» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
11 / 34
»»

devdems ::

Se je mogoče že kdo ukvarjal z WOL na NEO-tu? Na klasične magic paketke se zadeva ne odziva.

lanicor ::

Da ne bo samo negativnih mnenj.... :)

Pri nas imamo neo in dela odlicno
bolj hitro kot prejsnji box
lepši vmesnik
daljinec deluje dosti "kvalitetnejsi in prijetnejsi za drzanje" od vseh drugih
Glasovno premikanje kanalov (smo se navadli in je cool)
Plex dela top, samo občasno kak film moram dat na TV-ju potem nastavitev namesto "play original" v "convert automatically"

In ravno zaradi te zadnje točke sem v tej temi :) A ve kdo zakaj? Manjkajo kaki kodeki? (a se jih sploh da dodat v neo?)
Mi lahko kdo potrdi da preko plexa iz pc-ja streama 4k vsebine na neo? (kupujem 4k tv, ga nimam se...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lanicor ()

AudioVideo ::

imam težavo z NEO box; ker gre po doloceni uri ( cca 1 do 2 uri) sam v mirovanje oziroma se ogasne.
V nastavitvah imam nastavljeno nikoli.

Neo sem ze veckrat resetiral na tovarniške nastavitve.

firbec ::

si preveril, da ti morda morda NEO dela ok, pa se ti TV po določenem času samodejno ugasne
preveri še CEC https://www.telekom.si/pomoc-in-podpora...

Ganon ::

Končno so lansirali aplikacijo NEO TV Lite, ki ti omogoča, da se znebiš fizične škatle pod televizorjem.

https://www.blog.uporabnastran.si/2020/...

https://siol.net/digisvet/novice/dobrod...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

facepalm ::

Ganon je izjavil:

Končno so lansirali aplikacijo NEO TV Lite, ki ti omogoča, da se znebiš fizične škatle pod televizorjem.

https://www.blog.uporabnastran.si/2020/...

https://siol.net/digisvet/novice/dobrod...


A do sedaj neo ni deloval na androidtv?
Jaz sem upal, da je to dejanski nadomestek smartboxa pa zal ni. Saj ni mogoce gledati vseh programov.

Andy9 ::

Pa ni glasovnega izbiranja.

z3ro ::

Bodo izdali tudi za WebOS?

profii ::

Samsungi niso podprti. Beda.

polpo ::

@Ganon
Kako se lahko znebiš fizične škatle, če citiram zahteve iz Google Playa: "televizor z operacijskim sistemom Android TV in NEO Smartbox, ki sta povezana v isto lokalno omrežje;"
Torej boš spravil fizično škatlo v predal povezano v mrežo, pa doplačal 1.5€ za NEO TV Lite? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Ganon ::

Različni viri, različne informacije. :| Nekako ni logično, da bi moral biti smartbox še vedno priklopljen.

polpo ::

Ganon je izjavil:

Različni viri, različne informacije. :| Nekako ni logično, da bi moral biti smartbox še vedno priklopljen.


Bolj sveže informacije so na Telekomovi spletni strani, ki navaja enako zahtevo: https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Malo več informacij: https://tehnik.telekom.si/novice/aplika...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Ghost007 ::

Piše tudi da lahko na telefon, pa mi javla, da ni kompatibilnih...

Kaj pa kaki Android x86 v virtualBoxu? Bi delalo to?

TVje imam vse samsunge in po pravici povedano sem jaz bolj PC+mouse+55" TV tip in vse delam in gledam na tem.
Za to tudi ne preklaplam HDMI sourcov in tv, če sploh spremljam preko VLC ali tvin-neo.io

Še zaj ne vem ali so vsi kanali ali ne, da bi se sploh splačalo jebat.

facepalm ::

Pise, da je programska shema enaka tisti na neo.io.

Ghost007 ::

Pol nima smisla za mene. Taki aplikaciji za android imajo že dve. Tvin in Neo.io ki sta bolj razširjeni (android, Windows, Ios...)
Why not še tretjo te....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

RoccoC ::

Ti očitno ne ločiš med android in androidTv operacijskim sistemom.

stjan ::

Miklavževo darilo Telekoma, nova posodobitev in je spet vse narobe. Značilno slovensko, ko nekaj že malo dela, je treba vse okvariti.

beta1 ::

Zakaj imam občutek, da ta aplikacija NEO TV Lite samo stream-a sliko iz NEO box-a???? Ali me občutek vara?

AndyCar ::

Ne samo Miklavževo darilo, že cel december imamo težave z Neom (Neosmartbox deluje v omejenem načinu). Ima mogoče kdo izkušnje kako ukrepati, saj klicni center ni nikoli dosegljiv.

z3ro ::

Na FB jim napisi ce ga uporabljas..tam so še najbolj odzivni.

Dzhimen ::

Se pravi Telekom NEO ne dela na Android TV OS-u, če ni zraven v istem omrežju še komunikatorja NEO SmartBox?

