» »

Kateri pralni stroj

Kateri pralni stroj

««
12 / 16
»»

perci ::

Zadnjič priklopim nov stroj, ki sem ga imel že kak mesec v stanovanju (ravno sem se preselil). No in seveda sem pozabil, da še nisem odstranil transportnih varoval. Prižgem, se zrajtam in spomnim, da bi jih bilo dobro odstraniti zato po kakih petih sekundah ugasnem.

Kaj bi se zgodilo, če bi pustil program, da laufa? Ali varovala blokirajo samo blaženje ali tudi vrtenje bobna? Ali se ti novi stroji v tem primeru sami ugasnejo?

epps1337 ::

3 leta nazaj mi je najemodajalec, ko je montiral stroj, pozabil odstranit ta varovala. Do centrifuge je delalo normalno, potem pa je začela zadeva nasilno skakati po kopalnici. :)

Jaz sem potem ustavil, odstranil varovala in poravnal stroj in zadeva je delala bp naprej. Je šlo pa za nek low budget Indesit.

tony1 ::

kuglvinkl je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Skor zih upam trdit, da se ti je ena nicla prikradla k mA :))


Teoreticno je mozno, da sem narobe prepisal, sam mism da nisem. Nisem stromar, pojma nima kaj naj bi to pomenilo.


Sploh ni nujno. Še pred 30imi leti se je povsem rutinsko montiralo 500mA FIDe. Takšna zaščita varuje pred požarom pred ustavitvijo srca ob električnem udaru pa žal ne.

Gledano z današnjega vidika bi bilo dobro tak FID zamenjati s šibkejšim oz. razdeliti veje iz različnih prostorov in vgraditi več FIDov, npr. po nadstropjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

kuglvinkl ::

tony1 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Skor zih upam trdit, da se ti je ena nicla prikradla k mA :))


Teoreticno je mozno, da sem narobe prepisal, sam mism da nisem. Nisem stromar, pojma nima kaj naj bi to pomenilo.


Sploh ni nujno. Še pred 30imi leti se je povsem rutinsko montiralo 500mA FIDe. Takšna zaščita varuje pred požarom pred ustavitvijo srca ob električnem udaru pa žal ne.

Gledano z današnjega vidika bi bilo dobro tak FID zamenjati s šibkejšim oz. razdeliti veje iz različnih prostorov in vgraditi več FIDov, npr. po nadstropjih.


Hiša je stara 10 let. OK, bom govoril s štromarjem.
Your focus determines your reallity

javr ::

Machete je izjavil:

Sicer pa jaz samsunga ne bi, ker sem slišal horror zgodbe parih strank, ki imajo nekaj aparatov Samsung.
kaj do sedaj nebi:
- Gorenje, na podlagi lastnih izkušenj;
- Candy, ker težko najdeš kakšen pozitiven komentar.

Glede na to da ima Samsung trenutno tudi 5 let garancije - kaj se dogaja ? Slab servis ? Nedostopnost rezervnih delov ?
Zanima me da je poceni in s 5 let garancije, pa da se kjub temu ne naserjem z njim. Beko ?

Najbolj me skrbi varčevanje z vodo, kar v prostem prevodu pomeni da perila ne opere oziroma so na perilu ostanki praška.
___

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: javr ()

darkolord ::

Pri vsakem pranju vklopi "dodatno izpiranje".

VelkBla ::

V upanju, da trenutni pralni stroj Bosch še ne bo crknil (trkam po lesu), imam vseeno občutek da ga neki daje. Stroj med ciklom pranja rahlo "jamra", kot da bi se mučil obračati boben, med centrifugo pa je zadeva ok. Je možno, da je težava v ležajih ali ščetkah (nima invertnega motorja)?

Če bi bil servis predrag, iščem pralni stroj do cca. 550 eur (+/-), vsaj 1000 rpm, program za 90 stopinj, zmogljivost pranja 8 kg in podobno. Ne moti me, da ima stroj Active Water funkcijo (odmerjanje količino vode), ne bi pa rad, da bi stroj zaradi tega škrtaril na vodo in imel posledično slabo oprana/zaflekana oblačila. Za znamko pa ne vem še.

