» »

Samopostrežna blagajna ima BUG!?

Samopostrežna blagajna ima BUG!?

«
1
2

RiNC ::

Torej opazil sem sledeče:
(nisem čisto siguren kje, sem 80% da je bilo v Spar-u, 20% da je bilo v Mercatorju, obiskujem namreč oba trgovca)

1. pridem na samopostrežno blagajno
2. poskeniram svoje izdelke
3. konec - 12,54€ - izberem plačilo z gotovino
4. prijazna blagajna mi reče: "najprej vstavite kovance, tako bankovce"
5. v roki si naštejem 2,54€ kovancev in jih vstavim "naenkrat" v tisti lijak
6. med tem ko blagajna "mleje" moje kovance vstavim še bankovec za 10€ (nisem počakal do konca mletja kovancev, ker me je žena priganjala)
7. blagajna me opozori da mi manka še 2,10€!!! WTF?

povzetek - blagajna mislim da je naredila tole:
kovanec 0,20€ -> ok
kovanec 0,20€ -> ok
kovanec 0,02€ -> ok
kovanec 0,02€ -> ok
bankovec 10€ -> ok
kovanec 0,10€ -> ham ham ham
kovanec 2€ -> ham ham ham

Sem povedal tole dežurni blagajničarki (to je tista teta ki ti gleda tam pod prste) pa se mi je skor smejat začela češ to pa se res ne more zgodit!
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

kalko ::

5. v roki si naštejem 2,54EUR kovancev in jih vstavim "naenkrat" v tisti lijak

Potem je bilo v Sparu. V Mercatorju mečeš kovance noter enega po enega.

amigo_no1 ::

Fora je tudi, da če mečeš kovance notri preden ti reče "vstavite kovance" se le-ti ne upoštevajo pri tvojem računu.
(3. korak; sem doživel v Mercatorju)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Goldee ::

Meni se je podobno zgodilo v Mercatorju. Avtomat mi je "požrl" kovanec za dva evra. Ker sem bil 100% prepričan, da se ga vstavil sem poklical dežurno blagajničarko in ji to povedal. Ona mi odvrne, da to pa res ni mogoče, tako da sem jaz izpadel neumen pred ljudmi, ki so čakali za mano.
Nato sem se ozrl navzgor in opazil nadzorne kamere, ki so zagotovo posnele, da sem v režo vstavil kovanec. Pokazal sem ji kamero in rekel, naj gre pogledat posnetek k varnostniku, če želi, nakar je nejevoljno odklenila terminal in ven je padel kovanec, ki se je zataknil za režo...
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Aston_11 ::

Tudi pri meni je odklenila predalček in pogledala noter. Vendar takoj, brez kakšne slabe volje.

RiNC ::

Pri meni pa ne... škoda de se nisem spomnil na kamero. :(
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

Izi ::

Jaz še zbiram pogum za plačevanje na teh blagajnah :P, pa imam eno vprašanje. Kako je z vračilom, če noter zmečeš preveč denarja?
Ali sploh zna vrniti denar?
Ali vrača samo kovance ali tudi bankovce?
In kateri bankovec je najvišji, ki ga lahko zatlačiš noter? Predstavljam si, da petstotakov verjetno ne sprejema.

Goldee ::

Itak, da zna vrnit denar! :) Lepo vrača, vedno točno. Vrača bankovce in kovance.
Verjetno je označeno do katere vrednosti sprejema bankovce - rekel pa bi, da do max 200EUR.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

nevone ::

prijazna blagajna mi reče: "najprej vstavite kovance, tako bankovce"


Ti imaš bug, ne blagajna. Ampak je pa neumno, da moraš najprej zmetat kovance in nato bankovce in potem kovancev ne smeš več, ker ti jih ne prizna. Če že ne sprejema več kovancev, po tem ko si notri vrgel bankovec, bi bilo edino prav, da se reža za vnos kovancev zapre, ali pa da tiste kovnace avtomatsko dobiš pri vračilu nazaj. Si prepričan, da ti tega denarja blagajna ni vrnila?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Drekcpekc ::

Še vedno preferiram, da drugi delajo namesto mene na blagajni, ne pa sam :D

zee ::

Placas s kartico in amen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Thomas ::

Tale blagajna je odličen način da dobiš čim bolj malo drobiža nazaj. Zmečeš notri ves drobiž pa še 20 EUR in dobiš dva kovanca in 10 EUR. Naprimer.

