» »

plačilo študija - kasnejši dvig plače

plačilo študija - kasnejši dvig plače

odgovornost ::

Pozdravljeni, delam kot programer s srednješolsko izobrazbo (2 leti). Podjetje kjer delam mi je ponudilo možnost da naredim še fakulteto (VI/2 stopnja) zraven pa mi plačajo stroške izrednega študija. Jaz pa jim povrnem tako, da po zaključenem študiju oddelam nekaj let v podjetju.
V tem ne vidim problema, saj se v podjetju počutim odlično, spoštujejo ure kdaj se dela, ne pritiskajo z nadurami ipd... Problem vidim v plači, saj je že trenutno nekoliko pod povprečjem ampak ne toliko da bi se sekiral (vsi ostali plusi odtehtajo teh 50-100€ razlike) je pa res da delam in se učim tehnologij za katere so programerji po svetu plačani kar lep denar in se nebi rad vstrelil v koleno s tem da se zavežem s tem da bom ostal v podjetju za isto plačo dokler ne odplačam stroškov študija.
Imam tudi nabranega dovolj denarja da si študij plačam sam in si s tem pustim odprta vrata za barantanje za večjo plačo.

Kakšne so vaše izkušnje glede tega?

kixs ::

Ti se strinjas, da oddelas se nekaj let pri njih. Kar pa ne pomeni, da bos vedno imel tako placo. Ampak moras vse toliko casa zatezit, da ti povisajo.

Ne glede na to koliko vec so ljudje placani drugje, so za taksno delo kje placani tudi manj. Si pac v Sloveniji in ce ti je res do veliko vecje place, bos moral it ven. Kar ni slabo, vendar nisi vec doma.

Tilen ::

Zakaj predvidevaš, da se ti plača ne bo spremenila, če se zavežeš, da boš pri njih ostal naslednjih nekaj let? Plača se lahko čisto normalno spreminja v tem času.

Dodajte v pogodbo, da se delodajalec hkrati zavezuje k povišanju plače za 15% vsako leto, ko "prisilno" ostajaš pri njih.

Papir vse prenese. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

odgovornost ::

Sklepam po tej logiki:
Po zaključenem študiju dobim opcijo delati nekje za 400€ več na mesec, hkrati pa sem pogodbeno zavezan v podjetju da jim v primeru menjave službe povrnem denar ki so ga vložili v moj študij.
Posledično bi morala biti ponudba nekje drugje toliko višja da se mi splača opraviti menjavo službe in s povišano plačo povrniti podjetju te stroške.

Tilen ::

Pač ne podpišeš take ponudbe.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kixs ::

Ce ze, potem vracas samo delez, ki ti je ostal in ne vse. Sicer pa sem ze videl, da je novo podjetje poplacalo "dolg".

odgovornost ::

Ja samo če v tistem trenutku nebi bil vezan na podjetje pa bi opravil menjavo..... Zgleda je to bolj vprašanje za katerega moram odgovorit dobiti pri sebi. Najbolje da točno to vprašanje zastavim kar direktorju kakšen je njegov pogled na situacijo...
Nisem tak materialist in sem bil s plačo od začetka zadovoljen, potem pa se pogovarjam s sovrstniki, ki se sedaj prvič zaposljujeo in dobivajo boljše plače kot jaz z več izkušnjami in tudi bolj kompleksnim delom kot oni pa sem prišel do tega da bi bilo fino mal zobe pokazati tudi kar se barantanja glede plače tiče.

Mato989 ::

Jaz mislim da si ti tukaj delaš težavo sam... poglej jaz sem si tudi plačal študij, sicer dosti cenejši VSŠ Informatike, pa so mi takrat ponudli da mi oni financirajo ampak sem zavrnil ker itak nisem imel tam namena ostat.

V vsakem primeru se ti splača VZET, vse kar se moraš dogovirt je to koliko let si vezan in koliko moraš vrnit za vsak mesec ko se po svoji želji prej razvežeš oz. daš odpoved... to je vse.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FTad ::

Cemu pravzaprav bi potreboval zakljuciti 2. stopnjo studija? Razen ce ne bos delal v kaki JU, je vseeno kak papir imas, ce imas dobre izkusnje?

Za koliko let bi te pa potem "privezali" k firmi, da bi odplacal tale studij?

Tilen ::

Dogovor skleni tako, da se takoj ustrezno poviša plača in da podjetja ne boš zapustil vsaj dokler ne zaključiš študija, katerega boš plačal sam. Moraš pa vedeti, da to vsekakor terja neko odgovornost tudi iz tvoje strani.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

darkolord ::

Dogovor skleni tako, da se ustrezno poviša plača in da podjetja ne boš zapustil vsaj dokler ne zaključiš študija, katerega boš plačal sam.
Tole je cisto un-enforceable.

odgovornost ::

@FTad imam narejeno srednjo računalniško šolo - nič ne pomeni.
prvo kot prvo je to, da bi rad imel VI stopnjo zaradi sebe, da nisem kar en donk s srednjo. Sicer pa tudi kolikor sem nabral izkušenj do sedaj so vsi, ki so delegirali delo in bili par stopničk višje nad mano imeli vsaj VI stopnjo, če ne še kaj več.