Hvala

kuglvinkl ::

bosch 6?
Your focus determines your reallity

perci ::

Jst sem par mesecev nazaj kupu tole in zaenkrat dela https://si.gorenje.com/izdelki/pranje-i...

bosmla ::

Jaz pa pred kratkim GORENJE WS967LN - za 515€ res super zadeva.
Edino od nakupa je minilo ze cez mesec dni - ali kdo ve ce je pri Gorenju obvezna spletna registracija za 5 let garancije?

VelkBla ::

bosmla je izjavil:

Jaz pa pred kratkim GORENJE WS967LN - za 515€ res super zadeva.
Edino od nakupa je minilo ze cez mesec dni - ali kdo ve ce je pri Gorenju obvezna spletna registracija za 5 let garancije?


Tako je, primer: https://www.mimovrste.com/pralni-stroji...

Podaljšajte garancijo na 5 let in sodelujte v nagradni igri!
Ob nakupu in spletni registraciji novega Gorenje pralnega, sušilnega ali pralno-sušilnega stroja v roku 30 dni od nakupa v času od 01. 02. do 31. 03. 2022 si boste samo v 5 minutah podaljšali garancijo z 2 na 5 let in z malo sreče osvojili tudi napredni Gorenje hladilnik NRC619CSXL4WF s funkcijo Wi-Fi upravljanja.

Spletno registracijo za podaljšanje garancije izvedete tukaj: https://si.gorenje.com/registracija-izd.... Vašemu pralnemu ali pralno-sušilnemu stroju boste tako obenem sočasno podaljšali tudi dodatno jamstvo na inverter motor na 10 let. Enostavno vse na enem mestu.

! V primeru, da aparata ne registrirate v 30 dneh od datuma nakupa, vam bo pripadala le 2-letna tovarniška garancija.

Več si preberite na uradni spletni strani.

bosmla ::

Fak, no ze se ga Gorenje sere...

Miko55 ::

Ima kdo kake izkušnje s pralnimi stroji Haier?
Jaz sem jih zasledil na nemški spletni strani, vidim pa da so jih sedaj začeli prodajat tudi v HarveyNorman.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miko55 ()

Miko55 ::

Miko55 je izjavil:

Ima kdo kake izkušnje s pralnimi stroji Haier?
Jaz sem jih zasledil na nemški spletni strani, vidim pa da so jih sedaj začeli prodajat tudi v HarveyNorman.

Nobody?

PINki ::

nitramcek ::

Ima mogoče kdo kakšne izkušnje z VOX pralnimi stroji? Sem malo preletel temo, pa nisem našel nič o njih.

IL_DIAVOLO ::

javr je izjavil:

Machete je izjavil:

Sicer pa jaz samsunga ne bi, ker sem slišal horror zgodbe parih strank, ki imajo nekaj aparatov Samsung.
kaj do sedaj nebi:
- Gorenje, na podlagi lastnih izkušenj;
- Candy, ker težko najdeš kakšen pozitiven komentar.

Glede na to da ima Samsung trenutno tudi 5 let garancije - kaj se dogaja ? Slab servis ? Nedostopnost rezervnih delov ?
Zanima me da je poceni in s 5 let garancije, pa da se kjub temu ne naserjem z njim. Beko ?

Najbolj me skrbi varčevanje z vodo, kar v prostem prevodu pomeni da perila ne opere oziroma so na perilu ostanki praška.


Ne vem no, gorenje nam dela super. Potem je tu največja baza za rezervne dele in serviserje, program pa imajo itak edini, ki je navadnemu Janezu najbolj razumljiv.

Za slovenski trg ne vem, ce se splača gamblat s cim drugim, ki je ponavadi drazji, tehnološko bolj napreden(bolj nagnjen k okvaram) in z dragimi rezervnimi deli.

Tudi uporabniška izkusnja ni ravno dobra, ce se moras prvih 50 pranj ucit, kako funkcionira posamezen program.

