» »

Indukcijske kuhalne plošče

Indukcijske kuhalne plošče

1
2
»

looser ::

Stari maček je izjavil:

10.000 W???? potem bi rabil samo za štedilnik 43 A varovalko....

teoretično, ja (če bi bil takšen priklop mogoč), pri maksimalnih obremenitvah indukcije in pečice, jasno.
drugače to vežeš na eno fazo z brikami, samo pač ne moreš koristiti maksimuma štedilnika, kar je zelooooo redka priložnost...

teoo ::

se pridružujem temu, da mora imeti vsako kuhališče svoje komande. Jaz imam neko Elico z napo na sredi, pa je kar kul.
defying gravity

looser ::

teoo je izjavil:

se pridružujem temu, da mora imeti vsako kuhališče svoje komande. Jaz imam neko Elico z napo na sredi, pa je kar kul.

samo ideja, da bi imel analogne potenciometre za indukcijo, se meni tudi ne zdi slaba... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

bvt ::

valdo je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ne jebem ne plina ne štroma nikol več.
:)):))
svetovna

Sam a ni na plin boljsi okus, ko si kaj speces? A se to samo meni zdi? Ali pa soseda boljse spece?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bvt ()

mancini ::

Jan50 je izjavil:

Bom vprašal še pri Wagnerju ali kakšnem drugem ponudniku, da mi dostavi v Avstrijo (npr. Celovec), pa bi šel tja iskat. Ali je še kakšna druga možnost? Sem pa iz okolice Postojne.


Vem da pozno, ampak Wagner dostavlja v Slovenijo brez problema. So meni pripeljali pred 2 letoma, pač naložijo na špedicijo, in zanimivo da je dostava cenejša kot če mi pripelje katera trgovina iz Mb (25km)

koyotee ::

bvt je izjavil:

valdo je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ne jebem ne plina ne štroma nikol več.
:)):))
svetovna

Sam a ni na plin boljsi okus, ko si kaj speces? A se to samo meni zdi? Ali pa soseda boljse spece?


Ja meni propan/butan plin da hudo aromo jedem :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kuglvinkl ::

Hutu je rect, ali da plin vec vrocine od sebe. Ja, Profiji kuhajo na plin. Mi, ki imamo 4 ure na teden za kuho (ce), je pa indukcija top of the top.
Your focus determines your reallity

A. Smith ::

Tudi profiji v gostilnah bi kuhali na indukcijo, če se jim ne bi mudilo. Ker se pa tam ponavadi precej hiti, se pa pač ne ubadajo z indukcijskimi štedilniki, ki počijo takoj, ko enkrat bolj grobo posodo gor postaviš.

Ne vem, zakaj bi plinski štedilniki dovajali višje moči do posode. Saj voda na indukcijskem hitreje zavre, to je splošno znano.

Visoke temperature na plošči pa načeloma niso problem, je pa res, da mora biti elektroniki v štedilniku zagotovljeno odvajanje toplote. To pomeni, da bi morali pri vgradnji v pult namestiti dvoje rešetk, eno spodaj in eno zgoraj pri steni za štedilnikom. Ker tega nihče ne dela, elektronika rada crkne, zaradi pregrevanja pa se lahko tudi štedilnik izklaplja.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

NikolormousB ::

Ne vem, zakaj bi plinski štedilniki dovajali višje moči do posode. Saj voda na indukcijskem hitreje zavre, to je splošno znano.


No ja. Splošno znano je, da voda zavre hitreje na močnejšem gorilcu. Ali je to indukcija ali plin niti ni toliko pomembno.

korenje3 ::

slotič je izjavil:

Pozdravljeni.
Sem v fazi nakupa nove indukcijske kuhalne plošče.
Obrnil sem že malo morje strani in zmeda je samo še večja.
Zanimajo me vaše izkušnje glede različnih znamk , njih uporabnosti, zanesljivosti, ipd.
Vgradna luknja klasična, 560x490
Price/Performance matters.
Hvala


indukcije so ene izmed tistih, da se ne pokvarijo kar tako, saj nimajo gibljivih elementov. Tako da je čisto vseeno kaj vzameš, samo da ima funkcije ki ti ustrezajo.

NikolormousB je izjavil:

Ne vem, zakaj bi plinski štedilniki dovajali višje moči do posode. Saj voda na indukcijskem hitreje zavre, to je splošno znano.


No ja. Splošno znano je, da voda zavre hitreje na močnejšem gorilcu. Ali je to indukcija ali plin niti ni toliko pomembno.


