» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
31 / 35
»»

Daniel ::

Ne, primerjava je še zmeraj bedasta. Sicer si očitno res dober voznik, da ti uspe pri 130 na uro gledati še reklame 100 metrov stran od AC.

Očitno vaša multinacionalka rada oglašuje, pa malo boli, ker ciljano občinstvo preskoči visoko plačan oglas.

starfotr ::

kamiKaZaA je izjavil:

Tega na starem komunikatorju ni (pri gledanju za nazaj). Moreš pa vse delati preko daljinca za kazen. Ampak rajši tipkam na daljinca kot da rečem NEO daj mi to, on pa mi pokne prvo reklame. Zato pa se jaz držim kot pijanec plota tega starega komunikatorja, katerega mi bodo novembra ukinili. :'(


Ne vem kaj čakaš na menjavo. 2 meseca gor/dol.

kamiKaZaA ::

starfotr je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Tega na starem komunikatorju ni (pri gledanju za nazaj). Moreš pa vse delati preko daljinca za kazen. Ampak rajši tipkam na daljinca kot da rečem NEO daj mi to, on pa mi pokne prvo reklame. Zato pa se jaz držim kot pijanec plota tega starega komunikatorja, katerega mi bodo novembra ukinili. :'(


Ne vem kaj čakaš na menjavo. 2 meseca gor/dol.

Kaj čakam? Nočem sranja in zato bi rad čim bolj dolgo imel ta sedanji box, kateri ne predvaja reklam pri gledanju za nazaj in ne šteka, ne paca slike. Vse dela tipi top. In to bodo uknili, da mi bodo potem dali to NEO sranje z reklamami in da bo še povrhu občasno slika štekala. :(

Na srečo že 5+ nimam vezave in lahko iz danes na jutri grem drugam in prvič ko mi bo film počil zaradi reklam ali pa da slika začne štekati grem takoj naslednji dan k drugemu operaterju.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

In sedaj boš do bridkega konca gulil tisti zanič star vmesnik?

MadMax ::

Pa tisto stalno (se še povečuje) teženje glede menjave za neo preko pol ekrana te tudi nič ne moti?
Če imaš možnost in voljo migrirat k drugemu, čemu se sploh razburjat. Povrh vsega še vnaprej...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Vuli ::

sej ni tko hudo. mogoče sem 1x na par dni zasledim kake reklame
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

chittax ::

free_rider je izjavil:

Eni so res prespali, da smo prešli v kapitalizem pred 30 leti.

To ni kapitalizem, ker v kapitalizmu je to kar plačaš tudi tvoje, ti neocon zionistični fašisti pa hočejo da kar naprej nekaj plačujemo v stilu: "You will own nothing and you will be happy". In ti fašisti nas posiljujejo na vsakem koraku in poneumljajo narod da ne vidi več izven okvirjev. Žalotno pa je, da k temu stremijo vsi ponudniki. K sreči obstajajo VOD variante brez reklam, samo to je prekomplicirano za ostale člane družine.

starfotr ::

Ni res. V kapitalizmu to kar plačaš samo uporabljaš. Ni tvoje. Velika večina programske opreme je sedaj taka, poleg tega tudi vse več stroje opreme deluje na isti način.

V kapitalizmu.

chittax ::

starfotr je izjavil:

Ni res. V kapitalizmu to kar plačaš samo uporabljaš. Ni tvoje. Velika večina programske opreme je sedaj taka, poleg tega tudi vse več stroje opreme deluje na isti način.
V kapitalizmu.

Malo si zamešal pojme ali pa si premlad da bi to izkusil. V kapitalizmu je zasebna lastnina sveta in neizpidbitna. Tudi ves SW in HW sta bila v časih kapitalizma nekje do začetka novega tisočletja na voljo z enkratnim plačilom. Npr. si kupil MS Office in je bil tvoj for lifetime. Resda so čez nekaj časa ugasnili posodobitve ampak osnovno funkcionalnost je SW obdržal. Potem pa so iznašli magično formulo kako stranke izcuzati do konca, hkrati pa ohraniti maksimalni nadzor nad njimi. Itak so vse začeli še pogojevati s stalnim priklopom na net, celo hw ki za delovanje neta sploh ne rabi, printer npr. ampak vse teži k temu da imajo čimvečji nadzor nad tem kaj kdo dela ali piše. Kitajska prihaja tudi k nam...

chittax ::

free_rider je izjavil:

ocvirk je izjavil:

free_rider je izjavil:

Me zanima če se vsi, ki se tukaj pritožujejo nad 5s reklamami v NEO, enako pritožujejo tudi DARSu nad mega jumbo plakati, ki so ob AC.
Če plačam vinjeto, pa res ne bom tega sranja gledal. (slo-tech logika)


Bolj neumne primerjave pa res ne moreš dati. Daj preberi prej kaj napišeš in premisli in potem pritisni gumb naprej oz. potrdi. Bo šlo?