Človeške blagajničarke tega trika niso sposobne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

RiNC ::

nevone je izjavil:

Ti imaš bug, ne blagajna. Ampak je pa neumno, da moraš najprej zmetat kovance in nato bankovce in potem kovancev ne smeš več, ker ti jih ne prizna. Če že ne sprejema več kovancev, po tem ko si notri vrgel bankovec, bi bilo edino prav, da se reža za vnos kovancev zapre, ali pa da tiste kovnace avtomatsko dobiš pri vračilu nazaj. Si prepričan, da ti tega denarja blagajna ni vrnila?


Sem prepričan, zato pa sem zagnjavil blagajničarki...
Fora je, da sem naredil po navodilih - najprej kovanci, nato bankovci...
Nisem jaz kriv če je mašina počasna.
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

neo ::

Zadnjič kupoval v Mercatorju v Novem Sadu. Sicer ne vem kako so Mercatorjeve samopostrežne blagajne v SLO ker tu še nisem kupoval,ampak vsaj te ko so v Srbiji so totalno butaste. Skeniraš izdelek in preden lahko skeniraš naslednjega, moraš počakat da ti robotski glas pove celo ceno - zamudno in utrujajoče. V kolikor tega ne upoštevaš in skeniraš naprej, ti preprosto ne knjiži blaga. Tako sem imel že skoraj celo polno vrečko, več kot polovica blaga pa ni bila na računu. Poklical sem trgovko, pol pa sma šla lepo izdelek po izdelek - zamudno zelooo, pri tem sva oba spregledala literček vinčka, tako da smo kasneje lepo na Mercatorija nazdravljali:).
Blagajne v Sparu so mi precej boljše, ampak to je samo moje skromno mnenje.
Neo's

RiNC ::

neo je izjavil:

... Skeniraš izdelek in preden lahko skeniraš naslednjega, moraš počakat da ti robotski glas pove celo ceno - zamudno in utrujajoče. V kolikor tega ne upoštevaš in skeniraš naprej, ti preprosto ne knjiži blaga...


Res butasto, sem tudi jaz to opazil. v Sparu je to boljše.
CURIOSITY did not kill the cat...
...it was the BUS!

crazyLIKEme ::

RiNC je izjavil:

neo je izjavil:

... Skeniraš izdelek in preden lahko skeniraš naslednjega, moraš počakat da ti robotski glas pove celo ceno - zamudno in utrujajoče. V kolikor tega ne upoštevaš in skeniraš naprej, ti preprosto ne knjiži blaga...


Res butasto, sem tudi jaz to opazil. v Sparu je to boljše.



Zanimivo, men v Mercatorju nikoli ne komplicira, jaz kr skeniram eno za drugim pa mečem v vrečko :D

drugač ma pa Mercatorjeva blagajna slabo navado da če ne daš točnega zneska te nazaj ful našudra!!! To mi je edin večji fail!!
http://crazyl1keme.deviantart.com/

Mercier ::

Jaz vedno grem na avtomatsko blagajno v Merkatorju in nikoli ne čakam, da mi pove ceno. No, plačam pa vedno s kartico.

Steinkauz ::

Men je tut enkrat v šparu požrlo 2 eura, ker sm vse naenkrat vrgu not. Tko da zdej vedno vržem pa počakam, da izpiše, da je sprejelo.

Blazz ::

jaz podpiram delovna mesta v Sloveniji in grem lepo na blagajno s pravo osebo. Če ne druzga da rečem dober dan :)

technolog ::

Ja, se vid da to se blagajne programiral šalabajzerji.

Super Sonic ::

"Sem povedal tole dežurni blagajničarki (to je tista teta ki ti gleda tam pod prste) pa se mi je skor smejat začela češ to pa se res ne more zgodit!"

V Merkatorju se mi je že zgodilo ravno nekaj podobnega. Nič, blagajničarka je odprla blagajno (itak je to cela kolobocija; more bit zraven še nadzornik + varnostnik) in našla zagozden denar. Na vprašanje ali se to pogosto dogaja, je rekla da ne, da če že, največkrat kakšne kovance folk prehitro not meče in padejo "mimo".

