» »

HD slika na Telekomu oz. A1

HD slika na Telekomu oz. A1

slotech5 ::

Živjo

Danes sem trojčka (internet, telefon, televizija) zaradi 20% nižje naročnine prestavil iz Telekoma na A1. Opažam pa, da je slika na HD programih slabše kvalitete kot pri Telekomu. Je to možno in zakaj? A1 uporablja Telekomove centrale in signal, tako da je v bistvu šlo samo za zamenjavo Telekomovih naprav z A1. Na A1 so zagotavljali, da bo vse delalo enako.

nsa_ag3nt ::

Opažam pa, da je slika na HD programih slabše kvalitete kot pri Telekomu.

V številkah, resolucija, bitrate, TK vs A1 ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

slotech5 ::

pojma nimam, ampak če je na 43" TV na oko opazna razlika potem morajo številke občutno odstopat. Kakšna ideja v čem je fora tega?

Dr_M ::

Nizja cena. Kar placas to dobis.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gendale2018 ::

jaz imam na telekomu lepo sliko na hd kanalih, na navadnije je pa recimo da sprejemljiva... če pa predvajam z računalnika je pa seveda lepša
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

slotech5 ::

izgleda, da je res tako, kolikor plačaš toliko dobiš. čeprav mi ni jasno zakaj, ker gre za isti (Telekomov) signal. prav tako so na A1 zagotavljali, da bo iz tega razloga delovalo vse enako.

gendale2018 ::

a ni tko da gre signal po telekomovem omrežju, ni pa isti?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

xda develope ::

gendale2018 je izjavil:

a ni tko da gre signal po telekomovem omrežju, ni pa isti?

tako je

Alien123 ::

torej zaradi enih 10€ na mesec si ti šel menjat operaterja?

HappyPills ::

Sami kabli so že isti, sam oprema na strani naročnika in na strani operaterja je pa druga. Pač majo slabšo kompresijo pa je bl crap.

BCSman ::

V ozadju je cela znanost. Tehnologija (bro preko hls-ja ali multicast), kompresije, formati...

nsa_ag3nt ::

Ravno zato sem postavil vprašanje glede številk pri obeh operaterjih, vendar ni odgovorov.
Če gre za A1, potem je gpon in hls, kompresijo / format se da bojda videti na samem tv sprejemniku.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

nsa_ag3nt ::

Oz. se moram popraviti, A1 ima keš in ima multicast na gponu, t2 ima ponavadi hls.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

DjTonic ::

Alien123 je izjavil:

torej zaradi enih 10EUR na mesec si ti šel menjat operaterja?

Marsikdo menja za par eur in ne 10 EUR. Številke boš prej dobil preko kakšnega foruma, kot od delavcev ali HD. Razen, če naletiš na poznavalca, ki že ima več let izkušnje in to neposredno pri TS in ne v franšizi. HLS pa ni nujno slab, potrebno pogledati resolucijo, kodeke, itd. Nič ne gre govoriti na pamet.

Glede prvotnih obljub, sploh kakšen pooblaščen prodajalec marsikaj obljubi, samo, da čimprej podpišeš pogodbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

jb_j ::

jst razlike nisem opazil,
sem pa opazil, da imajo tv programi enake ip naslove kot telekom,
tako, da so najbrž enake kvalitete.

kakor sem spremljal tudi oddajajo v enakem formatu kot telekom (kompresija mpeg2 ali mpeg4 pri določenih programih z enakim bitratom)
le tv sprejemnik je zaklenjen na eno napravo oz. mac naslov. (oz. tudi na oddajanje samo enega programa, pri enem tv boxu)
sem probal multicast tv vzpostavt, in je na switchu dobilo le signal tistega programa, ki je bil oddajan na tv box.

preveri kablovje, mogooče je poškodovan priključek ali kaj drugega.
edino to bi bilo logično zakaj dobivaš slabšo sliko kot na telekomu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Gagarin ::

Lahko za A1 info kakšen wifi ruter dobiš? (samo 2.4GHZ ali tudi 5GHz, 802.11 a, b, c, ac? )

Pa za televizijski sprejemnik: ali lahko z njega snemaš na USB disk?

(sem vprašal na A1 pa v 2 dneh nobenega odgovora...)

Hvala

jb_j ::

Gagarin je izjavil:

Lahko za A1 info kakšen wifi ruter dobiš? (samo 2.4GHZ ali tudi 5GHz, 802.11 a, b, c, ac? )

Pa za televizijski sprejemnik: ali lahko z njega snemaš na USB disk?

