» »

Darovanje organov

Darovanje organov

1
2
3

kuall ::

Tema bi bila bolj zanimiva, če bi bil naslov Delovanje organov.
Če bi bil politik bi vse vrgel med darovalce. Če je kakšen čudak proti naj se on muči s papirji.

gendale2018 ::

>Po GDPR se moraš z vsako zadevo strinjat. Ne pa da si kar vključen v nekaj in se moraš nato izpisat.

kdaj sem se strinjal s tem da me vpišejo na seznam nedarovalcev???
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Siddh ::

Pa kje smo se strinjali da nam lahko poštarji mečejo reklame v nabiralnike?


gendale2018 ::

to bi tud blo treba spremenit da po defaultu ti jih ne sme

pač pri vseh stvareh bi mogli bit defaulti optimalni
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

nekikr ::

Jaz sem za, ampak samo, če gredo vsi organi k enemu prejemniku. Da bi šlo bolj za sovražni prevzem kot darovanje :)

Sicer ne podpiram obveznega darovanja, vsak se naj sam odloči kaj bo s telesom, ko ga ne potrebuje več, podpiram pa idejo, da kdor je darovalec lahko dobi organe, kdor ni, naj gre pa pač rakom žvižgat.

Pika na i ::

Mercier je izjavil:

Srce bi podaril, seznam parijavnih mest pa je v Wordovem dokumentu. Pa še x nima na koncu. Evo vam tanko črevo! Z vnetji vred.

Naj vam bo, no.

Tudi E-opredelitev (za ali proti) še ne deluje.
Kje se je zapletlo, sem preslišala.

Sicer pa stane presaditev srca 135.000 evrov.

Pika na i ::

nekikr je izjavil:

Jaz sem za, ampak samo, če gredo vsi organi k enemu prejemniku.


Slovenija je del Eurotransplanta, ki vključuje 8 držav (135 milijonov ljudi).
Tudi zaradi tega, imajo slovenski prejemniki več možnosti.

kuall ::

nekikr je izjavil:

kdor je darovalec lahko dobi organe, kdor ni, naj gre pa pač rakom žvižgat.

To je nevarno iz istega razloga kot evtanazija ali smrtna kazen. Kruto. Možnost napak/zlorab pri odločanju kdo je upravičen in kdo ne.

poweroff ::

kuall je izjavil:

Tema bi bila bolj zanimiva, če bi bil naslov Delovanje organov.
Če bi bil politik bi vse vrgel med darovalce. Če je kakšen čudak proti naj se on muči s papirji.

Odvetnikov ne moreš. Darovalci srca recimo že ne morejo biti... :D
sudo poweroff

gendale2018 ::

kuall je izjavil:

nekikr je izjavil:

kdor je darovalec lahko dobi organe, kdor ni, naj gre pa pač rakom žvižgat.

To je nevarno iz istega razloga kot evtanazija ali smrtna kazen. Kruto. Možnost napak/zlorab pri odločanju kdo je upravičen in kdo ne.

zakaj je kruto če se bolniku s hudimi bolečinami omogoči evtanazija?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MasterTade ::

kuall je izjavil:

Tema bi bila bolj zanimiva, če bi bil naslov Delovanje organov.
Če bi bil politik bi vse vrgel med darovalce. Če je kakšen čudak proti naj se on muči s papirji.


a misliš diktator

DarwiN ::

kuall je izjavil:

nekikr je izjavil:

kdor je darovalec lahko dobi organe, kdor ni, naj gre pa pač rakom žvižgat.

To je nevarno iz istega razloga kot evtanazija ali smrtna kazen. Kruto. Možnost napak/zlorab pri odločanju kdo je upravičen in kdo ne.

Seveda ta opcija odpade, pa čeprav bi bila po eni strani najbolj poštena. Vsak bi si sam postlal svojo posteljo.

