» »

Hitre blagajne Špar vs Mercator

Hitre blagajne Špar vs Mercator

«
1
2 3

Vazelin ::

Večkrat sem že opazil, da so hitre oz. samopostrežne blagajne v šparu dosti bolj “reliable”. Danes v enem Mercatojevem centru od 4ih obratovala samo 1! V šparu je ravno obratno. Redko katera kdaj da ne dela.

Uporablja špar boljši software ali v čemu je keč?

LeQuack ::

Tudi v Šparovih lahko celo pest drobiža vržeš notri naenkrat, v primerjavi z Mercator kjer moraš enega po enega.
Quack !

šernk ::

pa v sparu je dejansko hitra. V merkatorju sem enkrat uspel zabrisati komplet vse blagajne ven ker sem prehitro tolkel izdelke.

hitra blagajna in potem lahko vsakih 10 sekund tolčeš en izdelek...da ne govorim o teženju z merkator kartico. Od špara jo tolčem ko plačam...seveda če jo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Magic1 ::

Mercator ni na noben nivoju ravno hiter:))
Magic

LeQuack ::

Zato pa je najbolje hrano naročevati online, itak imata Mercator in Spar oba spletni trgovini. Čakanje in drenjanje v trgovinah je za plebse.
Quack !

Ganon ::

LeQuack je izjavil:

Zato pa je najbolje hrano naročevati online, itak imata Mercator in Spar oba spletni trgovini. Čakanje in drenjanje v trgovinah je za plebse.


In vsi živimo v Ljubljani, kajneda.

darkolord ::

LeQuack je izjavil:

Tudi v Šparovih lahko celo pest drobiža vržeš notri naenkrat, v primerjavi z Mercator kjer moraš enega po enega.
Ne več povsod. Pri nas so jih "nadgradili", tako da moraš sedaj tudi v Sparu enega po enega.

fujtajksel ::

"Ta balgajna je nadležna za uporabo" ;)

kuall ::

mercatorjeve so bedne ja. pač made in slovenia. ne izgovori itd. no še vedno bolje kot leclerc, kjer jih sploh ni. jaz grem vedno na te blagajne, ker mi je tiste žalostne blagajničarke kar mučno gledat na tistem tekočem traku, pa čeprav so mlade in lepe.

tanix ::

LeQuack je izjavil:

Zato pa je najbolje hrano naročevati online, itak imata Mercator in Spar oba spletni trgovini. Čakanje in drenjanje v trgovinah je za plebse.

Kako to zgleda? Ti prinese domov do vrat? Ali pa ti pozvoni na domofon in prides iskat? Koliko casa se ponavad caka?

fosil ::

Mercatorjeve so obup, vsako malenkost ti mora potrdit blagajničarka.
Daleč najboljše so Tuševe.
Sparove nekaj vmes.
Tako je!

LeQuack ::

tanix je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Zato pa je najbolje hrano naročevati online, itak imata Mercator in Spar oba spletni trgovini. Čakanje in drenjanje v trgovinah je za plebse.

Kako to zgleda? Ti prinese domov do vrat? Ali pa ti pozvoni na domofon in prides iskat? Koliko casa se ponavad caka?


Ja prinesejo ti do vrat kot bi pico naročil. Ko naročiš izbereš termin npr 10-12h ali pa 12-14h itd.
Quack !

OK.d ::

Mercatorjeve blagajne se sinhronizirajo s hitrostjo zaposlenih:(
LPOK.d

starfotr ::

Kako neumni ste. Delate zastonj za te trgovine. Sami si skenirate...

Meni so vse te blagajne smotane, ker mora biit še vedno 1 zaposlen, da ta stvar. Pač useless zakonodaja in nezanesljive mašine. Mercator ima IBM blagajne, tako, da niso Mikropis in v celoti Made in Slovenija. Po moje so samo SW naredili tu.

Master_Yoda ::

Kot je Bill Burr rekel:

"You come in my store, you pick up what you want, you bring it up, you ring it up, you pay me, you put it in a bag, then you get the fuck out of my store."

Zgodovina sprememb…

saule ::

starfotr je izjavil:

Kako neumni ste. Delate zastonj za te trgovine. Sami si skenirate...

Meni so vse te blagajne smotane, ker mora biit še vedno 1 zaposlen, da ta stvar. Pač useless zakonodaja in nezanesljive mašine. Mercator ima IBM blagajne, tako, da niso Mikropis in v celoti Made in Slovenija. Po moje so samo SW naredili tu.