Uporabniški vmesnik pri Mercatorju je svetlobna leta pred tistim v Šparu - moje mneje.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Double_J ::

V šparu blagajna ne prepoznava kovancev za 2eur, določenih serij.
Samo načeloma ti priletijo nazaj.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Gregor P ::

Čisto tako laično je moja uporabniška izkušnja boljša na mercatorjevih samopostrežnih blagajnah.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

_Dormage_ ::

Včasih se vprašam kdo take avtomate programira, ker so pogosto enostavno debilni!
V kopru imamo avtomate, ki so butasti!
Konkretno imamo 2 avtomata, ki na podlagi črtne kode preverita, če je listek plačan in odpirata rampo.
Da o algoritmu ne govorimo, ki ga zna osnovnošolec pogruntat.
Zanimivo je to, da avtomata nimata skupne baze in če ste plačali listek in šli z njim ven na avtomatu A boste lahko z istim listkom še 1x šli ven na automatu B.(vse dokler je veljaven)
Vsaka rampa ima pred seboj koš za listke. Torej parkirate neomejeno, sprehodite se do kante na avomatu A vzamete par listkov na vrhu in z njimi zapeljete na avtomat B, ker ta ne ve, da je listek bil že koriščen vas bo spustil skozi.
V algoritmu so še večje nebuloze, za aperitiv pa samo to, da avtomat gleda samo uro + datum brez letnice.
(prime celo listek leta 2009)

JercSI ::

Lahko povem na lastnih izkušnjah, kako je s temi avtomati (vsaj takega ki imamo mi) za branje kovancev in bankovcev, ko ti nekaj denarja ne prebere. Gre za čisto napako programerja. Saj smo se z istim problemom ubadali pri nas. En je metal v avtomat kovance, drugi bankovce. Problem je bil, ker nismo pravilno hkrati poslušali obeh naprav za branje denarja. Ko smo brali iz ene naprave, smo drugo naredili "nemo" in denar pobrali in nič prišteli.

Zakaj prvo kovanci in nato bankovci? (spet pišem glede na naš avtomat, saj sistem ne vrača bankovcev ne pozna)
Če uporabnik kupi npr en kinder jajček, ki stane 80centov in plača z 100EUR, mu sistem nikakor ne more vrniti 99,20EUR v kovancih, saj tako velike enote za kovance ni. Seveda postane tudi problem, če ima uporabnik premalo denarja. Lažje je vrniti kovance, ki jih je že nametal notr, kakor vrniti ničesar.

Avenger ::

Thomas je izjavil:

Tale blagajna je odličen način da dobiš čim bolj malo drobiža nazaj. Zmečeš notri ves drobiž pa še 20 EUR in dobiš dva kovanca in 10 EUR. Naprimer.

Človeške blagajničarke tega trika niso sposobne.


mind=blown 8-O

to bom pa dans sprobal!
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Lion29 ::

jaz sem vceraj skoraj padel po tleh od smeha v sparu....

grem in kupim ene 3une rauch soke v akciji.... pa se nekaj drobnarij, pridem tja na blagajno, pa dam najprej 1 sok cez, pa mi ga usluzbenka polozi v vrecko... ko sem zelel drugega, sem tistega v vrecki (ki je bil postavljen prevec na sredino) premaknil bolj na rob, da sem lahko druge zlozu zraven./.. in je zacel kura.. teziti, da ni prava teza ali da niso pravi izdelki v vrecki al kaj jaz vem kaj....

tipica je pol ene 15 krat prekladala na tehtnici na drugi strani tiste njihove kosare... tipkala neko svojo kodo not in svojo kartico vlekla cez.... in vedno je tezil nazaj, da i vse kul.... in pol je valda se tako izgovarjala, da je mene podolzila, ker sem malo prestavu sok notri...mislim no....



in valda tudi ne stekam, zakaj nebi bila blagajn zmozna hkrati beleziti kovance in bankovce... se vec... avtomati bi mogli bit tako nastimani, da so sposbni prebrati vec bankovcev in kovancev naenkrat (kot recimo tisti na banki).... in se hranijo v posebnem predalu, dokler ni nakup do konca opravljen, potem se shranijo k celotni zalogi
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Avenger ::

No evo, not sem metal vse živo, od 1c do 2EUR in čez neki časa ni maral več tamalih kovancev in jih je začel vračat (poln??) ko sem prišel pa na 0, je samo sprintal račun in zmetal ven kar je bilo viška. Tko da ne drži tisto, da ti vrne nazaj bankovce.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

nevone ::

Jest mam eno pozitvno izkušnjo s temi blagajnami.

