» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
10 / 35
»»

Tiash ::

Plex je dovolj osnovni (ni treba plačat), imaš ga stalno vklopljenga na računalniku in dela bp.

Konlov ::

Bom poizkusil, če po preko plexa na reciver iz NEO-ta prišlo:8) 5.1

sirotka ::

meni dela bp. Imam pa neo na tv prek hdmi in potem tv receiver z optičnim.

Konlov ::

Uff ja. NEO- TV(hdmi)- reciver(optika)...

Konlov ::

Nope.
Poizkusil tudi plex pa VLC, pa so težave z podnapisi. USB ključek še vedno rules, bo pa pač stereo...

strom_15 ::

Danes bomo iz programske sheme televizije Telekoma Slovenije zaradi nerazumnih finančnih pogojev umaknili vse tri programe Šport TV, in sicer Šport TV 1, Šport TV 2 in Šport TV 3. Športnih vsebin pri tem pri nas ne bo zmanjkalo, saj lahko najaktualnejše športne dogodke spremljate na 18 športnih programih; najpomembnejše med njimi v HD tehniki. S ponudnikom programskih pravic se bomo še naprej pogajali in si prizadevali za pogoje, ki bodo v dobro naših naročnikov. Prosimo za razumevanje.

free_rider ::

Ja šit ane. Kje bo pa narod zdaj gledal streljanje glinastih golobov?

Mislim, poteza v poslovnem smislu ni nič posebnega. Če se ne dogovoriš za nadaljnje sodelovanje, se pač ne podaljša pogodba. Saj je prosti trg. Glede na to da ima firma (ASPN) vsako leto večji dobiček, so očitno molzniki...

Drugo je pa potem odziv uporabnikov Telekoma. Malo berem komentarje na FB :) prav smešno.

Glasuj z denarnico.

Konlov ::

In kaj lahko uporabnik stori?

MrStein ::

Menja operaterja?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Konlov ::

Z vsemi družinskimi paketi, aneksi... no/go...

MrStein ::

Druga možnost je seveda, da ne naredi nič in občasno jamra po nekih zakotnih forumih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dimnik ::

Potem se oa daj dalje stričt...

kozorog ::

Zivjo.

1 vprasanje.

Glede razvrscanja programov na neo stb. .

"
Programe lahko razvrščate na tri načine:
o povleci: izberete program in ga povlečete na ustrezno mesto;
o vrini: vrinete program z vnosom številke;
o zamenjaj: dva programa med seboj zamenjate.

Ko končate urejanje, kliknite gumb Shrani.
"


Ali na neo boxu deluje 1 opcija shranjevanja oz. razvrščanja programov na neotu.
Za box vem ,da da.

Hvala v naprej za odgovor.Lp

JankoStim ::

3 dni imam neota in vse tri dni do dveh ponoči s telekom podporo. Rešil nič. Enkrat ne dela daljinec, enkrat zmrzne slika, enkrat se slika sklaplja, enkrat je na sliki samo sneg. Resetiral vse... Neota na tovarniške nastavitve, modem, port, zamenjal kable. Grem nazaj na s box, oni pa naj svojo nagrajeno noviteto vsiljujejo drugim.

DamijanD ::

A pa imaš lahko Neo paket z boxi?

MadMax ::

Zaradi 350/40? Lahko.
Ampak enega Neota pa moraš imet, četudi v omari...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

dussan ::

Ima mogoče še kdo tak problem - včeraj sem "posnel" Game of Thrones in mi danes preko NEO box lepo predvaja. Če pa to zadevo pogledam iz "knjižnice" na računalniku (v chorome) mi vsakih nekaj minut za nekaj deset sekund preskoči - prvič pri 6:06... Ni problem ne hitrost interneta, ne resolucija... Na NEO je OK, v brskalniku preskakuje.

Senior Dev ::

strom_15 je izjavil:

Danes bomo iz programske sheme televizije Telekoma Slovenije zaradi nerazumnih finančnih pogojev umaknili vse tri programe Šport TV, in sicer Šport TV 1, Šport TV 2 in Šport TV 3. Športnih vsebin pri tem pri nas ne bo zmanjkalo, saj lahko najaktualnejše športne dogodke spremljate na 18 športnih programih; najpomembnejše med njimi v HD tehniki. S ponudnikom programskih pravic se bomo še naprej pogajali in si prizadevali za pogoje, ki bodo v dobro naših naročnikov. Prosimo za razumevanje.

Treba je umakniti vse takoj ko prvič poskusijo izsiljevat, da ne pride v navado. Upam da se bo zbralo pogum in se na tak način odklopi tudi par večjih kanalov ki se često poslužujejo izsiljevalskih praks.

Konlov ::

Čakaj, za katere se ti sekiraš? Za TK ali za nas, ki sedaj nimamo teh programov?

