» »

24ur: 'Prepričan sem, da bomo našli življenje zunaj našega Osončja'

24ur: 'Prepričan sem, da bomo našli življenje zunaj našega Osončja'

1
2
»

cleanac ::

m0LN4r je izjavil:

cleanac je izjavil:

Če nas druga civilizacija najde preden mi njih, lahko samo upamo, da so pametnejši, kajti iz naše družbe je razvidno, da so nižje inteligentni bolj nagnjeni k uporabi sile in iztrebljanju.
Ne razumem zakaj bi se bali višje inteligence.

En primer je nas planet, npr. Conquistadorji so pobijali domacine zakaj ze?

In to ni edini primer v zgodovini, ko so "bolj" razviti odkrili manj razvito obmocje in si ga na silo prilastili, ker so zacutili nadmoc nad primitivnimi domacini. Zakaj bi bilo medplanetarno odkrivanje civilizacij drugace? Nenazadnje smo si "konkurenca" za surovine.
Ti govoriš o tem koliko je nekdo razvit, jaz pa govorim o inteligenci. Khm...

ADIJOOO1 ::

Mikroorganizmi, ki živijo v umetnem gojišču

To je za njih celotno vesolje.

Kaj če tudi naše vesolje ni drugega kot eno malo gojišče ;)

Machete ::

ADIJOOO1 je izjavil:

Mikroorganizmi, ki živijo v umetnem gojišču

To je za njih celotno vesolje.
Kaj če tudi naše vesolje ni drugega kot eno malo gojišče ;)


Kljub tej majhnosti in neznatnosti, ti še vedno posplošuješ in sovražiš vse, ki so drugačni od tebe.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jype ::

Mrčes ne potrebuje terapij. Znanost je neizprosna: Konstanta fine strukture, tudi če ni konstanta, ne bo nikoli vplivala na našo sposobnost medzvezdnega potovanja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: msjr ()

euagrus ::

jb_j je izjavil:

Potem se postavlja glavno vprašanje: Kakšni primitivci smo za ostale civilizacije, da niti javno ne rečejo: "Dober dan."


Ne samo za ostale civilizacije, se za manjsino nase civilizacije smo primitivci, idioti, pozerji, ... in vztrajno se slabsamo.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Glugy ::

Lahko da se bo življenje našlo ; lahko bi obstajale kje kakšne bakterije; al pa živali. Ni nujno sploh da bi obstajalo kakšno življenje podobnemu človeku. Lahko da so pri drugem planetu "zmagali" "prevladali" neandertalci ( no ne točno ampak ekvivalent zemeljskim neandertalcem ) ali kateri drugi primati zaradi drugačnih življenjskih razmer.

louser ::

A smo ziher, da ne živimo v simulaciji?
Ker ustvarjamo jo definitivno.

Machete ::

Nismo ziher. Youtube je poln clipov, ki vsa ta filozofska vprašanja glede alienov in simulacij žvečijo, za vse vedoželjce in filozofe.

Ravno prejšnji teden sem geldal
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

louser ::

Na KhanAcademy ima WiPhy kar nekaj zanimivih posnetkov na to temo.

boha ::

Napredni vesoljci, če že obstajajo, nimajo ama nobene motivacije, da bi prišli sem in se šli z nami nekega kontakta. Zguba časa in energije, nimamo nič kar bi jih zanimalo. Če je že kaj zanimivo pri nas je to edin Sonce, sam zvezd je v okolici itak kot peska. Edin če se nam userje pa slučajno kaj zaznamo tam zunaj, drgač ni šans da bi sem kdo hodil lol.

zmaugy ::

jb_j je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/znanost-in-...
Če ga bomo.
Potem se postavlja glavno vprašanje: Kakšni primitivci smo za ostale civilizacije, da niti javno ne rečejo: "Dober dan."
Če je samo eno življenje zunaj zemlje.

Če bi jih bilo več, bi bilo celo sranje, da niti eden ne bi rekel:
"Dober dan." To bi bil šele hevi šit.


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Fermi_p...