Pri plinskem gretju ima močan vpliv prenos toplote. Z indukcijo se to vse eliminira in je samo konvekcija v posodi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

starfotr ::

Indukcije rade crknejo. Mnogo več je odpovedi, kot pri plinskem štedilniku. Če bi indukcije delali 30 let nazaj, bi najbrž še danes delale, tako pa vgrajujejo poceni komponente, ki se posledično pregrevajo, vse skupaj je zapakirano v ohišje in omaro, kjer je slabo odvajanje toplote. Nič čudnega, da crkujejo.

Indukcije imajo švabi. Nori so nanje, že dolgo. Vendar najboljšo kuhinjo pa imajo narodi, ki uporabljajo plin. Na primer Italijani, Španci, Francozi. Tudi profiji v kuhinjah uporabljajo plin. Le zakaj? In to, da bi raje imeli indukcijo, to je nebuloza. Razen, če je kuhar nor ali ne ve, s čim ima opraviti.

Nemška hrana pač ni tako zelo okusna, posledično tudi zaradi te miselnosti. Vendar vsakemu svoje, jaz prisegam na plin. Dela vedno in povsod.

kuglvinkl ::

Huh... :) mislm, to je pac tvoje mnenje, a ne. Ta z nemci in francozi, je pa,hm,bosa? :)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

starfotr je izjavil:

Indukcije rade crknejo. Mnogo več je odpovedi, kot pri plinskem štedilniku. Če bi indukcije delali 30 let nazaj, bi najbrž še danes delale, tako pa vgrajujejo poceni komponente, ki se posledično pregrevajo, vse skupaj je zapakirano v ohišje in omaro, kjer je slabo odvajanje toplote. Nič čudnega, da crkujejo.

Indukcije imajo švabi. Nori so nanje, že dolgo. Vendar najboljšo kuhinjo pa imajo narodi, ki uporabljajo plin. Na primer Italijani, Španci, Francozi. Tudi profiji v kuhinjah uporabljajo plin. Le zakaj? In to, da bi raje imeli indukcijo, to je nebuloza. Razen, če je kuhar nor ali ne ve, s čim ima opraviti.

Nemška hrana pač ni tako zelo okusna, posledično tudi zaradi te miselnosti. Vendar vsakemu svoje, jaz prisegam na plin. Dela vedno in povsod.


Prednost plina je samo ta, da deluje tudi ob izpadu elektrike ter da na njem lahko uporabljaš bilokatero posodo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

NikolormousB ::

Prednosti je več. Npr. to, da lahko razgrejem litoželezno ali jekleno ponev brez strahu, da se mi štedilnik pregreje. Da lahko uporabljam jeklen vok. Na steklokeramični ali indukciji je to praktično nemogoče, ker se tanko jeklo hitro deformira in nima dobrega stika s ploščo.

zee ::

NikolormousB je izjavil:

Prednosti je več. Npr. to, da lahko razgrejem litoželezno ali jekleno ponev brez strahu, da se mi štedilnik pregreje. Da lahko uporabljam jeklen vok. Na steklokeramični ali indukciji je to praktično nemogoče, ker se tanko jeklo hitro deformira in nima dobrega stika s ploščo.


Največja slabost plina: čiščenje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

NikolormousB ::

Steklokeramične in indukcijske plošče je sigurno veliko lažje očistiti ja. Pa menjava jeklenk je tudi tečna.

IMHO je indukcija najboljša izbira za 90% ljudi, ostali pa izberemo plin, ker se nam zdi neka specifična funkcija, ki jo ponuja vredna kompromisov.

Jaz sem izbral štedilnik z velikim 4,5KW wok burnerjem, ker veliko kuham v voku in v večjih posodah.

kuglvinkl ::

Veriga Vapiano uporablja indukcijo za vok, pa je okus čist v redu. Ne vem, če bi znal ločit med jedjo, ki jo prripravi mamca iz South East Asia na indukcija Woku ali na ulici z gorilnikom. Homies pravjo, da se vsekakor loči sicer...
Your focus determines your reallity

NikolormousB ::

Ma, to je bullshit. Ni razloga, da bi imela hrana drugačen okus na indukciji, kot na plinu.

100x pregret gutter oil, ki ga uporablja mama na ulici pa verjetno da svojevrsten okus in vonj.

Sicer se pa dobijo tudi voki za steklokeramične in indukcije, ampak so precej debelejši.

