» »

Kateri pralni stroj

Kateri pralni stroj

««
6 / 16
»»

dj_uro ::

buttcrack je izjavil:

dj_uro je izjavil:


.......
pralni in sušilni stroj sta pa BP


še kaj?

A pa si prebral kaj model kupuje???

seveda... your point?
vw-klub.si

buttcrack ::

ves gnev si zlil na aparate, ki jih one ne kupuju, potem si pa napisal za aparat, ki ga kupuje v pol stavka, da je ok... štekaš?

dj_uro ::

Ne se hecat. :D
Zapisal sem svoje ugotovitve/tezave pri znamki Gorenje;
Pralni in susilni stroj sta pa znamke Miele, visjega cenovnega razreda, ki pa, ze glede na renome znamke in cene, "morata" delovati BP:D:D
vw-klub.si

buttcrack ::

sorry, vzamem nazaj (površno bral).

kljub temu pa ni nobene potrebe po kritiziranju pralnega stroja določene firme, če nimaš lastnih izkušenj.

Pri nas je vse razen hladilnika, gorenje in 7 let vse dela BP, razen pralni je šel k vragu (ni bil inverter), je pa delal fest nadure.

Zgodovina sprememb…

omni-vor ::

Prebiram to vaše kreganje in merjenje penisov in še vedno ne vem kaj in kako.

Konkretno si ogledujem naslednja modela spodaj, prvotno me je Gorenje bolj zanimal zaradi dodatnih funkcij in bogatega prikazovalnika podatkov na ekranu, ampak me odbijajo negativni komentarji vsepovsod, še celo na youtubu se delajo norca iz Gorenja. Poleg tega je servisna služba Gorenja v Sloveniji katastrofa od katastrofe - to da rabijo 2 tedna, da te sploh pokličejo po prijavi napake medtem, ko sem jih vmes 4x klical kdaj bo kdo sploh poklical ali pa bognedaj se celo oglasil.

Torej Gorenje GORENJE WA 84 CS
https://www.merkur.si/pralni-stroj-gore...

Ali pa Beko WTV9636XS0
https://www.beko-si.com/pralni-stroj-be...

Pri Beku me moti to, da v navodilih nimajo nikjer navedene minutaže za vsak posamezni program, pri Gorenjevih navodilih je to lepo razvidno.


Prosim ne mi govorit o tem kako vam je hladilnik in pa sušilni stroj od Gorenja delal brez težav, ker so to hruške in jabolka, mene pa zanima krompir. Zanimajo me samo izkušnje za pralni stroj, pa še to od tistih, ki imate morda do 3 leta stare modele.
Gorenje je lahko odličen na enem področju, na drugem pa je poden od podna. In isto velja za druge znamke. Sam imam od Beka hladilnik, zamrzovalnik in pomivalca in je vse super, niti na pamet pa mi ne pade, da bi od njih kupil npr. indukcijo, prav tako pa od Gorenja ne.

Ganon ::

Jaz bi brez pomisleka vzel Gorenjev pralni stroj.

omni-vor ::

Ganon je izjavil:

Jaz bi brez pomisleka vzel Gorenjev pralni stroj.


Kakšna argumentacija zakaj bi bila dobrodošla :)

Ganon ::

Dobri pralni stroji so, nimaš kaj zgrešiti. Te debate so enako trapaste, kot tiste o avtomobilih, kjer vsak slepo zagovarja svoje, ostalo pa ni vredno nič. Na prejšnji strani imaš kolega, ki je kupil podobnega in je zelo zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Scaramouche1 ::

Imam Boscha, perem izključno zvečer, prej z Hooverjem nisem mogel...

buttcrack ::

omni-vor je izjavil:

Prebiram to vaše kreganje in merjenje penisov in še vedno ne vem kaj in kako.

