» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
29 / 35
»»

damirj79 ::

Pa je tisto res izhod za slušalke? Da ni line out, ker potem za slušalke znajo preveč obremenit za izhod in zvoka ne bo, bo pa šum lahko visok

MacGyver141 ::

Mogu bi bit navaden audio izhod.

damirj79 ::

Po mojem je line-out.

Gapi ::

Pr men slušalke normalno delajo. Volume je na 14. Slušalke so generične ki pridejo zravn telefona.
No person is rich enough,to buy back his past.

zadetek ::

Takole se slisi probal 3 slusalke over ear ali in ear z navadnim 3.5 audio jack
https://vocaroo.com/1c3JscGaOWVy

Defekten box ali kaj bi bilo lahko to ?

damirj79 ::

V bistvu to ni šum, pač pa popačenje in to veliko. Popačenje je pa zato, ker izhod je line-out in ni sposoben enih slušalk poganjat s prenizko impedanco. Kot piše en zgoraj s slušalkami za telefon deluje ok. Poskusi še ti, če jih imaš. Opcijsko poskusi še znižati glasnost. Kot zadnja opcija je mogoče res tudi defekten box, a dvomim...

kajnepoves ::

A ima kdo informacijo, zakaj je Telekom iz TV programov umaknil Doma Tv in Nova Tv (Hrvaška programa)?

DamijanD ::

Nekako ne najdem kako se preimenuje NEO napravo? (Pri prvem zagonu imaš to opcijo ne vem pa kako narediti to kasneje)

cekr ::

Ne gre.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

starfotr ::

damirj79 je izjavil:

V bistvu to ni šum, pač pa popačenje in to veliko. Popačenje je pa zato, ker izhod je line-out in ni sposoben enih slušalk poganjat s prenizko impedanco. Kot piše en zgoraj s slušalkami za telefon deluje ok. Poskusi še ti, če jih imaš. Opcijsko poskusi še znižati glasnost. Kot zadnja opcija je mogoče res tudi defekten box, a dvomim...


polde66 ::

polde

DamijanD ::

cekr je izjavil:

Ne gre.

hvala. Sem že mislil, da sem samo idiot, ker nisem nikjer tega našel.

KTr1sk ::

Ne vem ali pozna kdo ta paket (paket Ugodni za 29EUR mesečno)
https://blog.mobtel.si/paket-ugodni/
sem starejšem paru uredil paket in zdaj bodo 28.11.2023 ukinili stare boxe.
Ima 3 televizije, 2 stara s-boxa bosta kmalu prenehala delovati (kupljena preko bolhe).
NeoLite izgleda, da se ne da vklopit na tem paketu :(, kaj je najcenejša možnost za 3x tv (imajo optiko)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

polde66 ::

3 tv na liniji do 10/2? Srečno!
polde

Daniel ::

Če sta na optiki ima tv odprto do gogabita. Sicer obstaja omejitev števila sprejemnikov, ampak je razumno visoka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

psillon22 ::

kajnepoves je izjavil:

A ima kdo informacijo, zakaj je Telekom iz TV programov umaknil Doma Tv in Nova Tv (Hrvaška programa)?


Tudi jaz sem opazil da Nova tv hr.ni več v shemi... ponovno

KTr1sk ::

polde66 je izjavil:

3 tv na liniji do 10/2? Srečno!

Ja na optiki sta 10/2 (hitrosti nisem testiral) in deluje brez zatikanja/kockanja vsi trije TVji in ja
zaenkrat še deluje ta paket
https://blog.mobtel.si/paket-ugodni/
ampak če bi "danes" sklenili ne obstaja več ta paket in je nacenejši v redni prodaji ta paket za
45€ https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...
Paket ugodni za 29€ pa ostaja dokler ne spremenijo pogodbo (upam da bo tako), morem se pozanimat kako je z NeoLite pri temn paketu
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Daniel ::

Seveda deluje, ker se modem sinhronizira s centralo s hitrostjo portov, ki jih ima na optičnem delu, torej zelo verjetno 1000/1000 razen v primeru GPON, kjer so hitrosti pač prilagojene tehnologiji. Nato se PPPoE seja, ki je zgolj za internet omeji na 10/10, kar je skorajda kriminal na optiki, na bakru pa 10/2. Dobro je edino, da še zmeraj obstaja multicast za TV.

damirj79 ::

starfotr je izjavil:

damirj79 je izjavil:

V bistvu to ni šum, pač pa popačenje in to veliko. Popačenje je pa zato, ker izhod je line-out in ni sposoben enih slušalk poganjat s prenizko impedanco. Kot piše en zgoraj s slušalkami za telefon deluje ok. Poskusi še ti, če jih imaš. Opcijsko poskusi še znižati glasnost. Kot zadnja opcija je mogoče res tudi defekten box, a dvomim...




