» »

H7 z izgledom LED

H7 z izgledom LED

bernikm ::

Zdravo

Zanima me katere klasične H7 žarnice bi lahko dal v avto da bi snop zgledal najbolj podoben LED lučem in ne klasični rumeni svetlobi? Philips pa Osram imata neke modele night breaker itd samo ne vem katere od teh bi imele svetlobo najbolj podobno LEDkam

Hvala že v naprej za ponoč oz dogovor

edi45 ::

https://www.mcenter.si/osram-cool-blue-...

to so najbolj belo/modre halogenke

night breaker od osrama in kakšen philips xtreme vision 130 so vse navadne rumene

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

bernikm ::

Hvala. A so te kaj boljse od Cool Blue Intensr ?
https://www.mcenter.si/halogen-osram-h7...

Te imam sedaj pa niso ravno cisto belo/modre kot je pisalo na skatli.

xda develope ::

Jaz imam v passatu racing vision, so bele a ne toliko kot led

starfotr ::

Ne pozabi na homologacijo.

bernikm ::

A je potrebna homologacija ? Za te cool blue intense mi niso nic rekli da je treba? Katere bo bilo pa potem najbolj primerne da imajo led look pa da ni potrebna homologacija?

oiwedfhjweif ::

Ni potrebna. Dovoljena je bela svetloba (3000k-6000k), ali rumena na starodobnikih.

ttommy ::

Jaz imam Scenic 2007 in me tudi zanima, če bi s temi Osram cool blue žarnicami izboljšal vidljivost? Ker kratke luči res slabo svetijo, dočim dolge so pa res močne in super osvetljujejo cesto.
Gamer

DamijanD ::

ttommy - a so žarometi še originalni? Po možnosti sprednje steklo že motno?

MadMax ::

Če je žarnica sama street-legal, ni nobene potrebe po homologaciji, ako gre le za modrikasto barvo.
Predvsem so pa street-illegal razne močnejše variante, torej več W kot original.

Žal pa si marsikdo ne da dopovedat, da modrikasta svetloba le bolj blešči, vidiš pa eno figo bolje, sploh po dežju so za en drek...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

lonewolf_ ::

Meni pa bela ne odgovarja v dežju tako dobro kot navadna. Stock halogenke so 55W; 70W ali 100W pa znajo skuriti napeljavo. Več svetlobe pa vprašanje koliko bi bilo, če sploh.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Ganon ::

edi45 je izjavil:

https://www.mcenter.si/osram-cool-blue-...

to so najbolj belo/modre halogenke

night breaker od osrama in kakšen philips xtreme vision 130 so vse navadne rumene


OFF ROAD žarnica, z dodatnim opozorilom, da ni primerna za na cesto. To bo pravi nakup.

bernikm ::

Tele Osram Cool Blue Boost so 80w, kar je 25W več od klasične, ki je 55W ?
Pa še tole piše "morate se zavedati, da so žarnice primerne le za OFF ROAD vožnjo in jih ne morete homologirati"
Kot kaže niso primerne za dnevno uporabo.

So potem kakšne ki so primerne pa da se ne rabi homologacije ? Kot sem že omenil imam Osram Cool Blue Intense pa je še vedno opazna rumenkasta svetloba...

Blazz ::

vzem si mtec

bernikm ::

Blazz je izjavil:

vzem si mtec


katere pa so to?

d4vid ::

Bele so za en k***c. Dokler se ne znajdes v enem hudem nalivu, so se ok, potem se pa tolces po glavi zakaj si vzel bele.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

ttommy ::

Kako zdaj- a se splača kupiti OSRAM Night brake laser? A so ali niso dobre v dežju?
Gamer

gddr85 ::

h7 z led/xenon izgledom? no such thing, razen mogoče na nalepki od škatle ;)

Blazz ::

bernikm je izjavil:

Blazz je izjavil:

vzem si mtec


katere pa so to?


https://www.amazon.co.uk/MTEC-Cosmos-Xe...

imel sem osram nightbreakerje pa philips neke super white, pa so mi mtec še najbolj bele delovale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

bernikm ::

@blazz hvala.
Kakšna je pa razlika med MTEC Super White in MTEC Cosmos Blue White ? Katere izgled deluje bolj kot LED?

MadMax ::

Pa vam je res to kako avto izgleda, pomembnejše od tega kako kot vozniki vidite ponoči? In še v slabših razmerah (megla, dež, sneg, ...)??
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mirator ::

Saj je že osnovno vprašane precej čudno. OP sprašuje po podobni barvni temperaturi nad 4000 K, ki da že nekoliko modrikasto svetlobo. Ali bo s tem videl več ali manj, pa ga niti ne zanima. Prav tako ga ne zanima, če bo bleščal nasproti vozeče avtomobile.

bernikm ::

Nek kompromis je potrebno najti da dobro zgleda in da je viden. A s temi MTEC se slabše vidi ponoči in v dežju kot s klasičnimi H7?

kody ::

Avto je kos pleha in ne svetisce...
Stvari morajo biti v nekih normativih in a testirane...