Ampak predstavljaj si potem enega mladega plavolasega trumptarda, ki je bil militantsko proti darovanju, zdaj pa mu je skoraj čez noč neka bakterija uničila srce in potrebuje novega... Fant bi se nemudoma spreobrnil in kar naenkrat ne bi več nikogar sovražil in bi bil poln ljubezni in obžalovanja/kesanja.

Naj potem takšnega človeka pustimo umreti? Bi morali bit res primitivna družba, a ne.. Zato pač enostavno mora biti vsak privzeto darovalec, ker je tudi privzeto potencialni prejemnik.

Ker pa temu ni tako, pa ljudje umirajo zaradi pomanjkanja organov. Ok, no, sek tudi če bi bilo neskončno organov, vprašanje kako bi bilo potem s financiranjem in številom zdravniških rok... ampak to je spet druga problematika.

Čez par desetletij bomo znali regenerirat organe in-vivo in izdelovali bomo organe v laboratorijih. Takrat bo ta problematika stvar preteklosti, do takrat pa ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Glugy ::

"Ste potencialni darovalec po smrti? Če ne, zakaj ne?"
Ker se bojim da bodo hitreje izgubil zdravniki upanje nad menoj če bo obstajala možnost da z svojim organom rešim življenje drugemu namesto da bi me poskušali rešiti in ne obupati nad menoj dokler res dokončno ne umrem. Glej koliko časa je Schumaher bil v komi; kako nikoli niso obupal nad njim kljub vsem težavam in verjetno slabotnim življenjem vsaj zaenkrat. Jz ne vem da bi zdravniki toliko trudil in ne obupal nad osebo ki je že leta v komi in nima denarja al pa pomembnega staža. Obravnava potencialnih donatorjev bi lahko zamegljila razum zdravnikom ravno tako kot ga staž/denar posameznika.
Jz se ne upam bit darovalec ; bi me bilo strah na operacije hodt. Pa tud če pogledam z druge strani; recimo da jz rabm organ da preživim..jz bi se celo življenje počutil nelagodno ...da je tuj organ v mojem telesu...sicer je razlog da sem živ ampak...tak neprijeten občutek...nekdo je umrl zato da jz živim....uf.... in ta del njega je zdej del mene... jz bi se težko sprijaznil s tem....to bi bil zlo utesnjen občutek; že če samo pomislim na to. Zdej ali bi raje potem umrl kot sprejel darovalčev organ? Težko rečem...ampak v vsakem primeru ne bi bil vesel. zelo zelo težko bi sprejel...

pa doskrat moraš pol tablete jemat do konca življenja samo zato da ne zavrne tvoje telo tujega organa; če pozabiš ... je lahko hitro konec... pa vedno si v skrbeh za te tablete...vedno te je strah da boš enkrat pozabil; recimo da se preveč napiješ in prepozno vzameš in lahko srce začne popuščat al pa neki...to so grozljive stvari. Mislim da ti tud neke funkcije telesne se poslabšajo s temi tabletami: mislim da imunski sistem pade , nisem zdej zihr... V glavnm..ja lahko imaš lepo življenje ampak... kvaliteta življenja sigurno pade; sigurno je vredno za nekatere; ki niso tok občutljivi kot sm jz. Ampak jz bi pa težko se vsak dan prepričeval da sm to res jz čeprav imam tuj organ v sebi...težko bi ga sprejel za svojega.

Lahko da bi sprejel organ ampak res...muka bi bilo tako življenje.

Mercier ::

poweroff je izjavil:

kuall je izjavil:

Tema bi bila bolj zanimiva, če bi bil naslov Delovanje organov.
Če bi bil politik bi vse vrgel med darovalce. Če je kakšen čudak proti naj se on muči s papirji.

Odvetnikov ne moreš. Darovalci srca recimo že ne morejo biti... :D

Dr. Frankenstein: "Torej, srce poeta, jetra odvetnika, ne?"
Igor: "Ups ..."

Pika na i ::

Glugy je izjavil:



Lahko da bi sprejel organ ampak res...muka bi bilo tako življenje.

