» »

Kdo ima prednost v takem križišču

Kdo ima prednost v takem križišču

«
1
2 3 4

sirotka ::

zdravo,
Kdo ima prednost v takem križišču? Jaz, ki grem naravnost ali moder avto, ki sicer prihaja iz prednostne, vendar je na tem "uvozu"? Velja desno pravilo ali ne?
google maps



hvala

feryz ::

Moder.
Če so enakovredne ceste, vedno velja desno pravilo.

Ko bo prvič počilo, bodo uredili. Še posebej, če bo kdo končal svojo pot na tem križišču.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

lonewolf_ ::

Glede na to, da je tvoja cesta črtkana... bi jaz rekel, da imaš ti, ker tudi jaz bi razumel, da sem na prednostni cesti. Res se mi zdi butasto, če ima moder avto tukaj prednost, saj seka pas, da se priključi v promet. Definitivno manjkajo črte pa kak znak...

Pa glede na križišče in širino ceste, po tej kaj se moder priprelje bi jaz raje imel enosmerno, ker ni hudič, da ne bi mogel lepo tu not zavit, v križišču naravnost pred tabo.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

feryz ::

To, da je barva polita po tleh, še ne kategorizira ceste. Pač jim jo je za drugo zmanjkalo.
Talne označbe pa bi jih razvrstile. Ampak jih ni.

pwn3rrr ::

Okej, tole križišče je pa res fail. Ali bi morali zapreti tale "uvoz" ali pa modremu vozilu postaviti znak "križišče s prednostno cesto", to bi bilo še najbolj logično. Brez znakov bi pa res rekel, da ima prednost modro vozilo.

energetik ::

To križišče so očitno spravili skupaj glih tolk, da je. Prednost ima sicer modri, ampak sigurno tukaj manjka kakšen znak in barva po tleh. Tole je samo nesreča, ki čaka.

Baja ::

lol, wtf??? tale desna cesta je v bistvu odveč.

Mare2 ::

Baja je izjavil:

lol, wtf??? tale desna cesta je v bistvu odveč.


Morda so jo naredili, da traktorji s prikolico lažje zavijejo. :)

No, če pa je že, pa tu velja kot križišče enakovrednih cest. :)

crniangeo ::

ti si na prednostni, in četudi velja pravilo desnega, si ti z njegove strani tudi na desni strnai.
Je pa res, da zgleda, kot da je on v prekšku, ker ni razloga, da bi on vozil po tistem pasu.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

feryz ::

E? A si ti ziher da veš, s katero roko ješ?

Baja ::

Mare2 je izjavil:

Baja je izjavil:

lol, wtf??? tale desna cesta je v bistvu odveč.


Morda so jo naredili, da traktorji s prikolico lažje zavijejo. :)

No, če pa je že, pa tu velja kot križišče enakovrednih cest. :)


bi mogo kaki lokalec povedati kaj se je s temi cestami dogajalo. ker bi vsekakor blo boljše konkretno urediti eno T križišče kot tale clus*khm*uk

vem za cesto od vasi do vasi kjer je še vedno nazmes nekih 200m makadama, ker se občini ne moreta zmeniti kateri pripada zemljišče ali nekaj takega.

Invictus ::

Bi rekel da modri citroen tam sploh ne bi smel biti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BivšiUser2 ::

feryz je izjavil:

Moder.
Če so enakovredne ceste, vedno velja desno pravilo.

Ko bo prvič počilo, bodo uredili. Še posebej, če bo kdo končal svojo pot na tem križišču.
Pokličite me, ko bo vaška veselica za krožni promet tu. :))
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

zmaugy ::

Invictus je izjavil:

Bi rekel da modri citroen tam sploh ne bi smel biti...