Ce nimas denarja za LED zaromete/avto z njimi z ponaredki zgledas se bolj klosarsko

edi45 ::

1. Z modrimi boš slabše videl.
2. Da, 80w ali 100w žarnice so dosti močnejše, kar pomeni da ti malenkost bolj osvetli cesto pred sabo, ampak si tudi dosti bolj moteč za nasproti vozeča vozila in lahko ti skuri elektoniko oz napeljavo.
3. To kar piše na škatli, da je samo za offroad in ne za cesto je bolj lari fari po domače, ker sem imel 55w osram cool blue intense h1(dolge) in nisem imel nikoli problemov, ne s policijo in ne na tehničnem in žarnice so dejansko zelo slabo svetle, ampak imam bixenon tako da ni panike, zdaj za kratke luči ti jih ne priporočam.
4. Za vse ki bluzite da rabi homologacijo, ni res. To potrebuješ, če menjaš celo luč za kakšno aftermarket z kakšnimi kitajskimi dnevnimi LED lučmi in xenon izgled recimo, za samo žarnico pa res ne lol.
5. Če imate slabe luči je zaradi tega, ker imate halogenke in po vsej verjetnosti še motne, kar pa na koncu res sveti kot dve svečki in druga kot spolirat luči ne gre.
6. Močnejša kot je žarnica, prej bo crknila.
7.Če hočeš pravi LED efekt in če maš lečo oz projektor v luči pa lahko daš H7 LED kit noter in upaš da te ne ustavijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

DamijanD ::

2. taka žarnica se tudi bolj greje in posledično slabo vpliva na odbojna telesa okrog žarnice
5. poliranje samo delno (in samo začasno) pomaga

ttommy ::

Moj Scenic ima lečo za kratke luči v žarometu. Katere žarnice naj dam notri, da bom ponoči boljše videl?
Gamer

edi45 ::

DamijanD je izjavil:

2. taka žarnica se tudi bolj greje in posledično slabo vpliva na odbojna telesa okrog žarnice
5. poliranje samo delno (in samo začasno) pomaga


Ja, vsake 3-4 mesece moraš nanesti novo zaščito na luč.

ttommy je izjavil:

Moj Scenic ima lečo za kratke luči v žarometu. Katere žarnice naj dam notri, da bom ponoči boljše videl?


https://www.silux.si/izdelki/dodatna-op...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

zk_eu ::

Jaz sem imel vse troje. Najboljši kompromis med malenkost bolj belo svetlobo in svetilnostjo sta Philips X-treme Vision in Osram Night Breaker. Obe svetita malenkost bolj belo (še vedno pa je to rumeni spekter barve) in svetilnost je odlična. Tudi kolega, ki je šel na Osram Night Breaker je bil šokiran kakšna je razlika v svetilnosti.

Sedaj, ko imam Xenon, pa imam za kotne žarnice Osram Cool Blue Intense. Pa svetijo lepo belo, ni pa to Xenon, še manj pa LED. Še vedno se opazi malenkosti rumene, vendar me ne moti in je zadovoljiv približek po mojem. Vsekakor pa veliko bolje kot klasične halogenske žarnice. In ne dajati notri močnejših žarnic kot jih imaš sedaj, ostani na 55W.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

ttommy ::

Koliko od vas ima dejansko v lučeh te LED žarnice z ventilatorjem, ki so za offroad?
Gamer

dvihtelic ::

jaz imam doma in ti jih dam za sprobati....zame svetijo slabo

Recordman ::

ttommy je izjavil:

Moj Scenic ima lečo za kratke luči v žarometu. Katere žarnice naj dam notri, da bom ponoči boljše videl?

Obstaja realna verjetnost, da je problem v žarometu. Leča se zasvinja, parabola obledi in edina pametna rešitev je njihova menjava.

bernikm ::

OK, ostajam potem pri Osram cool blue intense :-)

gddr85 ::

sem osebno sprobal cool, intense in philips intense, moč/vidljivost je mogoče mal daljša in svetloba je bolj (hladno) bela od OEM robe, to je pa to, z led/xenon se stvar težko primerja, tako z vidljivostjo kot temperaturo barve
..nightbreaker mogoče samo dlje nesejo, vsaj glede na marketing :P

d4vid ::

Ko smo ravno pri zarnicah bom vprasal glede xenona:
kaksna je razlika med najcenejsim kitajcem na mimovrste (MTech) in recimo najcenejsim Osramom ali phillipsom, ter potem med tem poceni osram/phillips in najdrazjim osram/phillips.