Namreč pri sadju in zelenjavi sem narobe vtipkala kodo za banane in sicer sem vtipkala kodo za kolerabo, ki je 2x dražja od banan (do kode od kolerabe sem prišla tako, da so banane stale toliko kot je koda za kolerabo). Blagajna me je prijazno opozorila, da se teža in znesek ne ujemata.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Furbo ::

Tole ne vem če ima kaj veze, saj teža je bila pravilna.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

nevone ::

Znesek je bil napačen, kar je sklepal iz teže in kode artikla, za katerega ima ceno v svoji bazi.

Uh, čaki mau ...ne vem tole ... še premišljujem ... :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Mr_Globus ::

Nevem kako bi lahko blagajna ločla? Saj tehnica ne tehta specifične teže :P

nevone ::

Ne vem, kaj je blo, ampak blagajna mi tistih banan ni sprejela in je javila, da se teža ne ujema.

Zdej se (še) za ušesi praskam ... 8-O

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Furbo ::

Srečo si imel, da je tehtnica narobe zaznala težo. Napako si potem ugotovil sam, ko si še enkrat pogledal vse skupaj. Tehtnica ne ve ali imaš gor kilo zlata ali kilo krompirja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bond007 ::

Kaj s kartico pa se ne da plačati pri teh blagajnah?

Lion29 ::

bond007 je izjavil:

Kaj s kartico pa se ne da plačati pri teh blagajnah?


seveda se da, zelo preprosto
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

nevone ::

Srečo si imel, da je tehtnica narobe zaznala težo. Napako si potem ugotovil sam, ko si še enkrat pogledal vse skupaj. Tehtnica ne ve ali imaš gor kilo zlata ali kilo krompirja.


Tole bom še preverila. Ker če nimajo neke kontrole ... ne vem sicer kakšne ... jim lahko vse sadje in zelenjavo znosiš ven po najnižji ceni.

Tako, da imajo eno finto, skoraj gotovo.

Dopuščam pa možnost, da se slučajno ni prav stehtalo in da te kontrole v resnici ni. Ampak dvomim.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Furbo ::

Kontrola je verjetno v obliki prodajalke, ki bdi nad tistimi blagajnami, kot kura nad piščanci.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

nevone ::

Ne vem. Blagajna mi je javila da tiste banane ne gredo skozi.

Treba preveriti tole. Po enem poskusu je težko trditi kaj za ziher.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zheegec ::

To res težko, ker je 1Kg banan enako težak, kot 1Kg kolerabe.
So pa te tehtnice precej natančne, pri 1.5l vode je javilo napačno težo, ker sem že prej spil 1dl :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nevone ::

To res težko, ker je 1Kg banan enako težak, kot 1Kg kolerabe.


Ja...ampak naj še kdo od vas proba. Naj da kodo od sadja ali zelenjave, ki je za malenkost dražja, (da vas ne bi kdo obtožil kraje) pa boste videli, če blagajna požre to.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

darkolord ::

Naj da kodo od sadja ali zelenjave, ki je za malenkost dražja, (da vas ne bi kdo obtožil kraje) pa boste videli, če blagajna požre to.
Ni nobenega razloga, zakaj ne bi.

_Dormage_ ::

Mr_Globus je izjavil:

Nevem kako bi lahko blagajna ločla? Saj tehnica ne tehta specifične teže :P

Simpl?
Vsak artikel se skenira in se po skeniranju položi v košaro na tehtnici.
Vsak skeniran artikel se zabeleži v podatkovno bazo, da je bil prodan in njegova cena se prišteje.
Ko je artikel v bazi najden in se teža zapisana v DB ujema z težo na tehtnici se skenira naslednji artikel.
Če je bil prvi 200 gramov in je po naslednjem skeniranju v košarici 1 kg blagajna ve, da artikel 2 tehta 800g.
Če se to ujema z bazo potem ok, če ne je nekaj narobe.