Saj na trak na klasični blagajni si ravno tako sam zložiš (isto dela kot če še poskeniraš). Samo, da mi neumni pridemo iz trgovine neprimerno hitreje, ker bistveno manj čakamo na blagajni.

opeter ::

Ta sistem bo deloval takrat, ko boš šel mimo neke kontrolne točke in s pomočjo RFID ali kakorkoli že prebral vse izdelke v košari/vozičku, brez da bi karkoli premikal, tebi pa samo ponudil možnost izbire plačile.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

saule ::

opeter je izjavil:

Ta sistem bo deloval takrat, ko boš šel mimo neke kontrolne točke in s pomočjo RFID ali kakorkoli že prebral vse izdelke v košari/vozičku, brez da bi karkoli premikal, tebi pa samo ponudil možnost izbire plačile.


Tega ne bo nikoli, ker ni rentabilno niti zanesljivo. Bo pa namesto blagajne "skeniranje" preko kamer v trgovini.

Sploh ne vem kaj se to bluzi o problemu self-service blagajen. Vsi problemi, ki se lahko zgodijo na self-service blagajni se lahko zgodijo tudi na klasični. Samo, da self-service ko dela dela neprimerno hitreje.

dronyx ::

Mercatorjeve blagajne so res počasne. Nekatere operacije trajajo po pet sekund in več, vmes pa se premika neka črta tako kot včasih ko si na ZX spectrumu prek kasetarja nalagal igrice. Pa na njih piše IBM. Upam da gre za kakšen kitajski klon, ker sicer je sramota za IBM. Te blagajne so za na odpad ali v TMS Bistra. Upam da so jih kupili z velikim popustom ali pa gre celo za donacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Ganon ::

fosil je izjavil:

Daleč najboljše so Tuševe.


Tuš ima hitre blagajne? Kje? :O Večino nakupov opravim v Tušu, v Planetu in supermarketu in noben nima hitrih blagajn. To je edina stvar, ki jo pogrešam.

Mare2 ::

Ganon je izjavil:

fosil je izjavil:

Daleč najboljše so Tuševe.


Tuš ima hitre blagajne? Kje? :O Večino nakupov opravim v Tušu, v Planetu in supermarketu in noben nima hitrih blagajn. To je edina stvar, ki jo pogrešam.


V LJ še nisem zasledil hitre blagajne. :) Tudi v BTC je zagotovo nimajo. Tuja na slo-techu imamo veliko nakladačev.

Ganon ::

http://gastrogurman.si/novice-in-dogodk...

Posebnost je hladilna komora, pa hitre blagajne ...


Izgleda, da v sklopu prenov nameščajo tudi hitre blagajne. Ampak pri nas jih nima niti ena trgovina.

[D]emon ::

Jaz grem na hitro blagajno samo v primeru, da v nakupljenem nimam izdelkov s starostno omejitvijo. Drugace me pa princip sam po sebi ne moti, in v nasem Mercatorju (bivsi 24-urni na Trzaski v LJ) se le redko zgodi, da bi delovala samo ena hitra blagajna.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

opeter ::

saule je izjavil:

opeter je izjavil:

Ta sistem bo deloval takrat, ko boš šel mimo neke kontrolne točke in s pomočjo RFID ali kakorkoli že prebral vse izdelke v košari/vozičku, brez da bi karkoli premikal, tebi pa samo ponudil možnost izbire plačile.


Tega ne bo nikoli, ker ni rentabilno niti zanesljivo. Bo pa namesto blagajne "skeniranje" preko kamer v trgovini.


Ja, nekdaj so isto rekli za prenosne telefone.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

borut_p ::

dronyx je izjavil:

Mercatorjeve blagajne so res počasne. Nekatere operacije trajajo po pet sekund in več, vmes pa se premika neka črta tako kot včasih ko si na ZX spectrumu prek kasetarja nalagal igrice. Pa na njih piše IBM. Upam da gre za kakšen kitajski klon, ker sicer je sramota za IBM. Te blagajne so za na odpad ali v TMS Bistra. Upam da so jih kupili z velikim popustom ali pa gre celo za donacijo.


Poznam firmo ki je odgovorna za blagajne v Mercatorju - in ne, ni težava v njih. Ampak v Mercatorju ker hočejo najbolj cheap robo.

bambam20 ::

Ganon je izjavil:

fosil je izjavil:

Daleč najboljše so Tuševe.


Tuš ima hitre blagajne? Kje? :O Večino nakupov opravim v Tušu, v Planetu in supermarketu in noben nima hitrih blagajn. To je edina stvar, ki jo pogrešam.


Ima. V Celju so 4-i.

Drugače pa je Tuševa samopostrežna nudi najboljšo izkušnjo od teh treh. Najhitreje poskeniraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

sm4rt4ss ::

Mare2 je izjavil:

Ganon je izjavil:

fosil je izjavil:

Daleč najboljše so Tuševe.