Mi je zacel en xenon nagajat, utripal in se izklapljal med voznjo, sem dal ven in vidim da je bil osram.
Sem dal noter sedaj mtech za 16€ komad, pa vsaj jaz kaksne opazne spremembe v vidljivosti ne vidim.
Avto je pa Megane l. 2005.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Bizkit45 ::

2. Da, 80w ali 100w žarnice so dosti močnejše, kar pomeni da ti malenkost bolj osvetli cesto pred sabo, ampak si tudi dosti bolj moteč za nasproti vozeča vozila in lahko ti skuri elektoniko oz napeljavo.


in zato niso primerna za na cesto in jih je potrebno homologirati. Ker homologacija ne bo šla čez, so primerne samo za offroad. v drugem postu mu takšne žarnice priporočaš, 1 dan kasneje pa poveš tole kar sem citiral..shame on you.

3. To kar piše na škatli, da je samo za offroad in ne za cesto je bolj lari fari po domače, ker sem imel 55w osram cool blue intense h1(dolge) in nisem imel nikoli problemov, ne s policijo in ne na tehničnem in žarnice so dejansko zelo slabo svetle, ampak imam bixenon tako da ni panike, zdaj za kratke luči ti jih ne priporočam.


seveda nisi imel problemov, saj so omenjene žarnice popolnoma legit

4. Za vse ki bluzite da rabi homologacijo, ni res. To potrebuješ, če menjaš celo luč za kakšno aftermarket z kakšnimi kitajskimi dnevnimi LED lučmi in xenon izgled recimo, za samo žarnico pa res ne lol.

točno za tvoj drugi primer potrebuješ homologacijo, saj greš ven iz dovoljenih okvirov (večja moč luči). Niti napeljava, niti sama luč ni primerna za večjo obremenitev, posledično se greje in snop se popači - kasneje vsem sveti v glavo. In ker se nekateri vozniki tega ne zavedajo, rajši ovirajo promet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

bernikm ::

Osram Cool Blue Advance je prava izbira. Sicer so kao 'off-road' samo so klasične 55W, s tem da imajo 5000K in svetijo lepo modro.
https://www.osram.asia/am/ecat/COOL%20B...

knesz ::

bernikm je izjavil:

Osram Cool Blue Advance je prava izbira. Sicer so kao 'off-road' samo so klasične 55W, s tem da imajo 5000K in svetijo lepo modro.
https://www.osram.asia/am/ecat/COOL%20B...

The lamps generate up to 50% more light compared to other blue coated halogen lamps. These products do not have ECE approval. This means they must not be used on public roads. Please note: Use on public roads leads to cancellation of operating license and loss of insurance coverage. Not for sale in Germany.

Scorpy84 ::

zk_eu je izjavil:

Jaz sem imel vse troje. Najboljši kompromis med malenkost bolj belo svetlobo in svetilnostjo sta Philips X-treme Vision in Osram Night Breaker. Obe svetita malenkost bolj belo (še vedno pa je to rumeni spekter barve) in svetilnost je odlična. Tudi kolega, ki je šel na Osram Night Breaker je bil šokiran kakšna je razlika v svetilnosti.

Sedaj, ko imam Xenon, pa imam za kotne žarnice Osram Cool Blue Intense. Pa svetijo lepo belo, ni pa to Xenon, še manj pa LED. Še vedno se opazi malenkosti rumene, vendar me ne moti in je zadovoljiv približek po mojem. Vsekakor pa veliko bolje kot klasične halogenske žarnice. In ne dajati notri močnejših žarnic kot jih imaš sedaj, ostani na 55W.


Šokiran? Sam imam v avtu night breaker in je po enem mesecu ena pregorela, in je šla stara boscheva not osramova pa ostala not. Razlika? Je ni (no edino da še vedno crkujejo hitro), svetita isto, razlika pride, samo ko parkiram pred bajto in to šele pol metra od fasade ali ograje, ko osramova komaj za odtenek vleče na belo. Pri večji razdalji, isto sr****, boscheve za 4-5eur k jih kupujem sveti isto k te predrage osramove. Aja avto pa je dve leti star, tako da je parabola/steklo bolj ali manj novo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere avtomobilske žarnice izbrati? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
378113976 (49948) polkar
»

Draga Xenon žarnica vs poceni xenon žarnica?

Oddelek: Pomoč in nasveti
52004 (1863) logiman
»

Bele žarnice na avtomobilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7016000 (14370) Olórin
»

Luči in homologacija oz. problemi...

Oddelek: Na cesti
155247 (4885) Robi :P
»

Žarnice H7 in H1 Plasma UltraWhite dovoljene ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6235154 (31978) RejZoR

Več podobnih tem