» »

Nakup novega pralnega stroja

Nakup novega pralnega stroja

ziglav7 ::

Pozdravljeni,
pokvaril se nam je star pralni stroj (Gorenje, star 15+let) in se ga ne splača popravljati. Zato kupujem novega.
Potrebujem ga za 4 člansko družino (najbrž velikosti 7l). Pomembna pa sta mi kvaliteta in cena.
Glasnost ni problem, ker ni v stanovanjskem delu hiše. Prav tako ni bistvena poraba vode. Enostavno bi rad nekaj kar dela in to za neko zmerno ceno.
Zaželjena je tudi funkcija odloženega začetka pranja.
Kakšna mnenja imate glede različnih znamk (Gorenje, BOSCH, Beko, ...)?
Ima kdo kak predlog za specifičen model?

Najlepša hvala za odgovore

korenje3 ::

Beko od naštetih je sranje.

500÷700€ je srednji razred. Nekaj v tem področju išči. Pa za kakšnih 8-9kg perila.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

starfotr ::

Kako veš, da se ga ne izplača popravit?

zmaugy ::

Ne Boscha po mojih izkušnjah. Gorenje.

fikus_ ::

Kupi cenejšega in z največ garancije!
Ter preveri odziv servisa na tvojem območju!
Vse firme kupujejo komponente s celega sveta (Kitajska, Tajvan, . . .), tako da ni veliko razlike .

lojz123 ::

Pred letom kupil top loadarja bosch. Čez nekaj mesecev se začne občasno ustavljati sredi pranja serviser zamenja vezne brez učinka
nato zamenja kompletno ožičenje nič bolje. Napišem pritožbo na Bosch čez nekaj dni pripelje serviser nov stroj starega pa odpelje
Novi dela 1 leto brez problema
Moj glas za bosch

MostWanted ::

beko ali gorenje oba mat 5 let garncije, serviserji obeh odlično odzivni, tudi če bi rad da ga pridejo samo malo pogledat, preverit.

FTad ::

Jaz bi se Beko-ta raje izognil. Ga imamo v stanovanju, je crknila elektronika po enem letu uporabe. Na sreco je bila garancija, sicer je mojster rekel, da se ne bi splacalo popravljati, saj je komponenta + delo mojstra + prevoz skoraj drazji kot je bil sam pralni stroj...

Matek ::

ZPS ima aprila osvežen test, morda pride prav.

Se pridružujem tistim, ki svetujejo model z najdaljšo garancijo. Pa v letu 2018 se najbrž splača gledati samo tiste z inverterjem.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

janezvalva ::

meni se je tudi pokvaril pralni stroj in sicer ne obrača (ne dela motor), pa še včeraj je delal. kaj bi bilo lahko narobe po vaše?
a se splača popravljat, če je crknu motor?
vse ostalo dela.
stroj je star 17 let

ToniT ::

Zamenjaj krtačke na motorju....

zmaugy ::

lojz123 je izjavil:

Pred letom kupil top loadarja bosch. Čez nekaj mesecev se začne občasno ustavljati sredi pranja serviser zamenja vezne brez učinka
nato zamenja kompletno ožičenje nič bolje. Napišem pritožbo na Bosch čez nekaj dni pripelje serviser nov stroj starega pa odpelje
Novi dela 1 leto brez problema
Moj glas za bosch


Torej priporočaš firmo, katere stroj ti je v manj kot letu dni delal štalo. Go figure...

janezvalva je izjavil:

meni se je tudi pokvaril pralni stroj in sicer ne obrača (ne dela motor), pa še včeraj je delal. kaj bi bilo lahko narobe po vaše?
a se splača popravljat, če je crknu motor?
vse ostalo dela.
stroj je star 17 let


Nov motor je cca 30-50 evrov. Verjemi, najnovejši super duper stroji so crap.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Melanholija ::

Jaz bi pogledal proti Koreji (LG OZ Samsung)

janezvalva ::

janezvalva je izjavil:

meni se je tudi pokvaril pralni stroj in sicer ne obrača (ne dela motor), pa še včeraj je delal. kaj bi bilo lahko narobe po vaše?
a se splača popravljat, če je crknu motor?
vse ostalo dela.
stroj je star 17 let


ToniT :: 26. jun 2018, 11:51:18
Zamenjaj krtačke na motorju....


okej, popravil za 31eur
in sicer, zamenjal varnostno stikalo (4eur) na vratih ter krmilna elektronika (27eur) za motor.
ščetke so ok.

hvala

aja, rad bi še vašo oceno, ali se je popravilo splačalo.

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

janezvalva je izjavil:

meni se je tudi pokvaril pralni stroj in sicer ne obrača (ne dela motor), pa še včeraj je delal. kaj bi bilo lahko narobe po vaše?
a se splača popravljat, če je crknu motor?
vse ostalo dela.
stroj je star 17 let


Splača se popravljat, če ni crknu programator. ;) Beri: elektronika! :D Tudi to se sicer splača zamenjati, če imaš rezervno in samo zamenjaš. Da ti jo zrihtajo serviserji, se pač ne splača. :))

El motor je težko crknil. Je pa tudi mogoče. 8-) Verjetno je šel samo jermen. ;)

Če se vsaj malo spoznaš, ali poznaš koga, ki se spozna, naj malo pogleda. :D

Jermen se splača menjat. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FrRoSt ::

ziglav7 je izjavil:

Pozdravljeni,
pokvaril se nam je star pralni stroj (Gorenje, star 15+let) in se ga ne splača popravljati. Zato kupujem novega.
Potrebujem ga za 4 člansko družino (najbrž velikosti 7l). Pomembna pa sta mi kvaliteta in cena.
Glasnost ni problem, ker ni v stanovanjskem delu hiše. Prav tako ni bistvena poraba vode. Enostavno bi rad nekaj kar dela in to za neko zmerno ceno.
Zaželjena je tudi funkcija odloženega začetka pranja.
Kakšna mnenja imate glede različnih znamk (Gorenje, BOSCH, Beko, ...)?
Ima kdo kak predlog za specifičen model?

Najlepša hvala za odgovore

Težka naloga. :))

Zakaj se ga ne splača popravljati!? Je šel programator!?
Stran ga vsekakor ne vrži. Morda ga boš lahko kako"zrihtal" in imel drugi/rezervni pralni stroj.

Pred (nekaj) leti so v tisti reviji VIP za potrošnike priporočali ravno Bekove pralne stroje. :)) Pa sedaj berem, da niso kaj posebno dobri.... :D

Teli elektronski belo-tehnični aparati so (vsi) čedalje slabši... :)) Saj ne gre za to, da ne bi mogli ali znali narediti dobre, samo kdo jih bo pa kupoval, če ne bodo crknili!? :)):))

Jaz ne bi kupoval kakšnega visokotehnološkega, izbral bi bolj enostavnega, beri: kmečkega, enostavnega.... :)) Funkcijo odložitve pranja imajo že skoraj vsi, če ne, pa lahko sam vstaviš v vtičnico timer. ;)

Naj omenim še znamko Candy. Naš ima dva programa, za kratko in dolgo pranje, in nastavitev temperature.... :))

To je tudi menda vse, kar potrebuješ.... :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
785183696 (80) cortez
»

Pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7319545 (2206) darkolord
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155584 (3836) IL_DIAVOLO
»

pomivalni stroj beko: popravilo ali novega??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449401 (7784) mulc007
»

So Candy dobri pralni stroji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5128064 (16294) Hanzi77

Več podobnih tem