Tuš ima hitre blagajne? Kje? :O Večino nakupov opravim v Tušu, v Planetu in supermarketu in noben nima hitrih blagajn. To je edina stvar, ki jo pogrešam.


V LJ še nisem zasledil hitre blagajne. :) Tudi v BTC je zagotovo nimajo. Tuja na slo-techu imamo veliko nakladačev.


V Mariboru v Planetu jih imajo.

kingsix ::

Tuševe najboljše? A je to sarkazem?

radmannsdorf ::

Hitre blagajne da so kul? A je to sarkazem?

kingsix ::

Jaz včasih grem kar mimo vseh blagajn, je najhitreje.

MostWanted ::

hitre blagajne so zelo kul, če maš do 10 izdelkov, poskeniraš plačaš pa greš. razn če si anti logičar. kr je tk preprosto. aal uporaba kuponov al dobropisa...

opeter ::

kingsix je izjavil:

Jaz včasih grem kar mimo vseh blagajn, je najhitreje.


Pa verjetno najceneje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

starfotr ::

borut_p je izjavil:

dronyx je izjavil:

Mercatorjeve blagajne so res počasne. Nekatere operacije trajajo po pet sekund in več, vmes pa se premika neka črta tako kot včasih ko si na ZX spectrumu prek kasetarja nalagal igrice. Pa na njih piše IBM. Upam da gre za kakšen kitajski klon, ker sicer je sramota za IBM. Te blagajne so za na odpad ali v TMS Bistra. Upam da so jih kupili z velikim popustom ali pa gre celo za donacijo.


Poznam firmo ki je odgovorna za blagajne v Mercatorju - in ne, ni težava v njih. Ampak v Mercatorju ker hočejo najbolj cheap robo.


Šparove blagajne so 1/2 cene mercatorjevih. Tako, za info.

c3p0 ::

>> Šparove blagajne so 1/2 cene mercatorjevih. Tako, za info.

Pa vseeno toliko boljše...

>> hitre blagajne so zelo kul, če maš do 10 izdelkov, poskeniraš plačaš pa greš. razn če si anti logičar. kr je tk preprosto. aal uporaba kuponov al dobropisa...

Drži, vsaj v Sparu pa tolerirajo tudi če prideš z dvema nabasanima vozičkoma, žal. Kot da jih je sram nervirat stranko, pa lepo piše "priporočamo do 10 izdelkov". Enostavno bi jih zavrnilo po recimo 15 izdelkih in naj spakirajo na blagajno.

Vazelin ::

Velika prednost blagajn je:
1. hitrost
2. znebiš se lahko tone drobiža
3. dobiš vrečko

Na hitro blagajno grem jaz takrat ko imam robo v eni nakupovalni košari, drugače grem na običajno, če sem z vozičkom. So pa vozičkarji s tono robe ratali že moteči na teh samopostrežnih blagajnah.

So mi pa Šparove blagajne gladko najboljše. Hitrost, redko kaj ne dela ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

mtosev ::

jaz grem v interspar in imam večinoma 20 izdelkov. če mi bodo kaj rekli lepo grem kupit v drugo trgovino in bye-bye
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

LeQuack ::

mtosev je izjavil:

jaz grem v interspar in imam večinoma 20 izdelkov. če mi bodo kaj rekli lepo grem kupit v drugo trgovino in bye-bye


Kaj pa ko ti bodo še tam rekli kaj? Boš samo še v tujini kupoval?
Quack !

mtosev ::

še nihče nič ni reko. grem lepo v hofer in je. upam, da tud oni dobijo te blagajne
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SimplyMiha ::

Nisem še videl špara s samopostrežnimi blagajnami, tako da zgleda res šparajo.

Mare2 ::

SimplyMiha je izjavil:

Nisem še videl špara s samopostrežnimi blagajnami, tako da zgleda res šparajo.

Imajo v BTC. Ljubljana

SimplyMiha ::

Nimajo tam, kamor jaz hodim. To je vse, kar se mene tiče.

mtosev ::

v mb majo. europark in spar v centru mesta
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

facepalm ::

c3p0 je izjavil:

>> Šparove blagajne so 1/2 cene mercatorjevih. Tako, za info.

Pa vseeno toliko boljše...

>> hitre blagajne so zelo kul, če maš do 10 izdelkov, poskeniraš plačaš pa greš. razn če si anti logičar. kr je tk preprosto. aal uporaba kuponov al dobropisa...

Drži, vsaj v Sparu pa tolerirajo tudi če prideš z dvema nabasanima vozičkoma, žal. Kot da jih je sram nervirat stranko, pa lepo piše "priporočamo do 10 izdelkov". Enostavno bi jih zavrnilo po recimo 15 izdelkih in naj spakirajo na blagajno.


