» »

AMD XP2000+ zmrzava

AMD XP2000+ zmrzava

frin ::

zivjo, mam procesor amd xp 2000+ na plati asus a7n8x (nforce2) in mi pc zmrzava, vcasih se noce sploh pognat, vcasih zmrzne po nekaj minutah v winsih (xp).

ucer sm znova namazu med procesorjem in hladilnikom (volcano 7+) in pol je delal en dan, zdj pa spet zmrzuje. v biosu kaze temperaturo enkat 39 C, drugic 48 C in spet nazaj. v mbm 5 kaze temperaturo -1 C (8-O), 53 C, 25 C, ...

zanima me, kaj od tega je crklno, ali je senzor, plata al proc? drgac vse normalno dela, razn da tu pa tam frizne tut v idle. se da kej kje disejblat? oz kok bi stalo popravilo / nabava cesa novega?

kupleno v mlacomu decembra 2002 oboje procesor in plata.

lp frin

Lith ::

mislim, da je nekje v BIOS-u ena nastavitev ENABLE CPU THERMAL PROTECTION (ali nekaj podobnega... ko boš videl, boš vedel da tisto iščeš) in probaj tisto DISABLE in potem startaj komp., ker možno da je fuč senzor na plati in potem crkne komp., če pa boš izklopu in bo potem komp. delal, pomen da je plata pokvarjena in je treba nest nazaj v garancijo zamenjat
SAMO PAZI, DA DISABLE NASTAVIŠ IN POTEM Z ROKO (prsti) DRŽI HLADILNIK NA PROCESORJU in če bo prevroče za držat, potem se proc. pregreva, kar pa je tud bil en pojav nekaterih proc., ko pa so zamenjali proc. pa je delalo OK
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

frin ::

hm ja, pozabu sm oment da ma ta plata pac tak gnil bios da le-ta ne omogoca disejblanje senzorja.

bios verzija:
Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
ASUS A7N8X ACPI BIOS Rev 1001.E

Lith ::

probaj še eno, z drugim hladilnikom (tak za 3 kSIT bo kar dober) na proc., po mojih izkušnjah je tut to pomagal, ko je komp. se zaštekal enkrat že pri BIOS POST, drugič pri MemTestu, tretjič je že nalagal winse, pa spet resetiral itd...
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

blazp88 ::

Ni nujno, da je kriv procesor; poženi še memtest; zapeči boot cd, ali pa naredi svežo boot disketo in ga poženi z nje.

Mavrik ::

Po moje ni kriv procesor, ker je 53 stopinj daleč od kritične teperature.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pokvarjena matična plošča ali phenom II?

Oddelek: Strojna oprema
403003 (1835) tlozej
»

ATI AGP ne zažene sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593397 (2656) boset
»

Resetiranje sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
593580 (2893) GaS
»

Razočaran na računalnikom! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533471 (2617) kajzer
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930494 (17089) Jaffa

Več podobnih tem