» »

Deco X60 (3pack) in NEO

Deco X60 (3pack) in NEO

alienhead ::

lepo pozdravljeni, imel bi eno vprašanje. Namrec leto nazaj sem montiral deco x20 (3pack) pri kolegu in zadevo sem v startu postavil v AP mode in glavno enoto dal v port 2 (Trunk) in na drugi enoti prikljucil NEO v port in zadeva je delovala Brez tezav! Sedaj pa sem za svoje potrebe kupil X60 3 pack in probal narediti isto. Mesh sistem v AP in glavno enoto na trunk port na routerju in v drugo enoto mesha poskusip vkljuciti NEO in zadeva ne pridobi IPja sveti vse rdece! Ma mogoce kdo kako idejo kako bi lahko to resu? Najlepsa hvala!

kiko12 ::

Meni je približno eno leto vse delovalo brez problema na enak način kot si ga napisal vendar na drugem modelu: deco m4 ac1200. Potem je pa naenkrat nehalo delat in mi ga več ni uspelo usposobit.

alienhead ::

Kolegu na x20 se vedno dela brez problema. Tukej pa ne vem v cem je fora da ne ker mi je cudno da niti ipja ne prikaze na NEOtu! Imam 0a optiko pa.telekomiv ruter innbox mislm da 60(trenutno nisem doma da bi pogledal)! Ima.mogoce se kdo kako idejo? Je mogoce na ruterju kej za nastimat ker ne morem pogledati na kolegovem -ima pa.istintelek9mov ruter kot jaz!

alienhead ::

alienhead je izjavil:

Kolegu na x20 se vedno dela brez problema. Tukej pa ne vem v cem je fora da ne ker mi je cudno da niti ipja ne prikaze na NEOtu! Imam 0a optiko pa.telekomiv ruter innbox mislm da 60(trenutno nisem doma da bi pogledal)! Ima.mogoce se kdo kako idejo? Je mogoce na ruterju kej za nastimat ker ne morem pogledati na kolegovem -ima pa isti telekomov ruter kot jaz!

Evo sem pogledal - gre za Innbox V60U-AC! Probal sem deco na access point mode tko kot ima kolega in sploh ne dobi ip naslova (Ceprov ga v meshu za neobox pokaze z IP naslovom). Drugace pa ne vem kako nej ta mesh nastimam kot ruter da bi delal - ima za nastimat internet vlan in iptv vlan ampak samo ce dam kot ruter nacin dinamicno ali staticno samo ne dobim potem interneta edin ce sem vnesel napacne podatke not) mogoce ce bi bil kdo pripravljen mal pomoci ponudt bi bil zelo vesel🤣🤣

DjTonic ::

Preko aplikacije si spremeniš operation mode na Wi-Fi router in potem tukaj vse nastavljaš.

alienhead ::

DjTonic je izjavil:

Preko aplikacije si spremeniš operation mode na Wi-Fi router in potem tukaj vse nastavljaš.

To ze vem samo ne vem a nej dam pol static al dynamic ip? Pa problem je ker dhcp lavfam na telekomovem ruterju ker mam na njega prikljucena se dva boxa in jih ne morem prestavit na mesh (poleg tega zaenkrat tud dela ne)! In ne morem dhcp izklopit na meshu ce dam static in dynamic. In sploh ne vem kaj nej vpisem ker ne dobim interneta na naprave (dal gateway ip od telekomovega ruterja)! In pa kaj morem napisat za internet vlan in iptv vlan (pri vsakem sta dva polja) - za iptv vlan 3999 baje ne dela.vec al.kako je zdej s tem? Priority je pa predvidevam da 7? Kaj pa internet vlan? Ce lahko kdorkoli pomaga bi bil zrlo hvalezen ker sem dal 400e samo zaradi tega da lahko bokse prikljucim gor ker mam non stop tezave z PLC jem kablov pa nimam sanse vleci! Hvala za vse nasvete

Daniel ::

Verjetno je bolj problem v tem kako NEO pridobiva stream. Nekaj se je govorilo, da je sposoben prejemati tudi HLS stream in ne zgolj iz VLANa. HLS pa ne rabi VLANa za delovanje. Pokliči na Telekom in vprašaj ali je možno NEO nastaviti tako, da ne rabi VLANa za delovanje in ce je, naj ti pač preklopijo na HLS. Je malenkost več zamika ampak nič strašnega.

alienhead ::

Daniel je izjavil:

Verjetno je bolj problem v tem kako NEO pridobiva stream. Nekaj se je govorilo, da je sposoben prejemati tudi HLS stream in ne zgolj iz VLANa. HLS pa ne rabi VLANa za delovanje. Pokliči na Telekom in vprašaj ali je možno NEO nastaviti tako, da ne rabi VLANa za delovanje in ce je, naj ti pač preklopijo na HLS. Je malenkost več zamika ampak nič strašnega.