(sem vprašal na A1 pa v 2 dneh nobenega odgovora...)

Hvala


2.4 b,g,n.
Imaš možnost snemalnika, samo ne vem če na usb disk. (verjetno, da ne zaradi avtorskih pravic). Verjetno snema na notranji spomin, ali na njihov server.
3eur/mesec te pride doplačilo, in lahko posnameš do 20ur, in imaš časovni zamik za en teden nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

MTB ::

Gagarin je izjavil:

Lahko za A1 info kakšen wifi ruter dobiš? (samo 2.4GHZ ali tudi 5GHz, 802.11 a, b, c, ac? )

Pa za televizijski sprejemnik: ali lahko z njega snemaš na USB disk?

(sem vprašal na A1 pa v 2 dneh nobenega odgovora...)

Hvala


A1 ZTE hibrid ima tudi 5 GHz območje in glede na 3 tedenske izkušnje kar dober domet, boljši od npr. TP-link Archer C7.

starfotr ::

Router si kupi svoj, saj to se danes že ve.

Gagarin ::

jb_j je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Lahko za A1 info kakšen wifi ruter dobiš? (samo 2.4GHZ ali tudi 5GHz, 802.11 a, b, c, ac? )

Pa za televizijski sprejemnik: ali lahko z njega snemaš na USB disk?

(sem vprašal na A1 pa v 2 dneh nobenega odgovora...)

Hvala


2.4 b,g,n.
Imaš možnost snemalnika, samo ne vem če na usb disk. (verjetno, da ne zaradi avtorskih pravic). Verjetno snema na notranji spomin, ali na njihov server.
3eur/mesec te pride doplačilo, in lahko posnameš do 20ur, in imaš časovni zamik za en teden nazaj.


Pri Telemachu lahko trenutno predvajan program snemaš na USB disk. Tista opcija pri A1 za snemanje na njihov server je zame neuporabna saj dela samo pri določenih programih, Sport kluba (mene tako ali tako zanima samo šport) ni med njimi.

starfotr je izjavil:

Router si kupi svoj, saj to se danes že ve.


Zakaj pa? V stanovanju mi Telemahov povsem zadošča, prav tako Telekomov v bajti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

videc ::

Slika na Telekomu je veliko boljša kot na A1.

jb_j ::

Gagarin je izjavil:

jb_j je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Lahko za A1 info kakšen wifi ruter dobiš? (samo 2.4GHZ ali tudi 5GHz, 802.11 a, b, c, ac? )

Pa za televizijski sprejemnik: ali lahko z njega snemaš na USB disk?

(sem vprašal na A1 pa v 2 dneh nobenega odgovora...)

Hvala


2.4 b,g,n.
Imaš možnost snemalnika, samo ne vem če na usb disk. (verjetno, da ne zaradi avtorskih pravic). Verjetno snema na notranji spomin, ali na njihov server.
3eur/mesec te pride doplačilo, in lahko posnameš do 20ur, in imaš časovni zamik za en teden nazaj.


Pri Telemachu lahko trenutno predvajan program snemaš na USB disk. Tista opcija pri A1 za snemanje na njihov server je zame neuporabna saj dela samo pri določenih programih, Sport kluba (mene tako ali tako zanima samo šport) ni med njimi.

starfotr je izjavil:

Router si kupi svoj, saj to se danes že ve.


Zakaj pa? V stanovanju mi Telemahov povsem zadošča, prav tako Telekomov v bajti...


potem je bolje da si na telemachu.

videc je izjavil:

Slika na Telekomu je veliko boljša kot na A1.


možno, a jaz nisem opazil razlike.
preko komunikatorja namreč.

sicer pri mobiatv, je pa res slabša slika kot na tvinu.
tam pa sem opazil razliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

videc ::

Zanimivo. Jaz pa takoj.

slotech5 ::

tudi jaz sem takoj opazil, da je slabša slika na TV pri A1. prav tako je slabša slika na Mobia TV v primerjavi s telekomovim TVIN, saj kolikor sem opazil Mobia TV niti nima HD slike. hvala vsem za odgovore, kolikor plačaš, toliko dobiš, tako da tema se lahko zapre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slotech5 ()

jb_j ::

je pa zelo zanimiv, dejstvo je, da je enak izvor signala.