Očitno sem dolžan še pojasnilo vsem z inteligenčnim deficitom (bolj počasi preberite, da bo bolj razumljivo) - vašo slo-tech logiko iz gledanja vsebin sem zgolj prestavil na uporabo AC. Res je, lahko bi tudi kaj drugega primerjal, našel boljšo primerjavo, v splošnem pa ne gre za neumno primerjavo.
Meni je bolj butasta ta izjava "DARS ne ustavi moj avto in mi ne kaže reklame, preden lahko nadaljujem z vožnjo."

Če ste nekaj plačali, nočete imeti reklam vmes, to je bistvo vsega, to razumem.
Ne razumem pa, zakaj je ta gnev tako enostranski in ne splošen. Sploh, ker očitno ni nikjer v pogojih nič kršeno.

Povsem enako je v moji primerjavi, plačaš vinjeto za uporabo AC, kjer nikjer ne piše, da ne sme biti reklam postavljenih ob cesti.
Kot pri NEO, plačaš paket NEO, kjer nikjer ne piše, da ti ne smejo reklame zavrtet pri zamiku.


Le da, zlomka, pri NEO zgodbi je vesoljna uzbuna, pri reklamah ob AC pa vse tiho, ker tam ste pa že "kuhani" in dobite reklame podzavestno.
Pa ne mi o nepovezanosti AC in reklam, ni point da je eno DARS, drugo pa oglaševalske firme. Jumbo plakati so tam z točno tem namenom, za voznike na AC. Gre za povezanost uporabe. Lahko bi diskutirali tudi o tem, da ti plakati odvračajo pozornost iz prometa, ampak to je že druga tema.

Iz človeškega vidika se čudim pristranskosti tukaj.
Upam, da je to res zadnjič na to temo.

Jaz reklam na avtocesti ne vidim, ker gledam (sem menda res čuden) cesto. Pri tv pa. Pa za tv plačujem precej več kot za avtocesto.

kamiKaZaA ::

starfotr je izjavil:

In sedaj boš do bridkega konca gulil tisti zanič star vmesnik?

Do konca, ker sem zadovoljen s tem vmesnikom, kateri deluje, le da moreš tipke na daljincu uporabljati in to je najmanj kar me moti. In menjal bom šele, ko mi 1 dan ne bo delovala televizija. Šele takrat si bom odšel po ta NEO, do katerega pa imam odpor, ker če se na nekaj navadiš in to dela, potem ne rad menjam.

Tukaj pa še berem o teh reklamah pri gledanju za nazaj. A večino stvari gledam za nazaj, razen šport seveda gledam v živo in za nazaj nikoli.

starfotr ::

Vsako tele ima svoje veselje so govorili že včasih.

Utk ::

Če vam je vmesnik od neo ful boljši kot prej, kaj zaboga ste imeli prej?
T2 je science fiction za neo. S televizijo se pa ne nameravam pogovarjat kot nek butelj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kamiKaZaA ::

Jaz potrebujem daljinskega s številčnico, da prešaltam na željeni kanal in vmesnik, ki to podpira. Zraven pa še tipko za jakost zvoka, tipko za preskakovanje kanalov in tipko, kjer potem lahko gledam za nazaj in prav tako vmesnik, ki vse to podpira.

In vse to ima stari box. Neke kinoteke ne uporabljam, prav tako nimam dodatnih naročnin na HBO, Netflix... ker namesto tega raje vse to uredim preko "pašnika" in še previjati mi ni potrebno reklam med samim ogledom filma.

Jaz sem ful zadovoljen s tem sedaj prastarim box-om, ker nima vsiljivih reklam med samim ogledom za nazaj in če že naletim na reklame jih hitro previjem in vmesnik je dovolj dober, hiter za neprekompliciranega uporabnika.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

S starim izgubiš več časa, ker je počasen drek.

Za neo imaš dalinca s številkami. Samo izbrat ga moraš.

kamiKaZaA ::

starfotr je izjavil:

S starim izgubiš več časa, ker je počasen drek.

