» »

Luči in homologacija oz. problemi...

Luči in homologacija oz. problemi...

Robi :P ::

Zdravo,

imam vprašanje glede luči in sicer danes mi je šla leva kratka H7 in desna pozicijska, pred kratkim sem menjal tudi eno za zadnjo tablico... Zdej morem seveda kupit nove da bo na rezervi pa bi za pozicijske in tablice uzel kar ledice iz kitajske ( vzel bi bele ali modre ) po brskanju po forumu sem našel da modrih naj nebi smel imeti zaradi druge barve bele pa naj bi šle skozi tehničnega in mim policajev :) (kako je z oznakami žarnice, ki sem jih imel sedaj not imajo odtisnjeno E-oznako / razen pozicjiskih) Torej ali morajo meti pozicijske in za tablice ledice kakšno oznako da so primerne (homologacija predvidevam da ni potrebna?)... Zanima pa me tudi katere naj vzamem za nove kratke (H7 LL 12V 55W) kolega ma neke fejk xenon žarnice ampak niso legalne pa men se zdijo moteče, mel bi bele ker zdej mam rumene pa me zanima za kakšnimi gledat...

Vprašal ze na avtombilizem.com pa očitno ni tolk obiskan forum kot slotech :D

Hvala lp

Olórin ::

fejk xenon je nelegan. Poleg tega je grozovito moteč za ostale udeležence prometa in vsak ki te bo videl na cesti, si bo zaželel da ti avto čimprej odpove.
Če xenon vgradiš kot je potrebno...torej z lečo, avtomatskim nastavljanjem višine vozila in pranjem žarometov je ok.
(če govoriš o fake xenon žarnicah v stilu modro obarvanih halogenskih žarnic pa prosim ne stavi tega na svoje vozilo. Poleg tega, da modra svetloba izjemno uniči kontrast ponoči in poslabša vidljivost, je dejstvo da modra prevleka halogenskim žarnicam vzame še tiste nekaj malo svetilnosti, ki jo imajo).

Modre ledice so nelegalne. Poleg tega, da spominjajo na barvo luči intervencijskih luči, si bo vsak mislil da je lastnik avta 12 letnik.

Bele ledice so nelegalne, vendar če imaš legalno vgrajen xenon (serijsko ali naknadno), se jih niti ne bo opazilo. Sicer pa so bele ledice nagravžne ob standardnih rumenih h7 žarnicah.

Glede pozicijskih žarnic ti priporočam da montiraš Osram Cool Blue w5w. Svetijo precej močno (proti w5w žarnicam, ki so bile prej serijsko vgrajene v moje vozilo), barva svetlobe je lepa rumenkasto bela.


Glede novih žarnic vzemi Philips Xtreme Vision ali Osram Night Breaker če bi rad največ kar se da dobiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Robi :P ::

Aha hvala za odgovor ja modrih žarnic in pa fejk xenonk nočem ravno zaradi teh razlgov ker motijo druge, ponoči dokaj slabše svetijo... Pravi xenon kit je druga zgodba da ne bo kdo začel napadat.
Za kratke luči bi mel neke bele halogenke torej navadne žarnice... Ledice sm mislil dati bele samo nad tablico in za pozicijske če je to legalno?

Kako dolgo pa držijo Philiposove Xtreme vision ali Osram Night Breaker?

Olórin ::

NI legalno, poleg tega te opozorim da bo grdo, ker ne bo iste barve kot glavne luči. Resno montiraj Osram Cool Blue pozicijske w5w, bo dosti lepše, ker bo iste barve kot glavni žaromet. Mavričaste avte imajo radi 12 letniki in cigani.
edit: verjenost, da ti bodo na tehničnem težili glede pozicijskih je dokaj velika. Takrat jih lahko pač odmontiraš in daš navadne notri da imaš mir. Kako je z legalnostjo pri policiji pa naj ti pove kdo, ki so mu že težili. Jaz se s takšnim avtom ne bi želel peljati nekam v tujino recimo, da ne bi po nepotrebnem dobil kake kazni.

