» »

A1 TV slika

A1 TV slika

quadro933 ::

Zdravo.

Že v nekaj temah sem zasledil, da naj bi bila slika od A1 iste kvalitete kot pri Telekomu. Hkrati pa sem zasledil, da imajo nekateri slabšo sliko na A1 kot na Telekomu. Malce sem zmeden glede vsega tega. Sam sem na enem prodajnem mestu A1 videl kanal Šport klub z zelo slabo kvaliteto slike.

Trenutno imam Telekomov paket Modri na OŠO optiki. Ker nameravam preseliti zadeve (verjetno na A1) me predvsem zanima, ali je slika slabše kakovosti na A1 kot na Telekomu?

Hvala za odgovor.

videc ::

V mojem primeru je bila na A1 slabša. Oboje na optiki.

quadro933 ::

Isti televizor? Ista povezava (optika, baker)?

quadro933 ::

Na A1 pravijo takole: "Na isti povezavi (v tem primeru optika) in istem TV aparatu mora biti tudi slika iste kvalitete kot pri Telekomu. Kockanje ter razpacana slika se pojavi, ko je povezava slaba."

Nekaj logike sicer je, razen če A1 signal pokvari/obdela s svojimi tv boxi?

slotech5 ::

sem bil na telekomu, sedaj sem na a1 in slika na a1 je slabša, čeprav so mi enako rekli na a1, da bo vse enako. meni osebno je na telekomu tudi bolj všeč vmesnik na tv boxu, aplikacija tvin itd. kolikor plačaš, toliko dobiš. če si perfekcionist, ostani na telekomu, da ne bo bolela glava.

DePalmo ::

Če imaš opcijo testiraj, pa tudi če nekaj malega plačaš. Bolje to, kot pa da se zavežeš za x let za slabšo kvaliteto.

videc ::

@quadro: na A1 lahko pravijo kar hočejo, osebno sem bil zelo prijetno presnečen nad tem, kako boljša slika je na Telekomu. Ista povezava, isti kabel, optika, isti TV.

Nikonja ::

hvala za info ker sem glih gledal cene in planiral šaltat iz T2 na A1, ampak drek od slike mi nič ne pomaga.

korenje3 ::

a1 je bistveno cenejši od telekoma... tako da verjetno ima a1 slab post-processing.
je pa to sranje vedet, ker so moji starši že podpisal pogodbo z a1...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

quadro933 ::

Če še ni izveden priklop, jo stornirajte

korenje3 ::

sam je skoraj 1/2 cenejši kot telekom...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Bakunin ::

meni je A1 slika ok, ampak jaz ne gledam šport*, ampak bolj serije ter otroške oddaje. :)

quadro933 ::

Bakunin je izjavil:

meni je A1 slika ok, ampak jaz ne gledam šport*, ampak bolj serije ter otroške oddaje. :)


Kaj pa HD kanali?

Kot zanimivost: zadnjič sem gledal v Telemach poslovalnici (verjetno kakšen 60" tv), optika, tam pa je slika bistveno lepša od Telekomove.

lp

quadro933 ::

Evo. Preverjeno. Prej Telekom Modri, sedaj A1 Kombo M, kvaliteta slike ista, HD in SD. Vsaj jst ne opazim nekih razlik. Vmesnika se pa tud hitr navadiš. Je pa zanimivo, koliko je A1 TV box hitrejši pri zagonu kot Telekomov Box ali Box S. Daljinec pa prižiga TV in Box.

lp

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

Velikost TV?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

quadro933 ::

50".

Imam pa optično povezavo. Jst sm bil tud zelo skeptičen, ampak se je izkazal, da je slika isti šmorn.

Še zmerej se mi pa zdi, da ima Telemach lepšo sliko.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Omrežja in internet
1917592129 (2574) MrStein
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24681098 (23503) Tilen
»

Kateri Trojček vzeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111736 (8595) Daliborg
»

HD slika na Telekomu oz. A1

Oddelek: Zvok in slika
365425 (3624) vinkop
»

A1 vs Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
102612 (1908) quadro933

Več podobnih tem