Točno to. Kakor je videti na fotki gre za cesto, s katere se bi vključil iz stranske na prednostno tam spredaj.

b3D_950 ::



m

voznik citroena spominja na človeka, ki bi šel na AC v nasprotno smer.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

donvito ::

Tako je, modri je v prekršku, ker bi moral zaviti levo še malo naprej, kjer greš ti naravnost. Je pa res, da je tabla na cesti postavljena malo pred tem vključavalnim pasom za na glavno, niti ni neprekinjene črte, da bi vedel da ne smeš zaviti noter iz glavne. In nekdo, ki vozi prvič tukaj, ga lahko hitro zmede.

gendale2018 ::

super postavljeno vse skupi :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

lonewolf_ ::

donvito je izjavil:

Tako je, modri je v prekršku, ker bi moral zaviti levo še malo naprej, kjer greš ti naravnost. Je pa res, da je tabla na cesti postavljena malo pred tem vključavalnim pasom za na glavno, niti ni neprekinjene črte, da bi vedel da ne smeš zaviti noter iz glavne. In nekdo, ki vozi prvič tukaj, ga lahko hitro zmede.




Jaz tu sigurno ne bi zavil prvo levo, ampak potem v križišču levo...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Utk ::

donvito je izjavil:

Tako je, modri je v prekršku, ker bi moral zaviti levo še malo naprej, kjer greš ti naravnost. Je pa res, da je tabla na cesti postavljena malo pred tem vključavalnim pasom za na glavno, niti ni neprekinjene črte, da bi vedel da ne smeš zaviti noter iz glavne. In nekdo, ki vozi prvič tukaj, ga lahko hitro zmede.


Kje je kak znak, da se tu ne bi smelo zaviti levo? Lahko da pise kaj o tem v nekem odloku, ampak tu na terenu tega ni videt.

BivšiUser2 ::

b3D_950 je izjavil:



m

voznik citroena spominja na človeka, ki bi šel na AC v nasprotno smer.
Saj dejansko gre v nasprotno smer, tabla bi morala biti postavljena naprej par metrov.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

šernk ::

jst ne vidim kaj ti tu preprečuje zavijanje levo? verjetno bi sicer tudi sam malce čudno gledal in potem odpeljal še tistih 50m naprej za sigurno, ampak to da je modri v prekršku nekako deluje kot tisto, ko se je lastnik gostilne prišel pizdit name da sem parkiral na prostor rezerviran za dostavo, ga vprašam: "kje je tabla?" in reče: "so mi jo ukradli, je pa na tleh napisano..."a na tleh 10cm snega. Kaj naj bomo vozniki? Vedeževalci?

Lokalci bodo sigurno povedali kaj lahko in kaj ne. Ker mi imamo na več mestih "tihi dogovor" oz. lahko rečem kar stalno prakso za kam se daje žmigovce in kam ne, pa čeprav bo marsikdo iz stroke rekel da je narobe, ampak tako pač omogoča hitrejše gibanje prometa.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

dexterboy ::

Voznik modrega Citroena je v prekršku, ker je zapeljal v enosmerno. Moral bi iti še malo naprej pa levo zaviti, kjer označbe na tleh kažejo na dvosmerno cestišče, Medtem, ko na tem delu ceste ni na tleh nobene oznake. Prav tako je tabla za prednost postavljena samo v smeri, kjer se vključuješ na glavno cesto, v smeri vožnje modrega citroena ni nobene table...
Kokoška? Definitivno. Kurnik? Dokazano. Lokalna skupnost bi MORALA že zdavnaj urgirati, da se pravilno označijo takšne nebuloze na cestah.
Danes sem bil v Prekmurju. Naselje, jasno, omejitev 50. Nato čez 20 metrov tabla, da je omejitev 70. OK, omejitev velja do prvega križišča. Sem peljal 50 in iskal to "famozno" križišče, ki končuje cono 70 kmh. Seveda ga nisem našel. So pa bili parkirani policaji 500 metrov dalje. Naj jih grem spraševati o pravilni ureditvi in oznakah? Škoda mojega časa.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Utk ::

Po cem sklepas, da je tisto enosmerna cesta?

kuall ::

Po moje so načrtovalci ceste imeli mišljeno, da bo cesta, na kateri je modri avto ENOSMERNA.

crniangeo ::

Prej bi rekel da je nekdo podrl znak( traktor mrbit?)

feryz je izjavil:

E? A si ti ziher da veš, s katero roko ješ?