Konkretno si ogledujem naslednja modela spodaj, prvotno me je Gorenje bolj zanimal zaradi dodatnih funkcij in bogatega prikazovalnika podatkov na ekranu, ampak me odbijajo negativni komentarji vsepovsod, še celo na youtubu se delajo norca iz Gorenja. Poleg tega je servisna služba Gorenja v Sloveniji katastrofa od katastrofe - to da rabijo 2 tedna, da te sploh pokličejo po prijavi napake medtem, ko sem jih vmes 4x klical kdaj bo kdo sploh poklical ali pa bognedaj se celo oglasil.

Torej Gorenje GORENJE WA 84 CS
https://www.merkur.si/pralni-stroj-gore...

Ali pa Beko WTV9636XS0
https://www.beko-si.com/pralni-stroj-be...

Pri Beku me moti to, da v navodilih nimajo nikjer navedene minutaže za vsak posamezni program, pri Gorenjevih navodilih je to lepo razvidno.


Prosim ne mi govorit o tem kako vam je hladilnik in pa sušilni stroj od Gorenja delal brez težav, ker so to hruške in jabolka, mene pa zanima krompir. Zanimajo me samo izkušnje za pralni stroj, pa še to od tistih, ki imate morda do 3 leta stare modele.
Gorenje je lahko odličen na enem področju, na drugem pa je poden od podna. In isto velja za druge znamke. Sam imam od Beka hladilnik, zamrzovalnik in pomivalca in je vse super, niti na pamet pa mi ne pade, da bi od njih kupil npr. indukcijo, prav tako pa od Gorenja ne.

Preveri še tega https://www.bigbang.si/ws846ln-pralni-s...
Sam imam sicer 9kg varianto, amapk po parih mesecih nimam pripomb.

darkolord ::

omni-vor je izjavil:

Ganon je izjavil:

Jaz bi brez pomisleka vzel Gorenjev pralni stroj.


Kakšna argumentacija zakaj bi bila dobrodošla :)
Build quality je pri Gorenju vidno boljši pri vseh komponentah. Beko so bili pred nekaj leti super izbira, ker so bili občutno cenejši, za približno isto ceno pa ne bi sploh razmišljal.

Podpora tudi, čeprav imaš sam slabe izkušnje, ampak je to bolj izjema. Servisna služba je precej razširjena, rezervni deli so hitro dobavljivi (tudi še leta kasneje), serviserji lahko dajejo direkt feedback o morebitnih težavah, ki se potem tudi upošteva.

Realist ::

Ganon ::

Realist je izjavil:

Kaj pravite na tole:

https://www.emundia.si/gorenje-pralni-s...


Prvič vidim. Na uradni strani ga ni najti (starejši model?), ponuja ga par trgovin, vse za enako ceno. S to razliko, da je na mimovrste polna cena 150 evrov nižja, kot v zgoraj omenjeni trgovini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Realist ::

Potrebujem pomoč - kak nasvet kateri pralni stroj 7kg+ in 1400 obratov?

Kvatebrigic ::

Ganon je izjavil:

Realist je izjavil:

Kaj pravite na tole:

https://www.emundia.si/gorenje-pralni-s...


Prvič vidim. Na uradni strani ga ni najti (starejši model?), ponuja ga par trgovin, vse za enako ceno. S to razliko, da je na mimovrste polna cena 150 evrov nižja, kot v zgoraj omenjeni trgovini.


https://si.gorenje.com/Izdelki/Pranje-i...
Imaš ga na njihovi strani.. Tale je tudi meni v uč padel, mašina na papirju precej obeta. Všeč mi je uporabniški vmesnik, en knof za izbiro, pa en za start, pa disply na katerem vse lepo piše kaj se dogaja, programi so napisani na stroju, da ne rabim imet zraven knjige in ugotavljati kaj je za kakšno cunjo...

Zgodovina sprememb…

winterriver ::

Malo offtopic:

A kdo od vas razmislja, da pridejo npr. v tole temo prodajalci konkurencnih proizvodov in delajo slabo reklamo konkurenci? Npr. Gorenju? In da se nekako ne mores zanesti na karkoli je napisano?
Eat shit, millions of flies can't be wrong.

