» »

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

borzon ::

Pozdravljeni,

Zanima me katero omrežno PoE stikalo svetujete, da bi preko njega lahko gledal istočasno cca. 4 TV-je v HD resoluciji ter, da bi bile nanj priklopljene še 4 naprave (mrežni tiskalnik, 2xPC in dodatna Wifi dostopna točka). Ponudnik storitev je Telekom Slovenije. Do objekta imamo potegnjeno optiko z 1Gbs.
Sam sem gledal stikalo D-Link DGS-1008P 8x 1000. A bi tole delovalo ali bi bilo bolje kupiti TP-Link TL-SL1311MP, 8x 100 Mbps PoE+, 2x GbE, 1x GbE SFP.

Za vse konstruktivne odgovore in pomoč se že v naprej zahvaljujem.

Lep pozdrav

Bellzmet ::

Zakaj pa rabiš POE? Nujno pa rabiš 1gb porte, vsaj za PC in wifi.

krepki ::

Čisto navadni svitch 1GB ampak če hočeš internet in tv po enem kablu do svtcha,potem bodo morale televizije uporabljat aplikacijo neo lite,ker neo boxi ne bodo delovali če boš imel prikloplje kabel na modemu za internet.

telexdell ::

krepki je izjavil:

Čisto navadni svitch 1GB ampak če hočeš internet in tv po enem kablu do svtcha,potem bodo morale televizije uporabljat aplikacijo neo lite,ker neo boxi ne bodo delovali če boš imel prikloplje kabel na modemu za internet.

Le zakaj ne? Na modemu imaš izhod nastavljen na TRUNK in gre po enem kablu tako internet kot multicast. Je pa internet na VLAN 0 in multicast na VLAN 3999. Meni preverjeno deluje že leta in leta.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Sindrom ::

PoE rabiš samo za stvari, ki se napajajo preko switch-a oz. ethernet kabla. To pa TV-ji zagotovo niso.
Mogoče bi to bila WiFi dostopna točka, a veliko teh točk ima v kompletu že PoE injektor tako, da ne rabiš dodatnega PoE na switch-u.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

krepki ::

Ne vem jaz te možnosti na modemu innbox G92 nimam,vem da je to včasih bilo možno ampak sedaj ko sem na gponu so samo dve možnosti nastavitve portov,internet in druga televizija.

Kodrnusa ::

Pozdravljeni,

Si sposodim temo. V hiši imam trenutno 6 televizij, in 2 ruterja, plus original modem od telekoma (optika), pa se alarm. Povezava za tv je kabelska po sobah.
Sedaj razmišljam da bi šel na digitalno tv z boxi . Ali je sploh možno priklopit 6 boxov in 2 ruterja, pri kateremkoli ponudniku? Ali kdo ima tako stevilo boxov? Ali je z switchom to mozno? Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

starfotr ::

S switchi je vse možno.

bobiii16 ::

telexdell je izjavil:

krepki je izjavil:

Čisto navadni svitch 1GB ampak če hočeš internet in tv po enem kablu do svtcha,potem bodo morale televizije uporabljat aplikacijo neo lite,ker neo boxi ne bodo delovali če boš imel prikloplje kabel na modemu za internet.

Le zakaj ne? Na modemu imaš izhod nastavljen na TRUNK in gre po enem kablu tako internet kot multicast. Je pa internet na VLAN 0 in multicast na VLAN 3999. Meni preverjeno deluje že leta in leta.



vzameš 1Gb switch, modemi so že tako pametni da sedaj ni potrebno nastavljati za tv ali comp. Seveda to pišem o povezavi z optiko in telekomom

Kodrnusa je izjavil:

Pozdravljeni,

Si sposodim temo. V hiši imam trenutno 6 televizij, in 2 ruterja, plus original modem od telekoma (optika), pa se alarm. Povezava za tv je kabelska po sobah.
Sedaj razmišljam da bi šel na digitalno tv z boxi . Ali je sploh možno priklopit 6 boxov in 2 ruterja, pri kateremkoli ponudniku? Ali kdo ima tako stevilo boxov? Ali je z switchom to mozno? Hvala za odgovore.
ne

telekom ne bo več tržil kabelske tv, bo treba na neo boxe. Seveda jih lahko priklučite vseh 6 , vendar plačate za vseh 5 posebej ,1 pa je všet v ceno paketa
preprosto z nekim dražjim gigbajtnim switchem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bobiii16 ()

bobiii16 ::

Še to. Ne potrebuješ ruterjev. Vzemi na telekomu Fritzbox 5530 modem, ta je zmožen čuda

Kodrnusa ::

Modem je v kleti. Potem pa rabim v zgornjem stuku 1 ruter pa drugi stran bajte enega. Noben fritzbox ne bo pokril take povrsine.

Vem da ni vec mozno na kabelsko, ampak obstoječi uporabniki jo se zmeraj lahko imamo.

Se pravi z switchem ne bo problema namestiti 6 boxow, alarm, 2x ruter?

Bom preveril se pri ponudnikih, ampak nazadnje so mi pri A? rekli da ni mozno imeti 6 boxov na 1 modemu.

Ali ima kdo mogoce tako razporeditev, se pravi vsaj 6 stvari na modemu pa da deluje (boxi, ruterji, alarmi...)

krepki ::

In zakaj ne bi na katerem od teh 6 tvjev uporabil aplikacije NEO LITE?

rafkocare ::

Točno tako, probaj brez boxov in uporabi app.

Kodrnusa ::

Sej tako imam sedaj. Kabelsko, potem pa t2go app na android boxu ali pa castam iz telefona na tvje. Sprasujem, ker bo vseeno pocasi preiti na iptv, pa sprasujem ce ima kdo vec kot 4 boxe.

krepki ::

Imaš original modem od telekoma,kabelsko in t2go app kako pa to gre skupaj?

Kodrnusa ::

Telekom imam v hisi. T2go pa od mame na drugem naslovu, ki ga ne uporablja. Deluje odlicno drugace. V spalnici imam android box in gor t2go app ki ga upravljam z misko. Vse deluje top. V dnevni sobi pa drugje se pa casta t2go iz telefona. Vse deluje brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

krepki ::

Samo t2go app in aplikacija za pametne televizorje sta čist različni stvari,zdaj če imaš novejše tvje,z androidom ali google tv potem lahko gor naložiš aplikacijo neo tv lite,če ne jo lahko naložiš tudi na andoid box.
Če so tvji stari boš pa zares rabil boxe ,ni pa rečeno,da tr ob naročitvi iptv ne prestavijo na centrali na gpon potem te zadeve tv in internet več ne delujejo po enem kablu,tako kot imajo še nekateri ki so na stari optiki.
Pred leti sem bil na telekomu na stari optiki in tam sem lahko nastavil port na TRUNK in imel ve po enem kablu,nato sem se prestavil na t2 in tudi tam je vse šlo po enem kablu sedaj,ko sem se pa vrnil na telekom,pa so me dali na GPON optiko in sedaj to ne deluje več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEO Telekoma Slovenije (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Omrežja in internet
1730379566 (147) cekr
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32959586 (1471) Ulixes
»

UniFi mreža doma

Oddelek: Omrežja in internet
393278 (791) DamijanD
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620132 (8488) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910431 (3818) Daniel

Več podobnih tem