» »

Resetiranje sistema

Resetiranje sistema

«
1
2

GaS ::

Imam en problem; ko sem v igrah, mi sistem stekne in se resetira. Imam 8rda+ in 1700+@8x200x1.4V in 512 DDR3200, 6600GT in WD 200GB. Problem sem delno ze ugotovil, da ce zmanjsam fsb na recimo 166x10 pri isti napetosti, mi stvar ne zmrzuje. Vendar je fora v tem, ker mi je na 200x8 deloval ze vec kot leto dni. Tako da me zanima, ali je mozno da se procesor nekako delno pokvari? Ali je pa s plato kej narobe. Imam cisto prvo revizijo od 8rda+. Rame sem ze menjal, pa je bil rezultat enak, prej sem imel GF4 Ti4200, isto zezalo.. Pomoje bi moral proc zamenjati poskusno, ce pa to ni, je pa definitivno plata. Aja, pa vcasih se mi zgodi, da sredi dela v Windowsih stvar popolnoma zasteka in se cez recimo pol minute odsteka. To mi tut ni najbolj jasno..Pa ni softverska napaka, ker sem ze parkrat kompletno na novo nalozil winse in to..Pa nForce driverje sem tudi ze vse sprobal, tako da z driverji tut ni pomoje nc narobe.

Kaksen namig;)?

stealth ::

Lahko da se ti je začel procesor pregrevat. Poskusi očistiti ventilator, in ponovno nanesi termalno pasto...

tiborrr ::

Kolko vem Epox EP-8RDA+ rev1.0 rabi 1.7V za 200MHz FSBja, kar pomeni volt mod na Vdd.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

GaS ::

Hmm..Za voltmod sem slisal da kar je nad 200MHz:) Bom proc vzel vn in mal spucal zadevico..Sej pravim, da mi je stvar delovala ksno leto, tako da pomoje ni potreben voltmod, ce je stvar prej delovala. Po moji logiki;)

jest10 ::

Ali pa je. Materjal se tudi stara veš.

GaS ::

Evo zdej sm dal notr 8rda+ nForce Ultra400.. Ta zadnja revizija.. Ja vem, lazje bi blo procesor zamenjat, sam ga nism dobil. Tako da zdej sm plato to dal noter, pa bom videl kako se stvar obnasa. Zdle sem v F1 odpeljal 10 krogov pa ni nc zmrznil;) Bom se mal stestiral. Hvala zaenkrat!

Jan987 ::

jest sem mel tocno tak problem na asus a7n8x-x in amd anthlon xp 2400+.

Zadeva je blokirala tud ko ni bil proc nc navit pol pa sem zamenju box hladilnik z zalman 6000 pa dela vredu (vsaj do sedaj - 1 mesec). Nobena čiščenja hladilnika prej niso pomagala!
Najbolj pa se mi smešno zdi to da so temperature ostale iste!!!!!!!!!!1

GaS ::

Evo, zdej je sestra surfala po netu, in se je resetiral. Imel sem iste nastavitve v biosu kot na stari 8rda+. Zdaj sem dal VDD na 1.8V in laufam 200x8@1.4V in VDD 1.8V. Z samo voltazo procesorja, ki se mogoce nekaterim zdi premajhna, je pa cisto v redu; namrec resetira se isto, tudi ce jo mam nad 1.7V. Proc je drgac zelo overclockabilen.. Vsaj bil je...:D

A ima kdo tako konfiguracijo sistema? Ksn TBred, navit na 200FSB-ja na nForce plati? Da vem kaksne nastavitve imate kej..