Torej ni opcije da bi na recimo tanovem Google Chromecastu (ki ima sicer Google TV, kar predvidevam da je isto kot Android TV) gledal NEO brez komunikatorja, ne?

march777 ::

Ima kdo rešitev, kako neota spraviti iz omejenega načina delovanja?
Včasih je pomagalo, da si resetiral modem. Zdaj še to več ne...

hvala

Tody ::

Lite je kao za drugo televizijo, ker je neo postal dostopna tocka se lite slepa na temu. A deluje al ne nisem probal, vem pa da placujem 20 eur na mesec za dodatne storitve, ki niso na voljo :)

misticnimrk ::

Tudi mi imamo v zadnjem mesecu probleme s tem. Ko se prižge je "normalno", ko pa hočeš glasovno upravljat ali na primer pogledat nekaj kar ni ravno po TV pa napiše "Neo deluje v omejenem načinu. Nekatere funkcije morda niso na voljo." Kličeš na support, niti v vrsto ne prideš, kar prekine - seveda pa ponudijo da oddaš zahtevek preko njihovega portala (kjer dobiš odgovor v tednu dni).

Napaka se pojavlja občasno in se sama "odpravi", je pa zelo nadležno. Če imajo probleme na omrežju bi lahko vsaj opozorili.
Zadnje čase res nisem zadovoljen z njihovo storitvijo. Kljub temu da mi je NEO všeč, ne dela kot bi moral. In njihovo omrežje prav tako ne.

NejcSSD ::

Poln forum je pritožb o omejenem delovanju, tudi sam zadnje 3 dni opažam težave, dela samo TV v živo.


https://forumi.siol.net/showthread.php?...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

facepalm ::

Vceraj zvecer ni delal niti neo preko spleta (neo.io).

vizi ::

Neo box mi izklopi ambilight na Philips tv? Zakaj, je kje nastavitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vizi ()

kokpa ::

Ravnokar narocili neo svet c, sedaj pa vidim da imate kar nekaj problemov z neotom...do sedaj se je uporabljal paket modri za nekih 77eur 100/20mb. Sedaj naj bi hitrost bila 600/100. Kolikšno hitrost lahko pricakujemo pri brezžični hitrosti? Pride zraven tega neo svet tudi novi modem ali sam box za tv?

Fsegula62 ::

Z ustrezno opremo lahko tudi brezžično pričakuješ 600/100

kokpa ::

Fsegula62 je izjavil:

Z ustrezno opremo lahko tudi brezžično pričakuješ 600/100

Kakšno opremo pa naj bi imeli da dosežemo približne hitrosti? Namreč na enem tv se bi gledala 4k vsebina kolikor se jo najde(netflix).

profii ::

kokpa je izjavil:

Fsegula62 je izjavil:

Z ustrezno opremo lahko tudi brezžično pričakuješ 600/100

Kakšno opremo pa naj bi imeli da dosežemo približne hitrosti? Namreč na enem tv se bi gledala 4k vsebina kolikor se jo najde(netflix).


Za to potrebuješ vsaj 900/200, to dosega le najdražja oprema.
Sakrazem off.
Za 4K video stream je hitro dovolj.

MacGyver141 ::

kokpa je izjavil:

Ravnokar narocili neo svet c, sedaj pa vidim da imate kar nekaj problemov z neotom...do sedaj se je uporabljal paket modri za nekih 77eur 100/20mb. Sedaj naj bi hitrost bila 600/100. Kolikšno hitrost lahko pricakujemo pri brezžični hitrosti? Pride zraven tega neo svet tudi novi modem ali sam box za tv?


Ta problem so popravili pri neotu, da gre v varni način in zdaj deluje normalno (saj pri meni). Pri nas modema niso menjali iz modrega na neo svet c in imamo še zmeraj kombinacijo huawei ont + fritz 7360. Brezzično je pa odvisno od opreme. Npr pri meni, ko imam starga asusa ac68u mi pri Mi9 izmeri max. 350-400 mbit, medtem na iphonu xs in 12 pro 500 mbit...

kokpa ::

MacGyver141 je izjavil:

kokpa je izjavil:

Ravnokar narocili neo svet c, sedaj pa vidim da imate kar nekaj problemov z neotom...do sedaj se je uporabljal paket modri za nekih 77eur 100/20mb. Sedaj naj bi hitrost bila 600/100. Kolikšno hitrost lahko pricakujemo pri brezžični hitrosti? Pride zraven tega neo svet tudi novi modem ali sam box za tv?


Ta problem so popravili pri neotu, da gre v varni način in zdaj deluje normalno (saj pri meni). Pri nas modema niso menjali iz modrega na neo svet c in imamo še zmeraj kombinacijo huawei ont + fritz 7360. Brezzično je pa odvisno od opreme. Npr pri meni, ko imam starga asusa ac68u mi pri Mi9 izmeri max. 350-400 mbit, medtem na iphonu xs in 12 pro 500 mbit...