Na kateri strani je v primeru tboj avto ko modri avto sreca tvojega? Ko precka cesto je tboj avto na levi. V primeru ko se srecata pa je?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

ko se avtomobila srečata je pravilo srečanja. Torej če obravnavaš cesto na kateri je modri avto kot naravnost, potem zavijaš levo in ima modri avto prednost - pravilo srečanja. Če obravnavaš cesto na kateri je modri avto kot zavijanje desno, pa ima v primeru enakovrednih cest modri avto prednost - desno pravilo. Nikakor pa nisi ti na njegovi desni in nikar ni možno interpretirat, da imaš prednost pred njim, če privzameš, da gre za enakovredne ceste.

Nima pa modri avto tam kaj delat in bi morale to jasno pokazat prometna signalizacija, pa žal ne. Bi pa z malo zdrave pameti voznik modrega vozila moral vedet, da tam nima kaj delat. Če nič drugega na enosmerno nakazuje dejstvo, da ni ločilnih črt in to, da v njegovi smeri ni tabel.

borut_p ::

ha kera dobra ej - ja po moje tud, modri avto je šel v enosmerno. manjka pa sigurno kakšen znak ja

borutz ::

cesta ki zavija levo je dvosmerna, se vozim obcasno tam mimo ze 20 let

ce grem naravnost, mora modri avto pocakati. mislim da je bil enkrat znak za neprednostno, vendar nisem 100 %

v glavnem po teh pravilih se vozijo lokalci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borutz ()

SimplyMiha ::

Kdo je odgovoren, če na tako slabo označenem križišču pride do nezgode?

Utk ::

kuall je izjavil:

Po moje so načrtovalci ceste imeli mišljeno, da bo cesta, na kateri je modri avto ENOSMERNA.

A ko vozim moram se brat misli nacrtovalcev cest?

vostok_1 ::

Mislim, da imaš ti prednost, ker cesti na pogled nista enakovredni.
Jasno pa debili mislijo, da so vedno na prednostni in zato je bolje, če si raje malo previden.

Vprašanje je povsem akademskega tipa, ker v praksi moraš ocenit sam situacijo. In če ti misliš, da je prednosta pa šibaš kar naprej...večina, vrjetno ne ve, da je temu tako.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kuall ::

Utk je izjavil:

kuall je izjavil:

Po moje so načrtovalci ceste imeli mišljeno, da bo cesta, na kateri je modri avto ENOSMERNA.

A ko vozim moram se brat misli nacrtovalcev cest?

Delaš analogije, če nisi zabit.
Tole križišče zelo spominja na izvoze na avtocesto in tako večina ljudi pogrunta, da je cesta enosmerna.

SimplyMiha je izjavil:

Kdo je odgovoren, če na tako slabo označenem križišču pride do nezgode?

sj ne bo nikoli prišlo do nesreče tukja. zato ker je križišče tako očitno zajebano, da so vsi extra previdni. nesreče so takrat, ko ljudje niso previdni. npr na ravni cesti so velikokrat, ker je to iluzija, da se lahko sprostiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

joze67 ::

Za tiste, ki ste pozabili.
Enosmerna cesta je z ene strani označena z rdečim okroglim znakom z belo vodoravno črto na sredini (znak 2201 iz Pravilnika). Na drugi strani je znak 2407-1 - Enosmerna cesta ali znak 2407 - Enosmerna cesta.

Kaj je kdo mislil in kaj pomeni odsotnost črt so mnenja gostilniške debate. Dejstva na terenu so taka, da lahko modri Citroën izbira, kje bo zavil levo

SimplyMiha je izjavil:

Kdo je odgovoren, če na tako slabo označenem križišču pride do nezgode?

Voznik, ki je kršil pravila o varnosti v cestnem prometu, zaradi katerega je prišlo do nesreče.

smacker ::

joze67 je izjavil:

Dejstva na terenu so taka, da lahko modri Citroën izbira, kje bo zavil levo

Če torej ob uvozu na avtocesto nekdo podre table za enosmerno cesto, se po tvoje lahko vsak sam odloči, po kateri strani bo vozil?

