» »

Draga Xenon žarnica vs poceni xenon žarnica?

Draga Xenon žarnica vs poceni xenon žarnica?

logiman ::

Lepo pozdravljeni,

To je moja prva tema na Slo-techu, tako da če bo kaj narobe me prosim popravite oz obvestite. :)

Imam sledeče vprašanje. Trenutno imam poceni kitajske žarnice v avtu M-tech (20€/kom), imam opcijo ceneje dobiti Osram Cool Blue Intense 6000K in me zanima če se splača menjat?

Odšteti bi moral vseeno 100€, plus cca 10€ menjava. Gre se za D1S Bixenon žarnice. S temi trenutnimi nisem najbolj zadovoljen, saj se mi zdi da čez čas pade svetilnost, po dežju je vidljivost za en dr*k in tudi barva se mi ne zdi najlepša. Če gledam avto od spredaj, je ena bolj bela druga bolj modrikasta, svetita pa bolj rumeno obe, čeprav sta "6000K". Je velika razlika med poceni in dragimi xenon žarnicami? Hočem predvsem boljšo svetilnost, da mi več osvetli pred avtom.

hvala in lepo pozdravljeni

edi45 ::

Sam sem imel Philips OEM 4350K in sedaj imam D-Gear 6000K in so bile prejšnje dosti močnejše. Tak da ja, je razlika tudi do cca 1000lm med Philips/Osram in kakšnimi kitajskimi žarnicami.

matobeli ::

Je razlika. Vzemi Osram night braker iz ebaya iz nemčije. Zame je bilo to najcenejš (D2S).

BTW: A si zih da imaš Bi-xenon (dolga in kratka luč na xenon)?

logiman ::

matobeli je izjavil:

Je razlika. Vzemi Osram night braker iz ebaya iz nemčije. Zame je bilo to najcenejš (D2S).

BTW: A si zih da imaš Bi-xenon (dolga in kratka luč na xenon)?


Samo night breaker je navaden rumen ali ne? Ubistvo imam D1S+H1 s tem da ko dolge vžgem zasveti oboje, torej H1 posebej in še xenon preklopi na dolgi snop. Kako je to mogoče ne vem. Saj namreč vsi, ki jih poznam da imajo xenon imajo isto še H1/H7, ampak xenon ne preklopi na dolgi snop, kot pri meni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: logiman ()

matobeli ::

Night braker je cca 4100K, kar je "Neutral White", torej bela, kar je nižje (Warm white) gre proti rumeni, kar je višje pa proti modri (Cool White). Osebno vidim veliko razliko med WW in NW, CW mi je pa ogabna barva, sploh pa noben nima več modrih luči, nove LED so kvečjem cca 5000K

logiman ::

https://www.osram.com/am/ecat/XENARC%20...

Kaj pa tale osram night breaker laser se da dobiti pri nas? Koliko gledam je najmočnejša xenon žarnica.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetilnost xenon žarnice

Oddelek: Loža
134087 (1457) alkoo
»

Katere avtomobilske žarnice izbrati? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
378113460 (49432) polkar
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815520 (14114) Scorpy84
»

Ali lahko pades na tehnicnem zaradi zarnic?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6713099 (10257) dxx

Več podobnih tem