Ganon ::

Kvatebrigic je izjavil:

Ganon je izjavil:

Realist je izjavil:

Kaj pravite na tole:

https://www.emundia.si/gorenje-pralni-s...


Prvič vidim. Na uradni strani ga ni najti (starejši model?), ponuja ga par trgovin, vse za enako ceno. S to razliko, da je na mimovrste polna cena 150 evrov nižja, kot v zgoraj omenjeni trgovini.


https://si.gorenje.com/Izdelki/Pranje-i...
Imaš ga na njihovi strani.. Tale je tudi meni v uč padel, mašina na papirju precej obeta. Všeč mi je uporabniški vmesnik, en knof za izbiro, pa en za start, pa disply na katerem vse lepo piše kaj se dogaja, programi so napisani na stroju, da ne rabim imet zraven knjige in ugotavljati kaj je za kakšno cunjo...


Prilepil si drug model pralnega stroja. Tistega zgoraj na uradni strani ni več.

MrStein ::

Kvatebrigic je izjavil:

programi so napisani na stroju, da ne rabim imet zraven knjige in ugotavljati kaj je za kakšno cunjo...

To je res glupo. Jaz sem kar tisto stran iz navodil natisnil in prilepil na zid zraven stroja. Ker na stroju nikjer ni bilo prostora, da se to napiše... (rolleyes smiley)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Realist ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Realist ()

barakus ::

Kaj pa sušilce uporabljate? Kaj je važno pri sušilcu? Se da Gorenje sušilec namontirat nad Gorenje pralni stroj 7kg?

buttcrack ::

jaz ga imam, moraš pa biti pozoren na globino pralnega, da bo pasal sušilni nanj.

igor0203 ::

Pozdravljeni!

Kupujem nov pralni stroj, vendar zaradi majhnosti prostora, rabim stroj z globino do cca. 47cm. Nekako sem izbor zožil med te tri, katerega bi priporočili?

Gorenje WEI74SDS
Electrolux EW6S307SI
Whirlpool FWSG71283W

Urbano#Desno ::

Jaz sem ene 3 tedne nazaj vzel tole, sicer je 49 cm, ampak na račun vrat bobna sama sklatla je ene 45 cm

https://www.beko-si.com/pralni-stroj-wt...

Je bila neka akcija v merkurju za EUR288 (evro gor ali dol)
dela zelo fajn še posebej v primerjavi s prejšnjim pokojnim 12 let starimi sidex jajci (poceni verzija gorenja)

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

Verjetno si vzel še zadnji kos, ker ga nikjer več nimajo na zalogi. :D

darkolord ::

igor0203 je izjavil:

Pozdravljeni!

Kupujem nov pralni stroj, vendar zaradi majhnosti prostora, rabim stroj z globino do cca. 47cm. Nekako sem izbor zožil med te tri, katerega bi priporočili?

Gorenje WEI74SDS
Electrolux EW6S307SI
Whirlpool FWSG71283W
Jaz bi vzel Gorenje. Ima 1400 obratov proti 1200 (Whirlpool) in 1000 (!? Electrolux) in je občutno tišji.

D3m ::

Obrati niso prednost.

Vzemi cenejšega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

igor0203 ::

Sem našel še Gorenje WEI72S3, ki ima 1200 obratov, enake funkcije in je še cenejši kot zgornji. Tako da je odločitev padla za tega.

barakus ::

Ali je možno na Gorenje 7kg pralni stroj postaviti sušilec? V trgovini so mi rekli da je to možno samo za 8kg stroje?

z3ro ::

barakus je izjavil:

Ali je možno na Gorenje 7kg pralni stroj postaviti sušilec? V trgovini so mi rekli da je to možno samo za 8kg stroje?

Sušilni stroj na pralni stroj

Badwolff ::

Je kateri od teh zanič/boljši od odtalih al je vse podobno v tem rangu? Oz kaj bi pazili, če bi kupovali?