Utk ::

Tole križišče zelo spominja na izvoze na avtocesto in tako večina ljudi pogrunta, da je cesta enosmerna.

Mislim da ne. Izvozi na avtocesto so z nasprotne strani loceni s kar nekaj polnimi crtami in kupi znakov za obvezne in prepovedane smeri zavijanja, pa se znaki za enosmerno cesto, opozorili za nasprotno smer in se kaj sem verjetno pozabil.
Tu ni nic od tega in ni razloga, da ne bi sem not zavil.

Timurlenk ::

keri idiot je naredil to križišče za enakovredno
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

kuall ::

No pa si predstavljaj, da je namesto travnatega trikotnika tam asfalt. Bi še vedno zavil tam, kjer je modri avto? Ne bi, ker bi te potem križišče spominjalo na veliko ostalih križošč s to razliko, da bi imelo na sredini malo več prostora kot je običajno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

ginekk ::

Da to ni enosmerna lahko izjavljate zgolj prometno neizkušeni. Sploh pa je tam za "domnevnim uvozom" nek polomljen znak za obvezno vožnjo mimo.

BivšiUser2 ::

dexterboy je izjavil:

Voznik modrega Citroena je v prekršku, ker je zapeljal v enosmerno. Moral bi iti še malo naprej pa levo zaviti, kjer označbe na tleh kažejo na dvosmerno cestišče, Medtem, ko na tem delu ceste ni na tleh nobene oznake. Prav tako je tabla za prednost postavljena samo v smeri, kjer se vključuješ na glavno cesto, v smeri vožnje modrega citroena ni nobene table...
Kokoška? Definitivno. Kurnik? Dokazano. Lokalna skupnost bi MORALA že zdavnaj urgirati, da se pravilno označijo takšne nebuloze na cestah.
Danes sem bil v Prekmurju. Naselje, jasno, omejitev 50. Nato čez 20 metrov tabla, da je omejitev 70. OK, omejitev velja do prvega križišča. Sem peljal 50 in iskal to "famozno" križišče, ki končuje cono 70 kmh. Seveda ga nisem našel. So pa bili parkirani policaji 500 metrov dalje. Naj jih grem spraševati o pravilni ureditvi in oznakah? Škoda mojega časa.

Kje ti točno? Lendava-Gaberje? Tu se na vsakih par metrov menjavajo table 50/70 kmh, zaradi busa.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

kixs ::

Poznam to krizisce in mi ne pade na pamet, da bi sel tam zavijat levo, kot je sel modri.

BivšiUser2 ::

Noben pa ne pogrunta, da Google tudi sam to dela :)) Na eni slikci se vidi, kje je levo bočno ogledalo.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Utk ::

kuall je izjavil:

No pa si predstavljaj, da je namesto travnatega trikotnika tam asfalt. Bi še vedno zavil tam, kjer je modri avto? Ne bi, ker bi te potem križišče spominjalo na veliko ostalih križošč s to razliko, da bi imelo na sredini malo več prostora kot je običajno.

Tu sta dva krizisca in pika. Nobenega razloga ni videt, da tu ne bi smel zaviti levo. Lahko da ni tako misljeno, lahko da je kdo pojedel kak znak, ali 7, ampak v situaciji kot je, se tam sme zaviti levo.

kixs je izjavil:

Poznam to krizisce in mi ne pade na pamet, da bi sel tam zavijat levo, kot je sel modri.

Glih v tem je problem. Ce ga ne bi poznal, bi tam lahko normalno zavil levo. Ni razloga, da ne bi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

šernk ::

Da to ni enosmerna lahko izjavljate zgolj prometno neizkušeni.

in da je enosmerna pa pravi kdo? tist v gostilni? Policaj bo prišel na kraj dogodka in ugotavljal dejstva. Dejstva so da cesta je morda mišljena za enosmerno a to ni, ker ni ustrezno označena. Večja stvar debate je ali sta cesti enakovredni ali ne. Tu je pa morda pomanjkljivost oznak tista stvar, ki bi morda prevagala da nista enakovredni.

primerjat to križišče z avtocestnim uvozom...na avtocesti boš mogu ene 6-10 tabel pokrasti in pa še ene 10 talnih označb skrit.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kuall ::

Utk je izjavil:

Tu sta dva krizisca in pika. Nobenega razloga ni videt, da tu ne bi smel zaviti levo.

