» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
30 / 36
»»

mtic ::

sem izklopil DHCP pa ni razlike.

Vuli ::

lan IP na tplinku imaš 192,168.1.1 kar je isto kot ima modem/router od siola. tudi če daš kabel v Wan port in ugasneš dhcp bi moglo it.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

Reaper ::

Eno vprašanje glede televizij pri Telekomu. Trenutno imajo pri starših 3 TV-je se pravi, da so na samem modemu zasedeni vsi 4-je ETH izhodi. Port 1 gre v Router, Port 2 - Port 4 so namenjeni TV-jem. Zdaj so dobili do hiše optiko in da je ne bi napeljeval čez 3. nadstropja hiše sem razmišljal, da bi optiko pripeljal samo do prvega nadstropja in tam priključil vso potrebno opremo. Zdaj pa vprašanje, če jaz v ETH port na modemu dam kabel, ki ga potem peljem čez celotno hišo, vklopim v switch in potem od samega switcha dalje peljem UTP kable dalje do treh Neo vmesnikov, bo to delovalo ali ne? Se pravi da z enim ETH portom na modemu pokrijem 3×TV in ne tako kot je zdaj 1×ETH izhod na modemu = 1×Neo Box?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

Daniel ::

Bo delovalo. Sicer včasih kakšno stikalo ve delati probleme, če je kakšno pametnejše, drugače pa dela.

Reaper ::

Se pravi, občini, unmanaged switch bi moral delovati BP. Super, hvala!

psillon22 ::

Telekom je dodal nov kanal History 2. Ni slovenskih podnapisov je pa opcija Hrvaški ali Srbski.
Vendar pri ogledu nazaj te možnosti ni vsaj pri meni...

In zasledil sem da prihaja novi NEO Telekom.

KTr1sk ::

@psillon22: kaj je to novi NEO Telekom...kakšen novi paket?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

psillon22 ::

KTr1sk je izjavil:

@psillon22: kaj je to novi NEO Telekom...kakšen novi paket?


V reklami piše prihaja novi NEO kmalu.

zadetek ::

Ima še kod gpon modem od iskratel in mu nabija ping pri uploadnju ?
Imel sem svoj openwrt router pri telemach 1/100 sendaj je bridgan preko telekomovega iskratela linija enako 1/100 in že ob 50-60% celotnega uploada pri igrah podvoji ping na speedtestu nabije ping preko 200 na kabelski preko enakega routerja ni bilo nikoli težav

   Speedtest by Ookla

      Server: Telekom Slovenije d.d. - Ljubljana
         ISP: Telekom Slovenije
Idle Latency:     5.99 ms   (jitter: 0.39ms, low: 5.36ms, high: 6.20ms)
    Download:   846.19 Mbps (data used: 717.1 MB)
                 13.00 ms   (jitter: 3.68ms, low: 6.06ms, high: 31.70ms)
      Upload:    84.93 Mbps (data used: 110.8 MB)
                383.28 ms   (jitter: 74.11ms, low: 14.02ms, high: 892.38ms)
 Packet Loss:     0.0%

Tim7 ::

Pozdrav, a je ze kdo pogruntu kako do file managerja Neo, da bi naložil kakšno aplikacijo (Netflix, SkyShowtime...), glede na to da je to Android TV?

Hvala

DamijanD ::

A še komu zmrzuje neo, tako da ga je treba izključit iz elektrike? Meni je zdaj že parkrat zmrznil, ko je bil dalj časa v standby-u

krepki ::

Od danes naprej naj bi se neo boxi posodabljali na nov uporabniški vmesnik.
https://tehnik.telekom.si/tv-in-zabava/...

Furbo ::

Ma naj se gredo solit, kdo bo spet tastare učil na novo.
Lahko bi že v prvo naredili soliden vmesnik.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Joze_K ::

Furbo je izjavil:

Ma naj se gredo solit, kdo bo spet tastare učil na novo.
Lahko bi že v prvo naredili soliden vmesnik.

popolnoma se strinjam... tole je prekomplex za starejše..