Zdravniki, ki rešujejo tvoje življenje, ne vedo ali si ti darovalec ali ne.
To se izve po smrti.


Sodelavkin mož je lani dobil ledvico.
Kako zgleda človek, ki mu ledvice ne delujejo in je odvisen od dialize? Slabo.
Ob prvem primernem darovalcu, je zbolel in je ledvico dobil nekdo drug. Drugič se je potem vse poklopilo
Danes, kljub zdravilom, ki jih mora jemati, zgleda odlično. Hvaležen je, s hčerkama, ki hodita še v OŠ, lahko gre na sprehod.
Lepo jih je gledat, kako se veselijo življenja.

louser ::

Glugy je izjavil:

Glej koliko časa je Schumaher bil v komi; kako nikoli niso obupal nad njim kljub vsem težavam in verjetno slabotnim življenjem vsaj zaenkrat. Jz ne vem da bi zdravniki toliko trudil in ne obupal nad osebo ki je že leta v komi in nima denarja al pa pomembnega staža.

V takih primerih potem odloča družina, ali svojca obdržati na aparatih in čakati na čudež ali izklopiti štrom.

Glugy je izjavil:


pa doskrat moraš pol tablete jemat do konca življenja samo zato da ne zavrne tvoje telo tujega organa; če pozabiš ... je lahko hitro konec... pa vedno si v skrbeh za te tablete...vedno te je strah da boš enkrat pozabil;

Verjemi, v kolikor boš kdaj potreboval drugo možnost, da živiš, ne boš pozabil.
Zdravi si želimo marsičesa, bolani zgolj eno. Da ozdravijo.

DarwiN ::

Sej če enkrat pozabiš vzet tablete, še telo ne bo napadlo organa.. Kakšne eni sekate. :)) Bi moral par tednov štrajkat s tabletami, da bi stvar postala resna.

Drgač pa imajo v tujini tak fajn exchange program za ledvice, ko se najde recimo 10 pacientov, za katere ni donatorjev, in potem vsak pripelje enega svojca, ki je kompatibilen za darovanje svoje ledvice nekomu izmed te skupine 10 pacientov.. Žena pacienta št. 2 denimo daruje zdravo ledvico pacientu št.8, bratranec pacienta št.3 daruje ledvico pacientu št. 10, itd.. Dobimo takšen fini krog in so na koncu vsi srečni in zdravi. A kdo ve, če se grejo takšne hece tudi pri nas?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

SimstrX ::

Ne. Brez mojega soglasja mene ne bo noben rezal. Zivega ali mrtvega. Zakaj? Zato.

Zakaj vsiljujete svoja prepricanja drugim ljudem pod nekimi moralnimi pretvezami...? Vsi vi, ki bi po smrti radi resevali zivljenja... Zakaj tega ne delate sedaj, ko ste zivi...? Pomagajte prijatelju ki je alkoholik... da ne bo rabil novih jeter. Pomagajte prijatelju ki kadi... da ne bo rabil novih pljuc. Pomagajte vse vec debelim prijateljem, žreti manj hrane, da ne bodo rabili novega srca.
Ali ste danes ze darovali kri...? Sli potem do lokalnega rdecega kriza vprasat ali lahko kako pomagate...? Namesto za morje, ste denar nakazali za Afrisko deco...? Koliko migrantov/ciganov bi sprejeli in jih ziveli na lasten racun...? Ob vseh katastrofah po svetu vedno nakazete denar za pomoc...? riiight

5x ste darovali kri v zivljenju, pomagali starki cez cesto in sedaj eni zagovarjate prost odvzem organov mrtvim ljudem... zakaj? Mogoce zato, da boste boljse spali ker ste zavzeli neko kvazi moralno drzo...? Da vas ni sram.

Ce hocete biti darovalci svojih organov, vas jutri pricakuje lokalni center za te zadeve. Ce hocete biti vegeterijanci, ne jejte zivali. Ce hocete verovati v Boga, obiscite lokalno cerkev. Ce hocete biti gluten free, ne jejte gluten...itd. Mene ne bo noben vpisoval v nobene evidence in sezname, brez mojega soglasja pika.