Komplicirano, sploh pa ni nujno da drži. Line-out ima lahko bistveno večjo izhodno napetost, dosegajo lahko tudi 8V ali 10V, kar je za slušalke poganjat lahko totalen overkill, ampak če ni dovolj izhodnega toka na voljo, da poganjaš 32ohm slušalke (ali pa celo 16ohmske ali še manj) potem boš slišal hreščanje ali pa nič če gre v protekcijo .

Scorpy84 ::

A kdo kaj ve, je Telekom postavil kaksno novo "zacasno" bazno postajo na primorskem okolica Jagodje (v to smer imam vsmerjeno anteno), pa vceraj izklopil?
En teden sem imel na hrvaskem 20km od meje skoraj poln signal, hitrost tam 10/6. V spici padlo 5/6, Neo je pa vseeno deloval. Zdaj pa od vceraj zvecer ne ujamem vec te bazne postaje, zal je nisem znal tocno locirati, je pa bila na 800mhz in navaden lte. LTE-A se ni znal dolgo obdrzati pri tej razdalji.

Scorpy84 ::

Vceraj ga celi dan ni bilo mogoce dobiti, danes pa ga bp dobim. Sem takoj sel ga locirati in gre za oddajnik, ki se nahaja v naselju Malija.
Na ta oddajnik sem se v zadnjih letih veckrat povezal, ampak zaradi nestabilne povezave lte-a sem nisem prevec ukvarjal. Zdaj ta teden sem se prvic za toliko casa povezal na 800mhz, brez zdruzevanj frekvenc, zaradi dobrega signala in stabilne povezave, ampak vseeno prihaja do mrka, ki traja po cel dan, vcasih ga tudi po vec dni nisem dobil. Res da je dolga razdalja, ampak je vseeno mocen signal, ki ga dobim z vsmerjeno anteno. A1/telemcah bp lovim, ko telekom mrkne.

ales74 ::

psillon22 je izjavil:

kajnepoves je izjavil:

A ima kdo informacijo, zakaj je Telekom iz TV programov umaknil Doma Tv in Nova Tv (Hrvaška programa)?


Tudi jaz sem opazil da Nova tv hr.ni več v shemi... ponovno

Oba kanala sta v lasti UG,mogoče ima kaj veze s tem.

MadMax ::

Statični IP, router ki vzpostavlja PPPoE povezavo.
NEO posledično nima interneta.

Bi šlo z npr. https://www.tp-link.com/en/business-net... po kmečko napisano "združit" routerjev internet z direkt izhodom modema v en "kabel", da bi NEO bil zadovoljen?
Omenjeni switch namreč lahko dobim pri sosedu.
Je kdo že uspešno sčaral kaj takega?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

sirotka ::

Neo daj na svoj router ter nastavi vlane, mislim, da rabiš 3999.

Daniel ::

Ne, ne bo šlo s switchem, obvezno moraš TRUNK port, ki je sedaj na INNBOXU spraviti čez svoj router, tega pa večina "potrošniške" opreme ne omogoča.

Zagotovo gre z vsakim Mikrotikom, kako pa je pri ostalih pa boš moral preveriti.

MadMax ::

Ker ne gre za čisto navaden "butast" switch (nekaj z VLANi zna delat) sem upal da bi morda šlo...
Za "potrošniške" vem, da praktično ne podpirajo VLAN.
Hvala.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Daniel ::

Ja, ve delati z vlani ampak vseeno je to isto, kot če bi priklopil kabel direkt v modem.

Je sicer ena varianta, ki vprašanje kako bi se obnesla, ker nikakor ni v skladu z normalno topologijo omrežja in sicer, da na Innboxu izklopiš DHCP strežnik in povežeš LAN - LAN modem in Router z še enim kablom. Načeloma bi potem moral dobiti na modemovih LAN portih IP naslove iz svojega routerja, obenem pa še VLAN3999 iz Innboxa (Trunk port).

dvihtelic ::

Daniel je izjavil:

Ne, ne bo šlo s switchem, obvezno moraš TRUNK port, ki je sedaj na INNBOXU spraviti čez svoj router, tega pa večina "potrošniške" opreme ne omogoča.