MadMicka ::

Ne se hecat. Pritisne gumb in reče ta in ta program, blazno težko 8-)

Dober dan ::

Najboljša posodobitev.. skočim na željeno vsebino in mi najprej butne ven reklamo, ki jo lahko preskočim po 5 sekundah.. kot da sm na youtubu:8)

free_rider ::

Dober dan je izjavil:

Najboljša posodobitev.. skočim na željeno vsebino in mi najprej butne ven reklamo, ki jo lahko preskočim po 5 sekundah.. kot da sm na youtubu:8)


Torej na YT te ne moti, na NEO pa?
Ker gre za nekako podobno branžo, mar ne, VOD.

kamiKaZaA ::

Prav srce me boli, da bom prisiljen uporabljati to sranje od novembra naprej, kjer ti bo metalo reklame naprej. :8)

Sedaj vsaj vem zakaj se tako forsiran ta NEO in zakaj nam bodo odklopili stare komunikatorje (ker ni vsiljivih reklam, ko gledaš za nazaj).

Daniel ::

free_rider je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Najboljša posodobitev.. skočim na željeno vsebino in mi najprej butne ven reklamo, ki jo lahko preskočim po 5 sekundah.. kot da sm na youtubu:8)


Torej na YT te ne moti, na NEO pa?
Ker gre za nekako podobno branžo, mar ne, VOD.


Plačljivi YT nima reklam, plačljvi NEO jih ima. Slučajno opaziš kakšno razliko ali moramo bolj razčleniti?

free_rider ::

Daniel je izjavil:

free_rider je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Najboljša posodobitev.. skočim na željeno vsebino in mi najprej butne ven reklamo, ki jo lahko preskočim po 5 sekundah.. kot da sm na youtubu:8)


Torej na YT te ne moti, na NEO pa?
Ker gre za nekako podobno branžo, mar ne, VOD.


Plačljivi YT nima reklam, plačljvi NEO jih ima. Slučajno opaziš kakšno razliko ali moramo bolj razčleniti?


No no no, kar počasi z razčlenjevanjem.
Brezskrbi, pride tudi verzija, ki bo brez teh reklam.
Ampak seveda za dodatno plačilo.

Čisto navadna ponudba/povpraševanje logika.

Izbiraj ponudnika z denarnico. Bo pa ta praksa počasi pri vseh ponudnikih.

free_rider ::

Pa dobro je imeti razčlenjeno kaj v paketu NEO plačaš in kaj ne.
Če imaš to razčlenjeno, se da vse enostavno pojasniti.

Sicer pa s tem pristopom (to storitev sem plačal, zdaj pa ne sme bit reklam) probaj doseči da na RTV ne bo reklam.
Poročaj, ko boš uspel.

Hudič je v drobnem tisku...

Daniel ::

Ja no, potem pa kar povsod nabijmo reklame, da boš vsak dan vsaj 30x slišal, da bo tvoj pralni stroj živel dlje z Calgonom in dobrodošli v krasni novi svet. Mogoče boš potem res dobil željo po nakupu Calgona...

Ah ja, za skromne 3 eur na mesec vam omogočimo ogled nazaj brez dodanih reklam, ki smo jih sami dodali. Ker spoštujemo svoje naročnike...

free_rider ::

Eni so res prespali, da smo prešli v kapitalizem pred 30 leti.

Daniel ::

Tako. In v kapitalizmu je treba v imenu dobička potrošnika ožeti kolikor se le da, če ne gre drugače pač tako, da mu poslabšaš storitev, ki jo plačuje in rešitev prodaš še enkrat. Še cigani niso tako kreativni.

MrStein ::

free_rider je izjavil:

Eni so res prespali, da smo prešli v kapitalizem pred 30 leti.

Ja, ker prej pa reklam ni bilo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dober dan ::

Lahko zastonj skenslamo naročnino in gremo k drugemu ponudniku? Tako, iz principa. Uporabljam paket Neo C in za 56€ na mesec mi ni tega za trpeti.

VelkBla ::

Tisti, ki imajo ta stare ruckuse, Neo Box ne bo delal, bodo morali preiti na PLC vmesnik ali pa kabel.

e-marko ::

A če gledaš za nazaj potem tistih rednih reklam, ki so bile prej vključene v programu ni več in jih nadomestijo nove?
Ne gledam skoraj nič TV-ja in ne vem.
Če poleg original reklam furajo še dodatne potem to ni ok in definitivno zaključim ob koncu vezave. Iz principa.

Lp
...somebody, somewhere...