Live and let die...

Master_Yoda ::

Eno vprasanje nekomu ki pozna ta sistem: kdo ima prednost ce sta na listi 2 ki sta "match" za en organ (in recimo da sta v podobnem stadiju odpovedi - da ne potrebuje en res prej organa kot drug)? Tisti, ki je prvi prisel na listo, ali je se kaksen drug kriterij - npr. najprej dobi mlajsi/starejsi ?

branc ::

Že to, da se z vprašanjem darovanja ukvarjamo, je fail. Za neko zrelo civilizacijsko družbo bi to moralo biti darovanje organov default.

SimstrX je izjavil:

Ne. Brez mojega soglasja mene ne bo noben rezal. Zivega ali mrtvega. Zakaj? Zato.

Zakaj vsiljujete svoja prepricanja drugim ljudem pod nekimi moralnimi pretvezami...? Vsi vi, ki bi po smrti radi resevali zivljenja... Zakaj tega ne delate sedaj, ko ste zivi...? Pomagajte prijatelju ki je alkoholik... da ne bo rabil novih jeter. Pomagajte prijatelju ki kadi... da ne bo rabil novih pljuc. Pomagajte vse vec debelim prijateljem, žreti manj hrane, da ne bodo rabili novega srca.
Ali ste danes ze darovali kri...? Sli potem do lokalnega rdecega kriza vprasat ali lahko kako pomagate...? Namesto za morje, ste denar nakazali za Afrisko deco...? Koliko migrantov/ciganov bi sprejeli in jih ziveli na lasten racun...? Ob vseh katastrofah po svetu vedno nakazete denar za pomoc...? riiight

5x ste darovali kri v zivljenju, pomagali starki cez cesto in sedaj eni zagovarjate prost odvzem organov mrtvim ljudem... zakaj? Mogoce zato, da boste boljse spali ker ste zavzeli neko kvazi moralno drzo...? Da vas ni sram.

Ce hocete biti darovalci svojih organov, vas jutri pricakuje lokalni center za te zadeve. Ce hocete biti vegeterijanci, ne jejte zivali. Ce hocete verovati v Boga, obiscite lokalno cerkev. Ce hocete biti gluten free, ne jejte gluten...itd. Mene ne bo noben vpisoval v nobene evidence in sezname, brez mojega soglasja pika.

Live and let die...


Upam, da tvoj otrok ali ti kdaj ne boste potrebovali organov. Ker zna bit, da ga ne boš dobil zaradi neumnih, sebičnih in kratkovidnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

facepalm ::

Nekateri vidijo v darovanju le srce, ledvica, pljuca itd in resevanje zivljenj.
Lahko darujemo tudi organe za izboljsanje kvalitete zivljenja, npr oci ali meniskus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Machete ::

branc je izjavil:

Že to, da se z vprašanjem darovanja ukvarjamo, je fail. Za neko zrelo civilizacijsko družbo bi to moralo biti darovanje organov default.

SimstrX je izjavil:

Ne. Brez mojega soglasja mene ne bo noben rezal. Zivega ali mrtvega. Zakaj? Zato.

Upam, da tvoj otrok ali ti kdaj ne boste potrebovali organov. Ker zna bit, da ga ne boš dobil zaradi neumnih, sebičnih in kratkovidnih ljudi.


Ja točno to, kot da je črvom kakšna razlika ali te požro z ledvicami ali brez. On be se šel pa neko post-mortum pomembneža, na koncu bi ga pa itak skurili.

*epecan: ja, in ude npr.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

xmetallic ::

nekikr je izjavil:

podpiram pa idejo, da kdor je darovalec lahko dobi organe, kdor ni, naj gre pa pač rakom žvižgat.

