» »

pokvarjena matična plošča ali phenom II?

pokvarjena matična plošča ali phenom II?

_Matej_ ::

že od začetka mam probleme z matično ploščo m3a-h/hdmi, ker ob obremenitvi dobivam bluescreene, včasih je pisalo ndis.sys, potem sem izklopil integrirano mrežno kartico in ne piše več tega v bluescreen, ampak se pa občasno še zmer pojavlja in piše neke cifre... Odkar sem na hladilnike od matične namestil ventilatorje se čipovje manj greje, ker prej je šlo hitro čez 60°C, zdaj gre pa do kakšne 53 - 55°C, ker sem od začetka sumil na pregrevanje čipovja.

Danes sem pognal program occt 3.0.0 in mi je na cpu testu javlal napake in enkrat pokazal tud bluescreen.

1. 6min test: error detected on core #3
2. 6min test: bluescreen
3. 6min test: OK

1. 10min test: error detected on core #1
2. 10min test: error detected on core #2
3. 10min test: error detected on core #3

 Napaka

Napaka



V računalniku je zamenjano že prektično vse razen matične plošče in procesorja, tudi napajalnik je bil zamenjan pred nekaj dnevi, ampak bluescren-ov se pa ne znebim.

Mogoče obstaja kak uraden test za procesorje od AMDja? Kak bi matično ploščo stestiral pa res nimam pojma. Kupljeno je bilo po delih, v različnih trgovinah, tak da odpade varianta cel komp nest na servis pa naj se oni zafrkavajo s tem.
  • spremenil: Adrijan0 ()

Blinder ::

Lahko kupiš novega semprona za 25€, ga uporabiš glih za sprovat, če je kriv phenom al matična in potem ga prodaš dalje.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Scorpia ::

Lahko probaš z zniževanjem frekvence, lahko tudi pogledaš napetost procesorja itd... Poglej malo na forumih kako imajo drugi nastavitve. Seveda še prej rame preizkusi z drugimi latencami, voltažo itd... Pa poženi še memtest, une številke ki ti pokažejo na bluescreen unesi v google, pa ti bo pokazalo za katero napako gre...
////

_Matej_ ::

Zdajle je bil računalnik za 1h ugasnjen in sm pri hladnem še enkrat pognal test. Prva dva testa sta šla skozi, na tretjem je prišlo do napake. Memtest86 (bootable cd) mi po nekaj sekundah restarta računalnik, zato sm potem sprobal še memtest86+, ki je prišel skozi brez napak. Za kodo pr bluesreen bo treba počakat do naslednjega bluescreena :)

Navito nimam nič, res pa plata samo od sebe nastavi bus frequency na 200.5 zato je pri obremenitvi frekvenca procesorja 3007 MHz, največja napetost je 1.264V. Plošča podpira največ 1.3V ampak je nikoli ne dosežeš ker tudi če nastaviš 1.3V te bios ignorira in še zmer daje ven največ 1.264V. Po specifikacija je voltaža pri Phenom II 940 BE med 0.875-1.5V, ampak nisem zasledil uradnega podatka za default vcore, po forumih pišejo da je 1.35V. Mogoče je preslaba plata za tak procesor?

Scorpia ::

Si probal z znižanjem frekvence procesorja? Seveda še rame zniži, naprej razbremeni celoten sistem da vidiš na čem si sploh. Da najdeš vsaj kakšen vzrok in če bo neobremenjen prišel skozi test. Pa še priporočam ti odklop vseh nepotrebnih porabnikov, kot je cd-rom zvočna. Glede procesorja bi bilo dober testirat tako kot memtest, samo ne morem se spomniti programa. Ker ima lahko sam windows težave z driverji itd... zato je tista koda toliko pomembna.
////

_Matej_ ::

Frekvence še nisem znižal, ker sem čakal na bluescreen, ki je:

 bluescreen

bluescreen



Od vseh cifer sem na google dobil pojasnilo samo za tisto pred oklepajem:
STOP 0x0000001E KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

Zdaj grem znižat frekvenco (množilnik), potem pa spet poženem test v OCCT.