GORENJE WA 84 CS
BOSCH WAT24460BY
SAMSUNG WW90K44305W/LE

Pa podvprašanje, popravljat 8-9 let star pralni stroj (cena verjetno 100+) al kar nabava novega?

darkolord ::

Mislim, da ni bistvene razlike med temi.

Glede popravila, odvisno kaj je crknilo in kako si do sedaj bil zadovoljen z njim.

dope1337 ::

Zdej se pa se jz spravljam v nakup pralnega stroja. Rabil bi taksnega, ki je zmozen oprati 9kg cotovja.

Mal sm ze raziskoval in sta ostala ta 2 kandidata:

AEG L7FEE49S STEAM

GORENJE WS967LN 729413

AEG ima parno zadevscino in Aguastop proti razlitju, Gorenje pa ionizacijo in 1600 rpm.

Razlika v ceni je, po -10% odbitku nekje 20€, kar je zanemarljivo.

Oba 5let garancije in inverter.

Nagibam se bolj proti AEGju drugace.

P.S. V uporabi je drugace tudi susilec.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

IL_DIAVOLO ::

Imamo gorenje, ampak koliko berem o novih, sami problemi in servisi. Jaz bi vzel kaj drugega.

Bekoti so poceni in baje tudi zelo vredu. Imajo tudi 5 let garancije. Itak je vse narejeno po principu, da crkne čimprej po izteku garancije.

Beko je dejansko v Slo zelo udomacen.

darkolord ::

Mi imamo Beko in Gorenje, in je Gorenje za isto ceno razred višje. Včasih so bili Beko občutno cenejši in so bili zato super nakup, samo za isto ceno pa IMO ne več tako ...

Ganon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

ampak koliko berem o novih, sami problemi in servisi. Jaz bi vzel kaj drugega.


Kdaj se bo to flancanje nehalo? Potem pa še priporočaš Beko, ki je razred nižje.

igor0203 ::

Jaz bi se v tvojem primeru odločil za AEG, predvsem s stališča da so njihovi izdelki večinoma višjega cenovnega ranga in tudi kvalitetno narejeni.

c3p0 ::

Vzameš tistega z največ garancije, minimum 5 let.

dope1337 ::

Sej 5 let imata oba garancije in 10 na inverter (ki itak ne bo crknil v 30 letih - trick garancija).

Sem pa dobil namige iz vecih strani, da naj bi imeli pri AEG/Electroluxu malo visji rang kvalitete kot pri Gorenju - kar naj bi to pac pomenilo.

AEG it is then. Hvala za pomoc
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

IL_DIAVOLO ::

Bom jaz tudi pocasi moral menjati. Očitno bom gledal AEG.

@Ganon chill, nisem vedel da ima gorenje taksen sloves. Ocitno je ze nekaj na tem :D

Melanholija ::

https://www.emundia.si/gorenje-pralni-s...

Rabim nov pralni stroj. Pač v roku 1 meseca bi rad nekaj kupil. Stari gre počasi k vragu.

Je to dober deal? Ali raje kaj povsem druga.

darkolord ::

Uredu je.

123supertop ::

Iz prve roke 2010 kupil vse miele,vse okrog 1500-2000 na aparat,
-mikrovalovka nič posebnega,redko v uporabi
-pečica enako grelec šel čez cca 5let
-napa lepa,slabo vleče,
-sušilni stroj,dela lepo ampak glasen,po 9 let neki senzor zamenjal cca50eur
-pralni dela,zamenjal amortizerje cca50eur in guma na vratih 80 eur
-steklo keramična crknila elektronika po cca 5 let,popravilo 500eur ima 3 elektronike,nisem popravil kupil beko za 500 eur dela enako dobro
-pomivalni po cca 2 leti prvič na servis,od takrat vedno nagaja,vložil cca 200eur še vedno nagaja,
Naročil gorenje rang 500eur,nisem še dobil.sem se pa tudi odločil zamenjat pralni in sušilni za boljši rang gorenja,nisem še dobil,.....
Miele je samo še ime,se ga ne splača kupit,ni vredno še vedno bo cerknil prej ali slej,samo še kupim nekaj z 5 let garancije,2 je premalo....