GaS ::

Evo, isto se mi dogaja..Brezveze..Cim je FSB na 200, se kista kr reseterava na vsake tok cajta..Sploh ne rabm bit v spilu.Zdej mam na 185, pa dela kr stabilno. Kaj to zdej pomeni? Da je lahko tut ram kriv al kako? Al je lahko procesor tko cuden, da pac noce vec na 200 FSBja laufat? :D

Polkovnik Sikorsky ::

Možno je tudi, da se je napajalnik malo "postaral" in so mogoče začele linije bolj nihati, kar se pozna v vsesplošni nestabilnosti pri istem overclocku kot prej. Malo tudi to preveri s programi al pa v biosu, če ti kaže seveda. Jest mam Epox 8RDA3+ pa mi to kaže.
AMD XP-M 2800+, 1024MB DDR400, GeForce 6600TD 300/550@500/675 Sparkle bios

dxx ::

Jaz bi na tvojem mestu, pred plato sumil napajalc. Zamenjaj napajalnik in poročaj, aja katerga maš pa zdej not, verjetn en noname:D

GaS ::

Verjetno ja;) 350W.. Sam neki mi se ni cisto jasno; recimo da laufas proc na 1.6GHz na 8x200. A je sistem enako obremenjen, kot ce bi recimo luafal na 180x8.5 oz. neki tazga da pride 1.6GHz? Ker zdej mam 185x8.5@1.4V in dela stabilno. Sam to ni to.. Na 200 se pa sesuje, sicer ne takoj..Tako, na random;) Probal bom dobiti oz. sposoditi si napajalnik, ce bo isto, bom probal se drug proc. To je pa vse. Ram pa naj bi delal..

GaS ::

Zdaj sem ga imel cel dan na 185x11@1.55V in stvar deluje. A je zdaj mozno, da ni nic kriv napajalnik? Ker to mi je cudno; procesor laufa na 2040MHz brez problema, cim je pa 10x200, pa ne vec..A je z ramom kej narobe, ali je lahko procesor nekako neuporaben pri temu FSBju?

Jan987 ::

četi rami laufajo sinhrono s procesorjem je možno da ne zdržijo več!

GaS ::

Kljub temu da so deklarirani za PC3200? Res da so neki Transcend, sam vseeno bi moralo delovati. Mogoce ce jim se bolj relaxiram timinge?

tiborrr ::

Ti pravim, Vdd rabi 1.7V.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

GaS ::

Sem ga imel ze na 1.8V, ker ima samo 1.6, 1.8 ter 2.0V na voljo.. In to ni to. Samo to me zanima; ce procesor laufa na recimo 2GHz pri 185FSBja, pri 200FSB isto na 2GHz pa ne, potem verjetno ni nic s procesorjem narobe, ali pac?

tiborrr ::

Ti povem en hec? Na moji NF7-S in takratnem 2100+ Tbredu-B0 sem pri 2100MHz lahko fural FSB okoli 230MHz v DC stabilno, na 2500MHz pa maksimalno 209MHz. Poskusi narediti L12 mod v socketu procesorja. Si morda vmes kaj flashal drugo verzijo BIOSa?

Probaj tudi 201MHz al pa 202MHz. Mogoce bo boljse.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

GaS ::

L12 mod je za kaj? Zdej laufam na 185x12.5@1.75V=2.3GHz+ in dela zaenkrat stabilno. Ce mene vprasas, je procesor brezhiben in pravtako napajalnik. Plato sem zamenjal, dogaja se ista napaka. Se pravi tudi plata ni vzrok. A pravilno razmišljam?

GaS ::

Sem loop-al 3DMark03 vsak test 5x, in sicer na prej omenjeni frekvenci 185x12.5 in je delalo povsem OK. Zdej sem pa dal 202x11.5, kar je naneslo priblizno enak rezultat v koncni frekvenci procesorja (2330MHz), vendar se je ze po 5min 3DMarka stvar resetirala. Kaj sedaj? Jaz zmeram bl sumim ram..

tiborrr ::

Ponavadi rabijo procesorji visjo voltazo za visji FSB, ceprav je koncna hitrost (L1 in L2 keša) enaka. Npr. 200x11.5 = 2.3GHz in 230x10 = 2GHz. Zakaj je temu tako, nimam pojma. Imas najnovejsi BIOS?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

GaS ::

Ja imam zadnjega. Zdej recimo ga spet laufam na 200x8@1.4V in se vsake tok cajta ze v winsih resetira..Loh ga dam tut na 1.7V, pa se bo isto resetiral..