Zagotovo gre z vsakim Mikrotikom, kako pa je pri ostalih pa boš moral preveriti.
Zakaj ne gre ? sam imam preko switcha in deluje normalno

Daniel ::

Si prepričan, da si razumel njegovo vprašanje?

dvihtelic ::

na hitro prebral, se opravičujem.

krepki ::

A ne deluje po novem neo tudi na drugih omrežjih,ne samo na telekomovem,torej rabiš samo internet,ki ga verjetno na svojem routerju imaš,vsaj iz napisanega sklepam da imaš za innboxom svoj router,na katerem imaš vzpostavljeno pppoe povezavo.

Daniel ::

Je razlika med sprejemnikom in aplikacijo. Sprejemnik dela preko Multicasta (sicer naj bi se ga dalo nastaviti tudi na delovanje brez Multicasta, ni preverjeno, zagotovo pa tega ne moreš sam).

Dočim recimo EON OTT sprejemniki delajo povsod, mora pa operater za to zagotavljati precej več pasovne širine, ker vsak sprejemnik rabi svoj stream od vira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

MrStein ::

Custom firmware znajo delati z VLAN-i, če so ti "domači".

Torej OpenWRT, DD-WRT in podobni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MadMax ::

Malce pozno nadaljujem...
Daniel, tist "obvoz" z izklopom DHCP na modemu in povezava z routerjem žal ne dela.

Vmes sem ugotovil, da NEO kljub vseu dobi nek internet, ne pa vsega. Spored in ogled nazaj, kar naj bi šlo prek interneta, deluje. Dejansko tudi NEO pravi "status: povezano, stanje interneta: povezano, dobi lokalni IP 192.168.1.4, multicast IP 10.15.80.226". Ne deluje pa youtube, voyo in podobno. Pa če vklopim WiFi na neotu interneta ni.

MrStein, s custom firmwarei se od dd-wrt na 54gl nisem ukvarjal, nenazadnje ne bi rad bricknil obstoječega asusa...

Bi pa probal še dvojni NAT (menda gre za to): modemu dam zopet v roke vajeti vzpostavitve PPPoE, na NEO dela vse kot predvideno, router pa dam v DMZ na modemu. Za ziher v modemu še bindam routerjev WAN MAC na IP. Vem, spet, ni čisto taprava rešitev, a...
Tu imam še eno dilemo: tako modem kot router sta nastavljena na 192.168.1.x , kar ni ok za željeno čarovnijo.
Ker imam na router obešeno prek 70 naprav in gadgetov, tega ne bi spreminjal, spremeniti moram torej na modemu. Riskiram sicer težave v znanem scenariju, ko telekom samovoljno in nenapovedano posodobi in resetira modem na tovarniške nastavitve...
A je v tem primeru kaka razlika, če dam modem v 192.169.1.x ali v 192.168.0.x ? Nekaj tretjega?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

krepki ::

Po 20 dneh uporabe neo boxa prej naročnik t-2,se mi zdi da bo kar ok zadeva eno dvakrat sem opazil na tv3 nesinhroniziranje slike z zvokom in zatikanje ostali programi laufajo ok.
Edino kar me moti niska glasnost,ti bi morali poštimat da bi glasnost lahko štelal vsaj do 30 ne 15 kot je sedaj.
Če dam hišni kino bolj na glas so pa ostale zadeve Netflix apple tv youtube,DAB itd preglasne.

Daniel ::

MadMax je izjavil:

Malce pozno nadaljujem...
Daniel, tist "obvoz" z izklopom DHCP na modemu in povezava z routerjem žal ne dela.

Vmes sem ugotovil, da NEO kljub vseu dobi nek internet, ne pa vsega. Spored in ogled nazaj, kar naj bi šlo prek interneta, deluje. Dejansko tudi NEO pravi "status: povezano, stanje interneta: povezano, dobi lokalni IP 192.168.1.4, multicast IP 10.15.80.226". Ne deluje pa youtube, voyo in podobno. Pa če vklopim WiFi na neotu interneta ni.

MrStein, s custom firmwarei se od dd-wrt na 54gl nisem ukvarjal, nenazadnje ne bi rad bricknil obstoječega asusa...

Bi pa probal še dvojni NAT (menda gre za to): modemu dam zopet v roke vajeti vzpostavitve PPPoE, na NEO dela vse kot predvideno, router pa dam v DMZ na modemu. Za ziher v modemu še bindam routerjev WAN MAC na IP. Vem, spet, ni čisto taprava rešitev, a...
Tu imam še eno dilemo: tako modem kot router sta nastavljena na 192.168.1.x , kar ni ok za željeno čarovnijo.
Ker imam na router obešeno prek 70 naprav in gadgetov, tega ne bi spreminjal, spremeniti moram torej na modemu. Riskiram sicer težave v znanem scenariju, ko telekom samovoljno in nenapovedano posodobi in resetira modem na tovarniške nastavitve...
A je v tem primeru kaka razlika, če dam modem v 192.169.1.x ali v 192.168.0.x ? Nekaj tretjega?