Sem nekoč kupil led pozicijske žarnice iz firbca kako izgleda in jih še isti dan vrgel v smeti, ker je videti naravnost smešno. Je barva svetlobe preveč različna od glavnih žarometov.

Philips in Osram pri meni držijo 1 leto. Oziroma 50k km. Nekateri jih menjajo po 10k km. Odvisno od kvalitete električne napeljave, žarometov itd v avtu.

Ne pričakuj da boš s Philips in Osram videl do Avstralije. Razpršenost svetlobe bo (verjetno) boljša, svetilnost pa (verjetno) ne bo tako zelo boljša kot jo imaš zdaj. Ampak je pa to daleč najboljše, kar se da dobiti na trgu halogenskih žarnic.
Enostavno se pač splača 1x poizkusiti in če ti bo ustrezalo z nakupi potem nadaljuješ, če ne pa jih pač ne kupiš nikoli več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Robi :P ::

Aha sam letno naredim cca 18k km tko da bojo kr okej. Torej ledice za pozicijo odpadejo sej tele Osram Cool Blue so za pozicisjke legalne tko da so lahk med tehničnim not? Za tablico pa bi dal bele ledice ker mam zdej eno staro rumeno žarinco in eno novo in svetita različno (gledal sem s kitajske SMD5050 te ne svetijo tako mocno) :) ista zgodba je spredaj ker mam staro in novo tko da bi dal komplet nove.
Torej za H7 bom vzel Phillipsove ( https://www.mimovrste.com/avto-zarnice/... ) ali pa ( https://www.mimovrste.com/avto-zarnice/... ) sam tele osramove majo nek moder trak črez?
Za pozicijo pa tele: http://www.svetila.com/sl/arnice-in-sij...
Za tablico pa gledam to: http://www.ebay.com/itm/2X-36mm-3-LED-5...

Za cene bom še seveda pogledal drugje pred nakupom samo da vem ali gledam prave modele

TOP ::

Vse to je šminkerija ki zdrži največ do 1 leta,še to uprašanje ponavadi gredo prej.Sem že vse probal.Malo bolje sveti sam kratka življenska doba.

Olórin ::

praviloma na tehničnem ne bi smeli opazit da imaš Osram Cool blue žarnice notri. In tudi legalne bi praviloma morale biti, nisem pa prepričan.

Za tablico praviloma lahko uporabiš iste kot pozicije se mi zdi, vsaj v moje avtu je tako. Odvisno od vozila....

edit.: aha vidim, ti imaš za tablico podolgovate žarnice. Jaz bi poiskal kakšno halogensko varianto. Imajo Philips. Osram, Bosch dovolj izbire.

Recimo
http://www.amazon.de/LEDriving-Innenbel...

ali kaj podobnega od konkurence..

Point je, da narediš lepo, da ne izpade kot teenagerski pimping avta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Robi :P ::

za tablice imam drugo lezisce in sicer C5W oz Festoon tako kot za kabino sam da v kabini mam 31mm ledice u tablco grejo pa 36mm

Olórin ::

no, jaz ti povem da povsem legalno to ni, ima pa dosti ljudi led diode za luči tablice. Meni je to sicer zelo grdo, zaradi že prej omenjenih odstopanj pri barvi osvetlitve vozila. Če ti je tako všeč pa pač zmontiraj, navsezadnje moje mnenje pa ni the ultimate truth.

Izberi pa vsaj spodobnega proizvajalca, ne nekega čungalunga.
http://www.amazon.co.uk/LEDriving-Retro...


edit.: sprejmi potem vsaj nasvet, da boš uskladil barve osvetlitve tablice, prtljažnika in osvetlitve kabine. Ista barva ali pa kontrastno. Da bo vsaj kulturno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Robi :P ::

Olórin je izjavil:

no, jaz ti povem da povsem legalno to ni, ima pa dosti ljudi led diode za luči tablice. Meni je to sicer zelo grdo, zaradi že prej omenjenih odstopanj pri barvi osvetlitve vozila. Če ti je tako všeč pa pač zmontiraj, navsezadnje moje mnenje pa ni the ultimate truth.