Mi smo še na innbox v60u, upajmo da bo dovolj.

PODLIPC ::

rabim pomoč , kako neo priklopit na moj router tp link archer c7
modem od telekoma ja v bridge, v wan portu je router, v portu 4 pa neo
tole so nastavitve v routerju pa mi noče delat

MacGyver141 ::

Tele nastavitve so men delale samo na boxu, na neotu pa ne (mogoče sem mev še klukco na IGMP Snooping). Tudi če spraviš preko tegale skoz, ne boš imev interneta na neotu.

Gapi ::

Te nastavitve pa niso za Telekom? Namreč Telekom nima vlana za internet.
No person is rich enough,to buy back his past.

PODLIPC ::

kakšne nastavitve so pa pravilne?

Gapi ::

PODLIPC je izjavil:

kakšne nastavitve so pa pravilne?



Zakaj mi IPTV deluje? tukaj se nekaj govori o tem

Na tp-linkih in asusih in podobnih consumer routerjih je to PITA nastavt. Zato nekateri imamo Mikrotike in podobne zadeve ker je to stvar parih vrstic v terminalu.
No person is rich enough,to buy back his past.

kokpa ::

Zdravo, mogoče lahko kdo pove kako si naj vklopimo monitor porabe na dodatnih številkah pri paketu neo svet c. Videli smo, da sms poraba vrne stanje. Ni nam pa jasno kako vklopit monitor aplikacijo oziroma moj telekom da bi videli porabo. Ne pusti pa nam se prijaviti v moj telekom.

ulepos ::

Zdravo,

Imam NEO in rad bi uporabljal "pametni dom". Kupil sem senzorje zigbee "vrata/okna", kateri se sicer povežejo na NEO, vendar jih NEO prepozna kot - neznana naprava. Lahko si urediš ime senzorjain v katerem prostoru je, NE gre pa urediti t.i. scenarija (kaj se zgodi ko se senzor sproži), dela oz obvesti me samo da se je senzor sprožil.

Morda kdo ve kako to rešiti. Klical sem tehnično pomoč, kjer mi niso znali pomagati, povedali so mi samo, da ti senzorji niso "pametni" in da ni moč nastaviti scenarija, kljub temu da to oglašujejo.

Hvala za pomoč
konec

dvihtelic ::

Oj, imam senzorje doma in jih namestim jutri, pa ti povem. Sem namestil dve kameri, temp senzor in pa pametno stikalo, zaenkrat vse deluje brez težav.

ulepos ::

Ok, pa so kamere in ostali senzorji kupljeni pri Telekomu?
konec

dvihtelic ::

Ja vse sem kupil preko telekoma, pametni dom je bil paket če se prav spomnim.

ulepos ::

Ok, hvala za odgovor. Jaz sem kupil senzorje v lastni režiji in jih NEO prepoznava kot "neznano napravo" in se ne da narediti scenarija, kaj naj se zgodi ko......

Ali ima kdo nasvet? Hvala
konec

NejcSSD ::

Verjetno te bodo od*ebali, da nisi kupil pri njih, ker je zaklenjeno na njihovo opremo oziroma ne nudijo supporta.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

ulepos ::

Ja sej točno to so naredili. :(
Sedaj pa iščem rešitev (njihov senzor je 29eur, moj pa 10 eur). Pa Telekom ni nikjer napisal, da je potrebno kupiti samo njihove senzorje.
konec

Tody ::

Ali ste prepričani da hočete prepusti Telekomu upravljanje nad vašo hišo? Ko se bo Neotu snel ob novi verziji SW vam bo šlo vse v kurac... Na tem istem forumu imate temo Pametno stanovanje in mate tam vse druge boljše opcije naštete.

misticnimrk ::

ulepos je izjavil:

Pa Telekom ni nikjer napisal, da je potrebno kupiti samo njihove senzorje.


Je zapisano v navodilih na neotu, pa verjetno še kje.
Predlagam, da namesto neota uporabiš kaj drugega za upravljanje. Pokukaj semkaj.

kokpa ::

Zdravo,

spremenili smo paket iz modri na neo svet c +dodatne številke. Neo box za tv so poslali, niso pa poslali novega modema. Kakor vidim innbox v60u ni zmožen prežvečiti povezave 600/100 kakor naj bi zakupili hitrost pri njih. Preko kabla na prenosnik ne dobim vec kot 92mb download, wifi je podobno ali pa še manj. Vse testirano samo z enim eno napravo prikljuceno direktno na modem(wifi izklopljen). Seveda je možno, da port na laptopu ne podpira vec kot 100mb(dell 15' 5567, i5 7200u, z intel 3165 wifi kartico). Kako bi lahko preveril ali dobim kar placujem?

MacGyver141 ::

Si probal z drugim kablom mogoče?
««
11 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
19991 (338) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
16997 (632) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7619826 (8182) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910318 (3705) Daniel
»

Telekom NEO/BOX priklop težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
166100 (5831) Klemzz

Več podobnih tem