JIM22 ::

Dej probi zamenjat ram. Skor 100% te ram zajebava.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

GaS ::

Ja sej..js ga tut sumim;) Sam bi mogu sam preizkusno ga dobit, da ne bom za brezveze ga kupval, ceprav je zelo poceni zdej..

mare87 ::

Testiraj z Memtestom, da boš vido če je ram.

Jan987 ::

MOžno je da ram na prenese take frekvence!!!

GaS ::

Ja zdele sm laufal MemTest 1.55 cca 45min, in je imel pri testu #5 138 napak. Ni se nic resetiral, le rdece napake so bile spodaj zapisane. Potem naj bi to bilo to, al kako?

mare87 ::

Ja ram je kriv za resetiranje.

SavoS ::

@Gas nikjer v tvojem postu nisem zasledil, da bi ramu kaj povečeval napetost...osnovna je na 2,6v, vzigni VDIM na max koliko pač imaš in še enkrat probaj testirat, verjetno pač rami rabijo malo več soka.....drugače pa timinge od ramov spusti na 3,3,3,11 in daj na FSB na 200x10....nebi bilo slabo najti BIOS z L12 MOD-om....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

GaS ::

Ja, nisem omenil.. Sem pa probal tudi z 2,77V in 2,9V, pa je blo isto sranje, po domace povedano.

Zanima me, koliko je kej sposoben ta nForce2 Ultra400, do koliko FSBja 'zdrzi'? Namrec jutri dobim po vsej verjetnosti PC4000 (500MHz) ram, in me zanima ce bo delovalo tm okol 240 ali morda kej vec?

Aja, niste mi se povedali, kaj je ta L12 mod?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GaS ()

SavoS ::

Nekaj o L12MOD-u

Na kratko povedano, da ti proceros deluje stabilneje na 200FSB in seveda VEČ.

V povezavi je klasični L12MOD, drugače se dobi že BIOS, ki ima narejen ta mod in ti bios-i so resnično navijalski....

Brez L12MOD-a sem na svoji ASUS A7N8X-E DELUXE dosegel stabilnih komaj 216MHz-FSB, z L12 MOD, pa sedaj lahko laufam stabilno 238MHz-FSB, šlo bi še več, samo ram negre....
Fora je tudi če imaš palče 2x256Mb ram potem vzameš bios z 1T-CPC ON, drugače pa bios z 2T-CPC-OFF
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

GaS ::

Mogoce je ze ksn BIOS za epox 8rda+.. Ce ne bom pa tako naredil kakor je na tej strani napisano. Hvala zaenkrat!

Jan987 ::

kere rame si pa kupu?


Ker kakšne za 10k ne boš več kot na 220 spravu!!


A ma gdo kakšen link kjer so navodilona za osklep množilnika pri amd anthlon xp 2400+ in Asus a7n8x-x?

GaS ::

Evo, zdej mam notr 2x512 Dual Channel Geil PC4000 (500MHz), in mi nameče pri testu #5 v MemTestu spet ene 100 napak, pri FSBju 210MHz. Nisem se nobenega L12 moda delal, vceraj sem nasel en BIOS za 8rda+, ki naj bi bil zmodan, vendar mi nič ne izboljša. Na 215 se pa sploh ne zbudi. Rami so drgac zelo dobri, CAS 2, 2-2-7, vendar nevem kaj izboljsat. Bom probal zdej jih na 200 laufat, da vidim ce bodo se take napake oz. resetiranje.

JIM22 ::

A si sigurn da so tile geili za takšne timinge? Dober dej prvo ti sprobaj na 200fsb, pa boš vido če se še pojavlajo iste stvari kot prej.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

GaS ::

Ja sorry, CAS 2, 4-4-7 .. Testiram dalje.