Mitjaa24 ::

dussan je izjavil:

Ima mogoče še kdo tak problem - včeraj sem "posnel" Game of Thrones in mi danes preko NEO box lepo predvaja. Če pa to zadevo pogledam iz "knjižnice" na računalniku (v chorome) mi vsakih nekaj minut za nekaj deset sekund preskoči - prvič pri 6:06... Ni problem ne hitrost interneta, ne resolucija... Na NEO je OK, v brskalniku preskakuje.


Meni osebno neo snemaj dela brez tezav, tudi v Chrome..

mp218 ::

Katere aplikacije uporabljate znotraj NEOta. Vidim, da jih je zelo malo.

A se da search omejiti na slovenski jezik, namreč ko iščem npr. Pujsa Pepa mi ponudi tudi hrvaške, ipd.

Težave imam tudi z iskanjem po HBOGO, pri serijah mi najde le tiste na HBO programih, ne pa potem vseh za leta nazaj.

Tiger ::

HBOGO: Zgornja vrstica, tam kje je ikona lupe za iskanje, je tudi možnost za serije, res pa je da imajo razbite v kategorije, in za več prikaza moraš premikati v desno od zadnje možnosti, da pokaže več. Če poznaš ime serije - potem je hitreje z iskalnikom (vzame tudi angleško ime).

ramiz?! ::

Mene pa zanima, a se da na NEO naložit kakšne aplikacije? Predvsem me zanima za Twitch recimo.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Gapi ::

ramiz?! je izjavil:

Mene pa zanima, a se da na NEO naložit kakšne aplikacije? Predvsem me zanima za Twitch recimo.


Ne

Res da je to načeloma Android device, ki je zaklenjen z namensko desktop aplikacijo oz launcherjem.
No person is rich enough,to buy back his past.

z3ro ::

Nekaj časa (oziroma vrjetno že kar od začetka) so oglaševali igre-prihaja kmalu kao. Sedaj s posodobitvijo tega sploh ni več v meniju.

luuxiii ::

nekaj so zagotovo imel v planu 8-)
https://en.aptoide.com/store/telekomslo...

glede na to, da je apk od oddaljene podpore gor sklepam, da je legit

https://oddaljena-podpora-telekom-slove...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luuxiii ()

Konlov ::

Ulalala. Mogoče bomo pa imeli tudi mi Netflix. Samy smart TV je nekoliko prestar, drugo namensko napravo se mi pa nekako ne kupuje...

A_A ::

Da kar tule nadaljujem temo.

Imam vprašanje in sicer tašča ima problem na relaciji NEO/Philips TV. In sicer z tem daljincem od NEO-a prižiga in ugaša TV oziroma NEO.
Problem nastane, ko se ji od časa do časa spremeni source iz HDMI iz NEO na klasičen TV način in potem ne zna prestaviti nazaj na HDMI.
In me zanima od česa je odvisno kateri source se uporabi, se da kako zapeči, da vedno prvo uporabi HDMI ?
Hvala če ima kater kakšen pameten predlog :)

z3ro ::

Mamin Philips dela enako, vsake toliko ji sam prestavi source..ne vem zakaj.

sirotka ::

Po aprilski posodobitvi moram vsak večer ponovno zagnat škatlo, ker sicer plex server pravi, da player ne podpira DTS-a. Majska tega žal ni odpravila.

McClane ::

A še komu Plex na Neotu deluje obupno? Sem ga hotel porabiti namesto da kupujem dodatni player, pa dela katastrofalno slabo. Meče ven na sredini predvajanja in se ne da prepričati v nadaljevanje čeprav je server up and running. Pomaga edino nov zagon Neota.
Za primerjavo imam v hiši tudi Shielda ki vse melje in predvaja brez težav.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

sirotka ::

McClane je izjavil:

A še komu Plex na Neotu deluje obupno? Sem ga hotel porabiti namesto da kupujem dodatni player, pa dela katastrofalno slabo. Meče ven na sredini predvajanja in se ne da prepričati v nadaljevanje čeprav je server up and running. Pomaga edino nov zagon Neota.
Za primerjavo imam v hiši tudi Shielda ki vse melje in predvaja brez težav.


Ja, katastrofa, vendar le od aprilske posodobitve. Zdaj mi vsaj v polovici časa plex server javi, da client ne podpira dts-a in gre v transcoding, ko vključim podnapise, se pa vse skup ustavi. Je pa baje to bug plexa, še iz 2019, ne vem, če so že odpravili.

Priporočaš shield pro? Sem razmišljal o njem, da bi si gor postavil tudi server, baje ima hw transcoding brez premium passa?

marko71 ::

Lep pozdrav,
mene zanima ali je tudi vaš Neo box od telekoma tako vroč, ali se da to kako ohladiti. sem že razmišljal da bi kupil en ventilator na usb in ga priklopil gor.
Saj deluje vse v redu, samo da se ne bo pregrel
lp

z3ro ::

Če se bo pregrel-pokvaril pokličeš na Telekom in dobiš drugega, zakaj bi se sekiral? Moj je topel, vroč definitivno ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: z3ro ()

nejcs2 ::

Zdravo,
zanima me, ali ima kdo Xiaomi Mi TV Box S in bi bil pripravljen preizkusiti, kako deluje NEO na njem?