Jaz grem vedno na samopostrezno blagajno. Vcasih tudi s polno kosaro (20+ izdelkov) brez pardona, saj poskeniram hitreje kot kak penzionist 5 izdelkov.
Blagajna se vedno nasteva cene izdelkov, medtem ko jaz cakam na vracilo drobiza.

OK.d ::

mtosev je izjavil:

še nihče nič ni reko. grem lepo v hofer in je. upam, da tud oni dobijo te blagajne

V Hofru ne rabijo teh blagajn, ker so že blagajničarke omejene s časom skeniranja izdelkov;)
LPOK.d

facepalm ::

OK.d je izjavil:

mtosev je izjavil:

še nihče nič ni reko. grem lepo v hofer in je. upam, da tud oni dobijo te blagajne

V Hofru ne rabijo teh blagajn, ker so že blagajničarke omejene s časom skeniranja izdelkov;)


Not anymore..

LeQuack ::

facepalm je izjavil:

OK.d je izjavil:

mtosev je izjavil:

še nihče nič ni reko. grem lepo v hofer in je. upam, da tud oni dobijo te blagajne

V Hofru ne rabijo teh blagajn, ker so že blagajničarke omejene s časom skeniranja izdelkov;)


Not anymore..


Poleg tega pa tudi ko skenira imajo očitno neomejeno časa, da čakajo da nekdo plača. Se pravi skeniranje izdelkov jih mogoče štopajo, ampak potem pa si ljudje vzamejo celo večnost da iščejo drobiž, potem imajo vprašanja o akcijah, potem zasvojenci hočejo cigarete itd. Čisto necivilizirano.
Quack !

donvito ::

Tudi sam se poslužujem samopostrežnih, ampak le, če imam do 10 artiklov, ponavadi še to ne.
Grejo mi pa na ku... ljudje, ki se pripeljejo s polnim vozičkom in jih čakaš celo večnost. Ne vem ali šparajo pri vrečkah ali hočejo biti samo kao pametni.
Ne moti me hitrost blagajn, nikjer, ne v mercatorju, ne v sparu, v tušu pa ne nabavljam.
Hofer me moti zato, ker nimajo majhnih vrečk, samo neke velike in še te ene smrdijo, da te mine. Nabavljam pa le določene artikle in velikokrat nesem kar v roki, če doma pozabim vrečko.
Všeč so mi te bio vrečke različnih velikosti, ki jih dobiš sedaj v lidlu - pohvalno.

Če je vrsta pred samopostrežno in vidim, da pred klasično ni, grem raje kar tja.

starfotr ::

Meni se Mercator blagajne ne zdijo počasne. Je pa res, da jih je mercator imel vsaj 10 let (če ne več) pred šparom. In takrat je bila cena HW in SW pač drugačna, kot sedaj. Lahko rečem, da so šparove vredne en drek, stalno nekaj zmrzne. Vsaj na začetku je bilo tako, ne vem, ali so kaj popravili. Upam, da so.

In glede na moje izkušnje, so precej zadaj. Glede na to, da so bili toliko časa za Mercatorjem, bi lahko naredili res vrhunsko blagajno, pa so naredili crap. Bolj zamerim šparu, kot mercatorju.

Če te trgovine vztrajno uporabljajo bar kode, ne vem zakaj ne zahtevajo od dobaviteljv, da nardijo črtne kode, tako kot hofer/lidl. Tam so na večih koncih in večje. Wtf, še vedno bar kode namesto QR, kjer bi bil tudi datum... In potem dajo blagajno v roke folku, potem oa iščejo jebeno bar kodo, kot, da so mutavi. Samo vrsta se dela.

RFID ima samo Decathlon se mi zdi. Pa še tam postavljajo izdelke v tisto škatlo, prav bedni so. RFID bi lahko izkoristili za mnogo več kot ga in za hitrejšo obravnavo.

bambam20 ::

SimplyMiha je izjavil:

Nisem še videl špara s samopostrežnimi blagajnami, tako da zgleda res šparajo.


Oćitno ne hodiš v civilizacijo.

yabuk ::

Mene osebno pa moti, pileg hitrosti v Mercatorju (pocasnejse+vedno vprasanja o mercator Piki), kako izgovarja in naglaša besede. Slisati je izreden balkanski naglas pri Čšž. Res mislim, da bi za jezik v katerem pac uporavljas blagajno (slo, ang, ger) dali avtohtonega prebivalca! ;D
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hvala ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5210407 (7636) jocoj
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104027 (40485) zmaugy
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523123 (20208) thramos
»

Gneča pri blagajni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11119868 (15366) GregiB
»

Samopostrežna blagajna ima BUG!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9824493 (20591) fosil

Več podobnih tem