Gorenje je razumljiv vsakemu antitalentu za tehnologijo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ganon ::

Namiguješ na to, da so Gorenjevi pralni stroji tehnološko manj napredni?

IL_DIAVOLO ::

Namigujem na to, da imajo možnost tega da so manj napredni, torej imas moznost izbire.

Sama tehnologija in programski vmesnik nista povezana. Programski vmesnik je v vsakem primeru user friendly.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

NejcSSD ::

V tega sem se zapičil pa ga zdaj ni več na zalogi - predolgo sem cincal. Kakšna alternativa Bosch seriji 6

https://www.merkur.si/pralni-stroj-bosc...

?
Hvala za namig.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

VelkBla ::

NejcSSD je izjavil:

V tega sem se zapičil pa ga zdaj ni več na zalogi - predolgo sem cincal. Kakšna alternativa Bosch seriji 6

https://www.merkur.si/pralni-stroj-bosc...

?
Hvala za namig.


Big Bang ga ima, ampak je skoraj 50 € drazji.

kuglvinkl ::

NejcSSD je izjavil:

V tega sem se zapičil pa ga zdaj ni več na zalogi - predolgo sem cincal. Kakšna alternativa Bosch seriji 6

https://www.merkur.si/pralni-stroj-bosc...

?
Hvala za namig.


Serija 8? Malo v šali, malo pa tudi zares :), če sveda proračun prenese...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

NejcSSD je izjavil:

V tega sem se zapičil pa ga zdaj ni več na zalogi - predolgo sem cincal. Kakšna alternativa Bosch seriji 6

https://www.merkur.si/pralni-stroj-bosc...

?
Hvala za namig.


Raje kupi:

https://si.gorenje.com/izdelki/pranje-i...

NejcSSD ::

Big bang tudi pravi Izdelka trenutno ni na zalogi, Merkur je pa spustil ceno po tem ko ni več dobavljiv - kera taktira, bil je isto kot v bigbangu 14dni nazaj ko je bla še zaloga. Sem oddal povpraševanje

Serija 8 je pa preveč, rabim še sušilni, sem mislil da bom z dobrega jurja čez prišel pa sem na 1300-1400 komplet. Cool fotr ma pa sam stroj za 3000, jaz bi bil tudi instagram zvezda

Sušilec bi tale zraven pasal, zaenkrat še na zalogi, še malo pocincam pa tudi tega ne bo več:
https://www.merkur.si/susilni-stroj-bos...

Ganon je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

V tega sem se zapičil pa ga zdaj ni več na zalogi - predolgo sem cincal. Kakšna alternativa Bosch seriji 6

https://www.merkur.si/pralni-stroj-bosc...

?
Hvala za namig.


Raje kupi:

https://si.gorenje.com/izdelki/pranje-i...


Gorenje iskreno ne upam, verjamem da so dobri, ampak slabe izkušnje na vseh drugih aparatih so me nekak podzavestno prepričal da jih sploh ne gledam. Ne vem.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

DePalmo ::

nitramcek je izjavil:

Ima mogoče kdo kakšne izkušnje z VOX pralnimi stroji? Sem malo preletel temo, pa nisem našel nič o njih.

Ja. Smo kupili tega: https://www.mimovrste.com/pralni-stroji... 10 mesecev nazaj, danes kupujem novega. Razlog si lahko prebereš v prvem komentarju.
S tem da je sedaj razvil še novo napako: ali se je polomil ležaj ali pa je nekaj prišlo za boben in med pranjem konkretno ruži. Ko pa začne boben obračati v drugo smer, se celo zatika. Ko sem to videl sem ga takoj dal iz elektrike in zvlekel iz hiše.

Kot dodatek: kakšna tri leta nazaj sva s punco kupila zamrzovalno skrinjo VOX. Tesnilo okoli vrat, čeprav je bila na uč uredu, od novega dalje ni pravilno tesnila in se je nabiral led okoli nje. Menjava le-te tega ni rešila. In čeprav sva zelo pazila kaj sva dajala notri (kot opomba: njena mami pri dveh skrinjah nikoli ne pazi kaj in kako daje notri in se nikoli še ni zasmradilo), se je vmes vsa hrana zasmradila in se tega vonja nisva rešila nikoli več, kljub temu da sva vse prečistila večkrat in tudi menjala vso hrano.