Senior Dev ::

Povsod boš prisiljen v oglase, ker se oglasi, ki so v programu preskakujejo s pomočjo časovnega zamika in to oglaševalcu prinese ogromne izgube.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

starfotr ::

Daniel je izjavil:

Tako. In v kapitalizmu je treba v imenu dobička potrošnika ožeti kolikor se le da, če ne gre drugače pač tako, da mu poslabšaš storitev, ki jo plačuje in rešitev prodaš še enkrat. Še cigani niso tako kreativni.


Če vsi ponudniki naredijo enako, potem boš moral izbrat manjše zlo.

Bo pa zagotovo kdo naredil kak pihole filter, neota povežeš preko njega na modem in ne boš imel reklam. Za vsako težavo se slej ko prej najde rešitev.

KTr1sk ::

Neo Lite bo tudi dobil novo podobo?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

VelkBla ::

Ima kdo po novi posodobitvi Neo težave s sliko? Nastavitve zaslona imam enako kot prej pred posodobitvijo, po posodobitvi sem opazil, da je slika začela skakati oz. se raztegne in nazaj skrči ali pa obratno. Enako naredi če imam privzeto nastavitev ali kakšno drugo nastavitev zaslona.

Tody ::

Jaz sem ga ze dobil. V 3 urah gledanja sem sam enkrat videl reklamo za 3 sec.

free_rider ::

Me zanima če se vsi, ki se tukaj pritožujejo nad 5s reklamami v NEO, enako pritožujejo tudi DARSu nad mega jumbo plakati, ki so ob AC.
Če plačam vinjeto, pa res ne bom tega sranja gledal. (slo-tech logika)

Daniel ::

Plakati niso v DARSovi domeni in so kar precej od AC. Bedasta primerjava.

Žabo se kot zmeraj kuha počasi, nekateri pa so že kuhani ali pamso zraven.

free_rider ::

Bedasto je primerjat, da zdaj ker si plačal paket NEO, si pa zato kar odrešen reklam.
Ker nikjer ne piše, da ti 5s reklame ob zamiku ne smejo zavrteti. Verjemi, da gredo take odločitve prej čez pravni oddelek.

Taki težaki so mi vedno zanimivi npr. v gostinstvu in zabavni industriji, ker so "plačali" se lahko vedejo kot svinje do zaposlenih.

P.S. Pa nič nisem zraven, morda le bolje razumem sodoben svet in korporacije, kot nekateri. ;)

e-marko ::

Sedaj pa ti bedasto primerjaš. Ker nam niso všeč dodatne reklame, pa smo sedaj vsi tisti svinje do zaposlenih v gostinstvu ali kaj? Pa daj no. Je pa ja zdravo debatirati kako in kaj. Ker neka korporacija nekaj predstavi to še ne pomeni, da pa moramo takoj zagrabiti in biti tiho.

Lp
...somebody, somewhere...

Senior Dev ::

e-marko je izjavil:

Sedaj pa ti bedasto primerjaš. Ker nam niso všeč dodatne reklame, pa smo sedaj vsi tisti svinje do zaposlenih v gostinstvu ali kaj? Pa daj no. Je pa ja zdravo debatirati kako in kaj. Ker neka korporacija nekaj predstavi to še ne pomeni, da pa moramo takoj zagrabiti in biti tiho.

Lp

To niso dodatne reklame. Tiste reklame, ki jih imaš v programu lahko mirno prevrtiš v kolikor ne gledaš kaj v živo. Ker itak kdo pa bo gledal 8 minutni blok reklam. Čudno pa da že pri 5 sekundni reklami v zamiku postanete nekateri nervozni.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Daniel ::

free_rider je izjavil:

Bedasto je primerjat, da zdaj ker si plačal paket NEO, si pa zato kar odrešen reklam.
Ker nikjer ne piše, da ti 5s reklame ob zamiku ne smejo zavrteti. Verjemi, da gredo take odločitve prej čez pravni oddelek.

Taki težaki so mi vedno zanimivi npr. v gostinstvu in zabavni industriji, ker so "plačali" se lahko vedejo kot svinje do zaposlenih.

P.S. Pa nič nisem zraven, morda le bolje razumem sodoben svet in korporacije, kot nekateri. ;)


Ah no, potem pa tako ok, če lahko stranki kljub temu, da je doslej plačala, da je lahko gledala brez reklam v ponudbo zmečeš vso govno od reklam. Sicer pa bi lahko povedal, da delaš v marketingu.