Po evropskih načelih ni dovoljen noben način plačevanja ali priznavanja katerih drugih oblik prednosti v zvezi z darovanjem. Darovanje je namreč vezano na nekomercialnost, neprofitnost in sloni le na altruizmu in pomoči drugemu.

Edine omejitve, ki pri darovanju obstajajo so vezane na življenjski stil potencialnega prejemnika. Če si kadilec novih pljuč ne boš dobil. Če si alkoholik ne boš dobil novih jeter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

nekikr ::

Saj sem rekel, da podpiram idejo. Se pravi se lahko evropska načela tudi spremenijo, če je treba. Ne bi bilo prvič.

Pika na i ::

@SistrX
Nihče ti ne vsiljuje ničesar. Pogovor o darovanju pač nikogar ne zavezuje.
Morda ti je pa nelagodno, se pogovarjat o smrti?
Zmotno je prepričanje, da ljudem odpovedo organi zgolj zaradi – pitja alkohola, nezdrave hrane ali kajenja. Bolezen izbere tudi tiste, ki nič od tega ne počno.

In dobro je, če ljudje izvedo, da ugotavljanje možganske smrti ne poteka ravno tako kot v marsikaterem filmu ali knjigi.
Pa da ne pride do širjenja takih neumnosti
"organe se lahko vzame samo živi osebi, saj pri mrtvih osebah mrtvi organi niso več uporabni.
darovanje organov ni plemenito dejanje ampak načrten umor. Oseba namreč pri transplantaciji umre, ker nima več organov, ki bi ji zagotavljali življenje. Za dosego tega cilja, transplantacijska medicina laže in prikriva dejstva. "



Moj oče je vedno govoril, živim lahko pomagaš, mrtvim ne moreš.

poweroff ::

Precej zanimiv film, ki je požel precej negativnih kritik ravno zato, ker prikaže skrajno žrtvovanje: Seven Pounds @ Wikipedia

(religijska hipokrizija v ZDA)

Film govori seveda o darovanju organov.
sudo poweroff

looser ::

osebno sem za...
če bodo moji prekajeni, prepiti in naprašeni post-hepatitični organi komu koristili...
še krvi nočejo od mene...
:-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

njyngs ::

Nekdo, ki odločno nasprotuje darovanju lastnih organov pač enostavno naj nima več pravice za prejetje organa v primeru, ko je to potrebno.

Naj si odnesejo svoje, polno sovraštva in skopuško srce s sabo v grob.

Edit: Aja, pa kroničnim pijancem, narkičem ter ljudem, ki niti malo ne pazijo na svojo zdravje (junkfood) se naj odvzame pravica za dodelitev organov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

D3m ::

Ti boš pameten, kdo bo dobil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

facepalm ::

Sej so ze sedaj kriteriji, ki jih mora pacient izpolnjevat, da se mu daruje organ. Vsaj kar se tice "tezko dobavljivih" (srce, pljuca..).
Poleg fizicnih pogojev mora pacient opraviti pogovor s psihologom.
V nekaterih drzavah zahtevajo celo, da je bil pacient npr zadnjih 10 let cepljen proti tetanusu in podobne reci. Govorim bolj skopo, ker je minilo ze nekaj let odkar sem bral clanke na to tematiko.

njyngs ::

Edino pravilno. Ne bomo organov trošili na tistih, ki jih uničujejo.

poweroff ::

Rešitev so sicer umetni (umetno vzgojeni) organi. ker če ne je preveliko težav s kompatibilnostjo in zavračanjem.
sudo poweroff

Wrop ::

Če bi preštel vse tukaj, ki so za to, da bi bili vsi avtomatično darovalci, bi prišel na vsaj 200 % trenutnih slovenskih darovalcev. Kaj vas zadržuje, da se vpišete v register darovalcev.
Pa ja ne bo lenoba kriva.

Kratkotrajna rešitev so tudi organi iz sorodnikov Pipija in Melkijada.

jype ::

Wrop je izjavil:

Kaj vas zadržuje, da se vpišete v register darovalcev.
Večino zadržuje lenoba in dejstvo, da je tam težko parkirat, če ne prideš s kolesom.