Mi in sorodniki smo z VOX zaključili, sploh pa ker tole z pralnim strojem ne doživljamo samo v moji družini.

Djole ::

NejcSSD je izjavil:

Big bang tudi pravi Izdelka trenutno ni na zalogi, Merkur je pa spustil ceno po tem ko ni več dobavljiv - kera taktira, bil je isto kot v bigbangu 14dni nazaj ko je bla še zaloga. Sem oddal povpraševanje

Serija 8 je pa preveč, rabim še sušilni, sem mislil da bom z dobrega jurja čez prišel pa sem na 1300-1400 komplet. Cool fotr ma pa sam stroj za 3000, jaz bi bil tudi instagram zvezda

Sušilec bi tale zraven pasal, zaenkrat še na zalogi, še malo pocincam pa tudi tega ne bo več:
https://www.merkur.si/susilni-stroj-bos...

Ganon je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

V tega sem se zapičil pa ga zdaj ni več na zalogi - predolgo sem cincal. Kakšna alternativa Bosch seriji 6

https://www.merkur.si/pralni-stroj-bosc...

?
Hvala za namig.


Raje kupi:

https://si.gorenje.com/izdelki/pranje-i...


Gorenje iskreno ne upam, verjamem da so dobri, ampak slabe izkušnje na vseh drugih aparatih so me nekak podzavestno prepričal da jih sploh ne gledam. Ne vem.


V stegnah (jez d.o.o.) so meni zrihtali bosch pralni in susilni. Ceprav mislim da sami ne prodajajo boscha kot znamke, so pa neke vrste dobavitelji za belo tehniko. In ce bos gledal kaj spletno stran imajo vec ali manj electrolux, aeg, ampak morda lahko vseeno se tam poskusis. Jaz sem dobil potem se ceneje kot drugje.

barakus ::

DePalmo je izjavil:

nitramcek je izjavil:

Ima mogoče kdo kakšne izkušnje z VOX pralnimi stroji? Sem malo preletel temo, pa nisem našel nič o njih.

Ja. Smo kupili tega: https://www.mimovrste.com/pralni-stroji... 10 mesecev nazaj, danes kupujem novega. Razlog si lahko prebereš v prvem komentarju.
S tem da je sedaj razvil še novo napako: ali se je polomil ležaj ali pa je nekaj prišlo za boben in med pranjem konkretno ruži. Ko pa začne boben obračati v drugo smer, se celo zatika. Ko sem to videl sem ga takoj dal iz elektrike in zvlekel iz hiše.

Kot dodatek: kakšna tri leta nazaj sva s punco kupila zamrzovalno skrinjo VOX. Tesnilo okoli vrat, čeprav je bila na uč uredu, od novega dalje ni pravilno tesnila in se je nabiral led okoli nje. Menjava le-te tega ni rešila. In čeprav sva zelo pazila kaj sva dajala notri (kot opomba: njena mami pri dveh skrinjah nikoli ne pazi kaj in kako daje notri in se nikoli še ni zasmradilo), se je vmes vsa hrana zasmradila in se tega vonja nisva rešila nikoli več, kljub temu da sva vse prečistila večkrat in tudi menjala vso hrano.

Mi in sorodniki smo z VOX zaključili, sploh pa ker tole z pralnim strojem ne doživljamo samo v moji družini.


Ste poskusili kaj prek tržne inšpekcije?

DePalmo ::

Ne. Direkt s servisom in nato z uvoznikom. Oboji trdijo da ne znamo prat, da je to mehanska poškodba ker smo dali preveč oblačil not, dek in čevljev. Da je to razlog da je potrgalo tiste plastične kose. Skupaj jih je potrgalo 7 (5 smo jih kupili naknadno), s tem da je mami (živi sama) po teh izjavah dajala notri po par majic, torej vse skupaj nič od cunj.