Bom probal vendar s vprasanjem sem se ze obrnil na telekom in so povwdali da takih zadev ne odobravajo ker sem jih vprasal ce bi lahko na kakersenkoli nacin prikljucil neo na mesh omrezje in so rekli samo da je mozno direktno ali pa preko PLCja drugega pa ne odobravajo🤣🤣...ce ima se kdo kako idejo bom vec k hvalezen!

Daniel ::

tole https://www.getic.com/product/nanostati..., konfigurirano kot Wifi Bridge, priklopljeno na eni strani v TRUNK, na drugi pa v NEO.

alienhead ::

Daniel je izjavil:

tole https://www.getic.com/product/nanostati..., konfigurirano kot Wifi Bridge, priklopljeno na eni strani v TRUNK, na drugi pa v NEO.

Glede na to da sm dal skoraj 400€ za novo 3 pack Mesh TP-Link X60 AX5400 omrežje s katerim sem želel istočasno izpeljati tri potrebe/želje :
1.: Wifi po celi hiši (brez preklapljanj)
2.: Vzel sem še dva NEO-ta (skupno jih imam 3 sedaj) katere sem želel priključiti na MESH enote (tudi NEO-te sem postavil tako, da dobim čimboljšo povezavo med vsemi tremi MESH-i) - Prvotni (obstoječi) NEO pa je povezan preko PLC-ja katerega pa sem se zaradi slabih hitrosti želel znebiti
3.: Ker imam PLEX Server sem želel z MESH-i doseči tudi to da lahko gledam istočasno na večih NEO-tih filme preko PLEX-a in to tudi v 4k/BRay kvaliteti kar preko PLC-ja enostavno ne gre!

Tako da ja sem kupil PLEX Pass, TP-LINK Deco X60 AX5400 sistem in pa dokupil dodatno dva NEO-ta in sedaj sem po vseh možnih poskusih brez idej kako naj to spravim skupej da bo zadeva delala ker drugače sem stran vrgel skoraj 600€ za brezveze! Za X60 sem se odločil ravno zaradi tega ker ima možno nastaviti INTERNET VLAN in pa IPTV VLAN - za INTERNET VLAN ravno ne vem kaj nej vpišem (port in priority) za IPTV VLAN pa sem probal port 3999 in priority 0 in 7 pa zadeva ni delovala! Sem pa ugotovil sledeče če mogoče komu pomaga pri odpravljanju težav:
MESH imam sedaj postavljen v AP in NEO priklopljen na PLC in NEO dela normalno! Če na NEOtu priklopim kabel iz MESH-a se pokaže na NEO-tu rdeče lučke in pridobivanje IP-Naslova AMPAK če na NEO-tu medtem ko je povezan preko PLC-ja odprem PLEX in potem preklopim kabel na MESH namesto na PLC, nato PLEX deluje normalno in dela vendar ko pritisnem tipko nazaj (izhod iz PLEX-a) in se NEO vrne nazaj na TV se prec ponovno pojavijo rdeče lučke in pridobivanje IP-naslova!
Tako, da internet dela na NEO-tu ni pa mi jasno zakaj ne pridobi IP-naslova če PLEX dela in v omrežju NEOBox najde z dodeljenim IP-naslovom!

Preko Telekoma mi ne pomagajo na noben način in mi ponujajo samo PLC ali pa da potegnem UTP kabel kar pa sem že neštetokrat povedal da ni možnosti!

Tako da če ima kdorkol kako idejo kaj bi moral nastaviti bi bil iskreno hvaležen (ponudim tudi plačilo če bi to kaj pripomoglo k idejam) ker se mi počasi že mal meša!

Hvala!