Tole bo pri mladini povzročilo zgolj dodatni zaton gledanja tvja nasploh, kar sicer ni nič slabega, starejšim boste pa pač prodajali v celofan zavito govno dokler jim boste. Enkrat se bo pač nehalo.

free_rider ::

Daniel je izjavil:

free_rider je izjavil:

Bedasto je primerjat, da zdaj ker si plačal paket NEO, si pa zato kar odrešen reklam.
Ker nikjer ne piše, da ti 5s reklame ob zamiku ne smejo zavrteti. Verjemi, da gredo take odločitve prej čez pravni oddelek.

Taki težaki so mi vedno zanimivi npr. v gostinstvu in zabavni industriji, ker so "plačali" se lahko vedejo kot svinje do zaposlenih.

P.S. Pa nič nisem zraven, morda le bolje razumem sodoben svet in korporacije, kot nekateri. ;)


Ah no, potem pa tako ok, če lahko stranki kljub temu, da je doslej plačala, da je lahko gledala brez reklam v ponudbo zmečeš vso govno od reklam. Sicer pa bi lahko povedal, da delaš v marketingu.

Tole bo pri mladini povzročilo zgolj dodatni zaton gledanja tvja nasploh, kar sicer ni nič slabega, starejšim boste pa pač prodajali v celofan zavito govno dokler jim boste. Enkrat se bo pač nehalo.


Tole postaja vse bolj smešno. Od vseh poklicev najbolj preziram pravnike, marketingarje, direktorje.
Jaz ti lahko povem, da delam v gospodarskem sektorju, konkretno kemično/gumarske industrije v podjetju v lasti tuje (kakopak) multikorporacije. Drugo pa je, a mi boš verjel, ali ne. Tvoja stvar.

Zadnja stvar mi je, da bi branil TS na enem forumu. Le celotno situacijo z reklamami razumem kot neizbežno (in res zelo kratko 5s virtualno zlo) in jo primerjam z ostalimi bizarnimi stvarmi, ki pa začuda ne povzročijo takega odpora in tega res ne razumem.
Najbrž ti tudi v kinotu ne predvajajo reklam, saj plačaš karto...

Uporabljam brezplačen YT z reklamami, brezplačen spotify z reklamami. Mi tudi na pamet ne pride, da bi to mesečno plačeval.
Uporabljam pa NEO, plačljiv, ker povsem zastonj ga pač ni. In se ne sekiram za 5s reklame, ker vem da je še mnogo drugih neumnosti, ki jih bom v življenju "pretrpel". Lahko se s tem sprijazniš (in si po tvoje kuhan), lahko se pa celo življenje sekiraš in boriš na forumih in boš "srečen".

Povedal sem vse na temo.

KTr1sk ::

krepki je izjavil:

Od danes naprej naj bi se neo boxi posodabljali na nov uporabniški vmesnik.
https://tehnik.telekom.si/tv-in-zabava/...

Kaj pa NeoLite se tudi spremeni? Eurosport ni več programa na NeoLite, piše da je samo 4k in da deluje samo na Neoboxu?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Furbo ::

free_rider je izjavil:

Me zanima če se vsi, ki se tukaj pritožujejo nad 5s reklamami v NEO, enako pritožujejo tudi DARSu nad mega jumbo plakati, ki so ob AC.
Če plačam vinjeto, pa res ne bom tega sranja gledal. (slo-tech logika)

Idiotska primerjava, DARS ne ustavi moj avto in mi ne kaže reklame, preden lahko nadaljujem z vožnjo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MadMicka ::

Ne razumem, kje imate v NEO reklame? Razen, če odprete npr. youtube, ne pa če gledate TV spored.