Na firmo bi bil privezan 3 leta po študiju, vse skupaj 6 let. Resno razmišljam o tem da jim predlagam dvig plače, jaz pa si študij sam financiram.
Verjetno si zadevo čisto preveč v glavi kompliciram ker preveč razmišljam.

Tilen ::

odgovornost je izjavil:

Verjetno si zadevo čisto preveč v glavi kompliciram ker preveč razmišljam.

This!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

googleg1 ::

Preprosta matematika.

Trenutno si lastiš znesek X.
Študij stane znesek X.

Po koncu študija dobiš boljšo ponudbo iz druge firme za Y EUR več na mesec. Poračunaš koliko to znese v treh letih Z = 36 * Y. Če je X < Z potem se ti splača sprejeti novo ponudbo in šolnino plačati trenutnemu delodajalcu.

Na tej točki bi omenil, da če se ti zdi da je plača prenizka pojdi takoj v ponedeljek do šefa in mu to povej ne glede na vse debate okoli študija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: googleg1 ()

Mato989 ::

odgovornost je izjavil:

@FTad imam narejeno srednjo računalniško šolo - nič ne pomeni.
prvo kot prvo je to, da bi rad imel VI stopnjo zaradi sebe, da nisem kar en donk s srednjo. Sicer pa tudi kolikor sem nabral izkušenj do sedaj so vsi, ki so delegirali delo in bili par stopničk višje nad mano imeli vsaj VI stopnjo, če ne še kaj več.

Na firmo bi bil privezan 3 leta po študiju, vse skupaj 6 let. Resno razmišljam o tem da jim predlagam dvig plače, jaz pa si študij sam financiram.
Verjetno si zadevo čisto preveč v glavi kompliciram ker preveč razmišljam.


VI ali VII stopnja, preden sploh govorimo o tem.

VI/1 = VSŠ
VI/2 = VS
VII = UNI
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miptrip ::

VI ali VII stopnja, preden sploh govorimo o tem.

VI/1 = VSŠ
VI/2 = VS
VII = UNI



VII ni UNI ampak magisterij stroke (2. bol. st.) po bolonjski stopnji je vse uni in vs isto VI/2.

Mato989 ::

Pardon maš prav, sem prehitro zapisal =)

Čeprav imaš 2 lestvici kjer ni točno tako kot praviš =)

http://www.mizs.gov.si/delovna_podrocja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miptrip ::

Tako je po starem sistemu je UNI=VII, ampak tega zdaj ni več mogoče dobiti. OP se bo šolal po novem bolonjskem sistemu.

Okapi ::

odgovornost je izjavil:

@FTad imam narejeno srednjo računalniško šolo - nič ne pomeni.
prvo kot prvo je to, da bi rad imel VI stopnjo zaradi sebe, da nisem kar en donk s srednjo. Sicer pa tudi kolikor sem nabral izkušenj do sedaj so vsi, ki so delegirali delo in bili par stopničk višje nad mano imeli vsaj VI stopnjo, če ne še kaj več.

Na firmo bi bil privezan 3 leta po študiju, vse skupaj 6 let. Resno razmišljam o tem da jim predlagam dvig plače, jaz pa si študij sam financiram.
Verjetno si zadevo čisto preveč v glavi kompliciram ker preveč razmišljam.

Če imaš denar za plačilo študija sedaj, ga boš menda imel tudi kasneje za odplačilo "dolga" do firme, če se boš odločil iti drugam. Razlika bo samo v tem, da si boš študij plačal kasneje, oziroma za nazaj, in ne že sedaj, poleg tega imaš pa še določeno varnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

odgovornost ::

@vsi

Hvala za vaše odzive, papir podpisan, jeseni grem na faks in to je to. Realnost je tudi taka, da bom menjal to službo samo v primeru selitve v tujino in v tem primeru ta denar res nebo problem povrniti v kolikor bi to bilo potrebno. Plača bo pa tudi rastla z leti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Degradiranje diplomantov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
18339157 (4018) tomwischner
»

Stopnja izobrazbe??

Oddelek: Šola
103371 (2156) McHusch
»

Peticija zaradi zbijanja vrednosti šole (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Šola
30952357 (45164) detroit
»

Podpis peticije proti zakonu o VŠ kar od doma!

Oddelek: Šola
423170 (2498) klemen22
»

Stopnje izobrazbe

Oddelek: Problemi človeštva
116804 (6386) Vice

Več podobnih tem