RockyS ::

Z razlogom so selili oz. selijo proizvodnjo nazaj iz Kitajske in Turčije. Preveč pritožb je bilo in so izgubili ugled tudi pri največjih fanih. Mogoče se bodo poljaki bolje odrezali.

Ganon ::

Za ceno ene Miele naprave dobiš dve ali tri konkurenčne. Nihče me ne bo prepričal, da je vredno. Tukaj je enkrat nekdo izjavil, da imajo z razlogom dvoletno garancijo, da bi lahko bili celo brez, ker se itak garantira dvajsetletno delovanje. :))

Machete ::

Jaz sem vzel: Gorenje WA844T, ker je bil edini dobavljiv s špotnim programom. Vse ostalo skoraj nedobavljiivo ali pa nori roki.
Dobil za 420 z ddv in dostavo. Ker se zavedam, da crkne tudi tisti za 1200 eur, sem šel na poceni varianto, in če dela več kot 2, 3 leta, mu je že vse podarjeno. Tudi videl sem, da je čisto ENAK kot nek (vsaj na zunaj) Siemens za 300 eur več.
Dela super tiho in mirno. Sem si pa vzel malo več časa in ga dal v nulo 'v nulo' :)
Kolebal sem še za enega Boscha, za 250 eur več, ampak to je že več kot pol stroja od Gorenje in sem rekel, mah.. dajmo provat slovensko kitajsko navezo. Zankrat BP. Je pa šele par tednov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

gruntfürmich ::

ene zadeve je treba kar pretehtati. sam imam miele pralni stroj (najosnovnejši) ter sesalec klasični c3. in mi ni žal. pa tudi niso to neke velike cifre. ker ko vidim recimo pri sesalcih kako so narejeni tisti za samo malo manj denarja, potem sem resnično zadovoljen z mielejem.

sem pa zadnjič gledal recimo plošče za kuhanje Miele (plinske) in mi res ni jasno zakaj bi dajal 1500€ za plato, ki samo dovaja plin na gorilnik - ajde je poglobljena kar je pri drugih velika hiba če ti gre kaj čez lonec, ampak vseeno?? 3× več za ploščo in gorlinike ???
in recimo mikrovalovka, katera se v 100% uporablja samo za gretje tekočin z mikrovalovi (nič grilanja in podobnih funkcij, ker je folk prezabit da bi sploh navodila prebral); dajati 500€+ ??
ali pa pečica ki je milejeva 4× dražja od konkurence, današnje moderne kuharice pa niso več cele dneve v kuhinji in uporabljajo samo 3 programe??
tu pa se je resnično za uprašat koliko zdevati za te aparate in katero znamko kupiti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

c3p0 ::

Pri Miele gre pač recimo 70% na znamko, drugod "le" 20%, kvaliteta pa očitno niti tu ni več kar je bila.

IL_DIAVOLO ::

Dejansko sta oba naredila precej neumen nakup.

Pralni stroj miele ima verjetno drage nadomestne dele, precenjen kuhalnik pa ni vreden tega denarja.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

BCSman ::

Kakšen voziček je primeren za prevažanje pralnih/pomivalnih strojev? Kakšna mora biti nosilnost da ne razpade? Skratka, kako pripeljati pralni stroj v stanovanje brez pomoči drugega človeka?

Machete ::

Skate / rolka bo super. Done it before. Boš pa sam kar se zafrkaval. REEES ga ni človeka na tem planetu, da ti ne bi dal roke za 3 minute?
*Aja skate mogoče ne bo najboljši, ker jaz sem nekaj drugega malce drugih dimenzij peljal.
Generalno vsak transportni voziček bo ok. Za to so narejeni.
** En trik je še, da daš na močen karton ali odejo in vlečeš.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()
««
6 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri sušilni stroj kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14153370 (5943) darkolord
»

Kupujem nov pralni stroj

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
262516 (2010) PINki
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155595 (3847) IL_DIAVOLO
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930284 (24806) anjabebler

Več podobnih tem