Master Chief ::

To je huda napaka, in je nebos kr tako resil. Svetujem ti, da si sposodis drug cpu in probas, po vsej vrjetnosti je pa plata defekt. Mas vse prav priklopleno? Napajalc ok? Ce da, sprintaj slikane felerje in v reklamacijo! Prej das, prej dobis nazaj.

x45 ::

ponavadi je plata... probaj pa povej

_Matej_ ::

Včeraj sem spreminjal nastavitve od cpu in je dobr delalo. Danes sem spremenil nazaj na prvotne nastavitve in je isto dobr delalo. Potem šele kasneje po igranju igre ko sem spet pognal test je javlal napake. Na srečo ni blo bluescreena.

Z drugim procesorjem še nisem stestiral, ampak bom v roku par dni. Vse je prav priklopljeno, ker sem pred kratkim zamenjal napajalnik (720W) in sem si vzel čas za priklopit in uredit kable. Tud na starem napajalniku (550W) se je isto dogajalo...

TOP ::

Tukaj je prej okvara plate,kot pa proca.Proc je tazadnja stvar,katera odleti

fosil ::

Matične se kvarijo precej bolj pogosto koker procesorji.

Tako da če si možnost okvare omejil na ti dve komponenti je verjetno matična.
Tako je!

_Matej_ ::

Zamenjal sm matično ploščo za GA-MA790GP-UD4H in mam nov problem. Procesor se z enakim hladilnikom obupno greje, po minuti obremenitve, pa tud če je samo 20% kaže tremperaturo čez 60°C. Hladilnik sem 2x probal namestit in je isto. Fora je tudi, da če v windows odprem recimo nadzorno plošči mi v trenutku pokaže da je temperatura skočla iz 38°C na 48°C. Na stari plati sploh nikoli ni prišel čez 60°C in tudi temperatura ni skalala za vsako odprto okno v windows. Zdej mi ni pa čist nič več jasno, kaj je s tem računalnikom.

svecka ::

Kaj pa termalna pasta? Če si hladilnik odmontiral se je v tem času ko si jo nazaj dal že posušila in lahko to vzrok da je slab kontakt med procesorjem in hladilnikom zaradi paste. Razen če si kar nabrizgal velik paste gor je lahko tudi problem.

x45 ::

kje meriš temp in s čem?

ModriN96 ::

al je plata kriva, ram al pa disk... proc je zadna stvar sigurn.

Blinder ::

Lahko ti sam napačno prikazuje temperaturo procesorja.
Če je cooler vroč, pomeni, da je vroč tudi procesor. Če je cooler hladen, je lahko hladen tudi procesor, lahko pa je procesor vroč pa prenos toplote na cooler dela slabo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

x45 ::

men narobe kaže z novim biosom... tud 60 stopinj... probam cooler in je mlačen ... dal nov program gor in ok kaže.

_Matej_ ::

Termalna pasta je bla gor original iz hladilnika in sem šel kr novo kupit.

Drugače sem gledal temperaturo v biosu, kjer tudi ob hladnem računalniku hitro prileze do 57°C. Drugače od programov mam speedfan, amd overclock in od gigybyte easytune 6. Vsi kažejo isto. Zdajle v idle je temperatura 38°C in hladilnik hladen. Ko pa zaženem recimo windows experience index in kaže temeraturo čez 60°C takrat je pa segret hladilnik, ampak se ga brez problema drži z roko.

Mogoče res senzor narobe kaže, ker med poganjanjem 3DMark Vantage mi je pokazal 70°C pa računalnik ni zaštekal, pokazal popačene slike, karkoli druzga ki bi pokazal da je neki narobe.

_Matej_ ::

Kasneje sem probal zamenjat procesor za athlona xp 4800+ in se je občutno manj grel. V biosu 44°C, med testi v windows pa do 53°C, kar je normalno za orginal hladilnik. Zato verjetno matična plošča pravilno kaže temperaturo.

Potem sem dal nazaj phenom ii 940 in pognal cpu test v programu occt, rezultat:

 79°C

79°C



Hladilnik procesorja in hladilniki na matični plošči še niso bli preveč vroči, ampak na ramih pa nism mogu držat prsta za več kot 5 sekund.