Dvojni NAT je pač daleč od neke idealne rešitve. Jaz bi v tem primeru nabavil enega Mikrotika iz AX linije, potem pa lahko tam gor nastaviš vse kar ti srce poželi. Imam na eni lokaciji tako narejeno, da lahko Multicast preko EOIP spravim na katerikoli drugi Mikrotik, ne glede na to, kje se nahaja. IPje bi jaz nastavil različne v vsakem primeru.

mtic ::

Zdravo, bi prosil za malce pomoči :)
Danes so nam priklopili tvje in internet in me zanima, kako nastavit povezavo med TP link routerjem in innbox g92 modemom, da bo stekel wifi čez. Do sedaj smo imeli T2 in se mi zdi, da je bil bolj plug&play, tukaj pa ne deluje.
hvala!

krepki ::

Tp link daš v bridge mode.

Ribicija ::

Rabim malo pomoči. Imam neo box in sem dokupil asus tuf-ax5400. V onem osnovnem Telekomovem ruterju sem izklopil WIFI, tako da je sedaj samo vmesnik v katerega je s kablom priključen neo box in asus. Internet in vse deluje ok.
Zalomi pa se mi pri nastavljanju torrent clientov, kjer sem v večini primerov nedosegljiv za upload. Kako bi naj nastavil telekomov ruter, da bo vedel, da mora določen port forwardirati na asus-a, le-ta pa naprej na točno določen PC, ki je povezan s kablom?

mtic ::

krepki je izjavil:

Tp link daš v bridge mode.

Imaš mogoče kakšen link do navodil, kako se to nastavi? Nisem ravno domač v teh zadevah :))

Malo sem gledal po netu, probaval, pa nisem uspel nastaviti..

krepki ::

krepki ::

Lahko pa enostavno priklopiš kabel iz innboxa v enega od lan portov na routerju.Na innboksu pa moraš imet port nastavljen na internet upam da nimaš 4rih tevejev.

mtic ::

super, si bom pogledal in sprobal.

Imam samo 2 tvja, tako da sta 2 porta namenjena za net. enega imam povezanega direktno na komp, drugi gre pa na tp-link. V bisvu uporabljam tp link zgolj za wifi, imam drugje lociranega in tako daljši domet.

Torej, če prav razumem, namesto da vštekam v WAN na tp linku, dam kar v en LAN port?

krepki ::

Tako ja iz routerja narediš stikalo(Switch)

mtic ::

no, tole switch varianto sem sprobal in se povezal na tp linkov wifi, vendar nisem prišel na net.

krepki ::

Verjetno imaš še stare ip naslove probaj tp link ugasnit iz elektrike da pridobi nove ip naslove od modema

MadMicka ::

mtic, sej veš, da ima tudi Neosmartbox wi-fi?

mtic ::

krepki je izjavil:

Verjetno imaš še stare ip naslove probaj tp link ugasnit iz elektrike da pridobi nove ip naslove od modema


to sem že večkrat ugasnil router in ga tudi resetiral. prilagam še sliko osnovne strani, če mogoče kej pomaga.
 tplink

tplink



Za Neo smartbox pa sploh nisem vedel, da ima tudi wifi točko :) Bom sprobal še to, da vidim, kako se obnese.

Tnx

mtic ::

update, sem sprobal neosmartbox wifi in vidim, da nima ravno velikega range-a plus en telefon mi sploh ne zazna omrežja - mogoče, ker ima box samo 5ghz wifi?

Gapi ::

Na Tp-link izklopi DHCP




mtic je izjavil:

krepki je izjavil:

Verjetno imaš še stare ip naslove probaj tp link ugasnit iz elektrike da pridobi nove ip naslove od modema


to sem že večkrat ugasnil router in ga tudi resetiral. prilagam še sliko osnovne strani, če mogoče kej pomaga.
 tplink

tplink



Za Neo smartbox pa sploh nisem vedel, da ima tudi wifi točko :) Bom sprobal še to, da vidim, kako se obnese.

Tnx
No person is rich enough,to buy back his past.
««
29 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
191092 (439) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
161033 (668) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620041 (8397) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910388 (3775) Daniel
»

Telekom NEO/BOX priklop težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
166211 (5942) Klemzz

Več podobnih tem