Če govorimo o artiklih kot so sadje in zelejnava, lahko ravno tako blagajna dostopa do podatkovne baze in na podlagi cene/kg izračuna ceno artikla.
Če se cena na črtni kodi in realna cena ne ujemata potem ne gre za banane, ampak nekaj drugega.

Zdi se mi čisto realno, da tako dela.
Dam roko v mlačno vodo :)

Zheegec ::

Malo si zamešal. Nekaj je, če skeniraš 1Kg banan, potem pa daš nalepko na vračko in še 1Kg banan notri kasneje.
Ko pa stehtaš 1Kg "nečesa" pa je to 1Kg krat XEUR (5EUR če so banane, 10EUR če je solata), in blagajna potem samo preverja, če je to res 1Kg, ne pa če je to 1Kg banan ali 1Kg solate.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nevone ::

Če se cena na črtni kodi in realna cena ne ujemata potem ne gre za banane, ampak nekaj drugega.


Kako pa ve, da so tisto banane in ne kleraba? Ker edino tako lahko preveri, da izve za kateri izdelek dejansko gre.

Kaj je realna cena in kako pride do nje?

Ima težo blaga, in kodo in ceno, ki se itak ujemata, saj ju je izpisala mašina pri sadju in zelenjavi.

Od nekje mora zvedeti, da tisto v vrečki ni koleraba ampak so banane.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

_Dormage_ ::

nevone je izjavil:

Če se cena na črtni kodi in realna cena ne ujemata potem ne gre za banane, ampak nekaj drugega.


Kako pa ve, da so tisto banane in ne kleraba? Ker edino tako lahko preveri, da izve za kateri izdelek dejansko gre.

Kaj je realna cena in kako pride do nje?

Ima težo blaga, in kodo in ceno, ki se itak ujemata, saj ju je izpisala mašina pri sadju in zelenjavi.

Od nekje mora zvedeti, da tisto v vrečki ni koleraba ampak so banane.

o+ nevone


You got me there !


Zheegec je izjavil:

Malo si zamešal. Nekaj je, če skeniraš 1Kg banan, potem pa daš nalepko na vračko in še 1Kg banan notri kasneje.
Ko pa stehtaš 1Kg "nečesa" pa je to 1Kg krat XEUR (5EUR če so banane, 10EUR če je solata), in blagajna potem samo preverja, če je to res 1Kg, ne pa če je to 1Kg banan ali 1Kg solate.

hmmm :)
haha, težek dan..sem čisto mimo udaril :)

crazyLIKEme ::

Mogoče si pa ti malo čudno postavil vrečko z bananami na tehtnico, ki tako seveda ni dobila pravilne kilaže. In ti je tako šele blagajna ugotovila da je teža mimo in si pač mogu še enkrat iti tehtati.

Blagajni je načeloma vseeno kilogram česa kupiš, važn da se kilaža na listku in kilaža k odložiš na blagajno ujemata, če se ne ne gre skozi
http://crazyl1keme.deviantart.com/

_Dormage_ ::

A kdo iz glave ve kdo proizvaja tele blagajne?

technolog ::

Bolš da ne ve. Ker dobijo nalepko:

Šalabajzer approved.

nevone ::

crazyLIKEme je izjavil:

Mogoče si pa ti malo čudno postavil vrečko z bananami na tehtnico, ki tako seveda ni dobila pravilne kilaže. In ti je tako šele blagajna ugotovila da je teža mimo in si pač mogu še enkrat iti tehtati.

Blagajni je načeloma vseeno kilogram česa kupiš, važn da se kilaža na listku in kilaža k odložiš na blagajno ujemata, če se ne ne gre skozi


To je ena od možnih in morda najbolj verjetnih razlag. Ampak je za preverit.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitre blagajne Špar vs Mercator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14222369 (12948) janezvalva
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523442 (20527) thramos
»

Kje zamenjati cekine v bankovce ?

Oddelek: Loža
4217997 (16056) stb
»

Drobiž

Oddelek: Loža
479925 (7790) Furbo
»

Gneča pri blagajni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11120046 (15544) GregiB

Več podobnih tem