Verjetno bom kar nazaj poslal matično ploščo, ker sesuva se sicer ne, ampak pri takih temperaturah je vprašanje časa kdaj mi bo skurl procesor in rame :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Matej_ ()

_Matej_ ::

Upam da bo tole zadnje vprašanje:

Mam hladilnik Arctic Cooling Freezer XTREME, ampak sem včer sprobal še z original hladilnikom od amd in je celo za par stopinj hladnejši. V biosu mam izključeno regulacijo obratov. Prov čudno, da je lahko tak velik hladilnik slabši od originalnega.

Prej sm poklicov v trgovino, če se dobi kak dober hladilnik in priporočajo Mugen 2. Kokr sm gledu specifikacije ima 2x višje vrednosti za pretok zraka od Arctic Cooling Freezer XTREME.

Mugen 2:
0 - 74.25 CFM = 0 - 126 m³/h

Arctic Cooling Freezer XTREME:
35.7CFM / 60.7 m3/h

Se mi sploh splača menjat hladilnik in kateri je po vaše najboljši za hlajenje Phenom II 940?

Master Chief ::

Vredu, na tanko, in po celi povrsini procesorja namazi kvalitetno termalno pasto, pa bo. Zgleda, da nekaj pacas. Mora delat.

Mitja358 ::

Upam da bo tole zadnje vprašanje:

Mam hladilnik Arctic Cooling Freezer XTREME, ampak sem včer sprobal še z original hladilnikom od amd in je celo za par stopinj hladnejši. V biosu mam izključeno regulacijo obratov. Prov čudno, da je lahko tak velik hladilnik slabši od originalnega.

Prej sm poklicov v trgovino, če se dobi kak dober hladilnik in priporočajo Mugen 2. Kokr sm gledu specifikacije ima 2x višje vrednosti za pretok zraka od Arctic Cooling Freezer XTREME.

Mugen 2:
0 - 74.25 CFM = 0 - 126 m³/h

Arctic Cooling Freezer XTREME:
35.7CFM / 60.7 m3/h

Se mi sploh splača menjat hladilnik in kateri je po vaše najboljši za hlajenje Phenom II 940?


Kolega ma procesor PHII X4 920 in je imel tudi ta hladilnik in kolikor je rekel ta hladilnik ne paše povsem na AMD matične, saj je treba vedno ob novem montiranju hladilnik tista ušesa malo ukriviti. IN po par mesecih so se mu zlomila. Tako da hladilnik je izredno slab za tako ceno oz. dober je vendar nekompatibilen. Lahko pa malo upogneš ušesa.

_Matej_ ::

Pasto sem nanašal z zobotrebcem zato je ni velik, ampak sm zdele vseeno vzel dol hladilnik, obrisal vso pasto na njem in pustil pri miru pasto na procesorju.

Z namestitvijo hladilnika pri meni ni problemov, bolj je čudno, da je kontaktna površina hladilnika s procesorjem manjša od samega procesorja. Na vsaki strani procesorja na zraku ostane 4mm procesorja.

TechStreme ::

Matej mislim da pri montiranju hladilnika nekaj ni vredu. Pri mojem AC Freazer 64 pro se hladilnik stisne na procesor kar precej močno in ni nikjer nestične poveršine.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

boki321 ::

Najbolje bo da upogneš ušesa oz da naredis tako da bo celotna površina hladilnika na procesorju . Koliko je temperatura z stock coolerjem?? js imam z stock nekaj čez 40 stopinj z AC Freazer 64 pa 33,5 to nakazuje da nekaj delaš močno narobe =) Paste mora biti gor ravno toliko da se ne vidi procesor, čisto minimalno.
cpu AMD Phenom|b50 x4(3,4ghz), 4gb ram ddr3 1333 mhz, Geforce gtx 460 1gb gddr5

_Matej_ ::

Ne ne, ne mislim vertikalno nestično površino. Tudi moj hladilnik močno prišravfam in se orenk drži na procesorju. Mislim horizontalno površino, kjer je tisti bakren kvadrat od hladilnika manjši od površine procesorja za 4mm.