Wrop je izjavil:

Kratkotrajna rešitev so tudi organi iz sorodnikov Pipija in Melkijada.
Če bi bili primerna, bi jih uporabljali pogosteje.

Wrop ::

jype je izjavil:

Wrop je izjavil:

Kaj vas zadržuje, da se vpišete v register darovalcev.
Večino zadržuje lenoba in dejstvo, da je tam težko parkirat, če ne prideš s kolesom.

Zelo slab izgovor. Obstaja cca 70 mest, kjer se lahko vpišeš v register darovalcev. Tudi na nekaterih Rdečih križih po celi Sloveniji. Dostopni so tudi z avtom.

jype je izjavil:


Wrop je izjavil:

Kratkotrajna rešitev so tudi organi iz sorodnikov Pipija in Melkijada.
Če bi bili primerna, bi jih uporabljali pogosteje.


Uporabljamo že srčne zaklopke in roženice. Ledvice bodo tudi verjetno prišle na vrsto v prihodnosti, srce tudi.

jype ::

No, ledvice in srce maš lahko tud od Siemensa, ni treba da je od čunike.

Wrop je izjavil:

Zelo slab izgovor. Obstaja cca 70 mest, kjer se lahko vpišeš v register darovalcev. Tudi na nekaterih Rdečih križih po celi Sloveniji. Dostopni so tudi z avtom.
Precej lažje je, če ti tega ni treba storiti in nobenega razloga ni, da bi moral - če prejemnikom ni treba postati darovalec, potem tudi darovalci ne bi smeli biti prisiljeni storiti česarkoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mercier ::

V cerkvi bi bil manjši problem popolnoma prostovoljne prispevke sprejemat v puščico za cerkvijo, jerbo si že parkno in si v bližini, pa ti jo vendar prijazno približajo. Mogoče lahko še narediš kako vzvišeno grimaso, daš denarju še malo pospeška, da dobiš še malo tistega rokfelerjevskega filinga. Pri organih pa jih moraš iskat po mestu, pa prosit, da ti rampo dvignejo, kot da bi nekaj od njih rad.

poweroff ::

Je pa v bistvu zanimivo, kar je tukaj nekaj ljudi izpostavilo. Nekdo je rekel, da bi težko živel, če bi vedel, da ima v sebi tuj organ. Nekdo drug pa je se mi zdi izpostavil to, da se mu zdi problem, da ti po smrti poberejo organe, torej na nek način "oskrunijo" tvoje telo.

Sicer na prvo žogo se ti argumenti mogoče zdijo smešni, ampak ko malo bolj pomisliš je to nekaj, kar je precej globoko zakopano med vrednotami civilizacije. To, da je treba mrtve pokopat in da se ne sme posegati v njih.

Recimo iz tega načela po moje izvira tudi zaščita zasebnosti/osebnih podatkov po smrti. Pa če malo posplošimo, tudi nekatere ostale pravice, npr. copyright po smrti.

Ne pravim, da se s temi argumenti strinjam, je pa to vsekakor nekaj, kar ti lahko da malo misliti. Oziroma, če nočem s Facebookom deliti svojih osebnih podatkov in s tem ne omogočam hitrejšega razvoja AI - ni to malo podobno nepripravljenosti po smrti darovati svoje organe drugim?
sudo poweroff

DarwiN ::

Men je tukaj boljša primerjava s svobodo govora. Temeljna človekova pravica, a vendar ni absolutna. Saj ne smeš širiti nestrpnosti, nekomu streči po življenju, spodbujati nasilja, ipd. Pač grey area.