Kanal mi prestavi v 1 sekundi oz. kakšno desetinko manj ali več. Koliko časa izgubim na mesec, ker ne uporabljam NEO-ta, če gledam povprečno televizijo mesečno 5-10 ur in prestavim recimo da malo manj kot 100 programov v tem času?

starfotr je izjavil:

Za neo imaš dalinca s številkami. Samo izbrat ga moraš.

Vem. Problem NEO-ta vidim, da predvaja vsiljene reklame pri ogledu za nazaj. Tega pa na tem starem box-u ni.

Zgodovina sprememb…

N75 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Jaz potrebujem daljinskega s številčnico, da prešaltam na željeni kanal in vmesnik, ki to podpira. Zraven pa še tipko za jakost zvoka, tipko za preskakovanje kanalov in tipko, kjer potem lahko gledam za nazaj in prav tako vmesnik, ki vse to podpira.

In vse to ima stari box. Neke kinoteke ne uporabljam, prav tako nimam dodatnih naročnin na HBO, Netflix... ker namesto tega raje vse to uredim preko "pašnika" in še previjati mi ni potrebno reklam med samim ogledom filma.

Jaz sem ful zadovoljen s tem sedaj prastarim box-om, ker nima vsiljivih reklam med samim ogledom za nazaj in če že naletim na reklame jih hitro previjem in vmesnik je dovolj dober, hiter za neprekompliciranega uporabnika.


Če ti je pomembno vmesnik za TV, T-2 ima daljinec s številkami, boljši vmesnik, za TV je boljši, je pa daljinec IR tako da moraš imeti viden vmesnik, pri neo deluje skozi steno.

Za intenet in fiksno telefonijo, nekaj bolje pri T-2, nekaj bolje pri Telekom.

kajtimara ::

In kater ogled za nazaj NE predvaja reklame?

kamiKaZaA ::

kajtimara je izjavil:

In kater ogled za nazaj NE predvaja reklame?

Vsi imajo reklame, katere pa lahko previješ in jih tudi previješ (stari box). NEO-ta nimam, vendar sem iz te teme prebral, da ti da tudi zmes vsiljeno reklamo (poljubno zmes med ogledom), katero pa ne moreš previti ali preskočiti.

Tu je razlika med starim box-om (katerega bodo ukinili) in NEO-tom.

Scorpy84 ::

Ko smo ze pri daljincih na stevilke, ga zmaga neo lite. En daljinec za vse, vsaj na sony vse deluje kot more. Se tipko "tv" in stevilke, lahko nastavis, da odpre neo.

MadMicka ::

Ne vem, jaz večinoma gledam TV s prevrtavanjem, pa ne vidim nobene reklame. Glede daljinca NEO, seveda ti pokriva in dela tudi namesto TV daljinca in obratno, z daljincem za Sony TV lahko operiram tudi NEO, edino jasno, zvokovni ukazi v tem primeru ne delajo.

KrEn987 ::

A vam vsem delujejo glasovni ukazi preko NEO daljinca?

Vuli ::

KrEn987 je izjavil:

A vam vsem delujejo glasovni ukazi preko NEO daljinca?

da, dokler ne crkne dalinc oz mikrofon na dalincu.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

dunda ::

Glasovno upravljanje pri nas deluje dobro.

Mene po NEO posodobitvi moti, da so fonti še manjši. Res moram napenjati oči, da vidim, kaj piše.
Prav tako se mi zdi, da imam za skok med priljubljene programe kakšen klik ali dva več. To so prvi vtisi.
https://www.kacnje.eu

free_rider ::

Daniel je izjavil:

Ne, primerjava je še zmeraj bedasta. Sicer si očitno res dober voznik, da ti uspe pri 130 na uro gledati še reklame 100 metrov stran od AC.

Očitno vaša multinacionalka rada oglašuje, pa malo boli, ker ciljano občinstvo preskoči visoko plačan oglas.


Me veseli, da se ti da pričkati tukaj gor. Tudi jaz sem tako vztrajen in se ti ne bom pustil :) Debunkam lahko vsak tvoj stavek.

