samo kako da fak, da neham kadit?)

Dejstva so takšna že sedaj, če nimam oken odprtih ponoč, se zelo dušim, da normalno diham.
(imam pa neko voljo do lajfa)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

gruntfürmich ::

Cange je izjavil:

Nedolgo nazaj zvem za primer, ko je bila kadilcu postavljena diagnoza da se mu pljuča ne obnavljajo več, pacient kadi naprej.
Na kratko:
-Ali je pacient odvisnik ker si ne more pomagati?
-Ali je pacient samomorilec če zavrne pomoč?
-Ali pacientu domači želijo skrajšati muke s tem ko ga podpirajo s pepermintom?
-Kako pravilno pristopit brez peperminta ko enkrat zvemo za tak primer?

pacient je svoboden človek ki počne s svojim telesom kar ga je volja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

shadeX ::

Jst verjamem, da bom nekoč mogoče nehal kadit.


Jaz pa v to ne verjamem. Če te že sedaj ob teh problemih ni malo strah glede svojega zdravja, potem bo težka.

Če verjameš da boš čez 1 mesec kadil, boš kadil tudi čez 1 leto, 10 in čez 20. Je pa res, da se velikokrat tudi ljudje ustrašijo za svoje zdravje ko jim je postavljena diagnoza (sicer v OP-jevem primeru to ne velja). Lahko čakaš na ta trenutek, ampak takrat bo v veliki meri že prepozno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Slopek ::

Cange je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Cange je izjavil:

Nedolgo nazaj zvem za primer, ko je bila kadilcu postavljena diagnoza da se mu pljuča ne obnavljajo več, pacient kadi naprej.
Na kratko:
-Ali je pacient odvisnik ker si ne more pomagati?
-Ali je pacient samomorilec če zavrne pomoč?
-Ali pacientu domači želijo skrajšati muke s tem ko ga podpirajo s pepermintom?
-Kako pravilno pristopit brez peperminta ko enkrat zvemo za tak primer?


Naj začne vejpat, če so problem zasvinjana pljuča. Pa še nikotin lahko lažje bolje štelaš.


Nisem prepričan če to deluje tudi za opisano stanje, ja, zamenjava vnosa nikotina.

Ko se je vapalo lahko še v zaprtih prostorih, je bilo veliko pljucnih bolnikov na Golniku na vapu ;)...ni izgorevanja, kot pri čiku, torej ni dima, je para...nikotin in primerna baza, pa da še tisti feeling v grlu- troath hit...

jb_j ::

Slopek je izjavil:

Cange je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Cange je izjavil:

Nedolgo nazaj zvem za primer, ko je bila kadilcu postavljena diagnoza da se mu pljuča ne obnavljajo več, pacient kadi naprej.
Na kratko:
-Ali je pacient odvisnik ker si ne more pomagati?
-Ali je pacient samomorilec če zavrne pomoč?
-Ali pacientu domači želijo skrajšati muke s tem ko ga podpirajo s pepermintom?
-Kako pravilno pristopit brez peperminta ko enkrat zvemo za tak primer?


Naj začne vejpat, če so problem zasvinjana pljuča. Pa še nikotin lahko lažje bolje štelaš.


Nisem prepričan če to deluje tudi za opisano stanje, ja, zamenjava vnosa nikotina.

Ko se je vapalo lahko še v zaprtih prostorih, je bilo veliko pljucnih bolnikov na Golniku na vapu ;)...ni izgorevanja, kot pri čiku, torej ni dima, je para...nikotin in primerna baza, pa da še tisti feeling v grlu- troath hit...


Samo zakaj imam potem kot pljučni bolnik, veliko hujše probleme z dihanjem pri vejpu, kot pri običajnih cigaretih?

In povsem razumem pri vejpu, je le para. Ampak veliko težje diham po vejpanju, kot po cigaretih, ali celo đointih z green stuffom (brez filtra)
(pljuča imam pa tolk v podnu, če nimam zvečer/ponoč svežega zraka, ne morem dihat) oz. da diham zrak v zaprtem prostoru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Slopek ::

Nimaš primernega vapa...verjetni imaš direkt poteg v pljuča(Direc Loung) in po prvem potegu te zaduši. Gre se za to, da se pare moreš navadit in pri prehodu iz cigaret, se svetuje mtl(Mouth To Lounge) tanke, kjer je pare manj in kjer se vleče kot cigaret...usta in potem pljuča.

jb_j ::

Slopek je izjavil:

Nimaš primernega vapa...verjetni imaš direkt poteg v pljuča(Direc Loung) in po prvem potegu te zaduši. Gre se za to, da se pare moreš navadit in pri prehodu iz cigaret, se svetuje mtl(Mouth To Lounge) tanke, kjer je pare manj in kjer se vleče kot cigaret...usta in potem pljuča.


kako naj se navadm, če porabm veliko več zdravil za pljuča.