In podobno je tukaj pri organih. Telo je sicer tvoje in imaš vse pravico do njega, ampak kot družba lahko po tvoji smrti z njim potencialno rešimo življenje sočloveku, ali pa nafutramo črve. Težka odločitev, a? Povrh tega tudi ti sam privzeto po defaultu pričakuješ organ druge osebe v primeru, ko bi se znašel na pragu smrti. IN torej ti sam na nek način potencialno po defaultu kratiš to pravico nekomu drugemu, četudi se tega ne zavedaš oz. si lažeš. 1+1.. Fuck you in tvoje pravice, ki izhajajo iz hinavščine in pomanjkanja integritete. Darovalec si in basta! :/
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Pika na i ::

poweroff je izjavil:

Precej zanimiv film, ki je požel precej negativnih kritik ravno zato, ker prikaže skrajno žrtvovanje: Seven Pounds @ Wikipedia

(religijska hipokrizija v ZDA)

Film govori seveda o darovanju organov.

Knjiga Rdeča zanka - nadvse primerno branje za tiste, ki že danes vedo, da nikakor ne želijo darovati svojih organov po smrti. Po prebranem, bodo v svoj prav še bolj prepričani.

Pokrpajmo žive je druga knjiga, po kateri je bil posnet tudi film Heal the living.
Knjiga mi je bila všeč, za film bom morala pa poprosit nekoga, da mi ga najde.

Nobena vera ne prepoveduje darovanja organov.
V register darovalcev se lahko vpiše vsak, ne glede na zdravstveno stanje. Svojo opredelitev za darovanje, lahko pošlje tudi po priporočeni pošti.
Živalski organi ne bodo nikdar dovolj uspešno zamenjali človeških, ne gre v to smer.

Egoističen svet ni po moji meri. Zato lahko po moji smrti presadijo organe tudi tistim, ki ne želijo postati darovalci.

Mercier ::

poweroff je izjavil:

Je pa v bistvu zanimivo, kar je tukaj nekaj ljudi izpostavilo. Nekdo je rekel, da bi težko živel, če bi vedel, da ima v sebi tuj organ. Nekdo drug pa je se mi zdi izpostavil to, da se mu zdi problem, da ti po smrti poberejo organe, torej na nek način "oskrunijo" tvoje telo.

Sicer na prvo žogo se ti argumenti mogoče zdijo smešni, ampak ko malo bolj pomisliš je to nekaj, kar je precej globoko zakopano med vrednotami civilizacije. To, da je treba mrtve pokopat in da se ne sme posegati v njih.

Recimo iz tega načela po moje izvira tudi zaščita zasebnosti/osebnih podatkov po smrti. Pa če malo posplošimo, tudi nekatere ostale pravice, npr. copyright po smrti.

Ne pravim, da se s temi argumenti strinjam, je pa to vsekakor nekaj, kar ti lahko da malo misliti. Oziroma, če nočem s Facebookom deliti svojih osebnih podatkov in s tem ne omogočam hitrejšega razvoja AI - ni to malo podobno nepripravljenosti po smrti darovati svoje organe drugim?
Amen. Telo je tvoje, da ga zapustiš črvom ali ljudem, če ne civilizacija pade. Če se ne strinjaš, a spoštuješ, toliko bolje. Za civilizacijo.

Ampak bolj enostavno bi moralo biti. Slovenski način: nove zdravstvene za 10€ zaradi EU priporočila, hkrati pa se imaš možnost izjasnit?

jype ::

Mercier je izjavil:

Telo je tvoje, da ga zapustiš črvom ali ljudem
Ne, ni tvoje. Ko umreš, _nič_ ni več tvoje, niti švicarski bančni račun ne.

Mercier ::

Telo je tvoje, da ga zapustiš črvom ali ljudem
Kot bančni račun. Pri prvem je še nekaj pietete vpleteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Unknown_001 ::

Kul... torej me bo dohtar zašuštral če jim bo kako srce za presaditev manjkalo...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Unknown_001 je izjavil:

Kul... torej me bo dohtar zašuštral če jim bo kako srce za presaditev manjkalo...
Al pa koga druzga, če bo teb trokiru?

DarwiN ::

Unknown_001 je izjavil:

Kul... torej me bo dohtar zašuštral če jim bo kako srce za presaditev manjkalo...