1. Bedaku je vse ostalo bedasto.
2. Pravilno si ugotovil, imam se za dobrega voznika. Tisti, ki poleg avta vozimo tudi motor, smo običajno bolj pozorni v prometu. Tako so nas skozi leta izurili ostali neprevidni vozniki, ki so nas v prometu že večkrat izsilili. Dobiš kar nekaj izkušenj, če želiš ostati živ. Če pa si pozoren voznik, ti vse v vidnem polju pade v zaznavo. Tudi kar je odvečno in moteče.
3. Samo za primer, slika je iz južne obvoznice LJ, takih odsekov AC je še mnogo. Ne vem kolikokrat se zadnje čase pelješ tam (jaz se ne), ampak tukaj se ljudje v konicah vozijo tudi po 40, ali pa stojijo :) Da tvoje oddaljenosti "100m" sploh ne komentiram :)
Pa bi rekel tudi, da ti plakati niso postavljeni za sprehajalce psov, ampak izključno za ljudi, ki so plačali vinjeto. In glej ga zlomka, zraven dobijo še neželjen oglas. Le kje smo to že videli?!?
4. Kar se tiče zadnjega stavka, niti ne, pri običajnih ljudeh smo dokaj neznani še v lastnem mestu ali pa nas poznajo po prejšnjem imenu. Naši končni kupci so firme (tujina), ne fizične osebe.

 https://i.imgur.com/Sb23jVI.jpeg

https://i.imgur.com/Sb23jVI.jpeg



Seveda ne pričakujem, da boš ovrgel, da je primerjava bedasta.

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

freerider, zadeva je preprosta, reklame ob avtocesti ti ne podaljšajo čas vožnje, reklame na TV ti pa lahko podaljšajo čas, ki ga rabiš, da si pogledaš določen film oz. oddajo, kaj ti tukaj ni jasno.

Daniel ::

Vsekakor ne boš priznal, da je tvoje delo vsaj v neki točki odvisno od oglaševanja. No ostali smo oglasov pač siti. Delajte na kvaliteti in ne na reklami.

Saj zato, ker ste motoristi pozorno imamo vsake toliko par mrtvih sulic. Živim ob cesti, kjer je omejitev 90 in malo ravnine ter nekaj izvozov na cesto in vsako pomlad, ko se temperature dvignejo poslušam kako so motoristi pozorni, zato take izjave jemljem zelo z rezervo.

Vsekakor nisem iskal, vem pa, da obstaja zakonska regulativa koliko mora biti tak plakat oddaljen od AC. Da je na meni, bi jih prepovedal v kompletu, ker zmanjšujejo pozornost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

kamiKaZaA ::

MadMicka je izjavil:

freerider, zadeva je preprosta, reklame ob avtocesti ti ne podaljšajo čas vožnje, reklame na TV ti pa lahko podaljšajo čas, ki ga rabiš, da si pogledaš določen film oz. oddajo, kaj ti tukaj ni jasno.

+1

This!

starfotr ::

Še huje je, da te motijo med vožnjo in posledično lahko povzročijo kako telesno ali materialno škodo.

DamijanD ::

A se vam po posodobitvi, ko ugasnete neo zatemni sprednja lučka?

Robert ::

Zanima me, ko odjaviš Telekom (NEO paket) je potrebno vrniti modem in TV vmesnik, ali to odklopiš sam in vrneš v Telekomov center ali pride tehnik na lokacijo osebno, prav tako me zanima ali je potrebno vrniti tudi vmesnik (škatlico) za optiko ali to ostane.

Vetrolov ::

Ima kdo težave z neo, odkar je zamenjal box S?

Resno skoraj ni dneva, da zadeva deluje. Včasih dela samo slika, ni zvoka. Včasih slika cuka, kocka, kar prej na box s ni. Glasovno upravljanje kak dan dela, drugič se tiste pike vrtijo v prazno. Daljinec naj bi nadomestil tistega od TV, da se vklopi TV, kar tudi pogosto ne dela. Nastavljena je SD kakovost, zato bi moralo na isti liniji delati isto kot box s. Imamo še star lastniški box s in z njim še zmeraj deluje brez težav.

Tody ::

Pokvarjen box, naj ti ga zamenjajo za novega. Pač kitajci. Jaz sem si tud razbijal glavo z paketki in pingom pa pregrevanjem... Zamnjal box pa je delal vse

starfotr ::

Vetrolov je izjavil:

Ima kdo težave z neo, odkar je zamenjal box S?