Kot da prvič vidimo pralni stroj ... Sedaj ko je začel še ropotat in se zatikat se mi ne da z nobenim več kregat, stroj gre na deponijo in kupimo novega.

MrStein ::

Si vsaj kupil v Sloveniji, da ne boš imel težav s servisom?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

Od kdaj pa je tale registracija z Gorenjem in ali se da to kje preveriti, če sem aparat registriral?
Cca leto in pol nazaj sem nabavil mašino pa se ne spomnim ali sem takrat registriral.

NejcSSD ::

Jao, sem dobil odgovor da ga 3 mesca nau

Dobil sem odgovor od Boscha. Sporočili so mi, da je dobavni rok, za pralni stroj BOSCH WAU28T90BY, okoli 3 mesce.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

floyd1 ::

Od kdaj pa je tale registracija z Gorenjem in ali se da to kje preveriti, če sem aparat registriral?

Po registraciji aparata gotovo dobiš (vsaj) potrditven mail.

DePalmo je izjavil:

Ne. Direkt s servisom in nato z uvoznikom. Oboji trdijo da ne znamo prat, da je to mehanska poškodba ker smo dali preveč oblačil not, dek in čevljev. Da je to razlog da je potrgalo tiste plastične kose. Skupaj jih je potrgalo 7 (5 smo jih kupili naknadno), s tem da je mami (živi sama) po teh izjavah dajala notri po par majic, torej vse skupaj nič od cunj.

Kot da prvič vidimo pralni stroj ... Sedaj ko je začel še ropotat in se zatikat se mi ne da z nobenim več kregat, stroj gre na deponijo in kupimo novega.

Sranje je to. Mi smo pred 8 leti kupili najcenejši 8kg pralni stroj takrat (Hotpoint Ariston) in nam šele zdaj počasi jemlje slovo (ležaj - ruži pri centrifugi). Očitno smo imeli srečo. Mi pa tvoja zgodba malo diši po tistih umazanih trikih, ki jih uporabljajo trgovine z obutvijo in oblačili. Pod svojim (znanim) imenom ti podturijo najcenejšo kitajsko robo in te potem pri uveljavljanju "garancije" razorožijo z izvedencem (na tem forumu poišči besedi Jože Urankar), ki presodi, da ne znaš nositi jakne ali hoditi v čevljih. Lep je naš svet :|.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

bosmla ::

buttcrack je izjavil:

Od kdaj pa je tale registracija z Gorenjem in ali se da to kje preveriti, če sem aparat registriral?
Cca leto in pol nazaj sem nabavil mašino pa se ne spomnim ali sem takrat registriral.

Ja jaz sem prakticno tu zvedal, da je tudi Gorenje presel na 2+3 - sraje ja, kitajci pa to vnda... je pa to izgleda od 1.1.2022, ker sem kupil PS malo pred novim letom (dostavljen pozneje) pa v tiskanih garancijskih pogojih pise 60 mesecev garancije; pri kuhalni plosci, kupljeni letos, pa je ze notri 2+3.

DePalmo ::

MrStein je izjavil:

Si vsaj kupil v Sloveniji, da ne boš imel težav s servisom?

Če je to letelo name ja. Oba sta kupljena v Sloveniji.

floyd1 je izjavil:

Sranje je to. Mi smo pred 8 leti kupili najcenejši 8kg pralni stroj takrat (Hotpoint Ariston) in nam šele zdaj počasi jemlje slovo (ležaj - ruži pri centrifugi). Očitno smo imeli srečo. Mi pa tvoja zgodba malo diši po tistih umazanih trikih, ki jih uporabljajo trgovine z obutvijo in oblačili. Pod svojim (znanim) imenom ti podturijo najcenejšo kitajsko robo in te potem pri uveljavljanju "garancije" razorožijo z izvedencem (na tem forumu poišči besedi Jože Urankar), ki presodi, da ne znaš nositi jakne ali hoditi v čevljih. Lep je naš svet :|.

Poznam zgodbe z omenjenim možakarjem. Najhuje je ker proti njim ne moreš nič ker je on "strokovnjak", njega pa nihče ne nadzira.