Ja, ker so zdravniki čist nemoralni, neprofesionalni, in ker imajo tolk osebnih koristi, ko nekomu na drugem koncu države/sveta priskrbijo organ.

Daj vklopi mal logike, človek božji.

Drugače bi bilo, če bi bili kirurgi plačani po organu.. Ampak to teorijo zarote si boš moral na netu poiskat, če bi rad pri sebi upravičil nedarovanje. Išči po alternativnih dejstvih.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Kul... torej me bo dohtar zašuštral če jim bo kako srce za presaditev manjkalo...
Al pa koga druzga, če bo teb trokiru?


Torej najbolj da kr prec ratam alkoholik da bom neprimeren za darovanje? Kdo bi si mislil da alkohol lahko rešuje življenja.

DarwiN je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Kul... torej me bo dohtar zašuštral če jim bo kako srce za presaditev manjkalo...

Ja, ker so zdravniki čist nemoralni, neprofesionalni, in ker imajo tolk osebnih koristi, ko nekomu na drugem koncu države/sveta priskrbijo organ.

Daj vklopi mal logike, človek božji.

Drugače bi bilo, če bi bili kirurgi plačani po organu.. Ampak to teorijo zarote si boš moral na netu poiskat, če bi rad pri sebi upravičil nedarovanje. Išči po alternativnih dejstvih.


Dovolj velika skrb je malomarnost ki jo videvam v zdravstvu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

kogledom ::

Unknown_001 je izjavil:

Kul... torej me bo dohtar zašuštral če jim bo kako srce za presaditev manjkalo...

Seveda, ker ta dohtar točno ve za koga si ti najprimernejši dajalec in ker ga je nekdo najel, da bo tebe zašuštral, ne?

Že sedaj jim manjka dosti src, ledvic, pljuč, jeter, trebušnih slinavk, roženic.... Pa glej ga zlomka, še vedno si po čudežu živ!

Zdravniki, udeleženi pri zdravljenju bolnika ne smejo imeti ničesar več z MMD-jem (takrat je oseba že uradno mrtva). Je prepovedano. Pravzame ga nekdo drug, ki je za takrat predviden za to delo. Čeprav v praksi je temu zelo težko povsem slediti, ker marsikateri zdravnik, ki je na klic za transplantacije, tudi dežura v intenzivi in je potem mogoče nekoč bil udeležen pri zdravljenju. Ampak glavni zdravnik tega bolnika, torej tisti, ki je bil zadolžen za tega bolnika večino časa, prav gotovo ne more biti tisti, ki se potem s tem MMD ukvarja naprej s svojci in papirji ter ureja vse potrebno za odvzem organov in tkiv.

Primerni dajalci so redki. In tudi če bi nekdo hotel nekoga namensko poškodovati do te mere, da je potem dajalec (sama misel na to je nevzdržna in debilna) je to zelo težko, ker hitro greš preko meje in več ni primeren dajalec, ampak samo mrlič. Mislim, dajte vsaj malo premisliti preden butnete nekaj tako debilnega.

V razvitev svetu se priprave na odvzem urejajo samo pri že uradno mrtvih osebah. Samo v filmih se to dela na živih (ok, pri določenih transplantacijah je lahko donor tudi živ sorodnik, ampak to je itak povsem nekaj drugega).

jype ::

Unknown_001 je izjavil:

Torej najbolj da kr prec ratam alkoholik
Če si Dolenjc si itak že alkoholik.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Torej najbolj da kr prec ratam alkoholik
Če si Dolenjc si itak že alkoholik.


Če živiš na severu, si itak po defaultu Nacist.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doniranje ledvice

Oddelek: Loža
224152 (2905) fosil
»

Vsi bomo darovalci organov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46457286 (44986) WarpedGone
»

Darovanje organov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810560 (9360) Kaboom
»

Pomanjkanje krvi - skupna 0+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5811323 (9062) @nny

Več podobnih tem