KTr1sk ::

Ravno zato imam na vseh Tvjih namesto NEO boxa ANDROID BOX (ali Android TV-Google TV)
Nokia Streaming Box 8000 (še boljši 8010)
https://www.mimovrste.com/predvajalniki...
(jaz sem jih naročil iz ebaya za cca 60€)
Delujejo preko Wifija ali UPT kabla in na vseh switcih ipd
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

starfotr ::

A decote imaš posodobljene?

alienhead ::

starfotr je izjavil:

A decote imaš posodobljene?


Da, decoti so posodobljeni. Pozabil pa sem napisati da so Deco X60(EU) V3.2!
Kaka ideja? Pomoje je zihr način da se to nekako priklopi! Vsaj upam!

kiko12 ::

Preko AP moda na deco-tu dvomim da boš uredil zadevo, ker telekom noče izdat internet VLAN-a, ki pa ga nejo potrebuje. Probaj dat deco-ta v bridge mode, na telekomovem modemu nastavi port na trunk in potem raziskuj naprej.

Kiwix ::

KTr1sk je izjavil:

Ravno zato imam na vseh Tvjih namesto NEO boxa ANDROID BOX (ali Android TV-Google TV)
Nokia Streaming Box 8000 (še boljši 8010)
https://www.mimovrste.com/predvajalniki...
(jaz sem jih naročil iz ebaya za cca 60€)
Delujejo preko Wifija ali UPT kabla in na vseh switcih ipd


Ampak a ni tako, da moraš še mesečno naročnino za app potem plačevati?

starfotr ::

NEO box preko repeaterja

Tole kupi iz ebaya.

alienhead ::

Kiwix je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Ravno zato imam na vseh Tvjih namesto NEO boxa ANDROID BOX (ali Android TV-Google TV)
Nokia Streaming Box 8000 (še boljši 8010)
https://www.mimovrste.com/predvajalniki...
(jaz sem jih naročil iz ebaya za cca 60€)
Delujejo preko Wifija ali UPT kabla in na vseh switcih ipd


Ampak a ni tako, da moraš še mesečno naročnino za app potem plačevati?

Applikacija za android box/telefon (NEO Pametno življenje), ki je brezplačna je druga kot za TV, ki ima android sistem gor(NEO TV Lite), ki zahteva mesečno naročnino! Drugače pa vem ja, da bi lahko kupil Android boxe namesto NEO-tov samo spet nebi mel WIFI-ja urejenega tako kot sem si zamislil z MESH sistemom (to moram rečti, da je zadeva vredna vsakega centa!) - in sedaj pač imam kar imam in probam s to zadevo dobiti še možnost priklopa NEO-tov!

kiko12 je izjavil:

Preko AP moda na deco-tu dvomim da boš uredil zadevo, ker telekom noče izdat internet VLAN-a, ki pa ga nejo potrebuje. Probaj dat deco-ta v bridge mode, na telekomovem modemu nastavi port na trunk in potem raziskuj naprej.


Bom se probal malo poigrati ko bom imel malo več časa pa predvsem ko ne bo v uporabi zadeva, da imam čas sprobavat in resetirat!

Zgodovina sprememb…

alienhead ::

starfotr je izjavil:

NEO box preko repeaterja

Tole kupi iz ebaya.


Tole rabiš dva komada? Čeprav mi prov čist nič ne sede da bi še dodatno vlagal v neki ampak za 9€ bi pa tud še raskiral. Tole ne zastopim najbolje - enega priklopiš na kabel na modem (TRUNK) in drugega potem brezžično povežeš na tega in naj preko UTP priklopiš NEO-ta in naj bi delalo al kako?

Če ma pa kdo še kako idejo glede MESH-ov pa brez sramu:P:P:P

Daniel ::

Po moje te enote postavijo čisto navaden Bridge. Nisem pa nikoli imel, da bi testiral.

KTr1sk ::

@Kiwix: ja za vsako prijavljeno aplikacija za smartTV je 1,90€, ampak če imaš pa namesto aplikacije neo box je pa 3,90€, kar je pa še dražje.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEO Telekoma Slovenije (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Omrežja in internet
1730379566 (147) cekr
»

Kateri Mesh sistem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10114876 (1196) dvihtelic
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620132 (8488) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910431 (3818) Daniel
»

Priklop več televizij na telekomov modem

Oddelek: Omrežja in internet
287741 (4557) Vaseer

Več podobnih tem