GaS ::

Ja hmm..Zdej mi je neki casa deloval na 200, pol sm pa mogu mal se sprobavat..Na 206 mi ne vrze nobenih napak v memtestu, vse kar je vec, jih je cez 5000 napak;) Dal sem BIOS za 8rda+ gor, ki je mod od Merlina in naj bi imel L12 mod ze narejen softversko, oz. ima prirejeno tabelo za FSB timinge. Vendar je stvar popolnoma enaka kot z originalnim. Pa napake verjetno ne povzroca ram, ki je tovarnisko na 250MHz, ne? Bom jutri naredil sam tale L12, pa bom videl.. Al kaj nej se sprobam?

Tine AGT ::

Epox praviš...jaz sem prepričan da so ti šli kondenzatorji. Epox platam radi grejo. In ponavadi glih izven garancije. Kot nalašč, da moraš potem novo nabavit.

LP

GaS ::

Ma sem jo par dni nazaj kupil, ima se eno leto garancije..Sam kako nej preverim ce so fuč? Da nam zdej vse razmontiral, pol pa ne bo to to..pa se pri mlacomu, ki so res hitri kot da ne recem kaj..

GaS ::

Ne, pomoje niso kondenzatorji, ker sem plato menjal pred parimi dnevi, in sem imel prej isto tezavo..Se nism prej tega spomnu;)

GaS ::

Evo, zdej sm ugotovu, da ni ne plata ne ram. Namrec stvar se isto resetira pri 8x200@1.4V kot prej. Tako da sem ram za brezveze menjal;)

Ali je proc al pa napajalnik. Je tako?

mare87 ::

Dvomim da je proc, sicer ti Memtest nebi pokazal errorjev. Prej bi jaz reko, da je napajalec.

GaS ::

Ja sej to se mi zdi mal nelogicno da bi bil procesor..Namrec ce deluje na 2.3 GHz pri 185FSBja, pri 200 na 2.3 pa ne, potem verjetno ni fuč. Ker je zmožen laufat na 2.3 GHz. Se pravi lahko se napajalnik drug probam?:)

GaS ::

Po drugi strani se mi pa tudi zdi nelogicno, da bi cel sistem bil toliko bolj obremenjen, ce je FSB na 200..Ali pač? A mam js tuki monolog drgac?;)

SavoS ::

Probi si spodosit en napajalc z zelo močno 5Voltno linijo, pa potem testiraj, oz naj bi imej napajal na 5v vsaj 40A
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

GaS ::

Dobim jutr en 550W nc posebne firme napajalnik pa bomo videli..A teb pa kr na 238 laufa al kok sm vidu v podpisu?

SavoS ::

ja kr na 238MHz FSB-ja jih laufam, sicer 3,3,3,11, ker so neki VM -Veritech rami, ampka čist lepo laufajo...aja pa 2,9Volta jim dajam.....na napajalcu imam 5V linijo 40A, pa pa malo primankuje, saj mi niha med 4,7V IN 4,8V, 3Voltna linija pa je 30A, pa mi tud že malo pade, tak da imam že skoraj na meji vse skupaj.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

tiborrr ::

GaS, ali ima tvoj trenutni napajalnik P4 stiripinski prikljucek sploh?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

GaS ::

Hmm..Js mam Feel V ohišje z originalnim napajalnikom. Mislm da je kao P4 ready;)

tiborrr ::

Res si probaj sposodit kak spodobnejsi napajalnik. Upam, da si priklopil tisti P4 stiripinski prikljucek v plato.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342803 (15587) peter_ki
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61131990 (15595) K0K0
»

L12 mod

Oddelek: Navijanje
211874 (1175) DimmniBurek
»

Navijanje barton 2500 problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814271 (3297) s5cougar
»

Navijanje Duron-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
503791 (2886) celada

Več podobnih tem