Slopek ::

Pa tut meni so ravno dal diagnozo, da imam kadilsko astmo...sem ze sam vedel, saj mi je pomagal ventolin, ko sem imel pač bronhitis in kasljal k norc.

jb_j ::

Slopek ::

Ma dobu si dost nasvetov in mislim, da gres lahko enga przgat, da boš lazje dihal...ajde ;)

jb_j ::

jst imam prirojeno astmo, in ventolin je pičkin dim.
berodual, je porihtu zadeve za pol dneva (v času preden sem postal kadilec)

dobr preden sem postal kadilec,
sem imel par tedenske terapije kisika na urgentni bolnici, (samo ene parkrat)
na okol 4-6 ure dnevno. (jao tut ponoč nisem mel spanca)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Glugy ::

Cange je izjavil:

Nedolgo nazaj zvem za primer, ko je bila kadilcu postavljena diagnoza da se mu pljuča ne obnavljajo več, pacient kadi naprej.
Na kratko:
-Ali je pacient odvisnik ker si ne more pomagati?
-Ali je pacient samomorilec če zavrne pomoč?
-Ali pacientu domači želijo skrajšati muke s tem ko ga podpirajo s pepermintom?
-Kako pravilno pristopit brez peperminta ko enkrat zvemo za tak primer?


Odvisnik ja vsekakor; postavljena je huda diagnoza pa človek z svojo navado ne odneha; ne spremeni navade.

Samomorilec je če ne sprejme pomoči obenem pa tud sam resno ne poprime, da bi vsaj postopoma odnehal. Z jekleno voljo se da veliko narest je pa res da velika večina nima le te. Če ni ne enega ne drugega potem ja je samomorilec ker se sam sicer počasi ampak se ubija. Tle sploh ni debate. Tud če odneha pa je šlo že tako daleč da poti nazaj ni da pač to vodi v predčasno smrt ; je to še vedno na nek način samomor.

Skrajšati muke? Ne vidim problema z poprovo meto razen če misliš cigarete z okusom poprove mete.
Kot prvo; to ni nobena podpora; to je sodelovanje pri uničevanju človeka. To ni stvar usmiljenja. Da se ga uničuje na tako dolgotrajen način z istim sredstvom ki ga je sploh pripeljal do tega poslabšanja zarad katerega se sploh razmišlja o tem da bi se ga "odrešil muk". To je nekaj najbolj žalostnega. Če se je človek leta in leta trudil za svoje življenje ; ker vsako življenje ima svojo borbo; potem ne vidim razloga da se ne bi vsaj v večini primerov do konca trudil. Sej ne gre samo za njega; gre tud za tiste ki ga imajo radi.

To je pa dobro vprašanje. To pa ne vem. Znanec je bil strasten kadilec pa je potem to po večih desetletjih v parih mesecih popolnoma zamenjal z nikotinskimi bonboni. Tud te je potem počas nehal uživat; zdej nima problemov; je še pravi čas nehal kadit da ima kolikor toliko vredu pljuča; nisem slišal da bi imel kdaj glede tega kakšne težave. Je pa zdej že ene 10 let od tega k je nehal kadit. Je pa tako kot vedno pri zdravju: ne deluje vse pri vseh. Se mi zdi da je kajenje tud neka navada; ravno tako kot za nekatere kofetkanje. Najdt mu je treba ( če se da ) nekaj da ga čim bolj zamot ; da nima krize dolgočasja zarad katerega bi mu potem še toliko bolj cigareta hodila po glav.

Cange ::

Težak primer, ima jekleno voljo vendar je trma močnejša, še posebej če to kdo opazi, je zelo na tesno zvezan z nekimi pravili.
Sam sem se izločil iz te enačbe, nisem dovolj blizu, ne potrebujem nepotrebnega dodatnega bičanja.
RIP

c3p0 ::

Znanec okoli 52 let, diagnoza po 30 let kajenja, rak, metastaze po celem telesu. Še vedno veselo hodi okoli, precej bolj suh, če bi ga prvič videl, ne bi nič opazil, vendar se mu čas žal izteka. Še vedno kadi.

Machete ::

donvito je izjavil:

Kadil dobrih 30 let, več kot škatlo na dan, nehal pa zaradi jutranjega kašljanja(davljenja). Nehal pa sem večkrat, ni mi uspelo prvič. Kdaj za 2 meseca, potem za pol leta, zdržal 2 leti in pol, pa nazaj začel, kadil emo leto, spet nehal, po enem mesecu odkrili raka na pljučih. Odstranili so mi skoraj celo polovico pljuč, sedaj ne kadim že 11 leto.
Pa mi še zmeraj kdaj pride na misel, da bi enega skadil. Je pa potrebno veliko volje, da rečeš ne in se tega držiš.
In prenehal sem čez noč, brez zvečilk ali drugih terapij. Velja samo volja in nič drugega.