Resno skoraj ni dneva, da zadeva deluje. Včasih dela samo slika, ni zvoka. Včasih slika cuka, kocka, kar prej na box s ni. Glasovno upravljanje kak dan dela, drugič se tiste pike vrtijo v prazno. Daljinec naj bi nadomestil tistega od TV, da se vklopi TV, kar tudi pogosto ne dela. Nastavljena je SD kakovost, zato bi moralo na isti liniji delati isto kot box s. Imamo še star lastniški box s in z njim še zmeraj deluje brez težav.


Kakšna je povezava med modemom in boxom?

Vetrolov ::

Ja čist možno, da je pokvarjen, ker od novega nagaja. Povezava od modema do komunikatorja je prek Tp-link AV2000 powerline. Internet je pa VDSL 14 Mbps.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrolov ()

Daniel ::

Bi prej rekel, da je težava v Powerline ampak vse je možno.

starfotr ::

Power line je 100 % problem. Potegni kabel in bo vse delalo brez težav.

index ::

dunda je izjavil:

Glasovno upravljanje pri nas deluje dobro.

Mene po NEO posodobitvi moti, da so fonti še manjši. Res moram napenjati oči, da vidim, kaj piše.
Prav tako se mi zdi, da imam za skok med priljubljene programe kakšen klik ali dva več. To so prvi vtisi.


👍

VelkBla ::

DamijanD je izjavil:

A se vam po posodobitvi, ko ugasnete neo zatemni sprednja lučka?


Ja, ponovni zagon (ne tovarniška ponastavitev) to odpravi, se pa zgodi večkrat. Opazil sem tudi težavo v zvoku. Na 4 je zvok pretiho, na 5 pa prenaglas, prevelik preskok po posodobitvi.

psillon22 ::

Opažam da Telekom dodaja kanale, ki nimajo podnapisov ali pa te lahko izbereš ročno samo za predvajanje v živo in to v hrvaščini ali srbščini ....

kiko12 ::

Potrebujem malce vaše pomoči pri vzpostavitvi povezave med neo in TP-Link Deco. Zadeva je do sedaj delovala na starem boxu, kjer je bilo le potrebno nastaviti vlan(3999) za iptv. Sedaj ta nastavitev na novem neo boxu več ne deluje, saj naj bi neo potreboval tudi nastavitev internetnega vlana. Mogoče kdo ve katero vrednost je potrebno vnesti za internet vlan pri telekomu? Slika trenutne konfiguracije:
https://ibb.co/T0Fwx66

alba ::

Zamenjal bom operaterja. V ta namen, prosim za informacijo ali so pri Telekomu, pri gledanju za nazaj, reklame samo pri NEO komunikatorju ali tudi pri aplikaciji NEO TV Lite ?

Vuli ::

ma kake reklame.jaz sem opazil samo na začetku 3 sek reklamo in to je to.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

dvihtelic ::

Tudi jaz sem opazil samo na začetku.

Daniel ::

Žabe se je zmeraj kuhalo počasi.

Daniel ::

kiko12 je izjavil:

Potrebujem malce vaše pomoči pri vzpostavitvi povezave med neo in TP-Link Deco. Zadeva je do sedaj delovala na starem boxu, kjer je bilo le potrebno nastaviti vlan(3999) za iptv. Sedaj ta nastavitev na novem neo boxu več ne deluje, saj naj bi neo potreboval tudi nastavitev internetnega vlana. Mogoče kdo ve katero vrednost je potrebno vnesti za internet vlan pri telekomu? Slika trenutne konfiguracije:
https://ibb.co/T0Fwx66


In če izklopiš Internet VLAN opcijo?

starfotr ::

Napelji kabel za TV in za decota.

manta ::

Vprasanje glede neota na android tvju (shield), kako za vraga se gre iz aplikacije? Nisem nasel nobenega knofa za izhod, pravtako mi 'back' ne ne zapre aplikacije. Kaksna ideja?

Daniel ::

Zanimivo, na Chromecastu gre BP. Uporabi Home gumb.

z3ro ::

alba je izjavil:

Zamenjal bom operaterja. V ta namen, prosim za informacijo ali so pri Telekomu, pri gledanju za nazaj, reklame samo pri NEO komunikatorju ali tudi pri aplikaciji NEO TV Lite ?

Jaz še nisem videl reklam pa dosti uporabljamo ogled za nazaj na NEO komunikatorju (oziroma dvema).
««
31 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
191164 (511) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
161059 (694) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620143 (8499) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910435 (3822) Daniel
»

TViN [Hacked APK][AndroidTV] (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8418205 (8931) tinx

Več podobnih tem