Kar se pa VOXa tiče so si pa sami krivi. Njihovi stroji so mamljivi ker imajo dolgo garancijo in so cenovno dostopni, ampak kot sem že rekel, so si sami krivi da so izgubili vsaj eno stranko.

gwtlwesncw ::

Če ene (recimo) 8-10 let star Gorenje pralni stroj od danes ne črpa več vode, se ne splača klicati serviserja, ki bo računal pot, čas, material, pa še ostal material je verjetno blizu iztrošenosti, ker gre samo za 6kg, centrifugo 1200 in je glasen ščetkar, drži?

Samo potrditev/tolažbo odločitve rabim, pač nov Gorenje naročen za več kg, hitrejšo centrifugo in inverter, ker pa gre za oddajan pralni stroj, pa se ne da vseh blaznih čakalnih ceremonij s serviserskimi zlatarji it, pa še inflacija je in še nek popust so dali, je pa že bilo poslano obvestilo, da pripravljen čaka za prevzem, pač jutri.

darkolord ::

Uradni servis ima normalne cene, računa po normativih in ne po porabljenem času. :)

puginho ::

Dajte se izogibat raznim voxom, teslam ipd., to ni nič druga kot kitajski čunga lunga na katerega srbi lepijo znamko tesla, vox pa je podobno sranje.

darck ::

Jaz lahko povem izkušnje glede Bekota in sicer po dobrih 5-letih je naenkrat nehala delati pumpa za izpiranje vode in je bilo potrebno poklicati servis. Po več kot tednu dni čakanja sem šel kupiti novi pralni stroj in takoj zatem pa pride serviser pogledati kaj je vzrok da pumpa ne potegne vode ven. Napaka je bila ta,da se je nekako žica snela iz stranice dol in se ob boben prežulila,da je prišlo do stika. K sreči ni bilo nič drugega in kakor je rekel bi zaradi tega lahko pregorelo kaj in čudno pravi,da ni varovalke-fita ven vrglo v glavnem na hitr je to porihtal in pralni stroj normalno deluje. Sedaj ta stari pralni stroj je v rezervi saj treba uporabljati novega dokler še garancija velja ali dokler bo deloval. Zaenkrat sem z Beko strojem kar zadovoljen in isto z Hladilnikom kateri deluje že več kakor 7 let brez kakih problemov.

buttcrack ::

bosmla je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Od kdaj pa je tale registracija z Gorenjem in ali se da to kje preveriti, če sem aparat registriral?
Cca leto in pol nazaj sem nabavil mašino pa se ne spomnim ali sem takrat registriral.

Ja jaz sem prakticno tu zvedal, da je tudi Gorenje presel na 2+3 - sraje ja, kitajci pa to vnda... je pa to izgleda od 1.1.2022, ker sem kupil PS malo pred novim letom (dostavljen pozneje) pa v tiskanih garancijskih pogojih pise 60 mesecev garancije; pri kuhalni plosci, kupljeni letos, pa je ze notri 2+3.

aha, ker moj je bil kupljen konec 2020/začetek 2021 in se ne spomnim tega spletnega podaljšanja. Bi bil pa to kar konkreten strel v koleno, če ga ne bi naredil, ker gre skor vsaka zadeva v roku 5ih let na servis.

MrStein ::

DePalmo je izjavil:

MrStein je izjavil:

Si vsaj kupil v Sloveniji, da ne boš imel težav s servisom?

Če je to letelo name ja. Oba sta kupljena v Sloveniji.

Nanašalo se je na pogosto trditev "kupi v Sloveniji, da ne boš imel težav s servisom in okvarami".