življenje ni črno belo ampak večina stvari temelji na verjetnosti.
s pomočjo sklepanja z analogijami (sem ti dal 2 primera analogij, na podlagi katerih lahko sklepaš)
lahko sklepaš na verjetnost, da je to enosmerna. moraš tudi med vožnjo uporabljat glavo. če je omejitev 100 in pada sneg boš tudi rekel, da ni nobenega razloga, zakaj ne smeš iti 100, ker ni nobenih tabel? prilagodiš se situaciji kanede.

ThinkPad ::

Očitno se je še googlov avto peljal enako kot moder avto in srečanje z golfom s prikolico je čisto OK:
https://www.google.com/maps/@45.8778016...!3m6!1e1!3m4!1s7nfiNU3zsHkAWbhc3PDS-g!2e0!7i13312!8i6656

Na prvi sliki v postu bi prednost moral imeti modri, saj je desni, a če se z googlovim avtom obrneš in pelješ enako kot modri, se verjetno tam brez problema usaviš in daš prednost tistmu, ki gre naravnost, sicer bi, vsaj mene , bilo strah uveljavljati svoj prav.

Pika na i ::

kixs je izjavil:

Poznam to krizisce in mi ne pade na pamet, da bi sel tam zavijat levo, kot je sel modri.

+1
Modri seveda nima tam kaj počet.

Utk ::

kuall je izjavil:

Utk je izjavil:

Tu sta dva krizisca in pika. Nobenega razloga ni videt, da tu ne bi smel zaviti levo.

življenje ni črno belo ampak večina stvari temelji na verjetnosti.
s pomočjo sklepanja z analogijami (sem ti dal 2 primera analogij, na podlagi katerih lahko sklepaš)
lahko sklepaš na verjetnost, da je to enosmerna. moraš tudi med vožnjo uporabljat glavo. če je omejitev 100 in pada sneg boš tudi rekel, da ni nobenega razloga, zakaj ne smeš iti 100, ker ni nobenih tabel? prilagodiš se situaciji kanede.

Glede na to, da ni nobenega znaka o tem, je verjetnost, da je tisto enosmerna, 0. Ni polne crte, ni znaka za prepovedano zavijanje levo, ni znaka, da je enosmerna, iz druge strani tudi ni puscice, da je to enosmerna.

kuall ::

v resnici ni nobene nevarnosti, če se pelješ tako kot modri. mlatimo prazno slamo.
je pa tisto z analogijami vseeno zelo kvalitetno sklepanje. tako bi tudi veliko drugih ljudi sklepalo. torej če si pameten bi bil mau previden, da ne bi kdo preveč za sigurno vzel tisto za enosmerno.
pomankanje znakov to tudi izda. imaš polno malih znakov, s pomočjo katerih lahko sklepaš na kar veliko verjetnost.

Utk ::

Ne, tisto je zanic sklepanje. Po tistem sklepanju bi komot sklenili, da so te ceste v resnici po en trak avtoceste. Samo vse table o tem so slucajno izginile.

Pika na i ::

"Pametni" vozniki ponavadi - ko zagledajo tako rumeno tablo, kot je zgoraj na fotki - res prav takoj ko je možno, zavijejo
Seveda zavijejo prekmalu. In seveda naredijo prekršek.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja v krožišču - razlike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10210913 (8655) MrStein
»

Krožišče z dvema izhodoma

Oddelek: Na cesti
307231 (5730) bsslo
»

Krožišča (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21643442 (37336) GrimReaper
»

Krožno križišče - prednost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346566 (42519) floyd1
»

Rondo Tomačevo s semaforji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10524720 (21109) ThinkPad

Več podobnih tem