Dobiš pa tudi vbočeno indukcijo prav za vok.

kuglvinkl ::

to uporabljajo ja... Hja, sam ne bom nikol tko ločil okusov, da bi znal povedat.
Your focus determines your reallity

Invictus ::

kuglvinkl je izjavil:

Huh... :) mislm, to je pac tvoje mnenje, a ne. Ta z nemci in francozi, je pa,hm,bosa? :)

Niti ne.

Nemci imajo zanič kuhinjo...

Njihov domet so klobase in pečena kura ali krača :)). Plus krompir. In sladke solate >:D.

Še salame niso po našem okusu, suhomesnatih zadev pa sploh ne znajo delat...

Kolegu sem non stop gor nosil suhe salame in klobase iz Slovenije :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Matek ::

@Invictus s tem se načeloma strinjamo, ampak kuglvinkl je ciljal na trditev, da je za neokusnost nemške kuhinje kriva njihova preferenca indukcijskih kuhališč :))
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

kuglvinkl ::

Matek je izjavil:

@Invictus s tem se načeloma strinjamo, ampak kuglvinkl je ciljal na trditev, da je za neokusnost nemške kuhinje kriva njihova preferenca indukcijskih kuhališč :))


genau so, ja :)
Your focus determines your reallity

NikolormousB ::

Indukcijski štedilniki so razširjeni zadnjih cca. 20 let. Nemška kujinja je zanič že stoletja :)

nejcek74 ::

spet klasično nabijanje :)
- indukcijo se na veliko uporablja v profesionalnih kuhinjah in to že več kot 10 let*
- profesionalna oprema ne crkuje prav dosti, je pa bistveno dražja od domače
- v sloveniji se uporablja plin ker je cenejši** in ker je delovna sila cenejša (plin zahteva več rednega vzdrževanja)
*sem že v eni temi dajal sem gor linke, en modul je cca 1.000-2.000 evrov, dobiš pa kitajske kose z nemško nalepko za tam cca 300 ojrov
**ker ti elektro zaračuna močnejši priklop, večji plinohram pa ti pripeljejo z nasmeškov, ker jim boš delal dobr biznis

korenje3 ::

Z indukcijo dosežeš večjo ponovljivost, zato je tako popularna v profi kuhinjah. Težko zažgeš meso.
To da bi bila indukcija bistveno dražja kot za domačo rabo pa nevem, glede na to da lahko domača indukcija dela non-stop pri 1,6kW, kar je praktično dovolj za karkoli.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

2f4u ::

A. Smith je izjavil:

Tudi profiji v gostilnah bi kuhali na indukcijo, če se jim ne bi mudilo. Ker se pa tam ponavadi precej hiti, se pa pač ne ubadajo z indukcijskimi štedilniki, ki počijo takoj, ko enkrat bolj grobo posodo gor postaviš.

Ne vem, zakaj bi plinski štedilniki dovajali višje moči do posode. Saj voda na indukcijskem hitreje zavre, to je splošno znano.

Visoke temperature na plošči pa načeloma niso problem, je pa res, da mora biti elektroniki v štedilniku zagotovljeno odvajanje toplote. To pomeni, da bi morali pri vgradnji v pult namestiti dvoje rešetk, eno spodaj in eno zgoraj pri steni za štedilnikom. Ker tega nihče ne dela, elektronika rada crkne, zaradi pregrevanja pa se lahko tudi štedilnik izklaplja.


Profiji v kuhinjah mećemo kastrole v luft.. pa naret to na indukciji... lol

baro2000 ::

Zgleda že dolgo nihče ni imel težav z indukcijskimi ploščami. Tudi na yt je vedno težje najti kaj uporabnega.

No meni se je pripetilo, da je ta teden dala odpoved AEGjeva indukcija. Napaka zgleda takole:
Prikaz delovanja napake

Po pregledu komponent, ni bil napihnjen noben kondenzator, prav tako so na oko zgledali ok vsi igbt-ji. Napako sem našel šele, ko sem vzel vezje iz ohišja:
 Hladen spoj na releju

Hladen spoj na releju



Sedaj dela BP.

kuglvinkl ::

Fino!
Your focus determines your reallity
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indukcijska kuhalna plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
31367601 (7275) kuglvinkl
»

Indukcijska plošča ali steklokeramična plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30862080 (13861) koyotee
»

kuhinjski aparati

Oddelek: Loža
243324 (2844) heero
»

Plin vs. steklokeramika vs. indukcija,... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13134749 (30227) amigo_no1
»

Priklop steklokeramične kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8645074 (41475) Volk|

Več podobnih tem