ali mogoče mislite, da nov komunikator predvaja slabše enak signal?
sagemi so 10let stari, a1 ima pa sedaj nove komunikatorje. (podobne android boxom)

ko sem skeniral playlisto na računalniku, so imeli programi enak ip naslov, in enak način kodiranja.
(oz. le tisti program, ki se je predvajal na a1 boxu, in je imel vse podatke enake kot telekom)
ker sem skeniral na podlagi telekomove playliste, so vsi programi imeli enak ip naslov.
(ker sem šel iz telekoma na a1, in sem hotel met multicast na računalniku)
naključje?
najbrž ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

quadro933 ::

Jst bom tudi naredu prehod iz Telekoma na A1. Gre se za 20 evrov/mesec. Kakor sem gledal pri dveh kolegih ni bilo nobene razlike v sliki Telekom/A1. Tudi sami kolegi pravijo isto. Tako da ne vem zakaj bi bila slabša slika.

lp

krepki ::

Slika na A1 je slabša kot na telekomu,to pa zaradi tega ker A1 od telekoma dobi mpeg4 stream ni važno ali si na optiki ali bakru in če ti cena pomeni več kot kvaliteta potem pač menjaj.

XCom ::

Sem šel iz telekoma na A1 kombo. Po pravici povedano, več programov za dosti manjši denar. Razlike v kvaliteti pa nisem opazil. Sem pa na optiki.

care20 ::

js mam a1 pa imam se zdaj po cca 3 letah odklenjene vse mozne TV programe,ocitno so pozabil zaklenit ker 1. mesec ko priklopis ti pustijo vse poskusno odklenjeno ...drgac men je slika cist vredu sploh pa na Cinestar HD,js nevem kako nekateri sploh opazite razliko

Alexius Heristalski ::

Večji ekran, bolj opazna razlika. Ne vem za Telekom, jaz sem opazil razliko v kakovosti SLO1 in SLO2 HD med A1 in DVB-T. Na slednjem je boljša, čeprav je bitna hitrost komaj 5 Mbps. Čestitam A1 za ta dosežek, nisem si mislil, da je to možno.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

misek ::

Alexius Heristalski je izjavil:

jaz sem opazil razliko v kakovosti SLO1 in SLO2 HD med A1 in DVB-T. Na slednjem je boljša
To mi govori tudi sodelavec, tako da bo kar držalo.

Koliko pa je sploh drugje bitna hitrost? Saj 5 mbit/s ni malo ali kaj?

masevc ::

Kako pa je primerjava kvalitete v primerjavi s Telemach kabelskim signalom?

meho7 ::

misek je izjavil:

Alexius Heristalski je izjavil:

jaz sem opazil razliko v kakovosti SLO1 in SLO2 HD med A1 in DVB-T. Na slednjem je boljša
To mi govori tudi sodelavec, tako da bo kar držalo.

Koliko pa je sploh drugje bitna hitrost? Saj 5 mbit/s ni malo ali kaj?

5mbps je zelo malo, toliko je imel HBO HD v VIPTV paketu - Balkan majka :))
Recimo Nemci na satelitu oddajajo free to air programe z 12-13mbps (ARD, ZDF, 3Sat...) v 720p-50fps

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

Alexius Heristalski ::

Za statične prizore (npr. slika v studiu) je 5 Mb/s dovolj, za hitro gibanje (npr. šport) potrebuješ 10 in več.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

Obujam temo, ker so se na Mobia TV pojavili programi HD, gre za ločljivost 1920*1080 in bitno hitrost 4,2 Mb/s. Juhej, končno!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

slotech5 ::

hvala, končno, tu jih je Telekom prehitel za nekaj let. no sedaj pa je Mobia TV celo uporabna, pred tem tega nisem mogel trdit.

upam, da kdo iz A1 bere in da uredijo še:
- kvaliteto HD slike, ki je bistveno slabša od Telekomove

Katastrofalen TV vmesnik:
- številke in glasnost čez pol zaslona - WTF
- v primeru, da izbereš program, ki ga nimaš v paketu lahko izbereš samo next ali back. problem če tudi na next ni nimaš v paketu :(
- pogled nazaj nemogoče da upravlja kakšen starejši/počasnejši uporabnik...
- ne da se mi več naštevat
- ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slotech5 ()

vinkop ::

kako upravljati mobia tv na android teveju? z daljincem se lahko samo premikam po kanalih in nic drugega....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Optika TV & Internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7716059 (3294) WaterBoy
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677475 (19880) Tilen
»

A1 smart tv app, obstaja?

Oddelek: Mobilne tehnologije
255382 (2579) pwn3rrr
»

Kako ste zadovoljni z a1 kombo paketom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6116490 (12135) GucciSLO
»

A1 TV slika

Oddelek: Omrežja in internet
152328 (1681) quadro933

Več podobnih tem