Preko spletne strani za NEO: neo.io, se naj prosim prijavi (če imate svoj NEO račun ok, lahko pa se prijavite z mojim testnim računom, Mail: ysm10224@cuoly.com Geslo: C2FDUOGZ -vse velike črke za geslo)

Predvsem me zanima, kako deluje TV SPORED in TV PROGRAMI, se da normalno premikati po strani (se da priti do programov, ki so bolj spodaj). Se da uporabljati filter (in tudi izbrati stvari, ki so nižje pri npr. kategorijah).
Şe da normalno predvajati film, dati na pavzo, na full screen?

Se da naložiti NEO aplikacijo preko Google Play trgovine (https://play.google.com/store/apps/deta...)

Najverjetneje se kdo vpraša zakaj me to sploh zanima ... no, Telekom že dolgo časa ni tako ugoden in ima počasen internet (200/40), za razliko od interneta preko A1 (na Telekom optiki), zato bi bilo veliko ceneje, če bi vzeli preko A1 samo internet 500/100 Mb/s za 30€, na Xiaomi Mi TV Box S pa bi predvajali NEO z računom od prijatelja.
Res najlepša hvala vsem, ki ste pripravljeni preveriti, kako deluje NEO na Xiaomi Mi TV Box S:).
Lp

NejcSSD ::

Xiaomi Mi TV Box S je Android TV in ne Android Mobile box. Zanj obstaja namenska trgovina z AndroidTV aplikacijami, tam pa ni NEO.
Brez neke telovadbe še browserja ni kaj šele da bi neo.io oziroma aplikacija delovala. Naj me kdo popravi če nimam prav.

Če pa vzameš Telemach EON ali še bolje T2 pa imajo namensko AndroidTV aplikacijo ki deluje odlično.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Kristijan32 ::

Prosim za pomoč! Sem naročnik Neo C na optiki, katero smo dobili pred kratkim. Dogaja se mi , da na na vseh treh neo boxih po nekaj časa enostavno slika zamrzne in in se naredi tema. Pomaga le reset modema. Potem spet normalno dela. Kaj bi lahko to bilo narobe. Saj to ni noben način da moram vsak dan resetirat modem. Sicer imam narocenega že tehnika da pride domov. Ampak vseeno me zanima vaša izkušnja. Naj povem da internet povezava deluje konstantno naprej brez težav. Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

sirotka ::

Imaš povezane direktno z modemom ali je vmes kak switch?

webmaher ::

je kak junak, ki lahko napiše bitne hitrosti pri športnih kanalih...še posebej me zanima Eurosport 4K, ki ima zdaj končno nekaj za kazat iz New Yorka :D

iwasbilbo ::

max 24mbps na 4K

webmaher ::

hvala :(
za športne kanale, razen če seveda prenašajo šah, manjka vsaj še dodatnih 20 :D

Fairplay ::

Ve kdo, če obstaja kje kakšen cenik za telekomove pakete?
V mislih imam predvsem NEO A s povečano TV shemo na Standard ali MEGA.
Sem iskal, po njihovi spletni strani, pa zgleda da nočejo, da sam prideš do končne cene...

Mikrohard ::

https://www.telekom.si/pomoc-in-podpora...

Standard je 7.5€ doplačila na mesec, mega HD pa 14.8€ na mesec. To prišteješ k 43€ redne cene za Neo A in dobiš to, kar tebe zanima.

Fairplay ::

Hvala

d4vid ::

Mi lahko kdo pove, a Telekom ma tak način kot A1, sepravi da posljejo opremo, pa zvezes sam, ali mora povezat vse njihov tehnik?

Neo se obnesejo? Obstaja kaka aplikacija za android TV za neo? Oz. se da spravit IPTV na android TV, s tem da je uporaba normalna, ne kot na mobitelu?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Vuli ::

sej imaš tvin oz neo app. Kako se obnese Neo, pojma nima, ga imam še vedno zapakiranga, mi je BOX dosti boljši, plus ne vem še vedno ima neke porodne krče, kolikor vidim na siol forumu.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

DamijanD ::

Vuli - torej imaš lahko Neo paket in ostaneš na starih BOXih?

rokp ::

Drži.

DamijanD ::

Odlično, hvala.

Vuli ::

yup, komot.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

««
10 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
191076 (423) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
161028 (663) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620016 (8372) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910372 (3759) Daniel
»

Telekom NEO/BOX priklop težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
166192 (5923) Klemzz

Več podobnih tem