KuntaKinte ::

pri ogledu nazaj se včasih pojavi reklama

Scorpy84 ::

KuntaKinte je izjavil:

pri ogledu nazaj se včasih pojavi reklama


To se je ze prej, sem ze nekaj casa nazaj o tem pisal.

kamiKaZaA ::

Tega na starem komunikatorju ni (pri gledanju za nazaj). Moreš pa vse delati preko daljinca za kazen. Ampak rajši tipkam na daljinca kot da rečem NEO daj mi to, on pa mi pokne prvo reklame. Zato pa se jaz držim kot pijanec plota tega starega komunikatorja, katerega mi bodo novembra ukinili. :'(

kajnepoves ::

Mafija je mafija. Ne vem no, če plačujem 60 eurov na mesec, a moram zdaj še te reklame not zijat če gledam za nazaj? Dajte no, ma hudiči Telekomski naredite si nov kanal npr. TeleReklama pa sučite 24 ur na dan, pa naj zija te reklame kdor hoče! Jaz ne plačujem 60 eurov za reklame, ampak za ponujeno vsebino! A Vam to ni jasno, Telekomovci!!!
Me zanima, ko bi prišli sklepat pogodbo v njihov center in bi trgovec dejal, ja veste pri vseh ogledih za nazaj se pa vmes vrti reklama (mi dol visi tudi če je 5 ali 10 sekund), kdo bi vzel njihov paket? Malo kateri!
Tak kot je v naši državi vse mafijozasto, boljše ne more bit in boljše ne bo nikoli, saj živimo v republiki banani!
Še eno leto moram zdržat pri njih, pol pa jim dam kajlo!

Zgodovina sprememb…

krepki ::

Jaz do sedaj še nisem zasledil nobene reklame pri ogledu nazaj,pa imam nov box neo.

ocvirk ::

free_rider je izjavil:

Me zanima če se vsi, ki se tukaj pritožujejo nad 5s reklamami v NEO, enako pritožujejo tudi DARSu nad mega jumbo plakati, ki so ob AC.
Če plačam vinjeto, pa res ne bom tega sranja gledal. (slo-tech logika)


Bolj neumne primerjave pa res ne moreš dati. Daj preberi prej kaj napišeš in premisli in potem pritisni gumb naprej oz. potrdi. Bo šlo?

free_rider ::

ocvirk je izjavil:

free_rider je izjavil:

Me zanima če se vsi, ki se tukaj pritožujejo nad 5s reklamami v NEO, enako pritožujejo tudi DARSu nad mega jumbo plakati, ki so ob AC.
Če plačam vinjeto, pa res ne bom tega sranja gledal. (slo-tech logika)


Bolj neumne primerjave pa res ne moreš dati. Daj preberi prej kaj napišeš in premisli in potem pritisni gumb naprej oz. potrdi. Bo šlo?


Očitno sem dolžan še pojasnilo vsem z inteligenčnim deficitom (bolj počasi preberite, da bo bolj razumljivo) - vašo slo-tech logiko iz gledanja vsebin sem zgolj prestavil na uporabo AC. Res je, lahko bi tudi kaj drugega primerjal, našel boljšo primerjavo, v splošnem pa ne gre za neumno primerjavo.
Meni je bolj butasta ta izjava "DARS ne ustavi moj avto in mi ne kaže reklame, preden lahko nadaljujem z vožnjo."

Če ste nekaj plačali, nočete imeti reklam vmes, to je bistvo vsega, to razumem.
Ne razumem pa, zakaj je ta gnev tako enostranski in ne splošen. Sploh, ker očitno ni nikjer v pogojih nič kršeno.

Povsem enako je v moji primerjavi, plačaš vinjeto za uporabo AC, kjer nikjer ne piše, da ne sme biti reklam postavljenih ob cesti.
Kot pri NEO, plačaš paket NEO, kjer nikjer ne piše, da ti ne smejo reklame zavrtet pri zamiku.


Le da, zlomka, pri NEO zgodbi je vesoljna uzbuna, pri reklamah ob AC pa vse tiho, ker tam ste pa že "kuhani" in dobite reklame podzavestno.
Pa ne mi o nepovezanosti AC in reklam, ni point da je eno DARS, drugo pa oglaševalske firme. Jumbo plakati so tam z točno tem namenom, za voznike na AC. Gre za povezanost uporabe. Lahko bi diskutirali tudi o tem, da ti plakati odvračajo pozornost iz prometa, ampak to je že druga tema.

Iz človeškega vidika se čudim pristranskosti tukaj.
Upam, da je to res zadnjič na to temo.
««
30 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
191201 (548) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
161085 (720) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620279 (8635) Ghost007
»

TViN [Hacked APK][AndroidTV] (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8418329 (9055) tinx
»

Telekom NEO/BOX priklop težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
166346 (6077) Klemzz

Več podobnih tem