Izberi pa vsaj spodobnega proizvajalca, ne nekega čungalunga.
http://www.amazon.co.uk/LEDriving-Retro...


edit.: sprejmi potem vsaj nasvet, da boš uskladil barve osvetlitve tablice, prtljažnika in osvetlitve kabine. Ista barva ali pa kontrastno. Da bo vsaj kulturno.

barve kabine in tablce sta v istem rangu 5500-6500K bom pa dal v tablice SMD 5050 ker ne svetijo tako mocno cca 60 lumenov bo na eno stran... V kabini imam SMD 5630 ki sveti 240lumenov se praavi bi blo na tablci 480 kar je uber uber uber preveč :D

Drugače pa kar se kulture tiče :D avto si modficiram kakor paše meni! Izgled ipd. vendar pazim da s tem ne škodim drugim v prometu ( zato bodo H7 višjega cenovnega ranka in navadne halogenke, ledice bodo manj močne zadaj da nebo koga slepilo oz. da bodo svetile isto močno kot tovarniške...) Drugače pa imam 2 GT črti čez avto,2 nastavek za izpuh, rdeče zavore, LED storpno lucko, kupil sem tudi led trak za pod noge spredaj ( tudi manj mocen da ne moti mene in drugih ko vozim tu gre predvsem za mene ker ven se itak ne bo vidl kej dost) in se bi se kaj naslo verjamem da marskikoga "moti" (v smislu faušije ali hejtanja ker vsi pač nimamo istega okusa) tale riž na avtu ampak je vse legalno in nobenemu ne škoduje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

lovro535v2 ::

za osvetlitev tablice daš lahko z lahkoto ledice ti ne bo noben težil zarad ledic je pa res da vse tele kitajske ledice začnejo utripat po 1 letu ker se zjebe vezje v njih.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Robi :P ::

lovro535v2 je izjavil:

za osvetlitev tablice daš lahko z lahkoto ledice ti ne bo noben težil zarad ledic je pa res da vse tele kitajske ledice začnejo utripat po 1 letu ker se zjebe vezje v njih.

70 centov sem dal za 2komada če bojo delale eno leto bo kr ok :) bomo vidl u kabini jih mam ze kr neki cajta pa so okej

Meizu ::

ta xenon manija je kr ciao. Tudi original xenonke niso dosti boljse ker svetijo ko sonce in svasajo direkt v oci. Odkar so te luci postale standardni modni dodatek prakticno vseh serijskih vozil trenutno, na nocni voznji vedno kolebam med tem, ali bi si na glavo nataknil le soncna ocala ali kar svas masko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Sami ::

Osram Cool Blue so popolnoma legalne, imam že tretji komplet H7 žarnic in so super...svetloba je malo bolj bela...ni takega odstopanja in ni moteče. Na tehničnem nikoli ni problema, zdržijo mi pa tam nekje 1 leto oz. 20-25k km.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

N0t0ri0us ::

ledice so popolnoma legalne tudi za dolge, kratke in pozicijske luči. Lahko jih daš tudi v meglenke. Edini pogoj je to, da so bele barve.

Vedi pa, da navadne ledice ne bodo svetile popolnoma nič, oziroma je uporabno samo za dnevno vožnjo.

Sam gledat take ledice:
http://www.amazon.de/2014-MT-G2-Autosch...

Ocene imajo dobre ampak je cena tudi temu primerna. 150€ za 1x h7 in 1x h1 tudi ni kar tako :D

Robi :P ::

za cca 300€ dobim obe prednji aftermarket luci z vgrajenimi dnevnimi LED lucmi in halogenkami z lečo... :) bodo navadne halogenke kar okej, ledice bom dal edino zadaj za tablico kjer ni drugih belih (razen rikverca)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere avtomobilske žarnice izbrati? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
378114054 (50026) polkar
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815597 (14191) Scorpy84
»

Bela svetloba žarometov

Oddelek: Na cesti
132272 (1754) Tilen
»

Bele žarnice na avtomobilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7016018 (14388) Olórin

Več podobnih tem