Če bi kupil recimo na amazonu, bi zdaj že dobil denar nazaj.
amazon.it ima stroške dostave 30-40 EUR za pralne stroje (pri nekaterih sicer več).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

MrStein je izjavil:

Če bi kupil recimo na amazonu, bi zdaj že dobil denar nazaj.
Mimogrede, Amazon ne komplicira samo pri manjših vrednostih. Če kupiš Vox, bi verjetno dobil prec denar nazaj. Če bi kupil Miele, ni šans.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

DePalmo ::

OK, dostavo imajo 30-40 EUR do mene. Kaj pa vračilo izdelka? Koliko bi me koštalo da bi poslal pralni stroj nazaj v Avstrijo, Nemčijo ali v Italijo?

link_up ::

hmm, stroje se kupi miele, aeg/electrolux/bosch. V tem vrstnem redu navzdol. Gorenje je zal padlo za vec mest, res skoda.

Ne vem kdo je na nos padel, da je naenkrat sprejemljivo stroj vlacit naokoli pred iztekom 10let.
In and Out

darck ::

Imam še od poprej Bosch stroj doma in je bil že pred leti potreben servisa in menjava pokvarjenega materiala. Tiste MIELE pa sigurno ne mislim nikoli kupiti in tudi nimam namen imeti 10 let stroj seveda,če do takrat zdrži pol že ja ampak v glavnem da zdrži 7-8 let je vrh glave sploh pa za več kot enkrat manjšo ceno kakor ti Miele,Bosch..... Tukaj na forumu je že enkrat ena oseba razlagala,da ima doma vse gospodinjske aparate MIELE in da sploh ni res kot ga hvalijo kako je dober saj njemu se je potrlo že polovica apparatov in svetuje,da se sploh ne kupi Miele aparatov. Jaz z BEKO sem čisto zadovoljen prvi je delal 6 let nakar je sedaj v rezervi saj sem kupil lani novega in ja pere se pa kar pogostoma saj,če imaš 5 otrok potem se ve koliko je pranja. Noben pralni stroj ni vreden okrog 1.000 EUR tak stroj bi potem moral biti z garancij 20 let ne pa,da nimaš še za 5 let garancije.

A ja pa kje kdo vlači pralni stroj naokrog,če se ti kaj pokvari ali ustavi delati saj ti pridejo na dom pogledat in popraviti verjetno,če bi bilo potrebno ga odpeljati na popravilo ga bi pa tudi oni odpeljali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Ganon ::

link_up je izjavil:

hmm, stroje se kupi miele, aeg/electrolux/bosch. V tem vrstnem redu navzdol. Gorenje je zal padlo za vec mest, res skoda.


Dobra šala.

bosmla ::

Koliko pa vam kaj "trese" PS pri max vrtljajih s kaksno odejo notri (bolj ekscetricna postavitev teze)?
Npr. meni pri taksni polnitvi in 1600 obrati trese toliko, da se Rubikova kocka na vrhnji ploskvi stroja premika (ne pa skace od povrsine).

darck ::

Dobro da se pri nas pere na 1000 obratih kar je več je tudi vse bolj zmečkano. Sem nabavil tiste podstavke blažilne pa se mi zdi da niso tako dobri kot bi morali biti saj niso od spodaj takšni kod sem predvideval,da se vakumsko primejo na ploščice. Poprej sem imel par milimetrov debelo gumo pod nogicami pa se mi zdi,da je bilo bolje kot z temi podstavki.Sem pa videl še ene drugačne podstavke so dosti širši in se sigurno vakumsko primejo na ploščico kar je tudi pravilno.

rodzy ::

Kateri Gorenjevi pralni stroji imajo inox kad? Tega nikjer več ne omenjajo, upam, da nimajo vsi plastično.

gwtlwesncw ::

najbrž noben.

bosmla ::

bosmla je izjavil:

Koliko pa vam kaj "trese" PS pri max vrtljajih s kaksno odejo notri (bolj ekscetricna postavitev teze)?
Npr. meni pri taksni polnitvi in 1600 obrati trese toliko, da se Rubikova kocka na vrhnji ploskvi stroja premika (ne pa skace od povrsine).

Skoraj nihce?
««
12 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri sušilni stroj kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14153379 (5952) darkolord
»

Kupujem nov pralni stroj

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
262517 (2011) PINki
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155616 (3868) IL_DIAVOLO
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930290 (24812) anjabebler

Več podobnih tem