Pri Freezer 64 je ta bakreni kvadrat večji in pokriva celoten procesor. Vem ker ga imam ampak se z njim procesor še bolj greje kot z originalnim in freezer xtreme, ker je bolj primeren za athlone xp (čeprov so na spletno stran na novo napisali da je kao za procesorje do 200W)

Ales320 ::

Probaj z drugim hladilnikom. Pomagaj si s tem linkom http://www.frostytech.com/top5heatsinks...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales320 ()

_Matej_ ::

Sm pogledal link in je najboljše kar se pri nas da kupit Cooler Master V8. Tud na drugih straneh ga hvaljo, zato sm ga kr nabavu. Po obupno zajebani montaži hladilnika sm dal skozi teste in v OCCT cpu testu doseže največjo temperaturo 57°C.

 57°C

57°C



Zdaj računalnik dela kokr je treba :D

Ales320 ::

No lepo da dela, ampak temperature se mi še vedno zdijo visoke. 62°C je meja...

_Matej_ ::

Ah če je preživel temperature na starem hladilniku bo tudi 5°C nižjo od navedene max. temperature... Odkar mam nov hladilnik ni še nikoli zaštekal komp :)

tlozej ::

Si še jaz sposodim temo.

Kar na enkrat sem začel dobivati blue screen-e. Nobenih novih programov nisem inštaliral, prav tako nisem dodajal hardware-a.
Računalnik je prenosnik, acer; Turion X2 1,6 GHz; XP Home, SP3
Ali je možno iz spodnjega print screena razbrati kaj točno je problem?

 BSOD

BSOD



Računalnik se sesuva povsem naključno, oziroma nisem ugotovil nobene povezave s kakšnim opravilom. Včasih se sesuje takoj (30s) po prihodu v Win, včasih deluje par ur brez sesutja.
Testiral sem rame z Memtest, ni pokazalo nobenih problemov. Tudi BurnInTest ni pokazal nobenih problemov.
Poizkusil sem restore point, pa ni pomagalo. Sedaj testiram samo z enim ramom (2G imam notri, 512M sem odstranil).

Če kdo lahko razbere iz zgornjega blue screena, v čem je problem, se priporočam :) Ali pa če ima kdo kakšen uporaben nasvet. Prebral sem precej tem, tudi na tem forumu, pa nisem še dobil rešitve...

Že vnaprej hvala!

333333 ::

Disk test?
Spiritual

tlozej ::

Disk sem nekaj testiral z enim orodjem od WD je bil OK. S katerim orodjem bi bilo priporočljivo še testirati?

g. Oden ::

V tvojem primeru je nekaj narobe z NDIS.sys, ki je sistemski proces, pomeni pa, da je razlogov za tvoje Blue screene zelo veliko. Kolikor sem poiskal po netu, je dostikrat za NDIS.sys errorje kriva mrežna kartica, če ni nameščena z proizvajalčevimi driverji.

tlozej ::

Bom poizkušal na novo namestiti driverje za mrežno.

jan01 ::

@tlozej
Kater antivirus in firewall imaš?

tlozej ::

Bitdefender 2009

tlozej ::

Celo popoldne je bilo ok, sedaj pa se mi je zopet dvakrat zaporedoma sesul. Ko se je prvič, ga sploh nisem uporabljal, drugič se je takoj po zagonu windowsov. Še kakšna ideja?

Dr_M ::

Mogoce ti bo to kaj pomagalo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jan01 ::

Če pogooglaš, vidiš, da je za to velikokrat kriv bitdefender. Uninstaliraj bitdefender (in še s BitDefender uninstall tool odstrani ostanke).
Posnemi si kak boljši antivirus kot ta bugast bitdefender. Priporočam aviro. Zelo dober tudi avast, kaspersky, norton2009(2010),...

tlozej ::

Sem upošteval nasvet v linku Dr M. Od včeraj se ni še sesul, upam da tako tudi ostane.
Hvala za enkrat vsem za pomoč! Če bodo še problemi, bom pa poročal...

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Previsoka temperatura procesorja?

Oddelek: Pomoč in nasveti
418732 (8242) amigo_no1
»

Asus P7P55D-E PRO

Oddelek: Strojna oprema
142145 (1890) Bostyan007
»

kateri hladilnik za P55A-UD4

Oddelek: Kaj kupiti
181470 (1321) Nwanko
»

Zračno hlajenje za lga1156

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
324274 (3224) huelz
»

hladilnik za amd procesor socket am2+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172288 (1939) KuhaR

Več podobnih tem