Kaj te je zvilo po dveh letih in pol, ker to se že kar precej otreseš tudi rituala. Samo še flashi ostanejo verjetno na situacije/mikrolokacije ko je blo tko fajn izvleč iz žepa in prismodit? Skratka kako to da si se vdal po toliko časa? In kaj pol, ko so ti odrezali pljuča, s tem predvidevam, da rakovo tkivo in da ni napredovalo naprej. Kako se živi s pol pljuči? Je kakšna rekreacija sploh še možna, ali je izi sprehod maksimum?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Egidij88 ::

Na kratko: res moraš sovražit samega sebe če kadiš.

Gagatronix ::

Egidij88 je izjavil:

Na kratko: res moraš sovražit samega sebe če kadiš.


Isto bi lahko rekel za vsako zasvojenost, ampak mozgani so zelo cudna stvar.

donvito ::

Machete je izjavil:

donvito je izjavil:

Kadil dobrih 30 let, več kot škatlo na dan, nehal pa zaradi jutranjega kašljanja(davljenja). Nehal pa sem večkrat, ni mi uspelo prvič. Kdaj za 2 meseca, potem za pol leta, zdržal 2 leti in pol, pa nazaj začel, kadil emo leto, spet nehal, po enem mesecu odkrili raka na pljučih. Odstranili so mi skoraj celo polovico pljuč, sedaj ne kadim že 11 leto.
Pa mi še zmeraj kdaj pride na misel, da bi enega skadil. Je pa potrebno veliko volje, da rečeš ne in se tega držiš.
In prenehal sem čez noč, brez zvečilk ali drugih terapij. Velja samo volja in nič drugega.


Kaj te je zvilo po dveh letih in pol, ker to se že kar precej otreseš tudi rituala. Samo še flashi ostanejo verjetno na situacije/mikrolokacije ko je blo tko fajn izvleč iz žepa in prismodit? Skratka kako to da si se vdal po toliko časa? In kaj pol, ko so ti odrezali pljuča, s tem predvidevam, da rakovo tkivo in da ni napredovalo naprej. Kako se živi s pol pljuči? Je kakšna rekreacija sploh še možna, ali je izi sprehod maksimum?

Čist tko sem prižgal konec tedna, dva do tri, čez teden potem nisem kadil. To sem počel dobra dva meseca, nakar sem padel nazaj in začel spet redno.
Možni so sprehodi, je pa res, da sem hitro zadihan. Tudi v kakšen manjši hrib pridem, le da bolj počasi.
Odrezali so mi 3/4 d.krila, nisem pa imel ne obsevanja, niti kemoterapije. Hodiš na kontrole, v začetku vsake 3 mes, potem na pol leta, sedaj ne hodim že par let.
Delal po 4 ure do upokojitve z omejitvami. Sem pa napisal kar nekaj pritožb na odločbe, da so me upokojili za 4 ure in mi odobrili 4 urni delavnik.

737 ::

Kadilec si ustvari neke vrste dimno zaveso pred ostalim svetom, čustvi, ljudmi, problemi. Nikotin je pomirjevalo, a zasvojljiv podobno, kot heroin, zato je prenehanje kajenja tako težavno.

Pri bronhitisu in astmi meni pomaga inhaliranje boraksove raztopine (iz pršilke), dolgoročno pa vsekakor dihalne tehnike, ki jih naučijo na tečaju Art of living.
https://www.artofliving.org/si-sl/progr...

jb_j, priporočam ti redno prebiranje knjige Življenje je tvoje avtorice Louise L. Hay in izvajanje vaj, ki so opisane v njej.

Kadilci imajo nizko raven joda v telesu. Dobrodošlo je jemanje par kapljic lugolove raztopine dnevno. V primeru raka bi kazalo dozo zelo povišati (100-200 mg/dan).

Cange ::

Zgodba:
Paranoična stara krastača, ki greni fauno s paranojo celo življenje ni uspela pri preventivi, pri kurativi pomaga s pepermintom da pacient lažje kadi.

To je ta pepermint.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iqos izkušnje

Oddelek: Loža
3957830 (8096) redtech
»

Prenehanje kajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
431102235 (26631) Ajrina
»

Elektronske cigarete -škodljivi učinki?

Oddelek: Loža
3310010 (6312) Highlag
»

Koliko vas je nehalo kaditi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7812087 (10209) GabrieLeo
»

Katere čike kadite? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
441107496 (41645) Limona

Več podobnih tem