Po mojem obstaja velika verjetnost, da večina civilizacij ostane na kakšnem od “filtrov” in jih je zato od določene stopnje razvoja naprej zelo malo ali sploh nobene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

dexterboy ::

Mi se ne znamo med seboj pogovarjati, vi bi pa radi usekali debato z vesoljci?
Ako zamenjamo vloge, bi se vi, kot vesoljec, želeli pogovarjati z nekom, ki mu je glavna stvar tisti trenutek v lajfu zadnji model ajfouna? Mislim, da ne :)
Plus bi rekel, da lahko odmislimo kakroli od potovanja po spejsu brez delujočega fuzijskega reaktorja (zlitje jeder, da ne bo pomote). Šele, ko bomo energijsko bolj neodvisni, se lahko odpravimo na pot....
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

louser ::

Meni je simulacija boljša. Lahko oddidem, kamor želim. Vaši raketoplani imajo pa meje.

A. Smith ::

Pred 13 leti je bila na tem forumu enaka tema. So hitro privlekli Drake-ovo enačbo ven.

Tukaj še ni bila omenjena, kar morda nakazuje na malenkost nižji nivo :-)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Machete ::

Drejkova enačba je zastarela in ne upošteva galaktičnega resetiranja zaradi naravnih neprilik in še mnogo spremenljivk. Youtube pravi da je precej interpretacijska.

Meni najljubši youtuber s tema related clpi:







LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

A. Smith ::

Machete je izjavil:

Drejkova enačba je zastarela in ne upošteva galaktičnega resetiranja zaradi naravnih neprilik in še mnogo spremenljivk. Youtube pravi da je precej interpretacijska.


Zastarela enačba? Super, linkaj boljšo. Pa kakšen .edu link bi bil fajn. Youtube je pa tisti medij, na katerem najdeš nekaj tisoč predstavitev avtomobilov na vodo in perpetuum mobile konceptov. Je treba malo prefiltrirat zadeve.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

Na "malenkost" nižji nivo nakazuje že uvodni prispevek.

c3p0 ::

Boljša ne obstaja, kar ne pomeni, da je Drakeova dobra. Množiš neke faktorje, ki jih moraš zelo grobo ocenit. Napaka in množenje pa vemo kako gre.

R* = 1 yr-1 (1 star formed per year, on the average over the life of the galaxy; this was regarded as conservative)
fp = 0.2 to 0.5 (one fifth to one half of all stars formed will have planets)
ne = 1 to 5 (stars with planets will have between 1 and 5 planets capable of developing life)
fl = 1 (100% of these planets will develop life)
fi = 1 (100% of which will develop intelligent life)
fc = 0.1 to 0.2 (10-20% of which will be able to communicate)
L = 1000 to 100,000,000 years (which will last somewhere between 1000 and 100,000,000 years)

Potegnjeno iz tazadnje.

Smrekar1 ::

c3p0 je izjavil:

Boljša ne obstaja, kar ne pomeni, da je Drakeova dobra. Množiš neke faktorje, ki jih moraš zelo grobo ocenit.


Ne. Drakova enačba ti pove s katerimi faktorji se da oceniti število civilizacij v galaksiji. Drake je moral faktorje grobo oceniti, ampak zdaj imamo kar dosti več znanja kot smo ga imeli takrat. Za začetek zdaj vemo, da imajo praktično vse zvezde planete.

Machete ::

A. Smith je izjavil:

Machete je izjavil:

Drejkova enačba je zastarela in ne upošteva galaktičnega resetiranja zaradi naravnih neprilik in še mnogo spremenljivk. Youtube pravi da je precej interpretacijska.


Zastarela enačba? Super, linkaj boljšo. Pa kakšen .edu link bi bil fajn. Youtube je pa tisti medij, na katerem najdeš nekaj tisoč predstavitev avtomobilov na vodo in perpetuum mobile konceptov. Je treba malo prefiltrirat zadeve.


Kolega, Alien talk imamo tukaj, ne žugaj nam z edu linki in strogo znanstveno palico. 8-)

Kot pravi Sago ni boljše, ker je vse skupaj eno ocenjevanej in ugibanje spremenljivk in konstant. Blef enačba v škatli našega dojemanja in predvidevanj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nismo sami (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17429422 (24233) Cruz
»

Potovanje po vesolju...

Oddelek: Znanost in tehnologija
465485 (1807) 111111111111
»

V jezeru Vostok mrgoli življenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17948877 (43625) FlyingBee

We come in peace... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24241440 (35044) Gandalfar

Več podobnih tem